To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Je dobojováno a po dvojnásobném prodloužení se z výhry raduje hostující Naděžda Orenburg. Domácím hráčkám v utkání nestačil ani sedmnáctibodový náskok a v prodloužení už Pražankám docházely síly, čehož Orenburg využil a dokázal zápas proměnit v cenné vítězství. Pro ZVVZ USK je to druhá porážka v sezóně, Orenburg má nyní vyrovnanou bilanci čtyř výher a čtyř proher.

Statistiky

Nejvíce bodů: Elhotová 22 – Jonesová 29
Nejvíce doskoků: Thomasová 17- Nichollsová 13
Nejvíce asistencí: Ayayiová 6 – Ygueravideová 8

Konec zápasu.

49:44

Trestné hody má i Oblaková, nedala ani jeden pokus, navíc nevyšel ani pokus o doskok.

49:41

Druhý taky.

49:41

Ygueravideová na čáře trestného hodu a první dala.

49:34

Hanušová netrefila střelu, ta ale nebyla vůbec připravená.

49:28

Druhou ano.

49:28

První šestku nedala.

49:28

Jonesová pod košem měla problém se zakončením, nakonec ale vybojovala faul od Režanové.

49:04

Čas teď vypršel i domácím hráčkám, Orenburg má zdarma míč.

48:18

Elhotové vyklouzl míč z obroučky, domácí tým nebyl daleko od další trojky.

48:04

Hostujícím hráčkám vypršel čas, aniž by si toho pořádně všimly a musely tak narychlo střílet na náhodu.

47:38

Elhotová trefuje těžkou střelu za tři body, je to o bod.

47:11

Wheelerová velice rychle pronikla pod koš a zleva skórovala přes hráčku.

46:27

Jonesová ale ihned skórovala z velice snadné pozice.

46:10

Hanušová trefila otevřenou trojku.

45:54

Jonesová si našla pod košem prostor a už je to o tři pro hosty.

45:32

Hanušová minula, Režanová neúspěšně doskakovala.

45:09

Proměnila pouze první, druhý doskočila Hanušová.

45:09

Wheelerová byla faulovaná pod košem a bude házet dva trestné hody.

45:01

Začalo druhé prodloužení.

No... Ani dalších pět minut nerozhodlo, oba týmy se přetahovaly o těsný náskok a tentokrát remízu zachraňovaly domácí hráčky. Orenburg sice mohl rozhodnout, ale poslední akce ani nedošla ke střele. Takže si dáme dalších pět minut.

45:00

První prodloužení skončilo.

44:36

Režanová se musela pod košem poprat s Jonesovou a po krátkém souboji se okolo ní obtočila a skórovala.

44:24

Jonesová se uvolnila pod koš a rázem je to o dva pro Orenburg. Domácí tým si bere oddechový čas.

44:09

Při náběhu pod koš tvrdě faulovala Thomasová a je to pro ni pátá osobní chyba.

43:51

Ta proměnila druhý pokus, zase máme vyrovnáno.

43:51

Další faul domácích, trestné hody teď má Nichollsová.

43:41

Tichoněnkovová dala také pouze jeden pokus, Orenburg však bude pokračovat rozehrávkou z boku.

43:40

Dala pouze první, po neúspěšném druhém pokusu byl odpískán nesportovní faul Hanušové.

43:40

Další trestné hody pro Ayayiovou.

43:17

Elkotová ve výskoku zpracovala a se štěstím dotlačila míč do koše.

42:55

Šilovová trefuje trojku a Orenburg vůbec poprvé v utkání vede.

42:21

Hanušová zblokovala jasnou střelu Jonesové, ta vypadá hodně překvapeně.

42:11

Oblaková se rozhodla obloučkem donést míč do koše, bylo to ale o něco delší.

41:49

Wheelerová nedala a ZVVZ USK jde do útoku!

41:28

Ayayiová proměnila dva trestné hody, domácí tak zase těsně vedou.

40:49

Jenže Wheelerová okamžitě srovnává. Domácí tým v obraně chyboval a soupeřce byla nabídnutá velká šance na koš.

40:40

A sama také skóruje!

40:25

Thomasová svým důrazem pod vlastním košem vybojovala míč a jde dopředu.

40:01

Začalo prodloužení.

Čtyřicet minut zápasu o vítězkách nerozhodlo, byť domácí tým vstupoval do druhého poločasu s náskokem 17 bodů. Orenburg po přestávce zabojoval, sázel trojky, zlepšil obranu a náskok postupně ukrajoval, až v poslední minutě srovnala Jonesová a zajistila tak prodloužení.

40:00

Čtvrtá čtvrtina skončila.

39:21

Jonesová byla volná pod košem a nemýlila se.

39:01

Nichollsová netrefila otevřenou střelu, po chvilce se ale hostující tým opět dostal k míči.

38:44

Elhotová na čáře trestného hodu a byla přesná v obou případech.

38:37

Novikovová dává trojku a je srovnáno!

37:59

Střela Novikovové z odskoku nebyla vůbec jednoduchá, byla ale přesná!

37:41

Přihrávka mířila na Ayayiovou, která se pohybovala sama pod košem, obrana Orenburgu ale na poslední chvíli zasáhla a akci přerušila.

37:07

Druhý už byl o mnoho lepší a znamenal jeden bod.

37:07

První byl dlouhý.

37:07

Dva trestné hody pro Režanovou.

36:55

Orenburg je stále na dostřel, náskok je pouze čtyřbodový. Čeká nás dramatická koncovka.

36:22

Režanová netrefila střelu ze střední vzdálenosti, Thomasová pak ale předvedla doskok a ZVVZ USK může pokračovat v akci.

35:33

Nichollsová se obtočila okolo své soupeřky a pod košem snadno skórovala.

35:19

A dala oba!

35:19

Pod košem byla Jonesovou faulovaná Ayayiová, ta má k dispozici dva trestné hody.

34:42

Důležitý koš. Thomasová předvedla rychlý útok a pod košem nahrála na volnou Oblakovou. Ta skórovala a získala pro domácí šestibodový náskok.

34:02

Aayayiová netrefila trojku a při pokusu o doskok faulovala Režanová.

33:18

Medveděvová dala trojku se štěstím, míč se do koše odrazil od desky.

32:02

Na druhé straně se Jonesová nenechala odtlačit a skórovala z bezprostřední blízkosti.

31:44

Elhotové vyskočil míč z obroučky, trojka ji tak nevyšla.

31:20

Ygueravideová zůstala na chvíli volná a opět tak snižuje. Orenburg se drží na dostřel.

30:58

Hanušová reaguje takřka vzápětí po svém průniku pod koš.

30:36

Jonesová ukrajuje další body z náskoku domácích.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:30

Orenburg snižuje další trojkou, náskok domácích je tak už pod deseti body.

29:11

Hanušová byla pod košem parádně zablokovaná Nichollsovou. Domácím zbývají dvě vteřiny na zakončení.

28:49

Hostující Šilovová má po souboji pod košem zřejmě naražená záda, za pomoci týmového lékaře odchází na lavičku.

28:25

Na druhé straně dává za tři Ygueravideová, hostující tým nepouští ZVVZ USK do nějakého budování trháku.

28:11

Po delší době se trefila Elhotová.

27:18

Novikovová to měla také jednoduché, obrany teď pod košem trochu nestíhají.

26:40

Hanušová přihrála od koncové čáry na Ayayiovou a ta to měla zcela jednoduché. Snadné body pro domácí.

25:48

Thomasová sice nejprve málem přišla o míč, poté ale sama zakončila a s trochou štěstí skórovala.

25:11

Po dalším koši domácích si trenér Orenburgu bere oddechový čas.

24:59

Faul na Ayayiovou, provinila se Ygueravideová.

24:28

Oblaková po nájezdu skóruje a přidává pro domácí důležité body.

23:58

Hanušová musela střílet, s klaksonem ale trefila pouze obroučku.

23:28

Jonesová dává koš, pod košem měla dost času i prostoru.

22:49

Orenburg ovšem odpovídá zcela stejnou mincí, trojka přilétla z levého křídla.

22:38

Orenburg nechal domácí Hanušovou zcela volnou a ta mohla po rozehrání z boku skórovat za tři.

22:15

Ygueravideová proměnila dva trestné hody a je to už pouze o jedenáct. Domácí tým ještě neskóroval.

21:48

Další koš Orenburgu, hostující tým zahájil druhý poločas ve slušné aktivitě.

20:48

Wheelerová se už hnala pod koš, ale její pokus byl skvěle zblokován!

20:24

Nicholssová hned v úvodu snižuje.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Druhý poločas začne přibližně v 19:59.

Je za námi první poločas, ve kterém si domácí tým neustále budoval náskok a hráčky Orenburgu se dostaly do kontaktu pouze za stavu 12:12. Pražský tým se tak dostal do pohodlného stavu, náskok o 17 bodů dává ZVVZ USK relativně velký klid do druhé půle.

19:24

Ta pak s úsměvem na tváři proměnila druhý pokus, první byl neúspěšný.

19:24

Thomasová se tlačila pod koš a byla faulovaná Maigaovou.

18:42

Ayayiová minula z dobré pozice, její střela byla příliš krátká.

17:21

Oblaková minula rychlý brejk, zakončení však už bylo po sprintu a v plné rychlosti.

16:51

Ayayiová už musela zakončovat, rána z levého křídla však pouze poskočila po obroučce.

15:58

Tichoněnkovová snižuje taktéž z dálky.

15:45

Vzápětí ale reaguje Elhotová střelou po dobré cloně u hrušky.

15:25

Novikovová trefuje z dálky a alespoň trochu snižuje.

14:20

No a vše skončilo přesnou trojkou z ruky Oblakové!

14:10

Neskutečný souboj o míč pod košem hostů, hráčky z Prahy neproměnily hned několik střel zblízka.

13:35

A opět po koši na každé straně, obrany se teď moc nechytají.

13:04

Dvě šestky proměnila Nichollsová, stále si ale domácí tým drží slušný náskok.

12:55

Po jednom koši na každé straně, za hostující tým se trefila Jonesová, za domácí Režanová.

12:28

Thomasová vypíchla soupeřkám míč a hnala se do zakončení. Zvládla i vystřelit, míč ovšem vyskočil z obroučky.

11:44

Elhotová se schovala za soupeřky, dostala přihrávku a byla zcela volná. Střela na koš už byla pouze bonbonkem.

11:01

Na druhé straně kontrovala Jonesová, ta dnes hraje opravdu ve velké formě.

10:15

Ayayiová zahájila druhou čtvrtinu nejlépe, jak jen šlo – trojkou.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:42

Ayayiová měla k dispozici další dva trestné hody a i tentokrát byla stoprocentní.

09:19

Hanušová trefuje z dálky, nechybělo mnoho a byla to trojka. Ale i dva body se počítají.

08:22

Dvě šestky pro domácí Ayayiovou. Úspěšné.

08:12

Jonesová je teď pod košem nezastavitelná, zbavila se obránkyně a po natlačení se do pozice skórovala o desku.

07:36

Na čáře trestného hodu se objevila hostující Jonesová a proměnila oba pokusy.

07:25

Elhotová se rozstřílela a domácí tým už vede o deset bodů.

06:55

Elhotová z odskoku dala koš o desku. Tohle nebyla snadná střela, celá akce byla v plné rychlosti.

06:51

Dala první pokus, druhý se odrazil do hry.

06:51

Thomasová byla pod košem faulována, domácí tým tak má další trestné hody.

06:20

Na pravém křídle unikla Oblaková a doslova donesla míč až do obroučky.

06:09

Tu však nedala.

06:09

Koš s faulem, Thomasová si po úspěšné střele dá ještě jednu šestku.

05:49

Střelecká podívaná pokračuje, ZVVZ USK dalo i svou první trojku, trefila se Kateřina Elhotová.

05:15

Na pravé straně byla zcela volná Šilovová a svou trojku hravě proměnila.

04:59

Thomasová sice doskočila neúspěšnou trojku, sama pak ale nemířila přesně. Oblaková už poté ani nedoskočila.

04:32

Jonesové o desku, tohle šlo bránit opravdu jen velmi těžko.

03:58

Je to slušná přestřelka, Režanová se zvládla uvolnit pod koš a snadno skórovat.

03:40

Nichollsová dává z levého křídla první trojku utkání!

03:28

Thomasová je v laufu a přidává své další body.

03:10

Jonesová ale okamžitě snižuje.

02:45

Kateřina Elhotová si naběhla na přihrávku Režanové a i když ji nevyšla střela z první, tak z otočky už skórovala.

02:20

Ygueravideová předvedla dvojtakt pod koš a střelou o desku zaznamenala první koš pro Orenburg.

02:01

A podařilo se ji to i u dalšího rychlého kontru.

01:38

Na druhé straně se Thomasová nemýlila a svůj brejk zakončila.

01:23

Nájezd pod koš Wheelerové košem neskončil, domácí jsou do dalšího útoku.

00:45

První koš utkání dala po dorážce zblízka domácí Thomasová.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

ZVVZ USK Praha: Ayayiová, Brabencová, Březinová, Kat. Elhotová, Hanušová, Oblaková, Pospíšilová, Režanová, Romerová, Vyoralová, Thomasová.

Naděžda Orenburg: Nichollsová, Fedorenkovová, Burikovová, Šilovová, Tichoněnkovová, Ygueravideová, Whellerová, Novikovová, Maigaová, Jonesová, Medveděvová.

Rozhodčí: Andrada Csenderová (ROU), Vilius Mačiulaitis (LTU), Ozge Sentürková (TUR).

Oba týmy jsou na palubovce, zápas může začít.

Utkání Aréně Královka začne v 19 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit Andrada Csenderová z Rumunska, Vilius Mačiulaitis z Litvy a Ozge Sentürková z Turecka.

Naděžda Orenburg

Hostující tým po po půli skupinového klání na pátém místě s bilancí tří výher a čtyř porážek. Naposledy se Orenburg představil doma proti Schiu a své fanoušky potěšil poklidnou výhrou o šestnáct bodů v poměru 67:51. Druhá polovina sezóny ale začíná duelem proti týmu, který bude velkým favoritem. Orenburg však nepřijede v poraženecké náladě a pokusí se ZVVZ USK Praha potrápit.

ZVVZ USK Praha

Domácí tým je po sedmi odehraných zápasech a tedy polovině základní skupiny na druhém místě tabulky a bilancí šesti výher a jediné porážky. Skupina je tak rozehrána na výbornou. Poslední utkání sehrály Pražanky před Vánocemi doma proti Polkowicím a vyhrály jasně 78:53. Formu budou chtít potvrdit i dnes, v dalším domácím utkání.

Schio – ZVVZ 50:69
ZVVZ – Bourges 88:80
Jekatěrinburg – ZVVZ 87:59
ZVVZ – Castors Braine 82:63
ESBVA – ZVVZ 62:101
ZVVZ – Polkowice 78:53

Dobrý večer u ženské basketbalové Euroligy. Společně se podíváme na duel skupiny A mezi týmy ZVVZ USK Praha a Naděžda Orenburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.