Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jsem zdravá a připravená, hlásí Šafářová před semifinále Fed Cupu

České tenistky se sešly před fedcupovým zápasem s Francií. Zleva Karolína Plíšková, Lucie Šafářová a Barbora Strýcová. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

17 2015
Měla potíže s krční páteří. Bolest ji vystřelovala až do ruky. Ale už je v pořádku. Tenistka Lucie Šafářová se v sobotu v Ostravě na úvod semifinále Fed Cupu postaví proti Caroline Garciaové. Ta je jedničkou Francouzek pro víkendové střetnutí.

Lucko, jsou vaše zdravotní problémy už pryč?
Už to vypadá normálně. Minulý týden jsem začala trénovat. Jsem připravená.

Teoreticky jste se na kurt nemusela dostat, neboť žebříčkově je o jedno místo před vámi Karolína Plíšková. Jak jste to prožívala?
Jde o týmovou soutěž. Jde o to postoupit. Naše družstvo je vyrovnané. Nastoupit může kterákoliv z nás. A jestli budu hrát, nebo ne, to jsem nijak neřešila. Hlavní je, abychom vyhrály.

Fotogalerie

Takže si navzájem nezávidíte, že jedna jde na kurt a druhá ne?
Ne, to není vůbec třeba. A pokud jde o mě, tak už jsem se toho ve Fed Cupu nahrála... Kdo se cítí nejlépe, bude hrát. Cílem je vítězství a kdo přinese ty tři body, to už je celkem jedno.

V družstvu jste brána za odbornici na povrchy. Co vy na to?
Slajzovaný bekhend dobrý (smích). Zdejší povrch je takový, jaký máme rády. Sedí nám a za těch pár dnů jsme si zvykly. (Nehrající kapitán Petr Pála: Odbornicí je pro to, že skoro vždy přišla s tím, že je povrch strašně rychlý, že se na něm nedá hrát, a pak vyhrála 6:3, 6:2.)

Lucie, po turnajích v zámoří jste klesla z jedenáctého místa na světě na třinácté. V jakém jste rozpoložení?
V dobrém. Tenis je stejně jako všechen sport nahoru dolů. Tak to bývá. Ale na ten týden s holkami jsem se těšila. Na tréninky, ale i na spoustu legrace, kterou zažijeme s celým realizačním týmem.

Program

Ostrava, ČEZ Aréna, tvrdý povrch

Sobota 12:00

Šafářová (13.) - Garciaová (29.)

Kvitová (4.) - Mladenovicová (58.)

Neděle 12:00

Kvitová - Garciaová
Šafářová - Mladenovicová

Plíšková, Strýcová - Cornetová, Parmentierová

Nedělní sestavy se ještě mohou změnit.

Začnete s Garciaovou. Co o ní víte?
V poslední době má výborné výsledky. Kapitán a trenéři ji sledovali celý týden. Ještě jsem se s ní na okruhu přímo na kurtu nepotkala, ale zhruba vím, jak hraje. Dobře servíruje, hraje agresivně, určitě to bude těžké utkání.

Francouzskou kapitánku a někdejší světovou jedničkou Amélií Mauresmovou jste dvakrát porazila na grandslamových turnajích. Už jste měly čas si promluvit?
Několikrát jsem se potkaly, ale jen jsme se pozdravily. Nijak jsme se nevybavovaly.

Jak silné je francouzské družstvo?
Rankingově jsou možná horší, ale je to silný, mladý a vyrovnaný tým. Rozhodně to nebude jednoduché.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze