Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lopraisův tým už nemůže dospat

21 2000
K o p ř i v n i c e - Vánoce už tradičně prosycené nervozitou čekají jezdce, kteří se chystají na věhlasnou Rallye Paříž - Dakar. Karel Loprais se svou tatrou vyrazí 1. ledna příštího roku na trať závodu už po čtrnácté. Těší ho, že se rallye po pokusech měnit trasu vrací do původního působiště. "Čekají nás těžké terény, a to je pro tatru vynikající," řekl pětinásobný vítěz soutěže. Bezmála tří set kamionů, automobilů a motocyklů pojede přes Francii a Španělsko, odkud se trajektem z přístavu Almeria přepraví do Afriky. Dál zhruba deset tisíc kilometrů dlouhá trasa povede přes Maroko, Mauretánii, Mali a Senegal. Cíl je 21. ledna.

"Už začínám špatně spát, uklidním se až v Africe," řekl řidič doprovodné tatry Bedřich Sklenovský, který na trati už zažil přepadení bandity a přivezl si i malárii. "Na tu očkování neplatí, ale máme sebou antimalarika. Jen je musíme začít brát všichni najednou, abychom je nezapomínali užívat."

Sklenovský, jehož kolegové označují za pesimistu s optimistickými výhledy, podotkl, že je připravený i na další přepadení. "Možná tě bandité budou chtít angažovat, abys jim opravil to staré auto, které ti před třemi roky ukradli," popíchl ho Karel Loprais. "Hlavně, aby tam neběhali s mojí bundou se jménem na zádech, kterou mi tehdy také vzali," obává se Bedřich Sklenovský.

Kromě Lopraisova Tatra Marathon Teamu pojede s kopřivnickým autem také BR Petrobras Lubrax Team s řidičem Tomášem Tomečkem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze