Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Světový šampionát mladých basketbalistek bude lákat na jemnost květiny

Mistrovství světa basketbalistek do 17 let v Klatovech a Plzni - logo | foto: ČBF

14 2014
Mistrovství světa basketbalistek do 17 let, které už za měsíc a půl hostí Klatovy a Plzeň, odtajnilo podobu svého loga. Spojuje dívčí jemnost v podobě květiny a míč symbolizující basketbal.

"Dominantou loga je míč vyvedený v dívčích barvách, který všem jasně říká, že v Klatovech a v Plzni se bude hrát basketbal. Květina zase symbolizuje dívčí jemnost, která bude nedílnou součásti šampionátu," popsal ředitel turnaje Stanislav Křiváček důvody vedoucí ke kombinaci těchto dvou dominant loga.

Světový šampionát začíná 28. června v Klatovech a Plzni. České basketbalistky do něj budou vstupovat jako úřadující evropské vicemistryně. Právě stříbro z loňského Mistrovství Evropy do 16 let kvalifikovalo tým trenéra Richarda Fouska na MS.

"Akceptovali jsme připomínky FIBA k našemu původnímu návrhu loga a společnými silami jsme připravili finální návrh. Věřím, že uspěje jak u fanoušků, tak především u hráček," je Stanislav Křiváček optimistou.

Světová organizace FIBA přidělila České republice šampionát v polovině dubna, původně ho měla hostit slovenská metropole Bratislava.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze