Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Loeb bude na Portugalské rallye útočit na hattrick

Sébastien Loeb | foto: AP

26 2010
Portugalská rallye zná od svého návratu do mistrovství světa v roce 2007 pouze jednoho vítěze - Sébastiena Loeba. Francouzský pilot továrního týmu Citroën je favoritem i nyní, kdy je soutěž šestým dílem šampionátu. Loeb se na start postaví jako lídr průběžného pořadí.

"Mám tuhle rallye rád, ale nic není tak snadné. Od začátku sezony bylo na rychlostních zkouškách každé rallye hodně hřebenovek, s nerovnostmi, které brání dokonale přečíst trať. Portugalsko bude jiné. I tak ale bude tato rallye jednou z nejobtížnějších," uvedl Loeb v tiskové zprávě.

Šestinásobný mistr světa v Portugalsku vyhrál v letech 2007 a 2009, kdy byla rallye součástí MS. Aktuálně má v čele seriálu náskok 36 bodů na Fina Jariho-Mattiho Latvalu z Fordu, který ovládl předešlou rallye na Novém Zélandě. "V této sezoně je zatím šest kandidátů na vítězství. Dojet mezi nejlepšími by se nám samozřejmě hodilo i nyní, takže zatím žádný prostor pro odpočinek," uvedl Loeb.

Navázat na minulých úspěch se bude snažit Latvala, jemuž se díky výhře podařilo předstihnout týmovou jedničku Fordu Mikku Hirvonena. "Jako dvojka týmu se letos snažím jezdit jinak, změnil jsem se. Není to o tom, jak jezdit nejrychleji. Důležité je, abych jezdil vyrovnaně a sbíral body. Zatím to funguje dobře, i když ne na sto procent," řekl Latvala.

Finský pilot na sebe před rokem v Portugalsku upozornil nehodou, při které jeho focus spadl ze svahu a valil se asi 150 metrů. "Erzetu pojedeme i letos, takže při seznamovacích jízdách na tom místě zpomalím a pořádně si ho prohlédnu. Určitě si upravím rozpis, ale už je to za námi," uvedl Latvala k nehodě, která je na YouTube hodně populární.

Český motorsport nebude mít na Portugalské rallye svého zástupce. Pořadatelé připravili pro startující celkem 18 rychlostních zkoušek o celkové délce 355 km. Na úvod a na závěr čeká jezdce divácká erzeta na fotbalovém stadionu v Algarve.

Průběžné pořadí MS (po 5 ze 13 soutěží): 1. Loeb (Fr./Citröen C4) 108 b., 2. Latvala (Fin./Ford Focus) 72, 3. Hirvonen (Fin./Ford Focus) 64, 4. Ogier (Fr./Citroën C4) 63, 5. P. Solberg (Nor./Citroën C4) 53, 6. Sordo (Šp./Citröen C4) 34, ...14. Prokop (ČR/Ford Fiesta S2000)2.
Pořadí týmů: 1. Citroën Racing 156 b., 2. Ford 151, 3. Citroën Junior Team 75, 4. Stobart-Ford 74, 5. Munchi's Ford 32.
Pořadí S-WRC: 1. Pons (Šp./Ford Fiesta S2000) 68, 2. Prokop 48, 3. Anderson (Švéd.) 40.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze