Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Petruš byl na českém poháru v Hlinsku druhý, těžil z náročných pasáží

8 2015
Ještě loni závodil cyklokrosař Lubomír Petruš za belgickou stáj BKCP-Power Plus, ale na novou sezonu se vrátil do dresu KC Hlinsko. Po „zahřívacím“ patnáctém místě v úvodním podniku českého poháru ve Slaném teď o víkendu pronikl na domácím okruhu druhý nejvyšší stupínek - lepší byl jen Tomáš Paprstka.

Dlužno podotknout, že Petrušovi v Hlinsku usnadnil cestu na pódium také fakt, že závod nebyl tak silně obsazený jako ten slánský. Spadá totiž do nižší kategorie a odměny jsou v něm zhruba třetinové.

„Luboš na ty soupeře na začátku sezony výkonnostně nestačil. Navíc zkoušel nová kola a neměl to technicky vyladěné. Ale ve Slaném do desítky být měl,“ soudí šéf jeho týmu Leoš Chvojka.

V Hlinsku si Petruš připsal „skalp“ loňského vítěze Jakuba Skály. „Ujížděl mu v těžších pasážích trati. To by mohl být příslib dalších výsledků,“ věří Chvojka, který se s 25letým cyklokrosařem na obnovení spolupráce dohodl během léta.

Jezdce to táhlo domů; jednak v Belgii marodil a příliš se mu nedařilo, zadruhé se oženil a v Čechách rozjel podnikání.

„Jsem rád, že za nás zase závodí, dříve jsme s ním byli spokojení. Ale netajím, že pro klub to je finančně náročnější. Luboš však v sobě ten potenciál má,“ míní Chvojka. Petruš je po dvou závodech s 45 body druhý za Paprstkou, ale stejně nasbírali i Michal Malík a Filip Eberl.

Do hlineckého týmu kromě Petruše přibyl také Adrian Šírek z Jablonce. V Hlinsku dojel osmnáctý s odstupem jednoho kola na vítěze.

„Těžko se to říká, ale byla to věc závodníka i mechanika. Ve sjezdech mu padal řetěz. Původně jezdil kolem desátého místa, což by bylo dobré, ale pak mu došly síly,“ říká manažer Chvojka.

Posledním jezdcem KC Hlinsko, který hlinecký ToiToi Cup dokončil, je Karel Švrčina. Ten ve výsledkové listině figuruje až na 24. místě se ztrátou čtyř kol na Paprstku.

„V létě měl bohužel z osobních důvodů pauzu a má tréninkový deficit, takže od něj nelze čekat zázraky,“ poznamenává Chvojka.

Jiné by to mohlo být u Daniela Mayera, který stejně jako Šírek patří do reprezentace U23 (Petruš je v národním týmu dospělých). „Při závodě si ale smotal přehazovačku a nedojel,“ konstatuje šéf KC Hlinsko.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze