Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Loket určí motokrosové mistry

8 2003
Loket nad Ohří - Motokrosová trať v Lokti nad Ohří, považovaná za nejmodernější areál v České republice, neboť se zde konají podniky mistrovství světa, určí o víkendu jména českých motokrosových šampiónů pro letošní rok. Západ Čech bude hostit závěrečný, pátý, díl mistrovství ČR. To je v obou hlavních dvou třídách, do 125 kubíků a Open, velmi vyrovnané a naději na prvenství má hned několik jezdců. Hlavní závody jsou na programu v neděli.

Nejlepší pozici ve slabších stopětadvacítkách má Josef Dobeš, jenž nasbíral stejně jako David Čadek 150 bodů. Ve prospěch účastníka světového šampionátu však hovoří fakt, že zatím vždy vyhrál a navíc se dva výsledky budou v konečném součtu škrtat.

Dobeš nestartoval v Petrovicích na Karvinsku, takže se mu budou všechny v Lokti získané body připočítávat. "Na to však nechci spoléhat. Chci vyhrát obě rozjížďky, i když vím, že by mi mělo stačit dojet i čtvrtý nebo pátý," uvedl Dobeš.

Menším problémem však může být zdravotní stav v Německu žijícího jezdce. O víkendu si totiž v Nizozemsku při MS družstev poranil nohu a finálovou jízdu nedokončil. "Do Lokte určitě přijedu a zkusím to, i když to nevypadá moc dobře. V nejhorším případě by to však na páté místo mělo být i s těmito problémy," prohlásil Dobeš.

Kromě zmiňované dvojice na celkový triumf mohou pomýšlet i Jan Zaremba, Michal Votroubek a Jan Brabec.

Podobně vyrovnané pořadí je i ve třídě Open, kterou vede Miroslav Kučírek s náskokem jedenácti bodů před Petrem Bartošem a do konečného pořadí by rád promluvil i zatím třetí Petr Masařík, jenž obhajuje vítězství z předešlého roku. "Vše je stále otevřené a uvidíme, jak to komu půjde," řekl Kučírek.

Pořadí v popředí navíc může zamotat nejlepší český motokrosař současnosti, Michal Kadleček. Pátý muž letošního MS třídy do 650 ccm je sice zatím až sedmý, ale ve čtyřech jízdách, ve kterých startoval, vždy vyhrál.

"Vzhledem k termínové kolizi již nemám šanci celkově uspět, ale budu se alespoň snažit něco předvést divákům," slíbil sedmadvacetiletý Kadleček.

Průběžné pořadí seriálu:
Open:
1. Kučírek 159 bodů, 2. Bartoš 148, 3. Masařík 145, 4. Svoboda 128, 5. Machtlinger (Rak./všichni Honda) 118, 6. Hrabica (KTM) 118.
Do 125 ccm: 1. Dobeš (Yamaha) 150, 2. Čadek 150, 3. Zaremba (oba KTM) 148, 4. Votroubek (Yamaha) 138, 5. Brabec (Honda) 130, 6. Kulajta (KTM) 102.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze