Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera.

Nejlepší hráčkou utkání byla bezpochyby Alyssa Thomasová, která si připsala třiadvacet bodů a pět asistencí.

Je dobojováno! Pražský celek si od první čtvrtiny hlídal výsledek utkání a nic na tom nezměnilo i to, že v druhém poločase značně polevil. Domácí se tedy posunuly na první místo, avšak bylo by naivní si myslet, že Jekatěrinburg neporazí Bourges.

Konec zápasu.

39:53

Poslední akci utkání měla na svědomí Celeste Trahan-Davisová, jež tímto způsobem podtrhla svůj dnešní povedený výkon.

38:48

Mayombová využila menší koncentrace hráček USK a prosadila se za tři body.

38:04

Celeste Trahan-Davisová zachytila přihrávku a vyslala do úniku svou spoluhráčku, která potrestala Pražanky za jejich chybu.

36:44

Po delší době dala o sobě vědět Hamblinová, která v závěru utkání kosmeticky upravila skóre.

36:08

Razhevaová si připisuje do statistik střelu za dva body.

35:58

Podobně to zkusila i Renata Březinová, která byla taktéž úspěšná.
Té se podařilo bodovat i pár momentů předtím, avšak "pouze" za dva body.

35:06

Mayombová to zkusila za tři body a vyšlo ji to!

33:12

Thomasová si připisuje další trefený koš. Pro úplnost, byl to pro ni již třiadvacátý bod v utkání.

32:59

Pokud se nepletu, tak se teď Mayombová prosadila úplně poprvé v dnešním utkání.

32:25

Oddechový čas pro hosty.

32:24

Thomasová se uvolnila i přes to, že byla v jeden čas bráněna třemi hráčky francouzského týmu.

31:45

Romerová dostala krásnou přihrávku od Thomasové, a taky že si na následné střele dala záležet.

31:29

31:29

Rezanová byla při střelbě faulována, tak bude mít možnost navýšit vedení USK.

30:47

Ta byla při střelbě faulována, a tak měla k dispozici trestný hod, který bezpečně proměnila.

30:47

Celeste Trahan-Davisová se uvolnila a z bezprostřední blízkosti koše zakončila.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:56

Prosadila se i Thomasová, která tak definitivně završila brankový účet ve třetí třetině.

29:40

Celeste Trahan-Davisová proměňuje rychlou akci svého týmu.

29:00

28:52

Abych byl upřímný, tak začátek třetí čtvrtiny sliboval pohlednější obraz hry, než který vidíme nyní.

28:23

Samuelsenová minula svůj pokus za tři body.

27:55

Hamblinová nejspíš něco od Pražaček pochytila, i ona totiž kazí oba trestné hody.

27:50

Thomasová vyslala na steč Rezanovou, a té se podařilo poslat míč skrz obroučku.

27:29

Grzesinskiová proměnila jeden trestný hod ze dvou.

27:20

Alyssa Tomasová prošla obranou soupeřek a zkušeně zakončila.

26:41

Antonia Delaereová se zpod koše prosadila a zase o něco snížila ztrátu.

25:54

Po střele Kateřiny Elhotové získala míč Hamblinová. Ta nastartovala útok svého týmu, který zakončovala nepřesně Delaereová.

25:49

Oddechový čas pro domácí.

25:48

Čekání na bodovou trefu ukončuje svou střelou Samuelsonová.

24:47

Trestné hody jsou něčím, co by pražské hráčky opravdu měly trénovat častěji. Teď na nich pohořela Thomasová.

24:31

Celeste Trahan-Davisová faulovala a dala soupeřkám k dispozici dva trestné hody. Ty se pokoušela proměnit Rezanová, avšak neúspěšně.

23:23

Delaereová našla v dobré pozici stojící spoluhráčku, která se z této pozice jednoduše nemohla mýlit.

23:15

Na střelu za dva body v podání Thomasové odpovídá Samuelsenová trojkou!

22:35

Samuelsonová se znova prosazuje. Vypadá to, že si veškeré své trumfy schovala až na druhou polovinu utkání.

22:08

Thomasovou napodobuje vzápětí hostující Ortizová.

20:43

Třetí čtvrtiny začala ve velkém stylu. Již třetí dvoubodovou trefu během jedné minuty měla na svědomí Thomasová.

20:26

Na to odpovídá okamžitě Kateřina Elhotová.

20:17

Samuelsonová se trefuje za dva body.

Začala třetí čtvrtina.

První poločas je u konce! USK Praha dnes naprosto dominuje utkání a ani bych se nedivil, kdyby pojalo zbylou část duelu spíše tréninkově. Hostující hráčky vůbec nestíhají a nenapomáhá jim v předvedeném výkonu ani to, že mají značnou podporu v hledišti.

Druhý poločas začne přibližně v 19:54.

Druhá čtvrtina skončila.

19:38

Razhevaová dala jeden ze dvou trestných hodů a myslím si, že je to tím posledním, co se v prvním poločase stane.

19:07

Thomasová našla Kateřinu Elhotovou, jež si s nabídkou v klidu poradila.

18:29

Celeste Trahan-Davisová je snad jedinou hráčkou, která svou kvalitou odpovídá pražskému týmu. To se potvrdilo i teď, když proměnila darovaný trestný hod.

18:29

Celeste Trahan-Davisová prohodila kulatý nesmysl skrz obroučku.

17:07

Kateřinu Elhotovou napodobila vzápětí Hanušová, a tak je náskok pražského týmu zase o něco vyšší.

15:44

Celeste Trahan-Davisová si udělala místo a sólovou akci završila získáním dvou bodů.

15:34

Kateřina Elhotová si doskočila pro míč a nahrála Romerové, která zakončila celou akci přesnou střelou.

14:55

Rezanová dopravila bez větších obtíží míč doprostřed obroučky.

14:28

Devliegherová se k radosti svého fanklubu trefuje za tři body.

14:04

Kateřina Elhotová zachytila kombinaci soupeřek a sama si došla pro úspěšnou trefu.

13:15

Krásná akce domácího týmu byla přeměněna ve dva body Rezanovou.

12:40

Celeste Trahan-Davisová byla faulována Hanušovou. Následují dva trestné hody.

12:27

V druhé čtvrtině si do statistik připíše body také druhé ze sester Elhotových.

11:59

Alena Hanušová se na levé straně hřiště ocitla nikým nehlídaná, čehož přesnou střelou dokázala využít.

11:18

Marija Rezanová proměnila oba trestné hody.

10:54

Kateřina Elhotová si připisuje další body.

10:30

Samuelsonovoá to zkusila v posledních vteřinách za tři body. Koš netrefila, ale ten nakonec doskočila její spoluhráčka, která si v jednoduché pozici poradila.

10:11

Kateřina Elhotová otevřela bodový účet druhé čtvrtiny.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:40

Thomasová proměnila jeden trestný hod. Domácím první čtvrtina vychází velmi dobře.

09:10

Elhotová netrefila střelu za tři body. I tak se domácím podařilo bodovat, protože pod košem stála připravená Rezanová.

08:40

Thomasová se ve výskoku trefila za dva body.

08:30

Během několika desítek vteřin jsme byli svědky střely za dva body jak na domácí straně, tak na té hostující.

07:22

Tohle je škoda. Ayaiyová měla k dispozici dva trestné hody, ani jeden z nich však neproměnila.

06:58

Thomasová se trefuje za dva body.

06:40

Tentokrát to Ayaiyové vyšlo!
Rád bych dodal, že má hostující tým na svém kontě již pět faulů.

05:58

Ayayiová se netrefila za tři body, avšak nemusí ji to mrzet, neboť poté míč doskočila Thomasová a uklidila ho tam, kam patří.

05:25

Karolína Elhotová proměnila jenom jeden trestný hod ze dvou.

05:01

Hamblinová se obtočila kolem soupeřky a ukázala, že to budou mít hráčky USKa s ní pod košem dnes opravdu složité.

04:35

Delaereová se dopustila druhé osobní chyby. To se nelíbí trenérovi Braine, který ji vzápětí stáhl ze hřiště.

04:17

Hamblinová proměňuje oba trestné hody.

03:45

Hanušová navyšuje střelou za dva body vedení USK.

03:25

Celeste Trahan-Davisová si připsala obranný doskok. Při následném útoku belgického týmu se blýskla parádním blokem Elhotová.

02:52

Celeste Trahan-Davisová využila toho, že se nepovedlo hráčkám pražského týmu přejít vpřed a nikým nehlídaná trefila koš.

02:15

Valeriane Ayayiová ve výskoku trefila koš, a dokonce to bylo za tři body! To nevydržely nervy hostujícího trenéra, který si vzal oddechový čas.

01:34

Delaereová zkazila přihrávku a pomohla nastartovat útok domácího týmu.

01:12

Alyssa Thomasová to zkoušela nadvakrát zpod koše, jenže ani jedenkrát ji to nevyšlo.

00:47

Hanušová se prosazuje za dva body.

00:31

Na to okamžitě reaguje Hamblinová a srovnává skóre.

00:14

Alyssa Thomasová si připisuje první dvoubodový pokus v dnešním utkání.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

ZVVZ USK Praha: Kat. Elhotová, Kar. Elhotová, Hanušová, Oblaková, Thomasová, Ayayiová, Březinová, Pospíšilová, Rezanová, Romerová, Šípová, Vyoralová

Mithra Castors Braine: Delaereová, Ortizová, Razhevaová, Samuelsenová, Trahan-Davisová, Andersonová, Devliegherová, Grzesinskiová, Hamblinová, Mayombová.

Mithra Castors Braine

Hostující tým se nachází na sedmém místě ve skupině A a má co dělat, aby vůbec postoupil do play-off. Belgický celek udolal v dramatickém závěru pouze Schio, které šlo do tohoto ročníku nejlepší evropské soutěže v pozici velkého outsidera.
Braine tolik suverénní v domácí lize není. Sice ji vede, nicméně jen o skóre a ani stoprocentností se chlubit nemůže, neboť nad síly tohoto výběru byl tým Sint-Katelijne-Waver.

ZVVZ USK Praha

Domácí USK hraje přesně tak, jak se před startem Euroligy očekávalo. Hlídá si své druhé místo, které pražskému týmu patří od té doby, co třikrát vyhrál a jednou prohrál, avšak s Jekatěringurgem, jenž je snad největším adeptem na zisk celkového vítězství.
V české nejvyšší soutěži všechno šlape podle plánu. Favorit na titul v předešlých jedenácti zápasech neprohrál, díky čemuž disponuje již teď docela pohodlným náskokem na čele tabulky.

01.12.18 Hradec Králové – USK Praha 65 : 97
28.11.18 Jekatěrinburg – USK Praha 87 : 59
25.11.18 USK Praha – Žabiny Brno 105 : 49
09.11.18 USK Praha – Ostrava 135 : 47
07.11.18 USK Praha – Bourges 88 : 80

Vítám vás u utkání Euroligy žen, ve kterém dnes proti sobě nastoupí celky ZVVZ USK Praha a Mithra Castors Brain. Zápas, z jehož průběhu vám poskytnu textový on-line přenos, má naplánovaný začátek na 19:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.