Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Llodra je nejhorší soupeř, jakého jsem mohl dostat, mračí se Berdych

Tomáš Berdych | foto: AP

30 2010
New York (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Po nedělním tréninku neměl Tomáš Berdych úplně nejlepší náladu. Lamentoval nad míči, s obavami mluvil o soupeři v prvním kole US Open i podivném rozpisu turnaje. Už se nemůže dočkat, až po dvoutýdenní pauze znovu nastoupí k zápasu.

Co říkáte na los? Llodra není zrovna pohodový soupeř na rozehrání...
To vůbec. Llodra je na žebříčku první z těch hráčů, kteří nejsou nasazení. Horšího soupeře do prvního kola už jsem dostat nemohl. Ještě s tím jeho stylem… Dokáže porazit kohokoliv, umí zahrát vážně skvěle.

Navíc se hodně tlačí k síti, slušně hraje voleje, že?
Přesně tak. Člověk se vůbec nedostane do rytmu a čeká na šanci nebo dvě, které snad přijdou. Pořád musíte bojovat. Tohle nebude vůbec lehký rozjezd.

Hodně bude záležet na momentální pohodě a formě. Jak se aktuálně cítíte?
Mohlo by to být lepší, trošku tady s tím bojuju. Zdejší balony jsou odlišné od turnajů, které jsem hrál předtím. Musím si na ně víc zvyknout.

Proč vám vadí?
Jsou takové zvláštní. Moc neletí a když se do úderu člověk trochu víc opře, je to na úkor přesnosti. Musím najít správnou variantu mezi tím. Prostě zlatou střední cestu. Ještě pár dní mám na to, abych se s tím srovnal a vlétl na to.

Pořadatelé se nechali slyšet, že pravděpodobně budete hrát až ve středu. To je unikum US Open, kde je program prvního kola jako na jediném grandslamu roztažený do tří dní. Jak se vám to zamlouvá?
Moc ne. Přijde mi zvláštní, že to rozkládají na tři dny. Klasický formát, kdy jedna půlka začíná v pondělí a druhá následuje v úterý, je ideální. Ale tohle bude stejné pro oba a musím se na to připravit.

Je to pro vás horší i v tom smyslu, že už jste dlouho nehrál utkání a vypadáváte z rytmu?
Taky. Člověk relativně dlouho nehrál… Kdybych byl doma, připravoval se a pak sem přijel na první kolo, nevadilo by mi to. Ale už jsem v New Yorku celkem dlouho, čekání je delší. Raději bych hrál hned v pondělí.

Jak se vám poslouchají prognózy, že jste spolufavoritem turnaje. Prohlásili to Björn Börg nebo Daren Cahill. Nedostává se vám to do hlavy?
Snažím se to moc nevnímat. Na jednu stranu je to příjemné, na druhou ale o to víc svazující. Musím si to zkusit v hlavě srovnat, jít do prvního kola jako do každého jiného zápasu a nemyslet na nic kolem. Musím mít svůj svět, myslet na to, že mě tenis baví, a proto ho hraju. A nezabývat se ničím jiným. Ostatní řeči nesmím poslouchat, je to jen povídání okolo a to není důležité.

Jak vás zatím baví práce pro televizní kanál Eurosport, pro který natáčíte z New Yorku svůj videoblog?
Kameru mám pořád s sebou. V sobotu jsem tady musel dělat fotky pro nějaké noviny a video pro ESPN. Tak jsem to spojil, každému jsem dal kameru do ruky, aby byl nějaký materiál. Nebo když jedeme z hotelu na kurty a zpět, tak něco natáčíme.

I vy sám?
Taky občas. Ale nemůžu říct, že bych by tohohle nějaký extra fanda. Třikrát se mi do toho nechtělo.

Ale lidé doma to určitě ocení.
No právě. Říkal jsem si, že mě by také jako fanouška zajímalo, jak to vypadá v zákulisí turnaje. Tak se snažím.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze