Reportáž skončila

Turnaj mistryň

Turnaj mistryň, Semifinále, start: 27. 10. 2018 10:11

Po obrovském boji se první finalistkou Turnaje mistryň stává Elina Svitolinová.

Ukrajinka získala první set ve svůj prospěch výsledkem 7:5, ve druhém setu Kiki Bertensová s přehledem držela svůj servis až do stavu 5:4 a 40:0, Svitolinová ale dokázala otočit hru i průběh setu na 6:5, nakonec ale padla těsně v tiebreaku.

Ve třetím setu si obě hráčky na úvod vyměňovaly brejky do stavu 2:1, poté už ale dokázaly udržet podání až do konce zápasu, což vyhovovalo Elině Svitolinové, která měla navrch a nakonec dokázala udolat Kiki Bertensovou.

Konec zápasu

6:4

Dobojováno! Vůbec poprvé v této hře Svitolinová získala ve výměně převahu a dokázala Kiki Bertensovou udolat!

A-40

Elina Svitolinová si v další bitvě od základní čáry vybojovala mečbol!

40-40

Další velmi dlouhá výměna, v jejím závěru forhend Svitolinové nadzvedla páska a Nizozemka pak v dobré pozici vyhazuje útočný úder do zámezí!

40-A

V souboji od základní čáry Svitolinová trefuje forhend po lajně jen do zámezí.

40-40

Naprosto neskutečná obrana Svitolinové! Bertensová měla jasně navrch, Svitolinová se ale všemu dokázala ubránit a nakonec forhend Bertensové doletěl do zámezí.

30-40

Brejkbol pro Nizozemku! Ta využívá nepřesného forhendu Svitolinové.

30-30

Nepřesný return Bertensové do deblového koridoru, napětí by se dalo krájet.

15-30

Příliš dlouhý bekhend Svitolinové, Bertensová získává navrch v nesmírně důležité hře.

15-15

Výborný bekhend Nizozemky po lajně, Svitolinová neměla šanci na míček dosáhnout.

15-0

Svitolinová do desáté hry vstupuje lépe díky nevynucené chybě Bertensové.

5:4

Skvělá výměna na síti, úspěch slaví Kiki Bertensová! Ta přestála těžkou chvíli a snižuje na 4:5, podávat ale bude soupeřka.

30-40

Bertensová trefila skvělý kraťas k postranní čáře!

30-30

Kiki Bertensová nasměrovala forhendový úder jen do deblového koridoru a Elina Svitolinová je podruhé v zápase dva míčky od vítězství. Poprvé tomu bylo za stavu 5:5 v tiebreaku.

15-30

Svitolinová zaútočila na síti a byť se Bertensová zdatně bránila, tak nakonec se přes veškerou snahu ubránit nedokázala.

0-30

Svitolinová vyhodila bekhendový return druhého podání do zámezí.

0-15

Kiki Bertensová podává na udržení se v zápase a po úderu soupeřky o pásku poslala míček nechytatelně k postranní čáře.

5:3

Bertensová zkusila zaútočit z returnu druhého podání, ten ji ale hrubě nevyšel, míček doletěl jen do půlky sítě a Elina Svitolinová si udržela důležité podání a vede 5:3!

40-30

Vynikající křižný forhend Bertensové s nízkým odskokem.

40-15

Vysoký return Bertensové doletěl těsně za základní čáru.

30-15

Svitolinová trefuje důležitý přímý bod z podání.

15-15

Bertensová neměla špatně rozehranou tuto výměnu, zakončuje ji ale nevynucenou chybou z forhendu. Nizozemka už má přes padesát nevynucených chyb.

0-15

Kiki Bertensová postupně přešla do útoku a Svitolinová se neubránila.

4:3

Třetí čistá hra v řadě, Svitolinová se tentokrát sice dostala do výměny, závěrečný forhend po lajně ale nasměrovala do zámezí.

0-40

Bertensová si otevřela kurt parádním podáním ven z kurtu a pak snadno zakončila po lajně.

0-30

Výborný forhend Bertensové do protipohybu Ukrajinky.

0-15

Bertensová musela hrát přes druhé podání, boduje ale po forhendu soupeřky do pásky sítě.

4:2

Další přímý bod z podání Svitolinové, ta si velmi rychle udržela servis a vede 4:2.

40-0

Tentokrát Bertensová kazí bekhend, který nepřeletěl síť.

30-0

Elina Svitolinová navazuje přímým bodem z podání.

15-0

Šestou hru otevřela Kiki Bertensová nevynucenou chybou z forhendu.

3:2

Tentokrát sice Bertensová musela hrát přes druhé podání, přesto dokázala zakončit výměnu forhendem do volné části kurtu a snižuje na 2:3.

0-40

Nizozemka po dalším výborném podání zatlačila soupeřku, ta neodolala v obraně.

0-30

Po nepřesném returnu soupeřky Bertensová navyšuje své vedení v páté hře.

0-15

Do páté hry vstupuje Kiki Bertensová výborným servisem a následným vítězným úderem po lajně.

3:1

Přímý bod Eliny Svitolinové z podání! Ta si jako první hráčka ve třetím setu udržela svůj servis a vede 3:1.

40-30

Také Bertensová pomáhá své soupeřce forhendem do sítě.

30-30

Laciná chyba Svitolinové z bekhendu, ten doletěl jen do sítě.

30-15

Velmi dobré podání ukrajinské tenistky znamená přímý bod.

15-15

Svitolinová chybuje z forhendu.

15-0

Čtvrtou hru lépe rozehrála Elina Svitolinová.

2:1

O přestávce si obě tenistky zavolaly své trenéry na kurt.

2:1

Kiki Bertensová vyhodila křižný bekhend do zámezí a i podruhé ve třetím setu ztrácí své podání!

A-40

Po chybě Bertensové z bekhendu Svitolinová získává další brejkbol.

40-40

Senzační výměna! Bertensová ji zakončila skvělým křižným forhendem z velmi těžké pozice.

40-30

Bertensová trefila výborné rychlé podání ven z kurtu, pak ale forhend vyhazuje do zámezí a rozčiluje se na sebe.

30-30

Bertensová chybuje z velmi nepřesného forhendu a také třetí hra se dramatizuje.

15-30

Dobrý dlouhý return Svitolinové, následný forhend soupeřky se do kurtu nevešel.

0-30

Bertensová přidává přímý bod z podání.

0-15

Do třetí hry Elina Svitolinová vstupuje příliš dlouhým forhendem.

1:1

Přeci jen se Kiki Bertensové podařilo úspěšně zakončit druhou hru třetího setu po forhendové chybě soupeřky. Tato hra trvala 13 minut a 21 sekund!

40-A

Bertensová úspěšně zaútočila z returnu druhého podání, Svitolinová neudržela míček ve hře.

40-40

Ani teď se nepodařilo ukončit tuto hru, tentokrát Svitolinové, která chybuje z bekhendu.

A-40

Důležité eso Eliny Svitolinové.

40-40

Bertensová měla šance na ukončení hry, nakonec ale přeci jen chybuje z bekhendu.

40-A

Další brejkbol pro Kiki Bertensovou.

40-40

Pokračujeme dále, Svitolinová vyhodila forhend daleko do zámezí. Před výměnou Bertensová dostala napomenutí za hozenou raketu – poněkolikáté v tomto zápase.

A-40

Bertensová tentokrát chybuje z forhendu.

40-40

Po nevynucené chybě Bertensové bude druhá hra rozhodujícího setu nadále pokračovat.

40-A

Bertensová trefila skvělý forhend přímo na postranní čáru a má další brejkbol.

40-40

V dlouhém souboji od základní čáry měla Bertensová mírně navrch, závěrečný bekhend ale nasměrovala těsně do zámezí.

40-A

Další chyba z rakety Svitolinové nabízí její soupeřce brejkbol.

40-40

Znovu Bertensová zaútočila z returnu druhého podání, Svitolinová se sice ubránila, o chvíli později ale páska sítě vynesla její forhend do zámezí.

A-40

Bertensová získala útočnou pozici, forhend po lajně ale nasměrovala až za základní čáru.

40-40

To se sice podařilo, poté ale Svitolinová chybuje z forhendu.

A-40

Příliš dlouhý byl forhend Bertensové, Svitolinová má další možnost k ukončení hry, potřebovala by ale trefit první servis.

40-40

Bertensová znovu boduje přímo z returnu druhého podání.

40-30

Přímý bod Svitolinové z druhého podání, return Bertensové se do kurtu nevešel.

30-30

Perfektní vítězný return Kiki Bertensové.

30-15

Výborná hra Svitolinové na síti, ta se nakonec prosadila vítězným volejem.

15-15

Nepovedený bekhend Svitolinové doletěl jen do spodní části sítě.

15-0

Elina Svitolinová podává na potvrzení brejku a začíná úspěšně.

1:0

Obrovská chyba Bertensové! Ta zatlačila soupeřku, poté ale chybuje při zkrácení hry a ztrácí své podání na úvod třetího setu!

40-30

Elina Svitolinová získává brejkbol hned na úvod třetího setu po skvělém forhendu do rohu.

30-30

Bertensová zaútočila na síti, následný obranný lob Svitolinové doletěl do zámezí.

30-15

Dvojchyba Kiki Bertensové.

15-15

Přímý bod z podání nizozemské tenistky.

15-0

Do druhého setu podává Kiki Bertensová, začíná ale příliš dlouhým forhendem.

6:7

Kiki Bertensová se opřela do returnu druhého podání a získává druhý set ve svůj prospěch, byť po obrovském boji!

5-6

Kiki Bertensová tlačila soupeřku, ta se dlouho bránila, pak ale zkazila jednodušší bekhend a Nizozemka má svůj pátý setbol.

5-5

Křižný bekhend Svitolinové dosedl na postranní čáru a Bertensová si ním nedokázala poradit.

4-5

Bertensová si otevřela kurt, forhend po lajně ale nedokázala vměstnat do kurtu.

3-5

Těsný aut z rakety Svitolinové.

3-4

Bertensová na síti nezvládla dobře dva voleje a Svitolinová se s trochou štěstí vrací do tiebreaku.

2-4

Další úspěšný útok Kiki Bertensové, Svitolinová se přes veškerou snahu nedokázala ubránit.

2-3

Velká paráda od Bertensové, ta zatlačila soupeřku a boduje povedeným forhendem po lajně.

2-2

Bertensová zaútočila z returnu druhého podání a následný forhend Svitolinové doletěl do zámezí.

2-1

Bekhend Svitolinové po lajně se do kurtu nevešel.

2-0

Další dlouhá výměna a znovu končí nepřesným úderem Bertensové, tentokrát z bekhendu.

1-0

Zkrácenou hru tenistky rozehrály dlouhou výměnou od základní čáry, nakonec boduje Svitolinová díky příliš dlouhému forhendu soupeřky.

6:6

Další precizní podání, kterým si Bertensová otevřela kurt a znovu nekompromisně zakončila z forhendu, uvidíme tiebreak.

15-40

Další vítězný úder od Bertensové, tentokrát z forhendu.

15-30

Bertensová znovu rozehrála povedeným podáním, získala útočnou pozici a tentokrát ji proměnila v bod nechytatelným křižným bekhendem.

15-15

Bertensová si znovu vypracovala útočnou pozici, tentokrát ale chybuje z bekhendu.

0-15

Po dlouhé době boduje Kiki Bertensová, ta se po dobrém podání prosadila postupným útokem.

6:5

Před klíčovým gemem si Bertensová zavolala svého trenéra Ramona Sluitera.

6:5

Elina Svitolinová po svém druhém esu vyhrává devátý fiftýn v řadě a Kiki Bertensová bude podávat na udržení se v zápase.

40-0

Předchozí výměna se musela opakovat poté, co si Bertensová vzala úspěšnou challenge na zahlášený aut, nakonec ale stejně boduje Svitolinová po úspěšném zkrácení hry, na které Bertensová nenašla odpověď.

30-0

Další těsný aut z rakety Kiki Bertensové.

15-0

Ukrajinka má obrovskou psychickou výhodu a na úvod jedenácté hry boduje z podání, return Bertensové doletěl těsně do zámezí.

5:5

Neuvěřitelný obrat Svitolinové! Ta zahrála výborný return k základní čáře a nakonec donutila Bertensovou k úderu do sítě!

A-40

A po forhendové chybě Bertensové Svitolinová získává brejkbol!

40-40

I třetí setbol Bertensová neproměnila! Bekhendový úder nasměrovala jen do sítě.

30-40

Další zkrácení hry od Bertensové už nepřeletělo síť.

15-40

Svitolinová ještě oddaluje závěr druhého setu, velmi dobře zaútočila forhendem po lajně.

0-40

Bekhend Svitolinové doletěl jen do sítě, Kiki Bertensová má tři setboly.

0-30

Vynikající zkrácení hry od Bertensové, Svitolinová neměla šanci míček doběhnout.

0-15

Bertensová po dobrém servisu uklidila míček k postranní čáře.

4:5

Bertensová si return oběhla na forhend, tím otevřela většinu kurtu a Svitolinová zahrála perfektní forhendový úder do volného prostoru.

A-40

Další forhend Bertensové jen do sítě.

40-40

Svitolinová musela hrát přes druhé podání, Bertensovou pak v průběhu výměny udržela ve hře páska, nakonec ale Nizozemka chybuje z forhendu.

30-40

V souboji od základní čáry byla Bertensová trpělivější a po bekhendové chybě soupeřky získává setbol.

30-30

Výborně zahráno od Bertensové, ta zatlačila soupeřku a zabodovala následně úspěšným zkrácením.

30-15

Tentokrát z forhendu chybuje Svitolinová.

30-0

Nepřesný forhend z rakety nizozemské tenistky.

15-0

Do deváté hry lépe vstupuje podávající Ukrajinka.

3:5

Další perfektní podání, které sice Svitolinová ještě vrátila na kříž, poté ale Bertensová snadno zakončuje výměnu i celou hru.

30-40

Bertensová otáčí průběh osmé hry výborným podáním.

30-30

Bertensová se prosadila dlouhým forhendem po lajně k základní čáře, Svitolinová neudržela míček ve hře.

30-15

Senzační hra od Svitolinové, ta soupeřku prohnala po kurtu a zakončuje z voleje.

15-15

Dvojchybou Kiki Bertensová nabízí soupeřce zisk prvního fiftýnu na returnu ve druhém setu, až na čtrnáctý pokus .

0-15

Bertensová zatlačila soupeřku na síti a zakončila vítěznou smečí.

3:4

Elina Svitolinová zakončila sedmou hru přímým bodem z podání a byť Bertensová vyhrává své servisy pravidelně beze ztráty fiftýnu, tak Ukrajinka se stále drží na dostřel.

40-15

Nesmírně dlouhá výměna končí excelentním bekhendem Svitolinové přímo na postranní čáru.

30-15

Svitolinová netradičně zaútočila způsobem servis – volej, bekhendový volej ale zkazila.

30-0

Bertensová si perfektním úderem ven z kurtu otevřela celou polovinu, forhend ale trefila jen do sítě.

15-0

Nepřesný forhend Kiki Bertensové doletěl jen do deblového koridoru.

2:4

Další přímý bod z podání a Kiki Bertensová i potřetí udržela svůj servis ve druhém setu čistou hrou.

0-40

0-30

Svitolinová nasměrovala čopovaný bekhend jen na kříž, pak se neubránila forhendu soupeřky do rohu kurtu.

0-15

I devátý fiftýn při podání Bertensové ve druhém setu putuje na její konto po příliš dlouhém forhendu soupeřky.

2:3

O přestávce si Svitolinová nechala znovu zavolat trenéra Bettlese.

2:3

Čistá hra také na kontě Svitolinové, té pomohla další nevynucená chyba Bertensové, tentokrát z bekhendu.

40-0

Svitolinová přidává přímý bod z podání.

30-0

Další chyba Bertensové z forhendové strany.

15-0

Elina Svitolinová podává novými míčky a byť Bertensová výměnu rozehrála povedeným returnem do rohu kurtu, tak nakonec chybuje z forhendu.

1:3

Další povedené podání Nizozemky, následoval nabíhaný vítězný volej a Kiki Bertensová ve druhém setu při svém podání ještě neztratila ani míček.

0-40

0-30

Příliš dlouhý byl forhend Svitolinové od základní čáry.

0-15

Do čtvrté hry Bertensová vstoupila skvělým podáním, následně zakončila z forhendu.

1:2

Těsný aut z dlouhého forhendu Bertensové pomáhá její soupeřce k zisku třetí hry druhého setu.

40-30

Svitolinová donutila soupeřku k nepřesnému forhendu.

30-30

Svitolinová má slabší druhé podání, Bertensová toho využila k vítěznému returnu, vůbec prvnímu v celém zápase.

30-15

Svitolinová trefila výborný první servis, poté proháněla soupeřku po kurtu, ta se přes veškerou snahu nakonec neubránila.

15-15

Bekhend Svitolinové z rohu kurtu doletěl jen do sítě.

15-0

Do třetí hry lépe vstupuje podávající Elina Svitolinová.

0:2

Další nepřesný úder Ukrajinky, Bertensová čistou hrou zvyšuje na 2:0.

0-40

Forhend Svitolinové doletěl jen do sítě.

0-30

Další dobrý servis Bertensové, Svitolinová se dostala pod tlak, ze kterého se nevymanila.

0-15

Druhou hru Kiki Bertensová otevírá svým šestým esem.

0:1

Bertensová zahrála dobrý bekhend po lajně, který Svitolinová nedokázala vrátit do kurtu a Nizozemka získává brejk hned na úvod druhého setu.

30-40

Bertensová zatlačila soupeřku, ta se zprvu dokázala ubránit, poté ji ale nevyšlo zkrácení hry a Nizozemka disponuje brejkbolem na úvod druhého setu.

30-30

Svitolinová si pomáhá přímým bodem z podání.

15-30

Dobrý dlouhý return Bertensové, následně trefuje ještě lepší vítězný forhend.

15-15

Svitolinová po podání zatlačila soupeřku, ta se nedokázala ubránit.

0-15

Do druhého setu podává Svitolinová, začíná nevynucenou chybou z forhendu.

7:5

Dvojchyba Kiki Bertensové a její raketa posléze letěla k zemi!

Elina Svitolinová získává první set poměrem 7:5, rozhodly časté chyby Bertensové v koncovce setu.

40-15

V souboji z bekhendového rohu se Bertensová pokusila změnit rytmus hry, bekhend po lajně ale nasměrovala do zámezí a Svitolinová disponuje dvěma setboly.

30-15

Bertensová si v těžké chvíli pomáhá přímým bodem z podání.

30-0

Bertensová vyhazuje bekehndový úder daleko do zámezí a Elina Svitolinová má znovu velmi dobrou pozici k případnému zisku setu.

15-0

Bertensová získala útočnou pozici dobrým podáním, nepovedený forhend ale nasměrovala do deblového koridoru.

6:5

Bertensová se pokusila o útočný bekhend po lajně, ten ale nepřeletěl síť a Elina Svitolinová vede 6:5.

40-30

Těsný aut z returnu nizozemské tenistky.

30-30

Další přímý bod Svitolinové z podání.

15-30

Po nepřesném bekhendu Ukrajinky znovu vede Bertensová.

15-15

Ukrajinka si zlepšuje pozici přímým bodem z podání.

0-15

Svitolinová otevírá jedenáctou hru dvojchybou.

5:5

Forhend Svitolinové od základní čáry doletěl do zámezí a Kiki Bertensová přes setbol otáčí tuto hru a vyrovnává na 5:5.

40-A

Bertensová se prosazuje z výborného podání.

40-40

Setbol Ukrajinka nevyužívá, její bekhend po lajně se do kurtu nevešel.

A-40

Svitolinová zahrála nepovedený čopovaný bekhend na kříž, nabídla soupeřce možnost zahrát vítězný forhend, Bertensová ale trefuje jen pásku sítě.

40-40

Svitolinová přesnými údery zatlačila soupeřku a ta zahrála obranný bekhend jen do zámezí.

30-40

Dvojchyba Kiki Bertensové, ta má ještě jednu šanci na ukončení hry.

15-40

Dlouhý souboj od základní čáry Bertensová zakončila senzačním zkrácením hry.

15-30

Na konto nizozemské tenistky putuje páté eso.

15-15

Bertensová trefila výborný forhend k postranní čáře.

15-0

Do desáté hry vstupuje lépe Elina Svitolinová poté, co forhendový úder Bertensová dopadl těsně za základní čáru.

5:4

Bertensová zprvu zahrála skvělý úder do rohu kurtu, se kterým si Svitolinová nedokázala poradit, ovšem zdárně si vzala jestřábí oko, které ukázalo míček těsně v autu a Svitolinová se ujímá vedení 5:4.

40-30

Tentokrát Ukrajinka chybuje z forhendu a dává soupeřce šanci nadechnout se.

40-15

Těsný aut z bekhendu Svitolinové.

40-0

Elina Svitolinová přidává přímý bod z podání.

30-0

Znovu Bertensová trefila své první dva údery těsně k základní čáře, Svitolinová si s nimi ale dokázala poradit a Bertensová pak chybuje z forhendu.

15-0

Bertensová trefovala dobré údery k základní čáře, Svitolinová se ale ubránila, přešla do útoku a nakonec se ujímá vedení v deváté hře.

4:4

Elina Svitolinová osmou hru zakončila nevynucenou chybou z forhendu, Bertensová otočila z 0:30 a vyrovnává na 4:4.

30-40

Bertensová přesnou a trpělivovou hrou udolala soupeřku a otáčí vývoj hry ve svůj prospěch.

30-30

Svitolinové se nepovedl return druhého podání.

30-15

Bertensová si pomáhá přímým bodem z podání.

30-0

Další chyba Nizozemky při křižném bekhendu.

15-0

Bertensová se dostala do mírného tlaku, následně ale bekhendový úder vyhazuje do zámezí.

4:3

Elina Svitolinová si na lavičku zavolala trenéra Andrew Bettlese.

4:3

První eso Eliny Svitolinové zakončuje sedmou hru.

40-15

Svitolinová má horší druhé podání, čehož Bertensová využila k útočnému returnu a následný forhend Ukrajinky doletěl za základní čáru.

40-0

Výborné podání Svitolinové, Bertensová poté v obranné pozici nedokázala udržet míček ve hře.

30-0

Dlouhá rozehra od základní čáry končí nepřesným forhendem Bertensové.

15-0

Velmi nepovedený bekhend Bertensové doletěl jen do sítě.

3:3

Další povedený útok Bertensové zakončení zkrácením hry, které Svitolinová jen sledovala.

15-40

Bertensová rozehrála dalším výborným podáním a po krátkém returnu soupeřky s přehledem zakončila do rohu kurtu.

15-30

Nizozemka přerušila výměnu a neudělala dobře, protože dlouhý úder Svitolinové jemně tečoval základní čáru.

0-30

Bertensová přidává čtvrté eso.

0-15

Bertensová zatlačila po výborném podání směrem z kurtu a zakončila vítězným volejem.

3:2

Další vynikající křižný úder Bertensové zakončil dlouhou výměnu, po níž si Nizozemka ztracené podání bere zpět!

30-40

Vynikající křižný bekhend Bertensové, ta získává svůj první brejkbol v zápase.

30-30

Ukrajinka zaznamenává dvojchybu, kterou ještě potvrdilo jestřábí oko.

30-15

Přímý bod z podání ukrajinské tenistky.

15-15

Bekehndový úder Svitolinové nepřelezl pásku.

15-0

Perfektní forhend po lajně od Eliny Svitolinové.

3:1

Bertensová nasměrovala svůj forhendový úder do deblového koridoru a jako první hráčka ztrácí dnes své podání!

A-40

Svitolinová ale brzy získává druhý brejkbol dvojchybou soupeřky.

40-40

Brejkbol Bertensová odvrací svým třetím esem!

40-30

Bertensová se vydala k síti, Svitolinová ji ale dokázala prohodit a má brejkbol.

30-30

Svitolinová se dostala do útočné pozice, Bertensová ale předvedla vynikající obranný forhend a zatlačila soupeřku, která už nedokázala udržet míček ve hře.

30-15

Další nevynucená chyba nizozemské tenistky nabízí příhodný stav Svitolinové.

15-15

Forhend Bertensové od základní čáry se do kurtu nevešel.

0-15

Do čtvrtého gemu Bertensová vstupuje přímým bodem z podání.

2:1

Čopovaný bekhend Bertensové páska sítě vynesla do zámezí a Elina Svitolinová vede v úvodu zápasu 2:1.

40-15

Bertensová zaútočila po returnu druhého podání a byť se zprvu Svitolinová dokázala ubránit, tak posléze chybuje z forhendu.

40-0

Nepovedený forhend Bertensové nepřeletěl síť.

30-0

Svitolinová na předchozí úspěch navazuje přímým bodem z podání.

15-0

Do třetí hry vstupuje lépe podávající Elina Svitolinová díky výbornému křižnému forhendu.

1:1

Okamžitě následuje také druhé eso a Bertensová vyrovnává na 1:1.

15-40

Další výborné podání Bertensové, které Svitolinová nedokázala zreturnovat, první eso zápasu.

15-30

Bertensová zaznamenává svůj první přímý bod z podání.

15-15

Excelentní zkrácení hry od Nizozemky.

15-0

Bertensová zaútočila hned po trefeném prvním podání, forhendový úder ale vyhodila do zámezí.

1:0

V souboji od základní čáry Bertensová neudržela trpělivost, vyhodila bekhendový úder daleko do zámezí a Elina Svitolinová si udržela svůj první servis.

40-30

Páska sítě zastavila bekhendový úder Nizozemky.

30-30

Return Bertensové dopadl těsně za základní čáru.

15-30

První velmi dlouhá výměna, Bertensová ji úspěšně zakončila postupným přechodem na síť zakončeným vítězným volejem.

15-15

Přímý bod z podání Svitolivnové.

0-15

Elina Svitolinová na úvod trefila první podání, následně ale bekhend nasměrovala těsně do zámezí.

0:0

Utkání právě začalo.

Rozcvičování je pomalu u konce, utkání bude během minuty zahájeno.

První semifinále dvouhry svým podáním zahájí ukrajinská tenistka.

Vzájemná bilance

Obě tenistky proti sobě sehrály dva zápasy, v roce 2016 se v čínském Ču-chaj radovala z vítězství o dva roky mladší Ukrajinka, na letošním turnaji v Cincinnati pak čtvrtfinále ovládla Kiki Bertensová. Oba zápasy se odehrály na tvrdém povrchu.

Kiki Bertensová

Nizozemka Kiki Bertensová se na okruhu WTA výrazněji prosadila až v roce 2015, do té doby se vždy pohybovala při nejlepším ve druhé polovině třetí stovky světového žebříčku. V lednu 2015 poprvé prošla do čtvrtfinále grandslamového turnaje (Australian Open) a vyhrála své první dva tituly na okruhu, těch dosud nasbírala celkem deset.

Největším dosavadním úspěchem Bertensové je letošní titul z turnaje série Premier 5 v Cincinnati, v Madridu pak došla do finále, kde nestačila na Petru Kvitovou. V letošní sezóně Bertensová vyhrála 46 zápasů, ve 22 případech odešla z kurtu poražena.

Na Turnaj mistryň se Bertensová kvalifikovala až jako úplně poslední ze všech osmi účastnic a to po odhlášení světové jedničky Simony Halepové. Ve skupině pak Bertensová sehrála dvě třísetové bitvy, vítěznou proti Angelique Kerberové a neúspěšnou proti Sloane Stephensové, v posledním utkání ji Naomi Ósakaová vzdala po prvním setu.

Elina Svitolinová

Čtyřiadvacetiletá Ukrajinka hraje profesionálně od svých šestnácti let a za tu dobu dokázala vyhrát už dvanáct turnajů na okruhu WTA, přičemž loni se stala první Ukrajinkou tenisové historie, která pronikla do nejlepší desítky světového žebříčku a postupně to dotáhla až na třetí místo. Do turnaje v Singapuru Svitolinová vstoupila jako šestá hráčka světa.

Čtyři z dvanácti triumfů si Svitolinová připsala na turnajích série Premier 5, ve třech případech loni a letos dokázala obhájit triumf na antukovém turnaji v Římě, když v obou případech zdolala Simonu Halepovou. Na grandslamech ale Svitolinová tak úspěšná není, nejdále prošla ve třech případech do čtvrtfinále (2x French Open, 1x Australian Open).

V letošním roce Svitolinová odehrála už 57 zápasů s bilancí 42/15 a kromě turnaje v Římě triumfovala také v Brisbane a v Dubaji, to všechno ale už v úvodní polovině roku.

Na Turnaji mistryň rodačka z Oděsy odehrála své první letošní halové zápasy a to s výbornou úspěšností, neboť porazila všechny soupeřky ve skupině, Petru Kvitovou, Karolínu Plíškovou i Caroline Wozniackou.

Hezké sobotní dopoledne při sledování prvního semifinále dvouhry na Turnaji mistryň v Singapuru, Ukrajinka Elina Svitolinová vyzve Kiki Bertensovou z Nizozemska.

Utkají se dvě tenistky, které si účast na tomto tenisovém festivalu zajistily až v poslední možný týden, přesto zvládly nástrahy svých skupin a zahrají si o finále.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.