Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dva tisíce lidí na házené v Lovosicích. Německá atmosféra, neskutečné

Utkání Lovosice - Hranice se konalo na zimním stadionu. Navštívilo ho přes 2000 diváků. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

9 2017
Velkolepý házenkářský dýchánek v Lovosicích. Zdejší Lovci oslavili šedesátileté výročí klubu na zimním stadionu, sobotní extraligový zápas s Hranicemi hltalo 2 020 fanoušků. Historická návštěva pro severočeský oddíl.

„Tolik lidí chodí ve 2. bundeslize. Atmosféra byla neskutečná, nádherná!“ užíval si domácí rozehrávač Jiří Bouček, který působil i v Německu. Lovci díky vydařené 2. půli vyhráli 28:22. „Fanoušci byli naším sedmým osmým hráčem. Když jsme dali první gól, tak mě z té atmosféry příjemně mrazilo.“

Hokejová hala zmodrala podle klubové barvy lovosické házené, za brankami visely velkoplošné obrazovky, všude plachty s logem Lovců, u hřiště stála mobilní tribuna. Pouštělo se působivé video o historii klubu, domácí hráči vybíhali na modrou palubovku kolem ohňů. Profesionální aranžmá. „Nečekal jsem, že to bude vypadat takhle. Klobouček pro všechny, kdo to připravovali, včetně dobrovolníků,“ uklonil se Bouček.

Fotogalerie

I sportovní ředitel Vojtěch Srba si pochvaloval: „Viděl jsem starší generaci, jak jí to dojalo. Mám radost z fantastické návštěvy i z toho, jak akce dopadla. Jestli to zopakujeme, o tom budu přemýšlet až později.“

Klub ocenil mužstvo „1977“, které slavilo historický postup do nejvyšší soutěže, pět osobností s úspěšnou reprezentační minulostí či současností bylo přijato do nově vzniklého Společenství legend Lovci Lovosice - Petrové Baumruk a Házl, Vladimír Šuma, Jiří Motl mladší a Milan Berka mladší. „Tohle je ohromná akce pro Lovosice a zdejší házenou, která je mojí srdcovkou,“ svěřil se Baumruk. Přiletěl z Islandu, kde s rodinou už 27 let žije.

Atmosféra byla elektrizující, v hledišti měli místo i účastníci mládežnického Házenkářského festivalu, který Lovosice hostí. „Jsem rád, že jsme vyhráli; nedovedu si představit při takové slávě doma prohrát,“ řekl kanonýr Jiří Motl. Pozápasový ohňostroj před hokejovou halou dokreslil jedinečný zážitek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze