To je z toho zápasu ode mě pro dnešní večer vše. Nezapomeňte, že už za 26 minut nás čeká druhé semifinále, kterým vás provede kolegyně Týna Zíková.

Po utkáni byl hodně smutný obránce českého národní týmu Martin Pražan, který měl o důvodech neúspěchu jasno: "Já osobně si myslím že to bylo v okamžiku, kdy jsem dal ve třetí třetině tu tyčku. S Finskem je to totiž jen o pár šancích a o tom, kdo zvládne třetí část. Fini dnes byli hodně vyspělí a dařila se jim hra na balónku. Do poloviny zápasu jsme se nemohli dostat vůbec do tempa."

Střely na bránu celkem:
Česko 16 – Finsko 20.

Střely na brány ve třetí třetině:
Česko 9 – Finsko 6.

Bohužel český národní tým si na MS o zlato nezahraje! V zápase proti Finsku po většinu zápasu tahali za slabší konec. Český tým může mrzet dvě neproměněné tutovky ve druhé třetině od Martina Kisugiteho a tyč Martina Pražana ze třetí třetiny. Ty kdyby proměnili, tak to mohlo vypadat jinak. Bohužel nestalo se, a tak si zítra český tým zahraje stejně jako před dvěma lety o bronz.

Nejlepší hráči: Josef Rýpar (Česko) – Mikko Leikkanen (Finsko)

Konec zápasu.

58:44

Finsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky střelou do prázdné brány je SAMI JOHANSSON. Asistence: Eemeli Salin.

58:20

Češi se ještě nezvdávají a snaží se kombinační hrou s výsledkem něco udělat.

57:24

Finové definitivně rozhodují! Střelou do prázdné brány posílá Finy do finále VILLE LASTIKKA. Bez asistence.

57:01

Právě probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

56:49

Česko právě vstřelilo branku!
Využitá přesilová hra v podání českého týmu. Střelou z velkého brankovišti ji využívá DANIEL ŠEBEK. Asistence: Marek Beneš.

56:05

Češi hrají v šesti proti čtyrem.

55:56

Vyloučení v týmu Finsko (Eemeli Salin – 2 min., Sekání).

55:50

Češi stále v šesti kombinují na polovině Finska!

55:15

Beneš opět neúspěšný.

55:05

Marek Beneš teď rychlou ránou Kosonena nepřekonal. Nebyla ale nijak nebezpečná.

53:25

A další rána! Rychlá kombinační akce Finska končí další brankou. Prosadit se dokázal VILLE LASTIKKA. Asistence: Peter Kotilainen.

53:11

Bohužel český nápor teď ukončuje finský tým další brankou! U tyče zůstal volný MIKO KAILIALA, který střelou z první trefil přesně. Asistence: Lauri Kapanen.

52:27

Finský tým drží balónek a nikam s ním nepospíchá. To se nelíbí fanouškům a hlasitě pískají.

52:00

Čas se nám ale pomalu krátí a rychle ubíhá. Už nám zbývá do konce třetí třetiny ani ne osm minut.

51:02

Finský trenér v českých barvách proházel lajny, tak uvidíme jak třeba tohle pomůže.

50:20

Ou! Teď chybělo opravdu málo! Za Kosonenem zazvonila tyč!

50:01

Marek Beneš teď ztratil míček a finský tým se dostal do rychlého pročíslení. To naštěstí ale zlikvidoval výborným zákrokem Souček.

49:30

Ten ale končí opět jen útočným faulem.

49:05

Český tým zakládá další šanci postupným útokem z vlastní poloviny.

48:26

Oba týmy jsou kompletní, pokračujeme 5 na 5.

48:10

V hale se teď začalo ozývat: "Ještě jeden." Tak uvidíme, jak to půjde.

47:53

Kosonen poprvé kapituluje! Nacvičený volný úder z hranice velkého brankoviště proměňuje kapitán českého týmu MATĚJ JENDRIŠÁK. Asistence: Daniel Šebek.

47:51

Delong před finský gólmanem neuspěl. Tohle byla velká tutovka!

47:00

Oba týmy nám vystřídaly své hráče.

46:30

Hra nám pokračuje 4 na 4.

46:26

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Česko (Jiří Curney – 2 min., Hrubost).
Vyloučení v týmu Finsko (Krister Savonen – 2 min., Hrubost).

46:03

Český tým je teď jednoznačně lepší! V hale se ozývá "My chceme gól".

45:20

Kosonen uzavřel svou bránu a čaruje v ní!

44:00

Český tým teď začíná být aktivní, nic jiného mu nezbývá. Finsku se tak otevírají prostory pro protiútoky.

43:40

Na druhé straně se vyznamenal Souček, který tak podržel český tým.

43:15

Matěj Jendrišák jako správný kapitán se teď dostal do šance, bohužel z pravé strany finskou bránu minul!

42:35

Český tým si opět počínal za hranici pravidel a pomohl si tak útočným faulem.

41:57

Volný úder pro Finsko z rohu hřiště.

41:05

První minuta třetí třetiny nepřinesla žádné nebezpečí na jedné či druhé straně.

40:01

Třetí buly vyznělo lépe pro český tým.

40:01

Za šedesát sekund nám začne třetí třetina.

Počet střel ve 2. části:
Česko 5
Finsko 10

Poslední třetina začne přibližně v 17:21.

Skončila nám druhá třetina, která přinesla další dva finské góly. Finsko tak před poslední dvacetiminutovkou vede nad českým týmem 3:0. Český tým může mrzet dvě neproměněné šanci Martina Kisugiteho.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:01

Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:20

Patrik Suchánek trefil jen připravený blok finských hráčů.

37:57

Rozehrávka z rohu pro český tým.

37:40

Martin Kisugite v další šanci ve druhé třetině, ale ani tentokráte Kosonena nepřekonal.

37:29

Šance pro český tým. Volný úder z levé strany od mantinelu.

37:03

Bohužel přichází další chyba české obrany. Na levé straně zůsttal úplně volný JOONAS PYLSY, který si potáhnul míček směrem k bráně a pohotově zakončil za záda Součka. Asistence: Juha Kivilehto.

36:20

Češi se k balónku hned vzápětí dostali. Mají ale problém se s ním dostat na polovinu soupeře.

36:09

Český národní tým se teď pokoušel o kombinaci na polovině Finska. Nakonec mu byl odpískán útočný faul.

34:30

Oba gólmani si teď sáhli na míček. Ani jeden z pokusů na jedné či druhé straně ale nebyl nijak nebezpečný.

33:40

Finský tým znovu kombinuje a snaží se útočit.

33:00

Fanoušci jsou v O2 areně stále skvělí. Český tým prohrává 0:2 ale i tak povzbuzují.

32:22

Český národní tým nechal ve svém brankovišti strašně moc volného prostoru pro PETERA LEIKKANENA, který přesnou střelou pod horní tyč překonal Součka v české bráně. Asistence: Jussi Piha.

32:00

V hale to jen zahučelo, nenápadný míček proletěl českým velkým brankovištěm a skončil těsně mimo.

31:37

Útočným faulem se teď provinil i finský tým.

30:55

Probudila se nám O2 arena, která teď povzbuzuje české hráče.

30:12

Hra nám pokračuje.

30:11

Českému týmu je pískán útočný faul a následně i komerční přestávka.

30:01

Máme tady druhou polovinu zápasu.

29:24

Jiří Curney na pravé straně poslal míček jen těsně mimo.

29:00

Hra se nám stále přelévá ze strany na stranu, příliš se nám nepřerušuje. Za chvíli se dostaneme do poloviny zápasu.

28:00

Na druhé straně se štěstím teď předvedl skvělý zákrok Souček.

27:30

Martin Kisugite mohl být hrdinou! Vyrovnáním z levé strany ale pohrdnul.

27:05

Sledujeme teď rychlou hru a rychlý florbal. Vázne nám to ale v zakončení na jedné či druhé straně.

26:30

Sami Johansson sám před velkým brankovištěm se dostal do zakončení! Naštěstí českou bránu minul!

25:59

Uplynulo nám dalších čtyřicet sekund a znovu jsme se dočkali dalšího střídání.

25:20

Obrovský závar před Součkem. Ten nakonec ukončují rozhodčí pro útočný faul.

25:15

Oba týmy nám teď vystřídaly.

24:57

Tom Ondrušek teď nedokázal zakončit povedenou akci českého týmu. Tohle mohla být zajímavá šance.

24:05

Následný postupný útok ale nebyl příliš úspěšný.

23:55

Český národní tým teď vybojoval volný úder z pravé strany od mantinelu.

23:00

Souček teď předvedl pohotový zákrok po nenápadné střele z dálky.

21:30

Český tým se teď pokoušel kombinovat na polovině Finska. Tam ale o míček přišel po špatné přihrávce.

21:05

Na obou stranách se nám teď začínají množit nepřesnosti.

20:47

Český národní tým si opět pomohl útočným faulem a přišel tak o míček.

20:28

Bohužel nepřesnou přihrávkou český tým o balónek přišel.

Druhá třetina začne přibližně v 16:39.

Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli jeden gól. Bohužel přišel ze strany Finska a to z hokejky Pylsy. Viděli jsme několik dalších šancí, ale ty už se nikomu proměnit nepovedlo.

20:00

První třetina skončila.

19:59

To už nejspíš nestihnou, první třetina nám pomalu končí.

19:30

Fini se ještě v samotném závěru snaží s míčkem něco vymyslet.

19:01

Právě probíhá poslední minuta první třetiny.

18:50

Matěj Jendrišák se snažil překvapit finského gólmana zpoza brány. Ten byl ale na jeho pokus připraven.

18:01

Hra se nám teď přelévá ze strany na stranu, příliš se nám nepřerušuje.

17:30

Lukáš Veltšmíd nastřelil od prostřední čáry pouze finské hráče.

17:01

Začali nám běžet poslední tři minuty. Finům se daří držet míček na svých hokejkách a pomalu se s ním snaží dostat k naší bráně.

16:30

Tom Ondrušek teď nedokázal ideálně přihrát směrem dopředu. K míčku se tak vrátili Fini.

15:40

Nico Salo teď vyslal na Součka nebezpečnou dělovku. Ten reflexivním zákrokem jeho šanci zneškodnil.

15:20

Bohužel, přichází opět jen útočný faul.

14:30

Čeští hráči teď vybojovali míček z hokejek finských hráčů a snaží se s ním něco vymyslet.

13:40

Oba týmy teď mají problém s rozehrávkou. Hraje se nám převážně ve středu hrací plochy.

12:58

U míčku jsou teď finští hráči, kteří se s ním snaží opět kombinovat a dostat se s ním před Součka.

12:30

V O2 areně se začali ozývat čeští fanoušci, kteří ženou naše hráče do gólové šance.

12:22

12:20

Jelikož po góle se komeční přestávka nedává, tak následuje teď.

11:16

Bohužel! Češi teď byli méně důslední na pravé straně před brankovištěm. Zapomněli na volného JOONASE PYLSYHO, který střelou z první z pravé strany velkého brankoviště prostřelil Součka. Asistence: Ville Lastikka.

10:30

Oba týmy teď opět vystřídaly.

10:20

K zakončení se čeští hráči nedostali.

10:16

Volný úder pro Česko z rohu hřištěna levé straně.

10:01

Dostali jsme se do druhé ploviny úvodní třetiny, při nejbližším přerušení nás bude čekat komerční přestávka.

09:30

Další kombinační akce českého týmu byla zakončena nepřesnou přihrávkou. Následně Češi opět faulují.

09:01

Česko dobře napadalo a tak Fini byli vytlačeni s míčkem až na vlastní polovinu.

08:55

Finové teď budou rozehrávat z rohu hřiště na pravé straně od naší brány.

08:30

Další závar před brankou Finska! Ten ale končí bohužel pro naše hráče útočným faulem.

08:01

Adam Delong málem potrestal chybu v rozehrávce finského týmu. Bohužel tentokráte neměl seřízené mířidla.

07:39

Souček si teď osahal balónek a uklidnil hru.

07:12

Finsko ztratilo míček, dopředu se tak dostal s balónkem Ondrušek. Ten ale trefil jen stojícího hráče Finska, od kterého se míček odrazil do autu.

06:30

Je vidět, že hra je zatím hodně rozpačitá a nervozní. Je to taky klíčový zápas, kde každá chyba může znamenat konec nadějí.

06:01

Opět se nám na hřišti začínají množit nepřesnosti. Oba týmy se nedokážou dostat do zakončení.

05:44

Českému týmu je pískáno nedovolené vrážení – útočný faul. Finsko tak bude rozehrávat od vlastní brány.

05:01

Josef Rýpar teď na hranici velkého brankoviště nedokázal zakončit přes stojícího obránce Finska.

04:40

Oba týmy předvádějí docela rychlý florbal, který je plný pohledných kombinačních akcí. Jediné co tomu chybí je přesnější zakončení.

04:20

Finská reprezentace tak zakládá další šanci postupným útokem z vlastní poloviny.

03:58

Jiří Curney mohl zakončit rychlý protiútok. To se mu nepovedlo. Navvíc při tom fauloval.

03:20

O míček ale kvůli nepřesné přihrávce přicházíme.

02:59

Finsko přišlo o balónek. Dopředu jít tak dostanou možnost Češi.

02:30

Na druhé straně to teď zkoušeli Češi dopředu, k zakončení se ale nedostali.

02:15

Jussi Piha teď utekl české obraně, na hranici velkého brankoviště se dostal ke střele. Branku Součka ale minul.

01:30

Hra je teď přesně opačná, která byla před chvíli. Míček drží český tým. Oba týmy nám mezitím vystřídaly.

01:15

Češi teď o něj zabojovali a finským hráčům ho sebrali.

00:58

V úvodní minutě se nám zatím nic zajímavého neděje. Finové drží míček.

00:30

O2 arena se nám před dnešním zápasem slušně zaplnila, určitě budeme atakovat návštěvnost z prvního hracího dne.

00:15

Ti drží balónek a kombinují s ním na vlastní polovině.

00:01

Úvodní buly vyhráli hráči Finska.

00:01

Utkání právě začalo.

-00:10

Dámy a pánové, zápas který rozhodne o tom, zda postoupíme do finále za necelých deset sekund začne.

-01:30

Rozhodčími dnešního utkání budou pánové Thomas Andersson a Rickard Wissman ze Švédska.

-03:30

Zahajovací sestavy:

Česko: Souček – Němeček, Kisugite – Šebek, Jendrišák, Curney

Finsko: Kosonen – Lamminen, Savonen – Salin, Salo, Johansson

-04:00

Hymny jsou minulostí, následovat bude představení obou týmů a následně pak představení zahajovacích sestav.

-06:00

Mezi úvodní formality každého zápasu patří hymny. Ty teď budou následovat. Jako první zazní finská hymna, poté bude následovat ta nejkrásnější píseň.

-10:00

Do O2 areny nám nastoupí jako první hráči Finska, hned potom budou následovat čeští florbalisté.

-12:00

Hlasatel nám představil aktéry dnešního zápasu, pomalu ale jistě se nám blíží nástup hráčů na palubovku O2 areny.

-17:00

Hráči odcházejí do šaten se převléct a poslechnout si poslední pokyny od trenérů-

-20:00

Poslední vítězství nad Finskem přišlo naposledy před čtyřmi roky. Pokud by se to dneska povedlo, tak by se Češi dostali podruhé v historii do finále MS.

-22:00

O2 arena se nám pomalu ale jistě zaplňuje. Na kostce nám teď běží vzpomínková videa z loňských MS.

-30:00

Ukazatel skóre nám právě začal odpočívat posledních třicet minut do začátku utkání.

Za obrovského aplausu teď na rozvičku před klíčovým zápasem dorazili do O2 areny čeští hráči.

Český národní tým nastoupí do utkání v červených dresech, Finsko bude hrát v dresech bílých.

Úvodní sestavy:

Česko: Souček (L. Bauer) – Němeček, Kisugite, J. Bauer, Pražan, Veltšmíd, Suchánek, Garčar – Šebek, Jendrišák, Curney – Ondrušek, Dóža, Delong – Rýpar, Langer, Marek Beneš – Tomašík, Krbec.

Finsko: Kosonen (Toriseva) – Lamminen, Savonen, Väänänen, Stenfors, Leikkanen, Kivilehto, Kohonen – Salin, Salo, Johansson – Kapanen, Kukkola, Kailiala – Kotilainen, Pylsy, Lastikka – Piha, Hautaniemi.

Rozhodčí: Thomas Andersson, Rickard Wissman.

Hodně pikantní bude semifinalový zápas pro trenéra českého národního týmu Petri Kettunena. Pete, jak se mu přezdívá, pochází právě z Finska a na minulém MS právě s Finskem získal zlaté medaile.

Česko se proti Finsku utkalo celkem osmačtyřicetkrát, z toho si připsalo pouze dvě vítězství v základní hrací době, jedno vítězství v prodloužení, čtyři remízy. Finsko se z vítězství nad českým týmem radovalo celkem jedenačtyřicetkrát.

Na MS jsme se s Finskem potkali celkem devětkrát, jedenkrát jsme vyhráli, jedenkrát remizovali a sedmkrát prohráli.

Finsko
Finsko se hned na úvod letošního MS utkalo ve šlágru v derby a zároveň repríze loňského finále proti Švédsku. Utkání bylo opět hodně vyrovnané. Z těsného vítězství se v něm nakonec radovali Švédové. Ve zbývajících dvou zápasech Finové zvítězili proti Dánsku a Norsku. Oběma těmto týmům povolili vstřelit pouhou jednu branku. Naopak sami Dánsku nedělili sedm a Norsku devět. Tyto výsledky jim zajistili druhé místo a přímý souboj do čtvrtfinále.

Čtvrtfinále proti Německu bylo ze strany Finska jednoznačné. Finové byli lepší a s přehledem zvítězili 6:1. Němci si během zápasu vytvořili několik šancí, které kdyby proměnili, mohlo být čtvrtfinále o hodně zajímavější. To se ale nestalo a tak Finové se stali našimi soupeři v boji o finále.

Česko
Český národní cestu začal svou cestu ne letošním MS v základní skupině A. První dva zápasy se mu příliš nepovedli. Proti Německu se nakonec dopracoval k utrápenému vítězství 10:5, proti Lotyšsku už to tak veselé nebylo. Porážka 3:4 se mohla stát obrovskou komplikací k přímému postupu do čtvrtfinále. Nakonec ale Česku pomohli Němci, kteří senzačně porazili Lotyše o gól a rozhodli, že se český tým díky úvodní vysoké porážce Německa o pět gólů podívá přímo do čtvrtfinále, bez ohledu na výsledek proti Švýcarsku. Do tohoto utkání tak naše reprezentace vstoupila s čistou hlavou a možná to ji pomohlo, že Švýcarsko porazili naší hráči 6:4 a skupina A tak vyhráli.

Ve čtvrtfinále Česko dostalo Norsko. Tentokráte čeští hráči utkání proti papírově slabšímu týmu zvládli a po vysokém vítězství si vybojovali jako druzí místo v semifinále.

Hezký den všem fanouškům florbalu! Den "D" pro český národní tým na MS nastal, neboť ho čeká semifinálový zápas. V něm se český národní tým potká s úřadujími šampióny s Finska. Utkání v O2 areně začíná ve 16:00 a vy jste k jeho sledování srdečně zváni prostřednictvím našeho online přenosu. Utkáním vás provede přímo z O2 areny Michal Chadim.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.