Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lovosická hala se topí, nováček hrál v azylu

4 2006
Louny. Lovosice - Místo tréninku na semifinále s Karvinou vynášeli lovosičtí házenkáři věci z šaten nahoru do restaurace. "A teď budeme vynášet vodu," posteskl si kouč Vojtěch Srba. Nováčka extraligy potopila velká voda, stejně jako v roce 2002. Ve čtvrtek a pátek ve své hale netrénoval, neboť kvůli hrozbě záplavy odpojili elektřinu.

A v sobotu v bleskově domluveném lounském azylu potřetí podlehl mistrovi z Karviné 20:32 a semifinále pro něj skončilo.

Za tři týdny se Srbova družina začne prát s Duklou o bronz. A věří, že do domácího zápasu už bude jeho hala opět provozuschopná.

Zatím se klub může jen modlit, ať voda z Labe nenapáchá devastující škody. Už natekla do haly. "Na podlaze je pět centimetrů," hlásil včera v poledne předseda Václav Kubíček. "Ráno má být dvojnásobek."

Po povodních, které halu zpustošily před čtyřmi lety a mužstvo vyhnaly na několik měsíců do exilu, oddíl namísto klasické palubovky nechal položit umělý povrch.

"Měl by vodu vydržet. A obložení je na ocelovém rámu, takže zkroucenou dřevotřísku jen odřízneme a dáme nový kus," líčí Kubíček, jak se Lovosice na živel připravily.

Ačkoli se trenér Srba na cizí prostředí nevymlouval, na výkonu se nejspíš podepsalo. Do Loun dorazili i fanoušci z Lovosic, ale přece jen: domácí elektrizující atmosféra by mladý celek víc vyhecovala.

"Nebylo to rozhodující, ale doma bychom Karvinou víc potrápili," mínil křídelník Kamil Sochor, který však paradoxně "doma" nastoupil v Lounech totiž žije.

Kouč hostů Jiří Kekrt uznal: "Pro nás byla výhoda hrát v Lounech. Lovosické prostředí je známé..." Byť Lovosice třikrát padly, Srba považuje semifinále za prospěšné.

"I když jsme dostali příděl, kluci nasbírali velké zkušenosti. Škoda jen, že jsme hráli v Lounech. To je sportovní kaňka. Ale ne tragédie." Teď se tým bude připravovat v malé tělocvičně. A čekat na odliv.

Srba navíc v přestávce povede juniorskou reprezentaci v kvalifikaci o mistrovství Evropy. Pozval i lovosické trio Miko, Havel, Miler.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze