Německo – Česko 22:19 (9:10)
Nejvíce branek: Fäth 8, Gensheimer 3/1, Drux 2 – Číp 6, Zdráhala 4/2, Kašpárek 4. Rozhodčí: Gubica, Miloševič (oba Chorvatsko) – Gousko, Repkin (oba Bělorusko). Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2. Vyloučení: 3:3.

Bojovný výkon našich házenkářů bodový zisk nepřinesl, favorizované Německo otočilo skóre ve druhém poločase a ujímá se vedení ve čtvrtfinálové skupině. Z Varaždinu se prozatím loučí Petr Dejnožka.

Konec zápasu.

60

Do konce utkání zbývá pětadvacet vteřin, oddechový čas si berou házenkáři z Německa. Dnes to Česku na bodový zisk stačit nebude.

60

Na začátku poslední minuty ještě upravuje skóre Stanislav Kašpárek parádní ranou o břevno.

59

Tohle již bude neřešitelný problém. Drux se prosmýkl českou obranou a o zem nedal Mrkvovi šanci zasáhnout.

58

Hrdinou koncovky je německý brankář Wolff, který vychytal další velkou šanci, nyní z levačky Stanislava Kašpárka.

58

Time out si berou pro změnu Češi a pokusí se vymyslet závěrečný tlak, který by mohl přinést ještě zdramatizování koncovky. Tři branky za dvě minuty a 18 vteřin rozhodně nejsou neřešitelným problémem.

58

Weinhold přesnou ranou zvyšuje na rozdíl tří branek, bohužel.

57

Dva fantastické zákroky brankáře Wolffa zřejmě hatí české naděje na další senzační bodový zisk z evropského šampionátu!

56

A nyní již Německo vede o dva góly, Jannis Kohlbacher z prostoru sedmičky uklidil balon přesně k tyči.

56

Bohužel brankář Andreas Wolff si se Zdráhalou pohrál a důležitý sedmimetrový hod zlikvidoval!

55

Po faulu na Hrstku sedmička pro Zdráhalu.

55

Jenže to by český národní tým nemohl mít Tomáše Mrkvu, který znovu fantasticky lapil šanci Fätha!

54

Střela kapitána Zdráhaly odražena, míč bude v moci německých házenkářů. Nad českými nadějemi se začíná smrákat.

53

Poprvé ve druhém poločase se Němci dostávají do vedení, když do dolního rohu Mrkvovy branky zapadlo zakončení Druxe.

53

Technický faul Leoše Petrovského nás bohužel zbavuje balonu, hra se opět vrací před Tomáše Mrkvu.

52

Uwe Gensheimer našel recept na Tomáše Mrkvu a osm minut před koncem startujeme od nuly!

52

Mrkva si připsal další zákrok, velkou radost z toho ale mít nemůže. Odpískán sedmimetrový hod ve prospěch našich západních sousedů.

52

Němci hrají v sedmi a bez brankáře s cílem vyrovnat!

51

Devět minut a dvě vteřiny. Přesně takový časový úsek je český národní tým od dalším vítězství na evropském šampionátu. Favorizování Němci reagují dalším time outem!

51

Český útok končí ještě v jeho zárodku, Stehlík se totiž provinil kroky. Zároveň se rozběhla poslední desetiminutovka, která zajisté přinese mnoho dramatických momentů.

50

Ani na druhé straně se neurodilo, technický faul odpískán Weberovi.

50

Český útok gólovou radost v posledním případě nepřinesl, naši hráči se musí znovu zatáhnout do defenzívy.

49

Mrkva si nyní nepohlídal prostor mezi nohama, Weber snižuje šťastnou střelou na rozdíl jediného gólu.

48

Neuvěřitelný Tomáš Mrkva! První zakončení Weinholda se od břevno odrazilo přímo k Wienczekovi, jenž následně nastřelil českého brankáře do hlavy! Mrkva je otřesený, ale v zápase bude moci pokračovat.

47

Stehlík tentokrát volil přihrávku do křídla, odkud zaúřadoval Tomáš Číp a přidal šestou trefu v utkání.

47

Bečvářovo zakončení z pravé strany zblokováno, Češi zůstanou u balonu a berou si time out.

47

Mrkva má další skalp! Tentokrát si na něm vylámal zuby Kohlbacher, který ho trefil do levého ramene!

46

Skvěle! Ondřej Zdráhala to vzal opět na sebe a uklidil míč nekompromisně pod břevno!

46

Česku je již signalizována pasivita, naši házenkáři již musí zakončit. Podaří se?

45

Z náskoku se ale české barvy příliš dlouho netěšily, na opačné straně se se smrtícím zakončením do horní růžku vytasil opět Steffen Fäth.

45

Rychlá výměna míče přináší ostrou ránu Stanislava Kašpárka přímo do šibenice.

43

Po patnácti. Z křídla dnes popáté udeřil Tomáš Číp.

43

Oba brankáři dnešního zápasu Mrkva i Heinevetter zaří! Během posledních sekund znovu vystřihli skvělé zákroky a skóre se nám tak neposunulo!

42

Němci se po dlouhé době dostávají do vedení, zásluhu na tom má střela Patricka Wienceka. Mrkva byl tentokrát krátký.

41

Zdráhalovi to dnes nestřílí tak jako v předchozích zápasech, nyní znovu ztroskotal na skvělém zákroku německého brankáře. Bohužel se musíme zatáhnout znovu do defenzívy.

41

Kohlbacher premiérovým gólem v zápase srovnává dvacet minut před koncem zápasu skóre.

40

Hru v oslabení si vyzkouší také čeští házenkáři, Jakub Hrstka si může odpočinout na trestné lavici.

40

Němcům odpískán útočný faul, což nabídlo rychlou protiakci pro Tomáše Čípa. Čtyřgólový večer ale česká spojka zatím rozmnožit nedokázala, gólman Heinevetter předvedl skvělý zákrok.

39

Bohužel zakončení Bečváře zamířilo pouze do tyče, a tak se hra vrací před Tomáše Mrkvu.

39

Na opačné straně ukázal svoji genialitu Uwe Gensheimer, který si vyběhl ze strany a technickým zakončením na vzdálenější tyč nachytal Mrkvu na švestkách.

38

Čípovi se dnes střelecky daří, ze strany vsítil již čtvrtou branku a potrestal německou nedisciplinovanost. I nadále drží česká reprezentace dvoubrankové vedení.

37

Vzápětí je produktivní německý hráč Steffen Fäth vyloučen na dvě minuty. Češi tak mají další možnost odskočit.

37

Fäth zatím výrazně trápí českou defenzívu a sedmou trefou opět snižuje na rozdíl jediné branky.

36

O chvíli později selhal i nejlepší německý střele Uwe Gensheimer, který v samostatné trháku trefil pouze tyčku!

36

Němci opět v útoku ztroskotali, na opačné straně se ale Pavel Horák ukvapil.

35

Kašpárek tentokrát místo střely posunul balon na lajnu k Tomáši Čípovi, který po výběhu neomylně umístil balon do vzdálenější šibenice.

34

Pavel Horák má dnes v zakončení velké množství štěstí, ale to k tomu prostě patří. Díky nedůslednému bloku němečtí zadáci vychýlili jeho střelu mimo moc brankáře Heinevettera.

34

Philipp Weber využívá přesilovou hru a srovnává.

33

Jan Stehlík si přidržel Wienczeka příliš dlouho, za což je okamžitě vykázán na trestnou lavici.

32

Zdráhala se ani ze své druhé sedmičky nezmýlil a vrátil na českou stranu vedení.

32

Číp vybojoval sedmimetrový hod, ke kterému se již chystá nejlepší střelec a kapitán českého týmu Ondřej Zdráhala.

31

Fäth pokračuje ve svém střeleckém koncertu i po přestávce a šestou trefou srovnává stav utkání.

31

Hned první německá střela skončila na tyči, bohužel pro nás byl ale těsně před jejím vysláním pískán nedovolený zákrok.

31

Začal druhý poločas.

Všichni aktéři jsou připraveni, fanoušci na svých místech. Druhá půle startuje!

Druhý poločas odstartuje zhruba v 19:07.

Spanilá jízda českých reprezentantů evropským šampionátem v Chorvatsku pokračuje! Češi zvládli první poločas proti Německu mnohem lépe a patří jim těsný, jednobodový náskok. V první čtvrtfinálové partii mají nakročeno za dalším senzačním výsledkem, všem je ale jasné, že nás čeká ještě náročná druhá půlka.

30

První poločas skončil.

30

Tak to je škoda. V poslední vteřině dostává za zdržování hry Roman Bečvář dvě minuty. Konkrétně za to, že podržel míč po odpískání déle než bylo nutné.

30

Na začátku poslední minuty prvního poločasu si česká reprezentace v čele s trenéry Filipem a Kubešem vyžádala oddechový čas.

29

Skvělý Mrkva vytasil ruku proti střele Fätha a vytáhl balon mimo tři tyče!

28

Číp měl na ruce třetí branku, tentokrát ale ze vzájemného souboje vyšel jako vítěz německý brankář Heinevetter.

28

Zatím nejlepším střelcem Německa v utkání je jednoznačně Steffen Fäth, který si střelou do Mrkvova protipohybu připsal pátou trefu v zápase.

27

Vzápětí Petrovský vystihl německou akci, nabídl střelu téměř přes celé hřiště pro Pavla Horáka, který ale posadil balon pouze na břevno!

26

Na druhé straně Leoš Petrovský nešetrně zastavil útok našeho západního souseda a připsal si zisk žluté karty.

26

Drux navíc dostane dvouminutový trest, který nabídne českým házenkářům v závěru prvního poločasu přesilovou hru.

26

Pěkná útočná akce přinesla posunutí balonu až na křídlo, kde ho o zem uklidil do sítě Tomáš Číp.

25

Němci opět bez gólu, Landa již může zasáhnout do hry. A česká letka míří na útočnou polovinu s cílem podesáté udeřit.

25

Brankář Tomáš Mrkva nejprve skvěle zastavil německý útok a následně přes celé hřiště trefil odkrytou branku. Zatím to vypadá, že Martin Galia má v Tomáši Mrkvovi velkou konkurenci.

24

Obranná jistota Jan Landa si tentokrát pomohl faulem, za který si posedí dvě minuty na trestné lavici.

23

Steffen Fäth měl nyní doslova z pekla štěstí, na jeho střelu si Mrkva sáhl, ale mimo tři tyče jí vytěsnit nedokázal.

23

Příliš branek si zatím fanoušci neužili, sledujeme hodně nepřesností v zakončení. Nyní bylo pro změnu Zdráhalovi odpískáno útočné prorážení.

22

Nepřesná přihrávka Jana Stehlíka znamená zmaření českého útoku a zároveň také konec německého oslabení. Německo v něm ani jednou neinkasovalo.

21

Hafnerovo zakončení zamířilo nad branku Tomáše Mrkvy, a tak se hra opět otáčí ve prospěch českého národního týmu.

21

Německo rozhodně nemůže být zatím spokojené s vývojem zápasu a na průběh reaguje trenér Christian Prokop oddechovým časem! Naopak Češi znovu předvádí houževnatý výkon a troufnu si říci, že vedení je zasloužené.

20

Petrovský měl dost času na zakončení, gólman Heinevetter ho ale vychytal.

20

Po zákroku na Zdráhala dostává dvouminutový trest Patrick Wiencek. Česko si zahraje první přesilovku.

19

Němci znovu neúspěšní, výborně! Češi dokázali navázat na skvělé výkony ze základní skupiny a zatím jsou favoritovi z Německa více než vyrovnaným soupeřem!

19

Dvoubrankové manko je fuč, Češi se dostávají po delším čase do vedení! Ondřej Zdráhala ukázal pohlednou samostatnou akci, po které se štěstím dostal míč až do sítě brankáře Heinevettera.

18

Ondřej Zdráhala vylepšuje svoje svoje střelecké statistiky a hlavně srovnává stavu utkání na 7:7.

18

Zdráhala se málem dočkal první branky, jenže rozhodčí těsně před tím odpískal faul, a tak nemůže být uznána. Je tu sedmička pro Česko.

17

Outsider z Česka se stále nevzdává a znovu snižuje na rozdíl jediného gólu. Již druhý gól v utkání vstřelil Pavel Horák.

17

Žlutá karta pro tým Česko (Jan Landa).

16

Skvělý Mrkva si počíhal na další rychlou akci Němců a skvělým zákrokem zneškodnil velkou šanci Patricka Groetzkiho.

16

Drux zastavil Zdráhalu nedovoleně a po právu mu do statistik přibyla žlutá karta.

15

Nejlepší střelec Německa Uwe Gensheimer čekal až do patnácté minuty na první branku, ta přichází z rychlého trháku. Zároveň německý mančaft poprvé v utkání odskakuje na rozdíl dvou branek.

14

Fäth svým třetím gólem v zápase vrací Němcům ztracené vedení.

13

O tom, že Pavel Horák je skvělý zadák již víme, nyní ale prokázal i svoji útočnou dravost. Jeho nekompromisní střela přináší další české vyrovnání.

13

Na začátku třinácté minuty posouvá Němce o krok dopředu Steffen Fäth.

12

Další Kašpárkova dělovka orazítkovala břevno. Hrát budou Němci. Tedy až poté, což jeden z dánských fanoušků vrátí míč, který vlétl na tribunu. Nakonec chtěl svoji minutku slávy podtrhnout střelou do branky, tu ale zasáhnout nedokázal.

11

Velké štěstí měl nyní při zakončení Stanislav Kašpárek, jehož střela pod tělem propadla do německé sítě.

10

Po delší době se do vedení dostává Německou, prsty v tom má zejména Hendrik Pekeler a jeho přesné zakončení.

10

Český útok ztroskotal na prorážení Bečváře, a tak přichází čas na zatím skvěle pracující defenzívy Česka.

9

Z náskoku se ale naše barvy ani tentokrát příliš dlouho neradovaly, přesná rána do dolního rohu Mrkvovy branky vyšla z ruky Fätha.

9

Pavel Horák chytrou přihrávkou vybídl znovu ke skórování Tomáše Čípa, který se napodruhé mýlit nedokázal.

8

Zdráhala s Bečvářem připravili pěknou šanci Čípovi, kterého z úhlu vychytal Heinevetter. Na druhé straně duní za Mrkvou břevno.

8

Zatím nesledujeme příliš ofenzivní podívanou, oba celky kupí v útoku velké množství nepřesností. Nyní mají čas a možnost na nápravu Češi.

7

Ondřej Zdráhala zapisuje do svých statistik žlutou kartu.

7

Bečvář mohl vrátit vedení na českou stranu, jeho ostrá rána ale skončila "pouze" na břevně.

6

Lemke zablokoval Kašpárkovu střelu, naši reprezentanti však zůstanou v postupném útoku.

6

Zdráhalovu střelu vychytal německý brankář, následně poslal do trháku Groetzkiho, který si sám před gólmanem Mrkvou věděl rady.

5

A útok byl úspěšný, Roman Bečvář ostrou ranou zpoza brankoviště rozvlnil německou síť a poslal český výběr poprvé do vedení.

5

Výborně, německý útok přerušen, a tak si ofenzivní choutky mohou ukojit čeští házenkáři.

4

Rozhodčí poprvé v zápase využívá možnost podívat se na video a následně přiznává branku na českou stranu! Rána Kašpárka skončila v moci gólmana Heinevettera, však těsně za brankovou čarou.

4

Häfner otevírá střelecký účet zápasu, když poslal Mrkvu na opačnou stranu.

3

Německá obrana je zatím velmi nekompromisní, Kašpárkovo zakončení navíc brankář Heinevetter vytáhl mimo branku. Škoda.

2

Groetzki si vyběhl z křídly do střelecké pozice, branku Mrkvy ale netrefil. Zatím na úvodní branku na obou stranách čekáme.

1

Na úvod to nevyšlo, Petrovský byl na pozici pivota ubráněn. Němci okamžitě obrací hru dopředu.

1

Češi začínají útokem v tradiční sestavě, ve středu s nejlepším střelcem Ondřejem Zdráhalou.

1

Utkání právě začalo.

V české brance možná trochu nečekaně začíná Tomáš Mrkva, německou klec opanuje Silvio Heinevetter.

Máme za sebou hymny obou dnešních soupeřů, čtvrtfinálová skupina startuje! Věřme, že bude pro české barvy stejně tak úspěšná jako ta základní.

Obě mužstva jsou již na hrací ploše. Hala dnes není ani zdaleka tak zaplněná jako na základní skupinu, přesto věřím, že budeme znovu svědky skvělé atmosféry.

Obrany obou mužstev si budou muset dávat velký pozor, protože dnes uvidíme na palubovce souboj aktuálně druhého a třetího střelce šampionátu. Ondřej Zdráhala drží druhou pozici s pětadvaceti brankami za tři zápasy, třetí je Uwe Gensheimer s jednadvaceti góly.

Úvodní sestavy:

Německo: Heinevetter, Wolff – Gensheimer, Lemke, Wiencek, Reichmann, Pekeler, Weinhold, Weber, Fäth, Groetzki, Häfner, Janke, Kühn, Kohlbacher, Drux.

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Landa, Horák, Kotrč, Kašpárek, Stehlík, Petrovský, Zdráhala, Číp, Sviták, Mubenzem, Kasal, Š. Zeman.

Rozhodčí: Gubica, Miloševič (oba Chorvatsko) – Gousko, Repkin (oba Bělorusko).

Dosavadní výsledky Německa na turnaji:

Německý tým se v základní fázi turnaje účastnil skupiny C, kde zaznamenal pouze jedno vítězství. Jeden z favoritů celého šampionátu nejprve jednoznačně přehrál tým Černé Hory, následně ale remizoval se Slovinskem a Makedonií shodně 25:25 a do další fáze šel až z druhého místa.

Německo – Černá Hora 32:19
Slovinsko – Německo 25:25
Německo – Makedonie 25:25

Dosavadní výsledky Česka na turnaji:

Češi předvedli v obtížné základní skupině fantastické výkony. Úvodní vystoupení se jim sice nepovedlo a proti Španělům vysoko prohráli, z porážky se ale dokázali oklepat a následně dokázali zaskočit nejen olympijské šampiony z Dánska, ale také Maďary, které bez bodu poslali domů. Do čtvrtfinálové skupiny si tak odnesli dva body.

Španělsko – Česko 32:15
Česko – Dánsko 28:27
Česko – Maďarsko 32:25

Český házenkářský tým již dosáhl na evropském šampionátu velkého úspěchu tím, že postoupil ze skupiny smrti do skupiny čtvrtfinálové. Díky tomu čekají Čechy v chorvatském Varaždínu ještě další tři zápasy! Na úvod se svěřenci trenéra Filipa a Kubeše postaví vítězi skupiny C – Německu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.