Reportáž skončila

Wimbledon - ženy

Wimbledon - ženy, Čtvrtfinále, start: 10. 7. 2018 16:15

Na závěr se obě hráčky přátelsky objaly u sítě a Julia Görgesová může slavit postup do semifinále, v němž se střetne se Serenou Williamsovou a můžeme se těšit na nesmírně atraktivní zápas dvou skvěle podávajících hráček.

Konec zápasu

1:6

Julia Görgesová se prosadila přesnými agresivními údery i v závěrečné výměně, zakončené výborným bekhendem a po exhibičním představení ve třetím setu postupuje do semifinále!

0-40

Další přímý bod z podání znamená tři mečboly pro Julii Görgesovou.

0-30

Bertensová vyhazuje return druhého podání daleko do zámezí.

0-15

Görgesová pokračuje ve výborném výkonu, tentokrát senzačně soupeřku prohodila.

1:5

Skvělé zkrácení hry od Görgesové přináší německé tenistce druhý brejk v řadě a Görgesová je nesmírně blízko prvnímu grandslamovému semifinále v životě.

15-40

Görgesová se skvěle bránila tlaku Bertensové, ta nakonec dokázala udržet nervy na uzdě a zakončila vítězným volejem.

0-40

Julia Görgesová i ve třetím setu vytahuje fantastické údery, tentokrát se prosadila perfektním křižným forhendem z obrany.

0-30

Přesný důrazný forhend Görgesové k základní čáře, popáté za sebou vede při podání soupeřky 30:0.

0-15

Bertensová pokračuje v sérii chyb, její forhend ztroskotal na síti.

1:4

Julia Görgesová si po druhém servisu připravila útočnou pozici, kterou proměnila vítězným bekhendem.

0-40

Další forhendová chyba Bertensové, Julii Görgesové teď stačí přehrávat míček na soupeřčinu polovinu.

0-30

Následuje vyhozený return druhého podání od Bertensové, ta je v tuto chvíli zlomená.

0-15

Görgesová podává novými míčky a začíná dobře díky forhendové chybě soupeřky, hra Bertensové se začíná bortit.

1:3

Bertensová vyhodila forhend daleko do zámezí a Julia Görgesová získává důležitý první brejk v rozhodujícím setu!

40-A

Bertensová nejdříve zahrála velmi těsný druhý servis, avšak ještě do hřiště, poté ale už netrefila kurt z forhendu a nabízí soupeřce brejkbol.

40-40

Souboj od základní čáry končí ve prospěch Görgesové, její soupeřce ustřelil bekhend daleko do zámezí.

40-30

Milimetrový aut z returnu Görgesové, to byla smůla pro Němku.

30-30

Další nepovedený úder německé tenistky, Bertensová vyrovnala skóre.

15-30

Nepovedený forhendový úder Görgesové, míček doletěl do zámezí.

0-30

Nizozemka chybuje z forhendu a počtvrté za sebou prohrává 0:30 při vlastním podání.

0-15

Dobrý return Görgesové na úvod čtvrté hry, Bertensová pak nezvládla svůj bekhendový úder.

1:2

Bertensová kazí bekhend, který nasměrovala do sítě a Němka vede 2:1.

15-40

Následuje další přímý bod.

15-30

Reparát Němka skládá přímým bodem z podání.

15-15

Görgesová navazuje dvojchybou, opět to ale bylo za stavu, kdy byla mírně ve vedení.

0-15

Třetí hru Görgesová rozehrála přímým bodem z podání.

1:1

Přímým bodem z podání Bertensová dovršila obrat ve druhé hře rozhodujícího setu.

A-40

Do třetice výborný první servis, pak už ale náběh na síť od Bertensové nebyl ideální a dala Görgesové šanci na prohoz, ta míří jen do sítě.

40-40

Znovu Bertensové vyšel první servis a následný náběh na síť, zakončuje z voleje.

30-40

Ten první Bertensová odvrací skvělým podáním a následným snadným zakončením na síti.

15-40

Vynikající obranný bekhendový čop od Görgesové, Bertensová pak v těžké pozici zahrála jen do sítě a soupeřka má dva brejkboly.

15-30

Görgesová si po druhém podání soupeřky připravila útočnou pozici, forhend ale vyhazuje z kurtu.

0-30

Bertensová už zase riskuje z druhého servisu, nejdříve druhé podání hrála o pásku a na další pokus mířila za podávací území.

0-15

Senzační return Görgesové! Trefila jej skvěle po lajně a Bertensová neměla šanci na míček dosáhnout.

0:1

Görgesová trefila první servis, připravila si útočnou pozici a nechytatelnou smečí zakončila tuto hru ve svůj prospěch.

15-40

Po těsném autu z prvního podání, který potvrdilo i jestřábí oko, Bertensová kazí return druhého servisu.

15-30

Na zkrácení hry od Bertensové Görgesová zareagovala kontra-kraťasem a Nizozemka zůstala jen stát na místě.

15-15

V další rozehře se Bertensová dostala do dobré pozice, ovšem boduje Görgesová díky výbornému forhendu k postranní čáře.

15-0

Německá tenistka má výhodu prvního podání ve třetím setu, začíná ale nevnucenou chybou z forhendu.

5:7

Bekhend nizozemské tenistky dopadl do deblového koridoru a třetí setbol tak Julia Görgesová už dokázala proměnit.

15-40

Görgesová i s pomocí pásky zahrála další skvělý return, tentokrát ostrý úhel k protější postranní čáře a byť Bertensová míček doběhla, tak Görgesová už dokázala na síti výměnu zakončit.

15-30

Bertensová si vylepšuje pozici přímým bodem z podání.

0-30

Skvělý return Görgesové přímo na základní čáru, Bertensová si neporadila s odskokem míčku.

0-15

Kiki Bertensová podruhé podává na udržení se ve druhém setu, nezačíná ale dobře po nepřesném forhendu.

5:6

Také Görgesová otočila vývoj hry při svém podání, zakončila přesným forhendem k postranní čáře a vede 6:5.

30-40

Další výborné první podání německé tenistky, ta je nyní blíže k úspěchu v této hře.

30-30

Dobře připravený útok od Görgesové, ta odmítá brejkboly soupeřky.

30-15

Pomalejší druhý servis Bertensová potrestala a získává převahu v této hře.

15-15

Görgesová zaznamenává svoji třetí dvojchybu, v této statistice je vyrovnáno.

0-15

Parádní zkrácení hry od Görgesové a byť Bertensová jej výborným pohybem ještě doběhla, tak už nedokázala míček usměrnit do kurtu.

5:5

Bertensová dovršila další obrat při svém podání přímým bodem a vyrovnává na 5:5.

A-40

Bertensová naběhla na síť a byť Görgesová měla solidní šanci na prohoz, tak jen nahrála soupeřce na vítězné zakončení z voleje.

40-40

Na setbol soupeřky Bertensová zahrála velmi riskantní bekhend k základní čáře, avšak přesný a vyrovnává na shodu.

30-40

První setbol Nizozemka odvrací dalším přímým bodem z podání.

15-40

Görgesová takřka bez boje v této hře získává dva setboly, Bertensová nezvládla další forhendový úder.

15-30

Bertensová si pomáhá servisem na tělo.

0-30

Následuje další chyba Nizozemky, tentokrát z forhendu a to už je komplikace pro podávající hráčku.

0-15

Na úvod desáté hry Bertensová chybuje z bekhendu.

4:5

Němka trefuje přímý bod i z prvního podání a vede 5:4.

15-40

Görgesová boduje z druhého podání, Bertensová si neodstoupila a kazí bekhendový return.

15-30

Teprve druhá dvojchyba Görgesové, za stavu 30:0 by nemusela mrzet.

0-30

Štěstí pro Němku, míček stěží přepadl přes pásku sítě a v publiku to pořádně zašumělo.

0-15

Na úvod deváté hry druhého setu Görgesová musela hrát přes druhé podání, podařilo se ji ale zakončit přesným bekhendem po lajně.

4:4

Následuje jednadvacátý a Bertensová smazala manko tří her, vyrovnává na 4:4.

A-40

Jubilejní dvacátý přímý bod z podání pro Bertensovou.

40-40

Nepříjemnost pro Görgesovou, ta mohla hrát brejkbol při druhém podání soupeřky, return ale nasměrovala jen do sítě.

30-40

Bertensová z voleje trefuje míček těsně do zámezí a nabízí soupeřce brejkbol.

30-30

Pomoc Bertensové přichází v podobě výborného podání a přímého bodu.

15-30

Excelentní forhend Görgesové, ta byla aktivnější hráčkou a zdárně zakončila svoji snahu úderem k základní čáře.

15-15

Chybuje také Nizozemka, její bekhend nepřeletěl síť.

15-0

Görgesová si s trochou štěstí při špatně trefeném returnu otevřela celý kurt, pak jej ale z forhendu netrefila.

3:4

Nepříjemná situace pro Görgesovou. Ta vedla 4:1 a 30:0 při podání soupeřky, ovšem pak převzala iniciativu Bertensová, otočila vývoj hry při svém podání a následně dokázala také vzít podání německé tenistce.

Dokonala to díky forhendové chybě Görgesové, míček dopadl do deblového koridoru a druhý set bude ještě zajímavý.

40-30

Görgesová tentokrát na síti nedokázala uspět. Nejdříve sice soupeřku zatlačila do obrany, pak ale Bertensová zahrála dobrý úder Görgesové pod nohy a ta si s volejem neporadila.

30-30

Další zkrácení hry se Görgesové moc nepovedlo, soupeřka byla u míčku v čas a následně na síti zakončila z voleje.

15-30

Krásný souboj z forhendového rohu, obě hráčky dokázaly hrát do velmi ostrého úhlu, přesnější nakonec byla nizozemská tenistka.

0-30

Forhend Bertensové od základní čáry nepřeletěl síť.

0-15

Výborný volej Görgesové, ta má na síti vysokou úspěšnost.

2:4

Bertensová znovu zatlačila soupeřku do obrany, Görgesová křižný forhend nasměrovala do zámezí a Nizozemka se ještě drží ve hře o druhý set.

40-30

Nizozemce se podařilo otočit vývoj této hry po nepřesném forhendu Görgesové.

30-30

Výborný servis Bertensové, ta zaznamenává své úvodní eso zápasu.

15-30

Görgesová trefuje return druhého podání jen do sítě.

0-30

Němka znovu převzala iniciativu ve výměně a zakončila bezchybným forhendem do protipohybu soupeřky.

0-15

Po nepřesném bekhendu Bertensové také do šesté hry vstupuje lépe Görgesová.

1:4

Görgesová trefila další precizní forhend od základní čáry a ve druhém setu vede 4:1.

40-A

Bertensová měla šanci, ale Görgesová boduje po nechytatelném vítězném forhendu do rohu.

40-40

Výborný křižný return Bertensové, Görgesová neudržela míček ve hře.

30-40

Görgesová riskantním druhým podáním zatlačila soupeřku a poté se prosadila postupným útokem zakončeným vítěznou smečí.

30-30

Bertensová rozehrála výměnu velmi dobrým returnem, připravila si útočnou pozici a byť Görgesová měla šanci k prohozu, tak namířila míček jen do sítě.

15-30

Tentokrát rámem rakety trefila míček Bertensová při returnu, míček po servisu vysoko odskočil od čáry.

15-15

Dobrý forhend Bertensové k základní čáře, Görgesová pak svůj úder trefila rámem rakety.

0-15

Velmi povedená výměna z obou stran, úspěch nakonec slaví Görgesová, která si poradila s bekhendem z velmi těžké pozice.

1:3

To byla paráda od Görgesové! Ta trefila parádní bekhend po lajně z bekhendového rohu a poprvé v zápase bere soupeřce její podání.

40-A

Nizozemka vyrobila jednodušší forhendovou chybu a nabízí soupeřce další brejkbol.

40-40

Dobrý return Görgesové, Bertensová v pokleku nedokázala míček přehrát přes síť.

A-40

Další rychlá výměna, Bertensová vyhnala soupeřku z kurtu přesným prvním servisem a vítězným bekhendem získává výhodu.

40-40

Nizozemka ale vytáhla první servis a poté ještě lepší forhend k postranní čáře.

30-40

Forhend Bertensové se do kurtu nevešel a Görgesová získává druhý brejkbol v tomto zápase.

30-30

Bertensová nezvládla zkrácení hry, které Görgesová snadno doběhla, ovšem poté ji Nizozemka skvěle prohodila a vyrovnává.

15-30

Další dobrý return Görgesové, ovšem Bertensová si vybojovala útočnou pozici a na síti zakončila přesným volejem.

0-30

Bertensová zaznamenává dvojchybu a dostává se do problémů při svém servisu.

0-15

Görgesová se rozehrává ke skvělému výkonu, teď zahrála return přímo na postranní čáru, získala útočnou pozici a agresivním úderem po lajně zdárně zakončila.

1:2

Němka přidává další přímý bod z podání a vede 2:1.

0-40

Görgesová dobrým druhým podáním vyhnala Bertensovou z kurtu a poté snadno zakončila do opačné poloviny.

0-30

Německá tenistka přidává přímý bod z podání.

0-15

Tentokrát se dobrým náběhem k síti prosadila Görgesová.

1:1

Také Nizozemka se prosadila na síti povedeným volejem a vyrovnává na 1:1.

40-30

Po dobrém returnu Görgesové úspěšný náběh k síti zakončený vítězným volejem.

40-15

Znovu si Bertensová pomohla servisem na tělo, který Görgesová nedokázala zreturnovat.

30-15

Další dobré podání, po krátkém servisu Bertensová zakončuje přesným forhendem k postranní čáře.

15-15

Bertensová srovnává krok přímým bodem z podání.

0-15

Velmi dobrý return Görgesové zahajuje druhou hru.

0:1

Görgesová dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející gem, třetím esem završila jeho úspěšný konec a v druhém setu vede 1:0.

40-A

Parádní křižný forhend Görgesové mimo dosah dvacáté hráčky světa.

40-40

Němka trefuje přímý bod druhým podáním na tělo soupeřky.

A-40

Nepříjemná situace pro Görgesovou, ta chybuje z forhendu a bude čelit brejkbolu.

40-40

Nepovedená smeč Görgesové soupeřce přímo do postavení, ta pak snadno zahrála vítězný míček do takřka volného kurtu.

30-40

Povedený return Bertensové, Görgesová v pokleku nasměrovala míček daleko do zámezí.

15-40

Další skvělé podání, Görgesová si vypracovala útočnou pozici, kterou zakončila razantním forhendem po lajně.

15-30

Výborné podání Görgesové směrem ven z kurtu, soupeřka neudržela míček ve hře.

15-15

Následovalo zkrácení hry od Görgesové, které Bertensová doběhla, ale přesto nakonec slaví zisk bodu Němka, protože dosáhla na kontra-kraťas Bertensové.

15-0

Do druhého setu podává Görgesová, úvodní dvojchyba ji na sebevědomí nepřidá.

6:3

Po nepřesném returnu Görgesové Kiki Bertensová bere první set ve svůj prospěch výsledkem 6:3.

A-40

Görgesová se pokusila oběhnout return na forhend, ale nestihla to včas a hrála míček příliš u těla do sítě.

40-40

V souboji od základní čáry Bertensová chybuje z bekhendu a ještě oddaluje závěr prvního setu.

40-30

Görgesová poněkud lacino chybuje z forhendu a nabízí soupeřce setbol.

30-30

Görgesová rozehrála výměnu skvělým returnem těsně za síť, tím získala převahu ve výměně a tu dokázala zakončit přesným bekhendem.

30-15

Důležitý přímý bod z podání pro Bertensovou.

15-15

Krásná rozehra s lepším výsledkem pro Görgesovou. Ta zkrátila hru, Bertensová ale míček doběhla, nakonec ale nedokázala svoji snahu dotáhnout do úspěšného konce.

15-0

Bertensová podává na vítězství v prvním setu a byť Görgesová četla směr jejího forhendu, tak ubránit se nedokázala.

5:3

Teď Görgesová musela hrát přes druhé podání, Bertensová ji pak zásobovala přesnými míčky do bekhendu a donutila Němku chybovat.

40-30

První brejkbol Görgesová odvrací esem. Včera Němka odvrátila všech devět brejkbolů a drtivou většinu díky skvělým servisům.

40-15

Bertensová získává dva brejkboly díky nepřesnému bekhendu soupeřky.

30-15

Perfektní return Kiki Bertensové, ta se dostává do vedení při podání soupeřky.

15-15

Görgesová se pokusila o forhend po lajně, trefila ale jen pásku sítě.

0-15

Görgesová podává novými míčky a boduje po těsném autu z returnu soupeřky.

4:3

Senzační zkrácení hry od Bertensové, ta stála mimo kurt a přesto dokázala precizně nasměrovat míček těsně za síť s minimálním odskokem.

A-40

Další perfektní servis Bertensové, ta disponuje výhodou.

40-40

Bertensová ale vytáhla dobré podání a přímým bodem odvrací tento brejkbol.

30-40

Hezká rozehra plná agresivních úderů, přesnější byla Görgesová a získává tak první brejkbol tohoto zápasu.

30-30

Druhá dvojchyba Bertensové a i počtvrté při podání Nizozemky je stav 30:30.

30-15

Görgesová také kazí return druhého podání.

15-15

Paráda od Görgesové, té se podařilo nečekaně zkrátit hru a Bertensová byla bez šance.

15-0

Výborný pohyb Bertensové po dvorci, ta si připravila dobrou pozici na závěrečné úspěšně zakončení volejem na síti.

3:3

Další přímý bod z druhého podání a Görgesová vyrovnává na 3:3.

0-40

Görgesová se prosadila postupným útokem, kterému se Bertensová neubránila.

0-30

Další nepřesný return druhého podání od Holanďanky, tentokrát míček dopadl za základní čáru.

0-15

Výborné druhé podání Görgesové do rohu podávacího území, Bertensová neuspěla při returnu, ani při kontrole jestřábího oka.

3:2

Bertensová naběhla k síti a donutila soupeřku k nepřesnému bekhendu. I potřetí si nizozemská tenistka udržela své podání.

A-40

Bertensové vůbec nejde první podání, tentokrát ale uspěla po tom druhém, když po krátkých úderech soupeřky se prosadila vítězným forhendem.

40-40

Následně ale Němka trefila skvělý křižný return k postranní čáře, zcela mimo dosah Bertensové.

A-40

Görgesová chybuje na returnu druhého podání, ten nepřeletěl síť.

40-40

Bertensová netrefuje svůj forhend do kurtu.

40-30

Těsný aut z returnu Görgesové, ta si neporadila s dobrým druhým podáním na tělo.

30-30

Třikrát musela Bertensová zahrát druhé podání kvůli dotykům s páskou, na třetí pokus už míček pásku nepřeskočil.

30-15

Bertensová využila kratšího returnu soupeřky a následnému forhendu se Görgesová neubránila.

15-15

Také Bertensová ale umí hrát velmi dobrý tenis, prosadila se postupným útokem završený forhendem do protipohybu soupeřky.

0-15

Velká paráda od Görgesové, její křižný bekhend neměl chybu.

2:2

Němka ale vytáhla výborné podání a prvním esem zápasu vyrovnává na 2:2.

30-40

Görgesová přehnala délku svého forhendu, udržuje ještě Bertensovou ve čtvrté hře.

15-40

I přes dobrý return Bertensové Görgesová zahrála velmi dobrý křižný forhend.

15-30

Bertensové se podařilo dobře zkrátit hru, Görgesová se za míčkem rozběhla pozdě.

0-30

Görgesová teď měnila rytmus hry z forhendu, honila soupeřku z jednoho rohu do druhého a ta neodolala.

0-15

Výborný křižný prohoz Görgesové přináší dobrý vstup pro Němku do čtvrté hry.

2:1

Po nevynucené chybě Görgesové z forhendu bere Bertensová i druhý gem při svém podání a vede 2:1.

A-40

Nepřesný return Görgesové přináší soupeřce další výhodu.

40-40

Následně ale Nizozemka chybuje z forhendu a v této hře se pokračuje.

A-40

Velmi dobrý forhendový úder Bertensové k základní čáře, Görgesová na míček nedosáhla.

40-40

Görgesová zahrála velmi těžký křižný forhend, Bertensová následně chybuje z forhendové strany.

40-30

Přímý bod z podání Bertensové, ta má blíže k zisku hry.

30-30

Křižný return Görgesové se nevešel do kurtu, což potvrdilo i jestřábí oko.

15-30

Výborný return Görgesové na druhé podání soupeřky, ta už nedokázala míček udržet ve výměně.

15-15

Görgesová měla i tuto výměnu velmi dobře rozehranou, pak ale zase chybuje z jednoduššího forhendu.

0-15

Souboj z bekhendového rohu Görgesová zakončila precizním bekhendem po lajně.

1:1

Görgesová trefila výborný forhend po lajně, výborně si míček oběhla a pak s ním švihla po lajně do rohu kurtu.

30-40

Další dobré podání německé tenistky, se kterým si Bertensová neporadila.

30-30

Němka reaguje přímým bodem z podání, soupeřčin return se nevešel do kurtu.

30-15

Zbytečná chyba Görgesové, ta vyhodila forhendový úder ze středu kurtu do zámezí.

15-15

Dobrý return nizozemské tenistky vedl k vyrovnání skóre.

0-15

Naprosto fenomenální defenziva Bertensové, ta byla zatlačena daleko za kurt, výborně se ubránila a pak zkazila asi nejlehčí forhendový úder, co v celé dlouhé výměně měla.

1:0

Další přímý bod z podání, Bertensová druhým podáním trefila čáru a vede 1:0.

40-30

Görgesová nedokázala zreturnovat druhé podání soupeřky.

30-30

Bertensová chybuje z forhendové strany, lehčí úder nepřeletěl síť.

30-15

Výborný forhend Görgesové do protipohybu soupeřky.

30-0

Další výborné podání nizozemské tenistky.

15-0

Podáním utkání zahájila Kiki Bertensová a to přímým bodem ze servisu.

0:0

Utkání právě začalo.

Utkání Dominiky Cibulkové s Jelenou Ostapenkovou právě skončilo, z postupu se raduje lotyšská tenistka a během 10-15 minut bude moci být zahájeno toto utkání Bertensové s Görgesovou.

Vzájemná bilance

Oba dosavadní vzájemné zápasy pro sebe ukořistila Kiki Bertensová. V semifinále turnaje v Norimberku v roce 2016 vyhrála 3:6, 6:4 a 7:6(4), o vzájemné bitvě v charlestonském finále (6:2, 6:1) už řeč byla.

Nutno ale podotknout, že oba duely se odehrály na antuce, tedy povrchu nesmírně vzdáleném trávě, na které se bude hrát dnes.

Kiki Bertensová

Šestadvacetiletá tenistka o sobě poprvé dala vědět v roce 2012, kdy se ji podařilo triumfovat na turnaji WTA v marockém Fesu. Výrazněji se ale prosadila až v roce 2016, kdy po druhém kariérním titulu v Norimberku dosáhla dosud nejvýraznějšího grandslamového úspěchu v podobě semifinále French Open.

V loňském roce Bertensová vyhrála dva tituly na okruhu WTA (Gstaad a obhajoba v Norimberku), ve čtyřhře se dostala s Johanou Larsonnovou do finále turnaje mistryň, ale životní sezónu zažívá až letos.

V březnu poprvé v kariéře ovládla turnaj série Premier v americkém Charlestonu, když na tamní antuce ve finále vyprovodila svoji dnešní soupeřku 6:2 a 6:1 a o měsíc později na podniku stejné série v Madridu ztroskotala až ve finále na Petře Kvitové.

Travnatou část sezóny sympatická Holanďanka nezačala ideálně. Na domácím turnaji v Hertogenboschi vypadla ve druhém kole s Kirsten Flipkensovou a v Eastbourne se loučila hned v prvním zápase s Mihaelou Buzarnescuovou.

Na Wimbledonu už to je ale pořádná jízda. Bertensová už poslala domů Barboru Štefkovou, Annu Blinkovou i dvě členky elitní světové desítky, Venus Williamsovou a včera také Karolínu Plíškovou.

Julia Görgesová

Zkušená devětadvacetiletá tenistka už působí na okruhu WTA dlouhých třináct let, během kterých bylo jejím životním maximem desáté místo světového žebříčku letos v únoru, aktuálně je na třináctém místě.

Na okruhu WTA Görgesová doposud vyhrála pět turnajů, přičemž jeden se ji povedl i letos na začátku roku v Aucklandu, kde ve finále porazila Caroline Wozniackou. V dubnu si pak zahrála finále na antuce v americkém Charlestonu.

Během letošní sezóny Görgesová vyhrála 28 zápasů ze 41. Travnatou část rozehrála v Birminghamu, kde vyřadila dvě soupeřky, než ji stopku ve čtvrtfinále vystavila Petra Kvitová. Krátce před Wimbledonem pak v Eastbourne nestačila hned na první překážku v cestě, Arynu Sabalenkovou z Běloruska.

Na Wimbledonu čtvrtfinálovou účastí překonala dosavadní životní grandslamové maximum v podobě čtvrtého kola. To se ji dříve povedlo uhrát na všech dalších grandslamech. Nejlepším výsledkem ve Wimbledonu dosud bylo dvakrát třetí kolo, v posledních pěti letech pak vždy vypadla v prvním kole.

V tomto ročníku turnaje už ale Görgesová vyřadila čtyři soupeřky, Portoričanku Puigovou 2:0, Bělorusku Lapkovou 2:1, Barboru Strýcovou ve skvělém zápase doslova udolala 10:8 ve třetím setu a v osmifinále hladce vyřídila Donnu Vekičovou z Chorvatska 6:3 a 6:2.

Hezké odpoledne při sledování čtvrtfinálového utkání dámské dvouhry v rámci letošního ročníku Wimbledonu, světová dvacítka Kiki Bertensová vyzve třináctou hráčku světa Julii Görgesovou.

Utkání se odehraje na kurtu č. 1 po skončení utkání Dominiky Cibulkové s Jelenou Ostapenkovou, předpokládaný začátek utkání je kolem 15:30, avšak může se podle vývoje předchozího utkání znatelně posouvat.