Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jsme pokornější a hbitější, vidí šéf házenkářů Lovosic Srba

Vojtěch Srba | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

14 2016
Přezdívá se jim lovci a v nové extraligové sezoně je to opravdu výstižné označení pro házenkáře Lovosic. Pět soupeřů už skolili, se šestým remizovali, což je super rozjezd a dělá z nich prozatímní vládce nejvyšší soutěže.

A lovci věří, že jejich dominance jen tak neustane. Další na řadě má být rival Zubří. Šlágr lídra se čtvrtým týmem tabulky se hraje v Lovosicích v sobotu v 17 hodin.

„Nic jiného než výhru si nemůžeme dávat za cíl. Na vítězné vlně se chceme udržet co nejdéle,“ přeje si lovosický sportovní ředitel Vojtěch Srba. Tak skvělý vstup do nové sezony po minulé rozpačité sám ani nečekal.

„Na naše poměry je to nadstandard, hlavně co se týká venkovních utkání. Uhráli jsme pět bodů ze tří zápasů, pokaždé na horké půdě. Dukla patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, Jičín a Kopřivnice jsou pro nás vždy nepříjemní soupeři. Je super, že jsme s nimi uspěli,“ líbí se Srbovi.

Za proměnou je víc okolností. „Změnil se malinko styl střídání, větší prostor dostali hráči, kteří brání i útočí, takže se tolik nestřídá. Podstatné také je, že se nám vyhýbají zranění. A samozřejmě je za tím i trošku větší pokora a chuť. Po stříbrné sezoně si každý myslel, že to půjde samo, a očekávání se nenaplnila. Letos jsme byli pokornější a výkony jsou najednou hbitější,“ chválí šéf.
Poradit si s obranou 0–6 a eliminovat soupeřův přechod do rychlého útoku, hlavně to má být návod, jak uspět i v sobotu proti Zubří.

„Bude záležet i na nás, jaký výkon předvedeme v postupném útoku. Ale když budeme hrát disciplinovaně jako třeba na Dukle, tak určitě můžeme uspět,“ věří Srba. Jako první cíl mají lovci skončit do 4. místa po základní části. „A pak zabojovat o medaili. Čím výš budeme po základní části, tím víc se budou zvyšovat ambice.“Najdete na iDNES.czmobilní verze