Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hůř jsem podávala a méně si věřila, litovala Šafářová po porážce

CO S TÍM. Lucie Šafářová na Turnaji mistryň v Singapuru. | foto: Reuters

26 2015
Singapur (Od našeho zpravodaje) - Tenistka Lucie Šafářová procházela tiskovým střediskem a na obří obrazovce si všimla průběžného skóre Kvitová - Kerberová 2:6. „To nevypadá na český den, že?“ poznamenala trpce. Její kamarádka Petra Kvitová ještě na Masters směla doufat ve vítězství. Ona už ne. „Jsem smutná, ale zároveň mám radost, že tu vůbec jsem,“ řekla. „Pořád mám šanci na postup. V deblu jsme vyhrály. Na turnaji se mi líbí.“

Prožívá nejlepší sezonu v kariéře. Jenže právě teď Šafářovou zasáhla série pěti porážek za sebou.

Podlehla Kvitové ve finále v New Havenu. V 1. kole US Open s nataženým břišním svalem Ukrajince Curenkové. V Linci ji zdolala Rumunka Mutuová. V Moskvě domácí Pavljučenková. A nyní v Singapuru španělská ranařka Muguruzaová.

„Prohry přibývají, možná bych teď potřebovala trochu lehčí soupeřky, abych se chytla,“ posteskla si.

S Muguruzaovou, která se čerstvě vyšvihla už na třetí místo žebříčku, jste přitom hrála vyrovnaně. Může vás to povzbudit?
Myslím, že jsem nehrála špatně. Druhý set byl skvělý z obou stran. Mohla jsem asi líp servírovat, to byl největší rozdíl. Ona v důležitých momentech dala výborný první servis, kdežto já často hrála přes druhý a dala jí šanci mě zatlačit. Taky si víc věří. Na jednu stranu mě ty porážky tíží, ale musím zůstat pozitivní, někdy se to zlomit musí.

Jak jste se cítila pod soupeřčinou kanonádou?
Já jsem ji očekávala. Vzhledem k jejím posledním výsledkům jsem čekala, že do toho půjde. Ale v určitých momentech bylo těžké se s tím přímo na kurtu poprat.

Fotogalerie

Jak je náročné nastoupit nedlouho po nemoci rovnou proti špičkovým soupeřkám?
Svým způsobem je to výzva. Jsem ráda, že jsem se sem kvalifikovala. Je to čest. Musím si z toho vzít pozitiva. Zítra je debl, pak další singl, práce tady bude ještě dost.

Co vám říkal trenér Rob Steckley na lavičce po prvním setu?
Jenom mě upozorňoval na maličkosti. Plán byl jít do toho, musela jsem víc riskovat. Proti takové hráčce se nedá jenom držet balon ve hře, protože ona okamžitě převezme iniciativu.

Všimla jste si, jak málo diváků se sešlo na tribunách?
Vnímala jsem to. Ale nebyla špatná atmosféra.

Oceňujete teď řád turnaje, který vám stále ponechává šanci na titul?
Určitě. Ten systém je jiný. Hraju jím poprvé. Považuju ho za férový. Jen škoda, že jsem nezískala aspoň set. Ten se mohl hodit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze