To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek nedělního dne. Na shledanou

Ráda bych Vás pozvala na dnešní finále mistrovství světa ve florbale mužů, ve kterém uvidíme severskou bitvu. Finálovým utkáním mezi Švédskem a Finskem Vás provede moje kolegyně Veronika Loudová.

"Dostávali jsme laciné góly po chybách, měli jsme zbytečná vyloučení. V útoku jsme nebyli schopni překonat výborného Meiera. Myslel jsem si, že zápas bude podobný tomu v základní skupině, ale ve chvíli, kdy dostaneme ten první gól, tak ztratíme tempo a přestaneme hrát to, co jsme hráli předtím," komentuje dnešní zápas kapitán Matěj Jendrišák.

Nejlepší hráči utkání:
Patrik Dóža (Česko)
Paolo Riedi (Švýcarsko)

Střely třetí třetiny:
Česko – 7
Švýcarsko – 3

Je konec! Bronzová medaile českému celku unikla jen těsně...

Konec zápasu.

59:50

Švýcaři vyhazují balónek na druhou polovinu. Českou branku ale netrefují.

59:35

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Matthias Hofbauer – 2 min., Sekání).

58:28

Sražená střela jen těsně nekončí v brance.

57:49

Jendrišák před brankou nepřekonal Meiera.

57:01

Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

56:25

Česko zkouší hru v šesti hráčích!

Dnešní utkání sleduje 16112 diváků.

56:24

Český tým si vybírá oddechový čas.

56:08

To není možné! Další šance českého týmu nekončí v brance.

55:48

Meier znovu drží balónek ve svých rukách.

55:20

Ondruškovi utekl balónek a švýcarský útok musí hasit až Souček.

54:28

Švýcaři drží míček na vlastní polovině a nikam nespěchají.

53:30

Češi si stále vypracovávají šance, ale ne a ne dostat míček do branky.

53:18

Beneš znovu v šanci! Ale ani tentokrát branku netrefuje.

52:38

Veltšmídova střela jde těsně vedle.

52:12

České přečíslení 3 na 2 končí střelou Beneše do švýcarského gólmana.

51:42

Riedi trefuje boční síťku české branky.

51:08

Češi kombinují na vlastní polovině.

50:51

Krbec nejdříve vybojoval balónek, ale vzápětí ho ztratil.

50:20

Další velké šance českého týmu!

49:33

Pražan na několikrát dorážel před švýcarským gólmanem! Míček ale do síťky ne a ne dostat.

49:01

Němečkovu střelu od pravého mantinelu drží Meier.

48:34

Švýcaři mají obrovské štěstí! Míček poskakoval na malém brankovišti těsně u brankové čáry.

48:20

Beneš sám před brankou! Rychlou přihrávku však promáchl.

47:23

Následně Dóža namazal na střed jednomu švýcarskému útočníkovi, který trefil pouze český blok.

47:17

Pražanova krosová přihrávka neprošla obranou.

46:01

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Znovu platí nedáš, dostaneš! K míčku se dostal PAOLO RIEDI, který pěknou střelou zakončil pod ruku Součka. Asistence: Tim Braillard.

45:55

Rychlý protiútok a parádní kombinace českého celku! Dóža na středu však promáchl...

45:16

Rýpar aktivně napadá rozehrávku Švýcarů.

44:28

Jendrišák z Němečkem uklidňují hru a český tým může vystřídat.

43:47

Švýcaři opět na míčku.

42:47

Po pěkné kombinaci ze standardní situace střílí Dóža rovnou do Meiera.

42:27

Ondrušek v šanci promáchl!

41:37

Český tým vybojoval balónek! Rýpar před brankou vyzkoušel svůj bekhend a jen těsně minul.

40:42

Švýcaři se zatím nikam neženou.

40:05

Třetí úvodní buly vyhrává Švýcarsko.

40:01

Druhá třetina byla velmi vyrovnaná! Český tým zvládlo přežít jedno oslabení, to druhé však už ne. Oba celky se tak prosadili pouze jednou a Švýcaři stále vedou nad Českem o jednu branku.

39:24

Přesilová hra je 12 vteřin před koncem využita! TIM BRAILLARD střelou z výběhu zakončil ke vzdálenější tyčce branky. Asistence: Patrick Mendelin.

39:10

Švýcarská střela je sražena mimo branku.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:45

Dóža zahnal Švýcary na obrannou polovinu a šetří vteřiny.

38:17

Braillardovi se nepodařilo správně trefil míček a nedokázal tak vystřelit.

37:36

Vyloučení v týmu Česko (Josef Rýpar – 2 min., Bránění ve hře).

37:25

Nahození na Beneše prošlo obranou, tatranský útočník se ale ke střele nedostal.

36:23

Delong vysoko napadá rozehrávku Švýcarů.

35:32

Na druhé straně parádně zasahuje český gólman Souček.

35:20

Curney zkouší svou vyhlášenou střelu bekhendem. Bohužel pro český tým pouze do gólmana.

34:50

Šebkova přihrávka před branku na připraveného Jendrišáka neprošla.

34:27

Češi znovu na balónku.

33:07

Česko právě vstřelilo branku!
JE SROVNÁNO! Rychlý protiútok českého celku končí gólem. Dóža parádně poslal míček na TOMA ONDRUŠKA, který trefil volné místo pod pravou rukou Meiera. Asistence: Patrik Dóža.

32:44

Dóža přihrával před švýcarskou branku, kde však nikdo nebyl.

31:47

Jendrišák se ujal odraženého míčku a jen těsně netrefuje branku!

31:11

Souček si připisuje pěkný zákrok proti Riediovi.

29:27

Ondrušek hledal před brankou Delonga, ale míček neprošel.

29:19

Šebek jen těsně míjí vzdálenější tyčku branky.

28:47

Švýcarsko si znovu bere balónek na své florbalky.

28:34

Šebkova přihrávka před branku neprošla.

28:02

27:03

Beneš v rychlém útoku hledal na středu Langera, kterému míček přeskočil čepel.

25:38

Češi si vytvořili dalších několik šancí, žádná ale nezapadla do branky.

24:54

Švýcaři nevyužili standardní situaci z rohu a Češi jsou tak na míčku.

24:10

Meier v brance znovu čaruje a nedává českému týmu téměř žádnou šanci.

23:16

Suchánek blokuje střelu Švýcarska.

23:05

Meierovi propadl míček mezi nohama, ale zastavil se těsně před brankovou čárou!

22:58

Souček si také připisuje zákrok.

22:30

Meier vytáhl další dva zákroky proti českým střelám.

22:00

Češi zvládli oslabení a Curney se vrací do hry.

20:52

Zauggovi utekl balónek a musím se tak vrátit na vlastní polovinu.

20:05

Druhé úvodní buly patří Švýcarům.

20:01

První třetina utkání o bronzovou medaili byla velmi vyrovnaná! Švýcarům nejvíce pomáhá Pascal Meier, který dnes v brance opět čaruje! Českým hráčům vychytal již 13 střel! Švýcaři se dostali do dvoubrankového vedení, které nakonec snížil Josef Rýpar! Češi do druhé třetiny vstoupí v oslabení...

20:00

Vyloučení v týmu Česko (Jiří Curney – 2 min., Hra na zemi).

19:52

Rozhodčí zvedá ruku na znamení odloženého vyloučení, Švýcaři jsou v šesti hráčích! Curney si půjde sednout na trestnou lavici.

19:43

Šebkův pokus jde mimo branku.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:53

Souček poslal Dóžu do samostatného úniku! Český centr však nedokázal švýcarského gólmana překonat.

18:43

Ondrušek v rychlém protiútoku přestřeluje.

18:06

Je to tam! Češi překonávají Meiera a snižují na rozdíl jedné branky! Beneš pěknou přihrávkou našel volného Garčara. Jeho střela však prošla těsně vedle tyčky a od zadního mantinelu se míček odrazil rovnou k JOSEFU RÝPAROVI, který jen tak tak dostal míček do branky. Asistence: Milan Garčar.

17:40

Beneš za brankou vybojoval míček, jeho přihrávku před ale nikdo z českých hráčů nezachytil.

17:26

Meier má na kontě další zákrok.

16:58

Kros na Jendrišáka před branku zachytil Mendelin.

16:30

Dóža trefuje svou střelou pouze prvního hráče v cestě.

16:05

Švýcarská střela z poloviny se nedostala až k české brance.

15:41

Švýcaři z rozehrávkou nikam nespěchají.

14:57

Češi znovu získali balónek, ale vzápětí o něj přišli.

13:56

Rýparovi sjel míček z čepele a nedokázal tak vystřelit.

13:37

Nedáš? Dostaneš! Conrad svým krosem našel před brankou připraveného MATTHIASE HOFBAUERA, který jen doklepl míček do branky. Asistence: Nils Conrad.

12:22

Švýcaři přežívají oslabení převážně díky svému gólmanovi a nyní hrají v plném počtu.

12:10

Obrovské šance české reprezentace neuvěřitelně vyráží švýcarský gólman.

11:28

Švýcaři se ujali balónku a šetří cenné vteřiny.

10:59

Další šanci českých hráčů překazil gólman Meier.

10:40

Dóžova tvrdá střela vypadla Meierovi z rukou! Míček ale jen těsně prošel vedle tyčky.

10:22

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nicola Bischofberger – 2 min., Sekání).

10:03

Tomašíkův pokus znovu chytá švýcarský gólman.

09:55

Střelu ze standardní situace drží Meier.

09:48

Češi si vytváří hodně šancí, v cestě jim ale stojí Pascal Meier.

09:25

Rýparovu střelu k levé tyčce vyráží Meier.

08:16

A je to tu, Švýcaři střílí první dnešní branku! Veltšmídova přihrávka od branky neprošla a odrazila se rovnou k Hofbauerovi, který pohotově našel volného DENYHO KANZIGA. Ten už sebejistě poslal míček za Součka. Asistence: Matthias Hofbauer.

08:06

Dóžův kros prošel až na Delonga, který sám před Meierem nedokázal zakončit!

07:15

Čechům se zatím nedaří dostat do útoku.

06:50

Berry od poloviny vysoko přestřeluje.

06:26

Kisugite od pravého mantinelu trefuje pouze švýcarského gólmana.

06:15

Šebek získává balónek a Češi mohou přejít do útoku.

05:43

Češi dokázali uzamknout své soupeře na polovině. K závěrečné střele se však nevypracovali.

04:49

Švýcaři kombinují na vlastní polovině.

04:03

Langer se hnal do rychlého útoku, míček mu ale sjel z čepele a namazal tak soupeři.

03:46

Souček si připisuje pěkný zákrok.

03:15

Další obrovská šance Česka! Beneš měl na florbalce první gól, ale Meier zakročil.

02:46

Curney sám před brankou netrefuje!

02:22

Češi v obrovské šanci! Dóža přiťukl míček Pražanovi, který dokázal najít před brankou Delonga! Ten však trefuje pouze Meiera.

01:55

Útočná akce se nevydařila, znovu kombinují Švýcaři.

01:13

Laelymu vyskočil balónek z čepele až za mantinel. Češi znovu u míčku.

00:49

Švýcaři kombinují na vlastní polovině a zatím nikam nespěchají.

00:19

Maurer se dostal k balónku, ale rozhodčí jeho postup zastavují hvizdem a vrací míček na stranu Česka.

00:05

Úvodní buly tohoto utkání vyhrávají Češi.

00:01

Utkání právě začalo.

Rozhodčími tohoto utkání jsou pánové Hakan Soderman a Glenn Boström ze Švédska.

K první buly nastupuje i zahajovací sestava Česka!

Zahajovací sestava Švýcarska nastupuje k úvodnímu buly.

Zahajovací sestavy:

Česko: Souček – Němeček, Kisugite, Jendrišák, Šebek, Curney

Švýcarsko: Meier – Heller, Bischofberger, Meier Ch., Maurer, Mendelin

Následuje i hymna České republiky.

Jako první zazní národní hymna Švýcarska.

Hráči obou celků již nabíhají na hrací plochu!

Ještě jednou krásné odpoledne! Utkání nám začne přibližně za 15 minut!

Hráči se rozehřívají na hrací ploše.

Úvodní sestavy:

Česko: Souček (L. Bauer) – J. Bauer, Garčar, Kisugite, Němeček, Pražan, Suchánek, Veltšmíd – Marek Beneš, Curney, Delong – Dóža, Jendrišák, Krbec – Langer, Ondrušek, Rýpar – Šebek, Tomašík.

Švýcarsko: Pa Meier (Eder) – Berry, Bischofberger, Burki, Camenisch, Conrad, Graf, Heller – Braillard, Hartmann, Hofbauer – Kanzig, Laely, Maurer – Chri Meier, Riedi, Mendelin – Ruegger, Zaugg.

Rozhodčí: Hakan Soderman, Glenn Boström.

"Je to klišé, ale musíme hodit včerejší zápas za hlavu. Musíme jít do zápasu z čistým štítem a musíme se na něj soustředit," říká k dnešnímu utkání o třetí místo obránce Martin Pražan.

Dějiště utkání

O2 arena patří k nejmodernějším v Evropě a je největší sportovní halou v České republice. Hostila již MS ve florbale 2008 a šest ročníků Superfinále florbalu. Otevřena byla v roce 2004 při konání MS v ledním hokeji. Účastníkům nabízí vysoký divácký komfort a moderní technologie umožňují interaktivní zážitek.

Švýcarsko

Švýcarům se v základní skupině A dařilo. Nejdříve si poradili s Lotyši poměrem 7:3. Následně přestříleli Němce vysoko poměrem 13:1. V posledním utkání skupiny však Švýcaři narazili na Čechy. Švýcaři po velmi napínavém utkání padli poměrem 4:6 a ve skupině A skončili na druhém místě.
Ve čtvrtfinále narazili Švýcaři na Norsko. Norové nečekaně dokázali držet tempo a ve třetí třetině srovnat stav na 2:2. Rozhodnout tak muselo až prodloužení, ve kterém bylo úspěšnější Švýcarsko.

Do semifinále vstupovali Švýcaři s nálepkou slabšího celku. Švýcarsko však předvedlo skvělou hru, ve které nejvíce zazářil gólman Pascal Meier. Po šedesáti minutách hry nebyl stále jasný vítěz souboje. Následovalo tak desetiminutové prodloužení, které však také vítěze neurčilo. Rozhodovat tak musely samostatné nájezdy! V těch bylo úspěšnější Švédsko, které si tak vybojovalo účast ve finále.

Nejproduktivnější hráči Česka:

1. Adam Delong (8+3)
2. Matěj Jendrišák (6+1)
3. Tom Ondrušek (3+4)

Česko

Český národní tým začal svou cestu ne letošním MS v základní skupině A. První dva zápasy se mu příliš nepovedli. Proti Německu se nakonec dopracoval k utrápenému vítězství 10:5, proti Lotyšsku už to tak veselé nebylo. Porážka 3:4 se mohla stát obrovskou komplikací k přímému postupu do čtvrtfinále. Nakonec ale Česku pomohli Němci, kteří senzačně porazili Lotyše o gól a rozhodli, že se český tým díky úvodní vysoké porážce Německa o pět gólů podívá přímo do čtvrtfinále, bez ohledu na výsledek proti Švýcarsku. Do tohoto utkání tak naše reprezentace vstoupila s čistou hlavou a možná to ji pomohlo, že Švýcarsko porazili naší hráči 6:4 a skupina A tak vyhráli.
Ve čtvrtfinále Česko dostalo Norsko. Tentokrát čeští hráči utkání proti papírově slabšímu týmu zvládli a po vysokém vítězství si vybojovali jako druzí místo v semifinále.

Semifinále se však neneslo v duchu, v jakém by si čeští hráči přáli. I přes obrovské šance a bojovný výkon padli Finsku poměrem 2:7.

Krásné brzké odpoledne všem florbalovým fanouškům! Dnes nás čeká finálový den MISTROVSTVÍ SVĚTA VE FLORBALE MUŽŮ 2018! V tomto souboji o třetí místo a tedy i bronzovou medaili se proti sobě po druhé na tomto šampionátu postaví Česko a Švýcarsko. Celým online textovým přenosem Vás přímo z místa dění provede Týna Zíková.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.