Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Loket bolí víc. Špotáková však před finálovým závodem neztrácí víru

Barbora Špotáková je bojovnice. Překoná ve finále ME i problémy se zraněným loktem? | foto: AP

29 2010
Barcelona (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Zraněný loket bolí víc než před kvalifikací, oznámila včera na evropském šampionátu v atletice Barbora Špotáková.

"Ale to je logické, to jsme čekali. Teď jde o to, dát ho zase dohromady, aby mohla hodit ve finále," říkal její kouč Rudolf Černý.

Pomoci měly gelová antirevmatická náplast, navrch léčba elektrickým proudem, ledování, laser, masáže. "Pak už potřebuje jen odpočinek, podporu okolí a optimismus," dodal lékař Petr Sikora.

Stav lokte po kvalifikaci označil za předvídatelný. "Pozitivní bylo, že házela jen jeden pokus. Nic dalšího zásadního se s loktem naštěstí nestalo."

Čtyři oštěpařky budou dnes ve finále největšími kandidátkami na 3 medaile. Kvalifikaci vyhrála Špotáková. Ve světových tabulkách roku je výkonem 68,66 druhá za Ruskou Abakumovovou (68,89), před slovinským objevem Ratejovou (67,16) a Němkou Obergföllovou (66,74).

Je možné, že Češka vloží znovu veškeré úsilí do jediného, prvního pokusu. "Ale věřím tomu, že když bude potřeba, zkusí Bára i víc ran. Je to bojovnice," ujišťuje kouč.

Špotáková chce medaili. Jakoukoli. Tou míní jako správná kapitánka odstartovat českou medailovou vlnu na šampionátu.

Mladíci, kteří na další cenné kovy mohou zaútočit, zatím suverénně procházeli vyřazovacími boji.

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková šetřila síly, v kvalifikaci skákala jen dvakrát, na 425 a 440 centimetrech.

"Vyšlo to perfektně, pohodová kvalifikace. S výškou 440 jsem letos neměla problémy, šla mi na požádání, takže jsem se jí ani tady nebála."

Čtvrtkařka Denisa Rosolová kontrolovala 2. postupové místo ve svém semifinále, s vypuštěným závěrem. Její zásluhou bude Česko po 12 letech zastoupeno ve finále běhu na 400 metrů. "Už nelituju, že jsem si čtvrtku letos vybrala," říkala bývalá dálkařka a sedmibojařka.

Zuzana Hejnová si v druhém semifinále na trati 400 metrů překážek druhé postupové místo také snadno pohlídala.

A už dopoledne pohrozil nejrychlejším časem dne na trati 800 metrů Jakub Holuša, navíc v doslova "boxerském" rozběhu.

"Ti kluci nejspíš mysleli, že je to americký fotbal, a trošku se pošťuchovali," líčil. "Holanďan to oběhl přes trávu, a když se vracel zpátky, dostal bodyček." Holuša mazácky přihlížel zpovzdáli – a pak soupeře předběhl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze