Reportáž skončila

French Open - muži

French Open - muži, Dvouhra mužů - 1. kolo, start: 24. 5. 2022 13:39

Jiří Lehečka ani na druhý pokus nepřejde přes 1. kolo hlavní soutěže grandslamového turnaje. Na Roland Garros ho vyřadil Belgičan David Goffin, který triumfoval ve čtyřech setech. V úvodu utkání byla na Lehečkovi znát nervozita a respekt k soupeři. Goffin tak rychle vedl 4:0 a 5:1 a byť si pak závěr sady zkomplikoval, získal ji poměrem 6:4. To už se však Lehečka oklepal, vyrovnal hru a druhý set vyhrál stejným skóre zase on. Třetí dějství pak připomínalo to první. Lehečkovi opět utekl začátek a byť pak stahoval, svou ztrátu už zcela vymazat nedokázal. Ve čtvrtém setu pak český mladík okamžitě zareagoval na brejk soupeře a srovnal na 2:2. Za stavu 3:3 ale přišel o další servis a to už bylo rozhodující.

Konec zápasu

4:6

Po forhendu do rohu dvorce se chvíli čekalo, Goffin si také nebyl jist, zda nezahrál do autu. Nakonec však přišlo potvrzení z umpiru a Belgičan se tak může radovat z postupu do 2. kola!

15-40

Goffin zabodoval servisem ven z kurtu a má dva mečboly!

15-30

Lehečka trefil křížným forhendem boční lajnu a snižuje stav gemu.

0-30

Po kratší výměně od základní čáry hrál Lehečka z forhendu do sítě.

0-15

Goffin dobře rozhazoval balónky. Dostal se až na síť. Lehečka ho měl šanci prohodit, ovšem našel jen jeho raketu, což už Belgičan trestal.

4:5

Konec přestávky, podávat bude David Goffin.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Český hráč se ještě drží v zápase. Za jeho forhendem do rohu dvorce se soupeř jen ohlédl.

40-30

Další podivný odskok, po němž Lehečka napálil míček někam na tribunu.

40-15

Kvalitní servis Lehečky.

30-15

Lehečka už nyní nedokázal hrát. Zradil ho odskok.

30-0

Lehečka winnerem navyšuje svůj náskok v tomto gemu.

15-0

Proti Goffinovi zahrála páska, která míček srazila do autu.

3:5

Goffin ukončil tenhle gem kraťasem a už je velmi blízko postupu do 2. kola.

0-40

Oba hráči se sešli u sítě. Goffin tam hrál do Lehečková protipohybu.

0-30

Goffin zabodoval forhendem po lajně.

0-15

Dropshot Goffina. Lehečka míček sice doběhl, ale už našel jen soupeře, který měl před sebou volný kurt.

3:4

3:4

3:4

Lehečka trefil míček nečistě a David Goffin mu bere servis! To už může být zlomové, ovšem Lehečka už dnes několikrát dokázal i na takovou situaci odpovědět.

30-40

První Lehečka okamžitě odvrací.

15-40

Navíc forhend do Lehečkova protipohybu a Goffin má dva brejkboly!

15-30

Goffin byl pod tlakem, vykouzlil však nádherný forhendový prohoz po lajně!

15-15

Výtečný Lehečkův servis do bekhendové strany.

0-15

Goffin se dostal do výměny, kterou ukončila chyba Lehečky na forhendu.

3:3

Kvalitní servis a opět přípravný forhend. Pak si Goffin zahrál i u sítě, kde ukončil celý gem.

40-A

Goffin zamířil po servisu a přípravném úderu na síť. Tam už hrát nemusel, Lehečka se netrefil do kurtu.

40-40

Lehečka zahrál dobrý bekhend a je na shodě.

30-40

Goffin si pomohl servisem a má gembol.

30-30

Goffin se po returnu Lehečky už jen bránil a český hráč si došel pro fiftýn.

15-30

Míček pro Goffina.

15-15

Tentokrát Lehečka dobře returnoval a Goffin hrál jen do sítě.

0-15

Goffin poslal Lehečkovi vítězný forhend.

3:2

3:2

3:2

Skvěle! Lehečka dobře volil údery a nakonec zahrál nechytatelný forhend!

A-40

Křížný bekhend Lehečky, který už Goffin nemohl doběhnout! Výhoda pro českého hráče.

40-40

Kraťas z bekhendu a rázem je tady shoda!

30-40

Lehečka si vypomohl esem na téčko!

15-40

Ten přichází! Lehečka zahrál jen do sítě.

15-30

Další fiftýn pro Goffina, který se zase snaží vytvořit tlak na podávajícího soupeře.

15-15

Velmi dobře to trefil i Goffin. Lehečka se snažil, ovšem už míček nevrátil do dvorce.

15-0

Krásný forhend Lehečky. Přímo k boční lajně!

2:2

David Goffin ukončil gem dvojchybou a Jiří Lehečka je tedy zase zpátky!

40-15

Goffin zamířil na síť, kde si poradil a odvrátil první brejkbol.

40-0

Dvojchyba Goffina. Lehečka má tři brejkboly!

30-0

Opět bojovnost Lehečky. Ten zabodoval bekhendovým úderem z téčka.

15-0

Lehečka odměněn za výbornou obranu, kdy dokázal i v těžkých pozicích vracet do kurtu. Chybu nakonec udělal soupeř!

1:2

1:2

1:2

Přesný křížný forhend Goffina, který si připravoval pozici od začátku výměny! Možná klíčový gem zápasu tedy získal Belgičan.

40-A

Goffin překvapil Lehečku prohozem po lajně a má další brejkbol!

40-40

Dva křížné forhendy Goffina. Po prvním se Lehečka vracel zpátky na střed a už nestačil zareagovat.

A-40

Lehečka si vytvořil pozici pro přechod na síť. Finální smeč sice nebyla úplně přesvědčivá, nakonec ale stačila.

40-40

Shoda, tuhle výměnu Goffin zvládl.

A-40

Goffin hrál forhend od základní čáry do sítě. Lehečka má výhodu.

40-40

Stopvolej Lehečky! Shoda.

30-40

Lehečka první odvrací opět přechodem k síti.

15-40

Pozor, Goffin má dva brejkboly!

15-30

Tentokrát Lehečka úspěšný v náběhu na síť.

0-30

Goffin měl i štěstí! Dobrý servis asi nechtěně returnoval kousek za síť. Tím si tedy vytáhl Lehečku dopředu a pak ho loboval.

0-15

Lehečka zamířil k síti. Goffin ho prohodil forhendem po lajně.

1:1

Goffin čtyřmi fiftýny v řadě otočil skóre gemu.

30-40

Servis ven z kurtu, Lehečka returnoval do autu.

30-30

Další výtečný servis. Goffin si pak zkontroloval dopad míčku do autu.

30-15

Goffin si tentokrát pomohl servisem a z téčka zahrál nechytatelný forhend.

30-0

Goffin nyní zahrál těsně za základní čáru a dostává se do potíží.

15-0

Dvojchyba Goffina.

1:0

Goffin zahrál do pásky a Lehečka si tedy tentokrát pohlídal samotný úvod setu.

40-15

Lehečka ale má dva gemboly.

30-15

Goffin v této výměně převzal iniciativu a dvěma ostrými forhendy prorazil obranu soupeře.

30-0

Výměna od základní čáry. Goffin byl nakonec dlouhý.

15-0

Lehečka šel po servisu na téčko a přesným forhendem hned ukončil výměnu.

0:0

Do třetího setu měl Goffin podobný nástup jako do prvního a rychle vedl 4:0. Lehečka pak začal snižovat, ovšem druhý brejk soupeře už vymazat nedokázal.

4:6

Další kvalitní servis, po němž hrál David Goffin vítězný forhend z téčka. Belgičan tedy jde do vedení 2:1!

15-40

Goffin si pomohl servisem a pak hrál už poměrně jednoduchý volej. Má dva setboly!

15-30

Lehečka zkusil přechod na síť. Schytal ale forhendový křížný prohoz!

15-15

Lehečka byl nejprve vyhnán ven z kurtu a pak musel dobíhat forhend soupeře po lajně. To už bylo moc.

15-0

Výměna od základní čáry. Po Lehečkově bekhendu Goffina zřejmě překvapil odskok od rozdupané antuky, protože míček netrefil.

4:5

Konec přestávky, David Goffin bude podávat na zisk třetího setu.

4:5

4:5

Jiří Lehečka ukončil tento gem esem a drží Goffina pod tlakem.

40-15

Goffin odmítl čistou hru.

40-0

Goffin vystartoval proti kraťasu Lehečky. Míček ale odehrál jen do deblového koridoru.

30-0

Lehečka úspěšnější ve výměně. Obranný úder Goffina se snesl do autu.

15-0

Lehečkův dobrý servis na tělo.

3:5

Belgičan nepřipustil další ztracený servis a přiblížil se zisku třetí sady.

30-40

Goffin trefil vítězný úder a má gembol na 5:3.

30-30

Goffin zaservíroval na téčko. Po returnu soupeře tentokrát zahrál povedený forhendový dropshot.

30-15

Goffin se forhendem vyhodil po returnu Lehečky.

15-15

Lehečka srovnal stav gemu.

0-15

Goffin si přitáhl Lehečku na síť kraťasem. Pak ho bekhendem prohodil.

3:4

3:4

3:4

Jiří Lehečka navázal na předchozí brejk a zase snižuje.

40-15

Po křížném bekhendu Goffina se už Lehečka nedokázal ubránit. Čistá hra to tedy nebude.

40-0

Lehečka zaservíroval na téčko. Po returnu soupeře pak výměnu ukončil.

30-0

Navíc dostatečně kvalitní servis.

15-0

Lehečka se nabudil a v další výměně přetlačil Goffina.

2:4

Lehečka to zvládl! Vývoj třetího setu tak dramatizuje.

40-30

Goffin zahrál o něco delší úder, než potřeboval. Lehečka má brejkbol!

30-30

Lehečka šel na sít, Goffin zahrál forhendový prohoz. Třicet oba.

30-15

Goffin trefil pásku, od níž se míček odrazil zpátky na jeho polovinu kurtu.

15-15

Opět kvalitní servis. Pak to však Goffin nedohrál na síti.

0-15

Goffinův přímý bod.

1:4

1:4

1:4

A po forhendu Goffina do sítě je to čistá hra.

40-0

Lehečka uhrál i další výměnu a směřuje k prvnímu bodu ve třetím setu.

30-0

Tentokrát dobrý servis.

15-0

Lehečka si úspěšně počínal na síti.

0:4

Jedovatý druhý servis ven z kurtu. Lehečka returnoval do autu a David Goffin tak získal i čtvrtou hru této sady.

30-40

Goffin nicméně má šanci ukončit gem.

30-30

Goffin zahrál stopbol. Lehečka míček doběhl a ještě vytáhl přesný forhend křížem!

15-30

Eso po servisu na téčko! Pro Goffina vůbec první v zápase.

15-15

Delší výměna od základní čáry. Chyba přišla z rakety Lehečky.

15-0

Lehečka dostal ve výměně Goffina pod tlak a získal tenhle fiftýn.

0:3

0:3

0:3

Druhý už Goffin proměnil parádním bekhendem po lajně! Třetí sada má zatím podobný průběh jako první.

30-40

První Lehečka odvrátil přechodem na téčko a vítězným forhendem.

15-40

Forhend Lehečky opět skončil jen na síti. Goffin má brejkboly na vedení 3:0.

15-30

Lehečka nedostal míč přes síť.

15-15

Konečně! Return Goffina zamířil za základní čáru.

0-15

Další míč pro Goffina. Lehečka ve třetí sadě ještě nebodoval.

0:2

Lehečkův forhend byl příliš dlouhý. Goffin tedy potvrdil předchozí brejk.

0-40

Přímý bod ze servisu Goffina.

0-30

Bekhend Lehečky byl moc dlouhý. Český hráč se rychle potřebuje zase dostat do hry. Aby mu třetí sada neutekla.

0-15

Míček získává Goffin.

0:1

Proti Lehečkovi teď byla i páska, která tečovala jeho úder do autu. Goffin tedy vstupuje do třetího setu brejkem!

0-40

Goffin začal třetí set hodně ostře. Má tři brejkboly!

0-30

Lehečka po returnu soupeře chyboval i kvůli odskoku míčku.

0-15

Třetí set otevřel fiftýnem Goffin.

6:4

Goffin hrál po returnu soupeře forhend jen do pásky. Jiří Lehečka tak získává druhou sadu a srovnává stav zápasu!

40-15

Výměna od základní čáry. Bekhend Goffina skončil na pásce a Lehečka má dva setboly!

30-15

Přímý bod ze servisu.

30-0

Goffinův úder skončil až za základní čárou! Jiří Lehečka útočí na zisk druhého setu!

15-0

Míček jde i tak za Lehečkou.

5:4

Goffinovi byl zahlášen aut, podle umpirového rozhodčího však omylem. Výměna se bude opakovat.

5:4

5:4

5:4

Tak to bylo klasické prasátko! Páska totiž tečovala míček tak, že ten spadl těsně za síť. Na základní čáře působící Goffin reagovat nemohl.

40-15

Lehečka má dva gemboly na 5:4.

30-15

Lehečka tentokrát zahrál do autu.

30-0

Lehečka posadil křížný forhend na boční lajnu.

15-0

Lehečka začal bodem ze servisu.

4:4

Bekhendový return Lehečky nepřelétl na druhou stranu kurtu. Goffin si uhájil servis.

30-40

Goffin trefil přímý bod a nepouští Lehečku k brejkbolu!

30-30

Goffin měl i štěstí, když zahrál od sítě přesně na boční lajnu. Lehečka se ho pak snažil prohodit, ale netrefil vymezené území.

30-15

Lehečka zahrál z náběhu přesný bekhend, na který Goffin nezareagoval.

15-15

Lehečka napálil forhend jen do sítě.

15-0

Goffin musel na druhý servis. Po returnu Lehečky hrál forhend do sítě.

4:3

4:3

4:3

Forhend Goffina končí v autu. Hra pro Lehečku.

40-15

Čistá hra to nebude. Lehečka trefil z bekhendu pásku.

40-0

Zatím hladká hra z pohledu Lehečky.

30-0

Kvalitní servis a po něm přišel winner po lajně!

15-0

Lehečka zahájil na servisu dobře.

3:3

Goffin úspěšnější ve výměně od základní čáry. Forhend Lehečky zamířil do sítě. Hra tedy pro Belgičana.

15-40

Po forhendu Goffina do rohu kurtu vracel Lehečka do autu.

15-30

Goffinův hodně nepovedený pokus o prohoz. Míček zalétl daleko do autu.

0-30

Goffin nyní dohrál výměnu u sítě.

0-15

Goffin otevřel další gem nechytatelným forhendem po pravé ruce Lehečky.

3:2

3:2

3:2

Lehečka šel po přípravném forhendu k síti, kde nezaváhal. Posouvá se tedy do vedení ve druhém setu!

40-30

Lehečku zaskočil míček, který spadl přímo na čáru. Český hráč asi čekal aut a pak už nedokázal trefit kurt.

40-15

Servis ven z kurtu Goffin nevrátil. Lehečka je teď docela na vlně.

30-15

Nyní uspěl na síti Lehečka.

15-15

Goffin zabodoval takovým halfvolejem téměř od základní čáry. Nečekal na dopad.

15-0

Dlouhá výměna od základní čáry. Lehečka změnil rytmus bekhendovým dropshotem a Goffin už míček přes síť nezvedl!

2:2

Lehečkovi se podařil bekhendový prohoz a tak si bere zpátky v předchozí hře ztracený servis!

40-30

Lehečkovi byl po forhendovém returnu zahlášen aut.

40-15

Výborný kraťas Lehečky. Goffin míček s vypětím všech sil doběhl, ovšem hrál jen do nastavené rakety soupeře, který už to měl velice snadné. Lehečka má dva brejkboly!

30-15

To se mu v tuto chvíli podařilo. Lehečka to měl po nečekaném odskoku na bekhendu příliš těžké.

30-0

Lehečka začal tenhle gem dobře a podávající Goffin musí odvracet problémy.

15-0

Výměna od základní čáry. Příliš dlouhým úderem ji ukončil Goffin.

1:2

1:2

1:2

David Goffin sebral k radosti svých fanoušků Lehečkovi servis a druhou sadu má lépe rozehranou.

30-40

Goffin využil krátkého obranného úderu Lehečky, doběhl téměř k síti a forhendem výměnu ukončil. Má brejkbol!

30-30

Český hráč přidal eso!

15-30

Fiftýn také pro Lehečku.

0-30

Lehečka chtěl prohodit soupeře, míček však nenacpal do kurtu.

0-15

Další míček pro Goffina.

1:1

David Goffin nakonec těžký gem zvládl. Finální forhend Lehečky dolétl pouze do sítě.

40-A

Lehečka chyboval na síti! Volej nedostal přes pásku.

40-40

Lehečka zahrál od boční lajny krížný forhend. Goffin už tohle vzít nemohl.

30-40

Goffin otáčí průběh gemu a má gembol.

30-30

Goffin zabral. Soupeře rozběhal, zamířil na síť a tam výměnu ukončil.

30-15

Goffin si pomohl servisem.

30-0

Lehečka navyšuje stav gemu.

15-0

Další vítězný úder Lehečky. Mířil k boční lajně.

1:0

Lehečka si připravil pozici křížným bekhendem a gem ukončil smečí. Byť ji musel hrát v záklonu.

40-30

Lehečka pokazil na síti! Nahraný míček zahrál bekhendem jen do pásky.

40-15

Goffin trefil míček těsně za boční lajnu. To potvrdil i umpirový rozhodčí, který přišel zkontrolovat místo dopadu.

30-15

Nyní ale moc dlouhý forhend českého daviscupového reprezentanta.

30-0

Lehečka přidal vítězný bekhend po lajně a potvrzuje slova o lepšícím se výkonu.

15-0

Lehečka vrátil v poměrně těžké situaci na základní čáru, což Goffina překvapilo!

0:0

První set získal favorizovaný David Goffin. Zprvu to byla jednoznačná záležitost. Belgičan vedl 4:0 a 5:1. Závěr si ale zkomplikoval, výkon Lehečky šel navíc nahoru. To je jistě příslib pro další průběh utkání.

4:6

Lehečkův forhend zamířil jen do sítě! David Goffin tak získal první set, byť si v jeho závěru zkomplikoval situaci.

30-40

Příliš dlouhý úder Goffina. Ještě se tedy hraje.

15-40

Lehečka v téhle výměně tlačil, dělal co mohl. Téměř od základní čáry však zasmečoval do autu a čelí dvěma setbolům!

15-30

Servis ven z kurtu, Lehečka nedokázal returnovat.

15-15

Výměna od základní čáry. Skončila bekhendem Lehečky do sítě.

15-0

Goffin v závěru setu znervózněl! Nyní udělal dvojchybu.

4:5

4:5

4:5

Forhend Goffina zastavila páska. Jiří Lehečka opět snižuje, v dalším gemu však bude čelit servisu soupeře.

40-15

Dobrý servis, následoval tvrdý forhend z téčka. Goffin se neubránil a Lehečka se stará o zápletku první sady!

30-15

Lehečka zatlačil Goffina a pro fiftýn si došel na síť.

15-15

Dvojchyba Lehečky.

15-0

Nyní se Lehečka prosadil druhým úderem po servisu.

3:5

Lehečka uzavřel gem forhendem po lajně a ještě první sadu prodloužil!

40-30

Lehečka nemá co ztratit a ještě to chce Goffinovi znepříjemnit! Má dokonce svůj první brejkbol v zápase!

30-30

Vítězný forhend českého hráče. Křížem k boční lajně.

15-30

Výtečný halfvolej Lehečky k lajně.

0-30

Výtečný bekhend Goffina po lajně. Míček směřoval nízko nad zemí a Lehečka už ho nedokázal zvednout nad síť.

0-15

První fiftýn možná posledního gemu sady jde za Goffinem.

2:5

2:5

2:5

Lehečka zahrál vítězný bekhend po lajně a snižuje skóre!

40-15

Nepovedený kraťas Goffina. Ten skončil na síti.

30-15

Lehečka trefil první eso v zápase!

15-15

Lehečka chyboval na bekhendu. Zahrál do autu.

15-0

Lehečka hrál forhend do rohu. Následně pak zvolil křížný bekhend a šel na síť. Goffin ho chtěl prohodit, ovšem trefil se za boční lajnu.

1:5

Větší drama z toho nebude. Lehečka pod tlakem netrefil kurt a Goffina dělí jediná hra od zisku prvního setu.

30-40

První dvojchyba Goffina.

15-40

Goffin využil, že Lehečkův úder zbrzdila páska. Lehečka ještě první forhend vyškrábl do kurtu, ale další úder Belgičana směřoval do jeho protipohybu.

15-30

Belgický hráč chtěl zahrát kraťas, ale to se mu nepovedl. Míček dloubl do sítě.

0-30

Goffin zahrál přesný forhend po lajně. Lehečka nestačil zareagovat.

0-15

Goffin zaservíroval ven z kurtu, Lehečka nedokázal vrátit.

1:4

1:4

1:4

Bekhend Goffina dolétl za základní čáru. Jiří Lehečka snižuje stav.

40-30

Chyby se dopustil také belgický hráč. Lehečka má gembol na 1:4.

30-30

Chyba Lehečky z forhendu. Český tenista hrál jen do sítě.

30-15

Moc dlouhý return Goffina. Že by Lehečka konečně získal alespoň bod?

15-15

Goffin zatlačil ve výměně od základní čáry a má další fiftýn. Zatím velmi jednoznačný zápas.

15-0

Goffin hrál bekhend po lajně. Umpirový rozhodčí zahlásil aut.

0:4

Další gem končí Goffin přímým bodem z podání.

15-40

Lehečka se snažil nacpat return k boční lajně. Balónek nedotočil až do kurtu.

15-30

Goffin byl pod tlakem a Lehečka šel na síť. Belgičan ho přesto dokázal z těžké pozice opět prohodit!

15-15

Nepříjemný return Lehečky. Míček na antuce moc neskočil a Goffin hrál z bekhendu do sítě.

0-15

Lehečka na síti. Goffin toho využil ke křížnému prohozu z bekhendu.

0:3

0:3

0:3

Lehečka trefil forhendem pásku, která míček tečovala do autu. Goffin tak vede už o dva brejky.

40-A

Lehečka musel hrát bekhend ze sprintu a míček poslal jen do sítě. Další brejkbol pro Goffina.

40-40

Lehečka si pomohl servisem. Další shoda.

40-A

Bekhend českého hráče skončil jen na pásce. Brejkbol pro Goffina.

40-40

Nyní Lehečka špatně trefil míč po returnu soupeře. Další shoda.

A-40

Přímý bod ze servisu. Lehečka má gembol.

40-40

Dobře sehráno. Po kvalitním servisu šel Lehečka na téčko, odkud zamířil forhendem přesně.

30-40

Výměna od základní čáry. Vyhodil se z ní Lehečka, který tak bude čelit brejkbolu.

30-30

Bekhendový stopbol Lehečky spadl do deblového koridoru.

30-15

Lehečka zrychlil hru tvrdým a dostatečně dlouhým forhendem, což mu zajistilo další fiftýn.

15-15

Servis do bekhendu Goffina, jehož return skončil na síti.

0-15

Lehečku zaskočil balónek, který přistál u základní čáry a odskočil nízko. Forhendem tak zahrál už jen do sítě.

0:2

David Goffin je zatím přesnější a hraje tvrdší údery. Lehečka se tomu dosud nepřizpůsobil a hladce prohrál také druhý gem.

15-40

Lehečka se dobře bránil a dlouho se držel ve výměně. Poslední ostrý forhend soupeře už ale nevrátil do dvorce.

15-30

Bekhendový return českého hráče zamířil až za základní čáru.

15-15

Vítězný return Lehečky!

0-15

Výměna od základní čáry. Goffin si počkal na moc dlouhý forhend Lehečky.

0:1

Goffin využil druhého servisu soupeře. Po agresivním returnu, který mířil k základní čáře, šel na síť a tam výměnu ukončil forhendovým volejem. Lehečka tak hned zkraje přišel o svůj servis.

15-40

Nyní český hráč přitlačil a Goffin se z obrany vyhodil.

0-40

Lehečka přidal dvojchybu a čelí třem brejkbolům.

0-30

Goffin nyní zabodoval vítězným forhendem křížem. Lehečka hned v prvním gemu v problémech.

0-15

První fiftýn zápasu získal po delší výměně Goffin.

0:0

Utkání právě začalo.

Oba hráči už jsou na kurtu. Los rozhodl, že na podání začne zápas Jiří Lehečka.

Na kurtu číslo 11. už skončil předchozí zápas mezi Srbem Djerem a Litevcem Barankisem. Ve třech setech vyhrál první jmenovaný. Brzy tak nastoupí aktéři námi sledovaného duelu.

Oba hráči se už letos utkali na turnaji v Monte Carlu. Goffin zvítězil na tamní antuce 6:4, 6:3.

Jiří Lehečka si odbyl premiéru v hlavní soutěži na Grandslamu v úvodu sezóny na Australian Open. Tam úspěšně prošel kvalifikací, v úvodním kole však vypadl s Bulharem Dimitrovem. Český mladík se v průběhu tohoto roku už posunul do elitní stovky žebříčku ATP a to znamená, že na turnajích velké čtyřky již kvalifikace hrát nemusí. Momentálně mu patří 77. místo, což je jeho kariérní maximum. V únoru si například zahrál semifinále na dobře obsazeném turnaji v Rotterdamu, v němž padl se Stefanosem Tsitsipasem. Poslední turnaj Lehečka sehrál na začátku května. Na antukovém challengeru v rakouském Mauthausenu se dostal až do finále.

Letošní zápasová bilance – 23:14

31letý David Goffin už toho má za sebou mnoho. Už třikrát si na Grandslamech zahrál čtvrtfinále, na Roland Garros se mu to povedlo v roce 2016. O rok později se probojoval až do finále Turnaje mistrů. Nejvýše se na žebříčku nacházel na 7. místě (v průběhu roku 2017). Momentálně je 48. Goffin vyhrál na okruhu šest turnajů. Poslední triumf přidal v dubnu v Marrákeši, kde ve finále zdolal Slováka Molčana.

Letošní zápasová bilance – 20:14

Vítám tu všechny tenisové příznivce! Vstup do Roland Garros dnes čeká také Jiřího Lehečku. Českého mladíka, který se už vydrápal do elitní stovky žebříčku ATP, prověří zkušený Belgičan David Goffin. Pro Lehečku půjde o druhou účast v hlavní grandslamové soutěži v kariéře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.