Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lizánek ve Waidhofenu zabral a obhájil loňské prvenství mezi profesionály

Nejlepší trojice z Waidhofen Partner Trophy 2010 (zleva): Viktor Skalle, Lukáš Lizánek, Petr Skopový. | foto: Antonín Krčmář

10 2010
Jak letos, tak loni. První rakouský turnaj české profesionální golfové série má téhož vítěze. Lukáš Lizánek přiznal, že si v pondělním druhém kole ve Waidhofenu neustále připomínal svou loňskou jízdu. Vyplatilo se, získal pohár a šek na 55 tisíc korun.

Ve chvíli, kdy odevzdával svoji skórkartu, si ještě nemohl být jistý. Na greenu poslední jamky byl Petr Skopový a přihrál si do birdie šance. Jeho dvoumetrový putt ale skončil kousek vedle jamky, a tak se play-off tentokrát nekonalo.

Lukáš Lizánek

Lizánek byl po prvním kole mezi sedmi hráči na děleném čtvrtém místě s jednou ranou ztráty na lídry. V pondělí ale zahrál nejlepší kolo celého turnaje - 67 ran, tedy pět pod par. "Prošel jsem to naprosto čistě. Jediné zaváhání přišlo na třináctce, ale par jsem zahrál i tam," liboval si devětadvacetiletý zbraslavský golfista.

Za svým osobním rekordem právě z loňského Waidhofenu zůstal dvě rány, ale vyrovnal další své nejlepší výsledky z roku 2006, kdy se na 67 dostal na Mnichu a v Telči. "Co se stalo loni, mě nakoplo. Dodávalo mi to sebevědomí," potvrdil, "nedělal jsem chyby a pak už jen čekal, jestli to tam na greenu spadne, nebo ne."

Jamkoviště nejsou po dlouhé zimě ještě ve vynikající kondici, ale Lizánek nenechal nic náhodě: "Přijel jsem dva dny předem a trénoval."

Hřiště ve Waidhofenu, dějiště Waidhofen Partner Trophy 2010.

Trochu na to doplatil nejlepší loňský profesionál domácí scény Marek Nový. "Ve druhé devítce tam nic nespadlo," pokrčil rameny nad pátým místem. V poli si počínal dobře, ale většinou pak potřeboval dva putty.

Ke Skopovému se na druhé místo přidal překvapivým výkonem ještě Viktor Skalle. Oba zahráli v pondělí 68. Čtvrté místo obsadil ve druhém podniku Pilsner Urquell Czech PGA Tour Čechokanaďan John Horsky, vítěz z úvodního dílu ve Mstěticích. Zároveň se tak udržel v čele finančního žebříčku.

V mínusových číslech se ve finálovém kole ocitlo devět účastníků turnaje. Ze tří nedělních lídrů si nejlépe počínal Jakub Stanislav, celkově šestý. Maďar Roland Hahn klesl na třinácté a Američan Jeff Sikutte na dělené třiadvacáté místo.

waidhofen partner trophy - konečné výsledky

Par 72: 1. Lizánek 138 (71+67) -6, 2. P. Skopový a Skalle (všichni ČR) oba 139 (71+68), 4. Horsky (Kan.) 140 (71+69), 5. Nový 141 (72+69), 6. Stanislav (oba ČR) 142 (70+72).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze