Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Házenkářky znají soupeře pro MS: čtyři evropské týmy a Argentina

České házenkářky | foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz

27 2017
České házenkářky znají soupeře, na něž narazí na prosincovém mistrovství světa v Německu. Los jim příliš nepřál, v základní skupině B v Bietigheimu se utkají s Norskem, Švédskem, Maďarskem, Argentinou a Polskem. Rozhodl o tom úterní los v Hamburku.

„Je to jediná skupina, kde je pět evropských týmů. To je velmi nevýhodné, postupují ze skupiny jenom čtyři. Určitě z losu vyšly i lehčí skupiny,“ řekl v tiskové zprávě Bašný.

„Je to podruhé za sebou, co si v uvozovkách stěžujeme na těžkou skupinu, bylo tak tomu i před šampionátem ve Švédsku. Ale na ME jsme se dostali ze skupiny, takže možné je všechno. Je to však další los, který nám není příznivě nakloněn,“ doplnil český kouč, který nedávno prodloužil smlouvu u týmu na další tři roky.

Nad dvojnásobnými olympijskými vítězkami a úřadujícími světovými i evropskými šampionkami Norkami ještě české házenkářky, které byly nasazené do třetího z šesti košů, v samostatné historii nikdy nezvítězily. Naposledy s nimi prohrály 24:35 v osmifinálové skupině loňského evropského šampionátu ve Švédsku.

Obdobnou bilanci mají Češky i se Švédskem, které bylo nasazeno z druhého koše. Na loňském ME se Bašného svěřenkyně utkaly i s Maďarskem a zvítězily 27:22.

„Myslím si, že náš tým má na to ze skupiny postoupit. Bylo by dobré nebýt čtvrtý, aby byla šance uspět v osmifinále. Relativní výhoda je, že se nemusíme připravovat na asijský styl hry, což zabere vždycky nějaký čas. Druhou výhodou je snad to, že nemáme ve skupině žádné soupeře z kvalifikace o postup na ME - Slovinky ani Dánky. Výhodou je snad i to, že to je pro naše fanoušky dostupná lokalita. Zkouším najít nějaká pozitiva, ale byli tam lehčí soupeři,“ řekl Bašný.

„Argentinky se zlepšily, myslím ale, že se s nimi určitě hrát dá, stejně tak s Polkami. Maďarky jsme porazili posledně ve Švédsku, tak proč ne teď?“ dodal český trenér.

Lídrem skupiny A, která se bude hrát v Trevíru, byly z prvního koše určeny olympijské finalistky z Francie. Do céčka v Oldenburgu byly nasazeny Dánky a skupinu D povedou v Lipsku domácí Němky, ke kterým bylo z prvního koše automaticky přiřazeno zbývající Nizozemsko.

Z každé šestičlenné skupiny postoupí čtyři týmy do osmifinále, jehož zápasy budou stejně jako poté čtvrtfinále hostit Lipsko a Magdeburg. Finálový program se odehraje v Hamburku. Turnaj se uskuteční od 1. do 17. prosince.

Los základních skupin MS házenkářek 2017

Německo, 1. - 17. prosince

Skupina A (Trevír): Francie, Rumunsko, Španělsko, Slovinsko, Angola, Paraguay
Skupina B (Bietigheim): Norsko, Švédsko, ČR, Maďarsko, Argentina, Polsko
Skupina C (Oldenburg): Dánsko, Rusko, Brazílie, Černá Hora, Japonsko, Tunisko
Skupina D (Lipsko): Německo, Nizozemsko, Korea, Srbsko, Čína, Kamerun

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze