Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lucii Šafářové pomohl k výhře také Leonardo di Berdio

Lucie Šafářová se raduje s trenérem Pálou z vítězství | foto: Reuters

8 2009
Netradiční talismany dostaly české tenistky před utkáním se Španělskem. Organizátoři připravili pro každou reprezentantku mutaci jednoho slavného filmového plakátu. Lucie Šafářová byla vyobrazena na plakátu filmu Titanic se svým milým Tomášem Berdychem.

"Byla to taková milá pozornost, hodně jsme se u toho nasmály," přiznala Lucie Šafářová. "Nejvíc se mi líbil můj plakát, protože jsem na něm vyobrazená s Leonardem di Berdiem," smála se.

Povolený dopink zafungoval u Šafářové dokonale. Naskočila z náhradnické role do druhého dne zápasu a po výhře nad španělskou jedničkou Suarezovou-Navarrovou dostala český tým do vedení.

"Ale byl to pro mě psychicky těžký zápas," neváhala přiznat Šafářová. "Chtěla jsem strašně moc vyhrát. Nakonec se to podařila a moje radost je velká. Vždyť se hraje v Brně, kde jsem doma. Byla jsem smutná, že nemohu nastoupit už první den."

Nakonec se Lucie dočkala, když kapitán Pála provedl očekávanou změnu v sestavě. "Já jsem se o své nominaci dozvěděla včera při večeři," prozradila Šafářová, která šla do utkání se stejnou taktikou, s jakou uspěla proti Suarezové-Navarrové o den dříve Petra Kvitová.

"Chtěla jsem hrát agresivně, i za cenu chyb. U Petry jsem včera viděla, že to na Carlu platilo," řekla česká tenistka, které v hledišti fandila možná i nejmladší návštěvnice zápasu.

"V hledišti byla moje sestra s dvouapůlměsíční Aničkou," zmínila Lucie. "Jinak tady samozřejmě byli rodiče, děda a kamarádka ze školy," vyjmenovala Šafářová své nejbližší fanoušky.

Suarezová-Navarrová si po obou prohraných zápasech stěžovala na kurt, který jí nevyhovoval. Šafářová se domnívá, že se nejedná pouze o výmluvy. "Věřím, že jí ten povrch neseděl. V Austrálii byl povrch pomalý, míček skákal po odrazu vysoko, tady dost klouzal a to jí nesedělo."

Přestože Šafářová věří, že český tým v utkání uspěje - "Doufám, že už po utkání Petry Kvitové budeme moci slavit." - o případném soupeři nechtěla po svém utkání příliš hovořit.

"Myslím, že můžeme porazit Ameriku i Argentinu, i když Amerika může postavit velmi silný tým sester Williamsových. Ale je o tom ještě předčasné spekulovat."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze