Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


USK čeká v Eurolize basketbalistek Kursk, Galatasaray či Bourges

Angel McCoughtryová (vpravo) z Kursku uniká kolem Sonji Petrovičové z USK Praha. | foto: FIBA

4 2017
Basketbalistky USK Praha už znají soupeře pro příští ročník Euroligy. Mnichovský los rozhodl, že se v základní skupině A střetnou s Kurskem, Bourges, Galatasaray, Villeneuve, Castors Braine, Šoproní a vítězem souboje mezi slovenským celkem Piešťanské Čajky a polskými Polkowicemi.

Pražanky tak budou mít téměř úplně jinou skupinu než v minulém ročníku. Znovu se utkají jen s nejvýše nasazeným Kurskem, se kterým v předchozí sezoně prohrály všechny tři zápasy včetně semifinále.

Program zápasů USK

11. října: USK - Bourges
18. října: Galatasaray - USK
25. října: USK - Piešťanské Čajky/Polkowice
1. listopadu: Kursk - USK
22. listopadu: USK - Villeneuve-d'Ascq
29. listopadu: Šoproň - USK
6. prosince: USK - Castors Braine
13. prosince: Bourges - USK
20. prosince: USK - Galatasaray
3. ledna: Piešťanské Čajky/Polkowice - USK
10. ledna: USK - Kursk
17. ledna: Villeneuve-d'Ascq - USK
24. ledna: USK - Šoproň
31. ledna: Castors Braine - USK

Dále jsou ve skupině francouzské celky Bourges a Villeneuve-d’Ascq z předměstí Lille, které v minulém ročníku skončily na čtvrtém a šestém místě skupiny B. Za Villeneuve v minulé sezoně hrála česká pivotka Kamila Štěpánová a také ukrajinská hvězda Alina Jagupovová.

Po roční pauze se do soutěže vrací belgický celek Castor Braine, který v minulém ročníku Eurocupu nepostoupil ani ze skupiny.

Pro návrat se rozhodlo i Galatasaray, které v Eurocupu došlo až do semifinále. Šoproň se pokusí vylepšit loňské sedmé místo ze základní skupiny Euroligy.

„Je dobře, že jsme se nedostaly do rusko-turecké skupiny, ale ani tak to nebude nic lehkého. Uvidíme, jak se povede poskládat kádry. Každopádně absolutní favorit skupiny i celé Euroligy je Kursk,“ uvedla trenérka USK Natália Hejková. „Ostatní celky jsou porazitelné, ale ne pravidelně. Uvidíme, jak dokážeme konkurovat s novým týmem, který se rýsuje,“ dodala.

„Jsou tam kluby, se kterými jsme dlouho nehrály. Je to trochu jiné. Trochu mě dává do pozoru, že se ty týmy docela hodně posilují. Jsou tam kluby, které se vrací do Euroligy a které nakupují hráčky. Posilují se i Polkowice, tak jsem zvědavá, jak si povedou v kvalifikaci s Čajkami. Samozřejmě bych raději Čajky a podívala se domů,“ přeje si slovenská trenérka.

Los Euroligy basketbalistek pro sezonu 2017/18

Skupina A: Dynamo Kursk, ZVVZ USK Praha, Bourges, Galatasaray Istanbul, Villeneuve-d'Ascq, Castor Braine, Šoproň, Piešťanské Čajky/Polkowice.

Skupina B: Jekatěrinburg, Fenerbahce Istanbul, Orenburg, Schio, Salamanca, Wisla Krakov, Yakin Dogu, Montpellier/Szekszárd.

A co Nymburk a KP Brno v Eurocupu?

Své soupeře znají i další dva české kluby v Eurocupu. Nymburk ve skupině H vyzve poraženého z euroligové kvalifikace mezi Montpellierem a maďarským Szekszárdem, stejně jako v minulé sezoně silný italský celek Ragusa a portugalský tým Santo André.

Brněnské KP se v rámci skupiny I utká o dvě postupová místa s Benátkami německým Wasserburgem, za který bude nastupovat i reprezentační rozehrávačka Petra Záplatová, a švýcarským Fribourgem.

Los Eurocupu basketbalistek pro sezonu 2017/18

(pouze skupiny s českou účastí):

Skupina H: Montpellier (Fr.)/Szekszárd (Maď.), Nymburk, Ragusa (It.), Santo André (Portug.).

Skupina I: Benátky (It.), Wasserburg (Něm.), Fribourg (Švýc.), KP Brno.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze