Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lobinger se omluvil za holou zadnici

20 2003
Hamburk - Německý tyčkař Tim Lobinger se omluvil světové federaci IAAF za holou zadnici, kterou ukázal světu v návalu euforie a radosti po vítězném skoku o minulém víkendu ve finále Grand Prix v Monaku. Ve čtvrtek podle svých slov odeslal fax se slovy pokory generálnímu sekretáři Istvanu Gyulaiovi.

"Určitě tím celá záležitost není smetena ze stolu, ale já si teď počkám na reakci IAAF," pravil Lobinger, pátý muž z letošního mistrovství světa.

V Monte Carlu jej ke spontánnímu mini striptýzu vyburcovalo pokoření laťky ve výšce 591 cm, se staženými trenýrkami pak uběhl před tribunami a televizními kamerami několik desítek metrů. Už si za to vyslechl napomenutí od IAAF a nejspíš jej čeká i pokuta do 5000 dolarů.

Halový mistr světa se rovněž dočkal kritiky ve své zemi, jeho počínání ostře odsoudil šéf německé atletiky Clemens Prokop a původně mělo kauzu projednávat s tyčkařem vedení svazu. Lobinger se ale odmítl s funkcionáři na toto téma bavit. "Omluva nepřipadá ani náhodou v úvahu. Monako byla akce IAAF," řekl rezolutně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze