Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šafářová se zase může radovat. Utekla z mečbolů a vrátí se jí trenér

Lucie Šafářová během prvního kola Wimbledonu. | foto: AP

27 2016
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Doběhla kratší míč a forhendem ho uklidila k lajně. Konec. Výdech. Tenistka Lucie Šafářová zvládla napínavou bitvu prvního kola Wimbledonu. Odvrátila tři mečboly kamarádky Mattekové-Sandsové a otočila na 6:7, 7:6, 7:5. Nejen proto doufá, že jí snad zase nastávají lepší časy

Pěst zaťala jen nenápadně. Nekřičela. Nadšení si schovala uvnitř, třebaže nebylo nějak titěrné.

„Vím, jak se Bethanie musela cítit,“ řekla o své deblové partnerce. „Nechtěla bych být v její pozici, soucítím s ní. Radovat se můžu pak sama, nemusím to ukazovat před ní.“

Kamarádku jste si za soupeřku určitě nepřála. Jak psychicky namáhavé bylo utkání s ní?
Prožila jsem na kurtu mnoho emocí. Čelila jsem třem mečbolům, pak jsem to otočila a vyhrála. Samozřejmě jsem šťastná, ale bylo to náročné.

Pozvete ji na usmiřovací večeři?
Dneska asi ne, obě toho máme plný kecky. Ale zítra už to bude v klidu.

Zranění. Nemoc. Ztráta trenéra. Pád na žebříčku. Byla by pro vás po sérii potíží hodně bolestivé prohrát s Bethanií v prvním kole Wimbledonu?
Bylo by to nepříjemné. Hlavou mi lítaly různé myšlenky. Chvíli jsem byla i naštvaná, že musím zvládnout takovou psychickou výzvu. Ale povedlo se a jede se dál. Bethanie se zase dá do kupy.

Fotogalerie

Co bylo v utkání nejtěžší?
Všechno dohromady. Herně i psychicky. Hrála čopy, po servisu chodila na síť. Ze začátku jsem dělala hodně chyb. Ale pak se mi povedl tie-break druhého setu a koncovka třetího.

Vydřené první kolo může člověka na turnaji nakopnout, že?
S Nasťou (Pavljučenkovovou) jsem loni hrála napínavé první kolo v Paříži a pak z toho bylo finále. Kéž by se něco podobného stalo tady.

Od dubna postrádáte na okruhu kouče Steckleyho, který si doma v Kanadě řeší osobní problémy. Dáte se ještě dohromady?
Potkáme se před turnajem v Montrealu, začínáme znova. Pojede se mnou celou americkou a asijskou šňůru. Doufám, že je zase plný energie a nastartovaný.

Jak výrazně vás jeho nepřítomnost zasáhla?
Pro mě to byla velká rána. Tři roky se nám profesně velice dařilo. Je to můj blízký kamarád. Byla jsem smutná, ale zvládla jsem to. Každopádně budu ráda, když bude v pohodě.

Ještě povězte o šatech, které tu vzbudily poprask. Jsou krátké a průsvitné. Zvažovala jste, zda v nich na Wimbledonu nastoupíte?
Přemýšlela jsem o nich dlouho, dokonce jsem je dvakrát testovala v tréninku. Ale lidi z Nike je přešili, už nemají ten velký rozparek. Šaty mám hrozně ráda, říkala jsem si, že je vyzkouším.

Potřebovala jste k tomu kus odvahy?
Ale jo, jsou trošku odvážnější. U větších holek by mohly odhalit něco, co jim může být nepříjemné.

Vám je přítel schválil?
Ano, ptala jsem se ho. A říkal, že si je teda můžu vzít.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze