To už je z mé strany vše. Někdy zase u házené na počtenou!

Česko – Jižní Korea 26:32 (13:20)
Nejvíce branek: Cholevová 6, Kovářová 5, Knedlíková 4 – Kim Čin-i 8, I Mi-kjong 7/2, Rju Un-hui 4. Rozhodčí: Alexei Covalciuc, Igor Covalciuc (MDA). Sedmimetrové hody: 3/0 – 3/2. Vyloučení: 0:2.

České házenkářky prohrály s Koreou 26:32 a ve 3. skupině hlavní fáze šampionátu tak zůstanou bez bodu. Korejky dominovaly především v prvním poločase. Po změně stran naopak měly svěřenkyně Jana Bašného velmi zajímavé a kvalitní pasáže. Dokonce se jim podařily snížit až na rozdíl dvou branek a ještě to vypadalo na solidní závěrečné drama. Koncovku však Korejky zkušeně zvládly, vstřelily důležité góly a nenechaly Češky, aby se znovu přiblížily na dostřel. Tenhle zápas každopádně přinesl i řadu pozitiv, od kterých se mohou naše reprezentantky odrazit.

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena I Mi-kjong.

Konec zápasu.

60

Na závěr ještě hezká souhra Češek, po které skórovala Jana Knedlíková.

60

Na začátku poslední minuty přišel další gól Koreje.

59

Korejky si minutu a něco před koncem vyžádaly oddechový čas.

59

Kovářová shodila doprava na Janu Knedlíkovou, která snižuje.

58

Gól vstřelil tým Jižní Korea (Song Hje-soo).

58

Korejkám výborně chytá brankářka Čong, která svou svatyni v posledních minutách téměř zavřela.

58

Kim Čin-i se z větší dálky trefila pod víko. Třicátý gól Korejek.

56

Sedmičku Kordovské chytila Čong! Česká hráčka to zkoušela technicky pod břevno, ovšem gólmanka Koreje tam stačila sáhnout rukou.

56

Veronika Malá byla při zakončení faulována. Sedmička! Provinila se Šin Un-čo.

55

Michaela Holanová se prosazuje z rychlého protiútoku.

55

Střela Mikuláškové v brance neskončila. Na obrat už to asi nebude, ale Češky jistě ještě budou chtít zabojovat alespoň o lepší výsledek.

54

I Mi-kjong sedmimetrový hod s klidem proměnila.

54

Čo Ha-rang neproměnila trhák. Rozhodčí ale viděli nedovolené bránění v brankovišti. Sedmička...

53

Kudláčková vychytala zakončení z levého křídla!

53

Kamila Kordovská to vzala na sebe. Středem prošla mezi dvěma hráčkami a dává gól.

53

Kudláčková výborně proti ráně z větší vzdálenosti.

51

Kim Čin-i s Rju přehrály českou obranu a prvně jmenovaná měla poměrně snadnou úlohu. Škoda, zase je to o šest gólů.

51

Cholevová zpoza brankoviště neprostřelila brankářku Čong.

50

Oddechový čas Jana Bašného.

50

Korejkám se teď podařilo lehce navýšit. Čo Ha-rang se trefila po dohrávce na levé křídlo.

49

Song Či-jong se trefila zprava pod břevno.

48

Kim Jun-či skóruje z levé strany brankoviště.

47

Charlotte Cholevová to tam ze spojky pustila a trefila se o tyč. Dvougólový rozdíl!

46

Česká obrana zablokovala střelu Rju! Už ani střely z větších distancí Korejkám nevycházejí.

46

Korejský trenér Kang si bere oddechový čas. Češky hrají ve druhém poločase moc sympaticky.

46

Kudláčková výborně zasáhla a založila protiútok českého týmu. Ten proměnila z pravého křídla Jana Knedlíková, která stahuje na rozdíl tři branek!

45

Kovářová dohrála akci na Julii Frankovou a je to o čtyři góly!

45

Češky se rvou o výsledek. Oproti prvnímu poločasu zlepšily také obranu.

44

Adéla Stříšková se dostala k vyraženému míči po zákroku brankářky Čong a střílí gól.

43

Kim Čin-i navyšuje na rozdíl šesti branek.

42

Cholevová trefila z velké dálky připravenou Čong.

41

Kim Čin-i odpovídá na české góly trefou z dálky.

41

Češky sehrály útok doleva, odkud se trefila mezi nohy brankářky Adéla Stříšková. No, ještě to dnes může být zajímavé!

40

Cholevová uvolnila Holanovou, která v obrovské šanci trefila jen brankářku Čong Čin-hui!

39

Charlotte Cholevová to vzala mezi dvě bránící hráčky a dává svůj pátý gól v utkání! České manko kleslo na pět branek.

38

Sára Kovářová skórovala z větší vzdálenosti.

37

Oh Je-dam sedmičku nedala! Petra Kudláčková předvedla skvělý zákrok a vykopla balón pravou nohou!

37

Sedmička pro Korejky. Holanová poslala v brankovišti k zemi Song Či-jong.

36

Cholevová dohrála akci do levého křídla. Stříšková z úhlu zakončila jen do nohou brankářky.

35

Kudláčková měla smůlu! Ránu I Mi-kjong téměř pokryla, míč ale propadl za brankovou čáru.

34

Holanová prohodila míč doleva na Charlotte Cholevovou a ta přidává další gól!

32

Charlotte Cholevová opět potvrdila, že má výbornou střelu.

32

I Mi-kjong si seběhla na pivota a skórovala.

31

Druhý poločas začíná v české brance Petra Kudláčková. Hned si připsala výborný zákrok.

31

Začal druhý poločas.

V prvním poločase Češky přes veškerou snahu na Korejky nestačily. Asijský celek se prezentoval pestrou hrou v útoku, v němž střídal rychlé protiútoky se smrtícími střelami ze střední vzdálenosti. Hlavně na začátku se pak svěřenkyně Jana Bašného navíc trápily proti pohyblivé obraně. Výsledkem je sedmigólové manko.

Nejlepší českou střelkyní je čtyřgólová Sára Kovářová. Na korejské straně se rovněž čtyřikrát trefily Rju Un-hui a I Mi-kjong.

30

První poločas skončil.

30

Charlotte Cholevová snižuje na rozdíl sedmi branek 18 sekund před koncem poločasu.

30

I Han-sol se prosazuje po přihrávce do pivota.

29

Cholevová z levé strany prošla až k brankovišti. Její obstřel však minul vzdálenější tyčku.

29

Sára Kovářová po převzetí míče našla skulinku mezi bránícími hráčkami a sama před Čong nezaváhala.

28

Korejky jsou už v plném počtu.

27

Sára Kovářová koriguje stav.

27

Rju se trefila nízkou ranou nad levou nohu Řezáčovou. Tahle hráčka umí střílet i z větších vzdáleností.

26

Jana Knedlíková se prosazuje z pravého křídla.

26

Kim Sora držela za dres Andrýskovou a dostala dvouminutový trest.

25

Pěknou střelou odpověděla Sára Kovářová.

25

Čo Ha-rang běžela sama na Řezáčovou a proměnila.

24

Korejkám to tam padá i ze spojek. Ze střední vzdálenosti skvěle pálila I Mi-kjong.

24

Oddechový čas pro Koreu. Asiatky zatím v zápase dominují. Prezentují se hodně rychlou hrou s pohyblivou obranou a skvělými protiútoky.

24

Češky dobře v obraně. Konkrétně Holanová. Český protiútok však končí ztrátou.

23

Veronika Mikulášková se krásně dostala do koncovky. Škoda zakončení, které reflexivně vyrazila Čong Čin-hui.

23

Cholevová pálila jen do tyče. Škoda.

22

Kim Čin-i zamířila zpoza brankoviště do vzdálenějšího rohu české brány. Krásná rána.

21

Kim Sora gólově zakončila souhru na pivota. Korejky vedou o sedm gólů.

20

Sára Kovářová zakončila po rychlé rozehrávce českého týmu.

20

Rju Un-hui se z dálky trefila k tyči do spodní části branky.

20

Korejky mají signalizovanou pasivitu. Budou muset rychle zakončit.

19

Charlotte Cholevová se toho nebála a z dálky se trefila k tyči po levé ruce brankářky Čong.

18

Kim Čin-i překonala Řezáčovou střelou k tyči ze střední vzdálenosti.

17

Čo Ha-rang se dostala do trháku. Trefila ale jen tyč!

17

Rju Un-hui se trefila ze spojky. V české brance je už Karin Řezáčová.

16

Kim Sora se zapojila po svém vyloučení do hry a hned skórovala.

15

Po rychlém přechodu do útoku přesně pálila Markéta Jeřábková.

15

Gól vstřelil tým Jižní Korea (Čo Ha-rang).

14

Michaela Holanová skórovala do prázdné korejské branky.

13

Dominika Zachová ze sedmičky nepřekonala korejskou brankářku. Z dorážku už ale uspěla.

13

Dominika Zachová

13

Po faulu Kim Sora na Holanovou budou Češky střílet sedmičku! Navíc dvě minuty pro Korejku.

12

Šin Un-čo zachytila rozehrávku Jeřábkové a ze samostatného úniku střílí snadný gól!

12

Rju Un-hui dává svůj první gól v zápase.

11

Markéta Jeřábková trefila tyč. Po odraženém míče se už prosadila Dominika Zachová.

11

Kordovská so došla pro faul. Vzala to na sebe. Češky rozehrávají volný hod.

10

Jan Bašný si bere oddechový čas. Potřebuje nějak zastavit korejskou dominanci.

10

Korejky výborně brání a vyráží do brejků. Další z nich proměnila Šin Darae.

9

I Mi-kjong se z větší vzdálenosti trefila. Vymetla horní růžek. Korejky vedou o čtyři góly.

9

Z dálky to zkusila Jeřábková. Další dobrý zákrok Čong.

8

Při signalizované pasivitě se natlačila do zakončení z pravé strany Zachová. Výborně zasáhla Čong Čin-hui v korejské brance.

7

I Mi-kjong proměnila sedmimetrový hod.

6

Korejky jsou velmi rychlé! Další bleskovou akci proměnila I Mi-kjong.

5

Kamila Kordovská zareagovala na korejské trefy.

5

Další samostatný únik na českou branku! Proměnila ho Čo Su-jeon.

5

Jeřábková v útoku ztratila a z trháku se prosadila Šin Un-čo.

4

Kim Čin-i srovnala skóre.

3

Veronika Malá poslala český tým do vedení. Zakončovala z levého křídla.

2

Petra Kudláčková sedmimetrový hod chytá! Neuspěla Song Hje-soo.

2

I Mi-kjong vystřelila do připravené Kudláčkové. Byl tam ale faul Kordovské, která dostala žlutou kartu. Navíc sedmička!

1

Markéta Jeřábková poslala první střelu zápasu vedle korejské branky.

1

Češky hrají v bílých dresech, Korea v červených.

1

Utkání právě začalo.

Nyní se už vše chystá k rozehrání tohoto duelu.

Po představení aktérek zápasu a rozhodčích zazní státní hymny obou zemí.

Úvodní sestavy:

Česko: Řezáčová, Kudláčková – Knedlíková, Polášková, Kordovská, Andrýsková, Mikulášková, Hurychová, Stříšková, J. Franková, Zachová, Kovářová, Jeřábková, V. Malá, Holanová, Cholevová.
Trenér: Bašný

Jižní Korea: Oh, Čong Čin-hui – Song Či-jong, Šin Un-čo, Hansol I, Song Hje-soo, Rju Un-hui, Kim Jun-či, Čo Su-jeon, Oh Je-dam, Čo Ha-rang, I Mi-kjong, Kim Sora, Kim Čin-i, Darae Šin, Čong Či-in.
Trenér: Kang

Rozhodčí: Alexei Covalciuc, Igor Covalciuc (MDA).

„Za dobu, co vedu národní tým, jsme se s Koreou nepotkali. Některé z hráček možná proti ní nastoupily na akademickém šampionátu, ale to byl pochopitelně úplně jiný výběr," říká pro svazový web handball.cz reprezentační kouč Jan Bašný. „Co se týče nervů, je to vysvobozující. Můžeme hrát klidněji, i proto jsme byli opravdu spokojení s postupem. Jsme rádi, že budeme hrát proti kvalitnějším soupeřům. Chceme se posouvat a zlepšovat kvalitu naší hry," prohlásil Bašný po postupu ze skupinové fáze.

Česko:
České házenkářky na šampionátu splnily základní cíl – postoupit ze skupiny. To se jim povedlo ze třetího místa tabulky skupiny E. MS začaly porážkou 21:31 s Němkami. Poté prohrály 29:32 s Maďarskem. O všem tak rozhodlo sousedské derby se Slovenkami, který vyhrály svěřenkyně Jana Bašného o jediný gól – 24:23.

Češky v útoku spoléhají hlavně na Markétu Jeřábkovou, která nastřílela už 18 branek. V brance dostává prostor především Petra Kudláčková.

Jižní Korea:
Házenkářky z Koreje postoupily do hlavní části turnaje jako druhý tým skupiny F. Asiatky splnily roly favoritek v zápasech s Kongem – 37:23 a Tuniskem – 31:29. V přímém souboji o první místo pak podlehly Dánsku jasně 23:35. Korejky bývaly v minulosti velmi úspěšné, patřily k širší světové elitě. Poslední cenný kov získaly na OH 2008 v Pekingu, kde skončily bronzové. Postupně se ale propadly spíše do světového průměru.

Vítám tu všechny házenkářské příznivce! České házenkářky splnily na světovém šampionátu ve Španělsku základní cíl, když dokázaly postoupit ze skupinové fáze do další části turnaje. V rámci úvodního kola skupiny 3 je čekají Korejky. Pokud chtějí svěřenkyně kouče Bašného myslet i na osmifinále, potřebují asijské soupeřky porazit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.