Premiéra Dukly Liberec v Lize mistryň končí prohrou 0:3 na palubovce vysoce favorizovaného Dinama Moskva. Ačkoliv všechny sety skončily podobným výsledkem, tak zatímco v prvních dvou mělo Dinamo výraznou převahu, tak ve třetí sadě liberecký tým ještě v druhé polovině setu vedl, nakonec ale Dinamo rozhodlo dějství pětibodovou sérií od stavu 18:18.

Konec zápasu

25:20

Chybnou nahrávku Dostálové potrestala Krotkovová a Dinamo Moskva po výhře 25:20 ve třetím setu vítězí nad Duklou Liberec 3:0.

24:20

Pipuňrovová pak kazí podání, čímž se Dukla poprvé v zápase dostává na dvacet bodů v setu.

24:19

Po přesné diagonální smeči Pipuňrovové jsou tu mečboly pro Dinamo.

23:19

Olga Skrypaková úspěšně zahrála přes druhou přes.

23:18

Kvapilové je znovu pískán přešlap, pátý bod Dinama v řadě.

22:18

Série Dinama pokračuje, dvaadvacátý bod domácího týmu ve třetím setu přidává Krotkovová.

21:18

Vasilevová neměla dobře připravený útok ze zadní zóny, přesto se dokázala prosadit.

20:18

Poljakovová přidává i přímý bod z podání a Dinamo odskakuje na dvoubodové vedení, na což trenér Gálík reaguje oddechovým časem.

19:18

Na středu sítě zabodovala Jekatěrina Poljakovová.

18:18

Tentokrát už Kvapilová úspěšně zakončila.

18:17

Nikola Kvapilová se při útoku ze zadní zóny dopustila přešlapu útočné čáry.

17:17

Po chybě Kojdové na příjmu bleskově vyrovnává Poljakovová.

16:17

Povedená kombinace domácích, zakončila ji Vasilevová.

15:17

Konstantin Ušakov si bere už druhý oddechový čas v této sadě.

15:17

Po čase jsme viděli delší rozehru, tu zakončila Kojdová vytlučením moskevského bloku a Dukla odskakuje na dvoubodové vedení.

15:16

Po ruském dvojstřídání boduje na středu sítě Michaela Nečasová.

15:15

Natalija Gončarovová odpovídá podobně razantním útokem.

14:15

Důrazný útok Anny Šotkovské.

14:14

Po nepřesné přihrávce Skrypaková nedokázala udržet míč na české polovině palubovky.

13:14

Natalija Gončarovová se dokázala nadvakrát prosadit a snižuje na rozdíl jednoho bodu.

12:14

Kateřina Kohoutová se prosazuje z podání a donutila domácího trenéra Ušakova k oddechovému času.

12:13

Po úspěšné smeči Šotkovské jde Dukla dokonce do vedení a hlasatel se snaží probudit domácí obecenstvo.

12:12

Nikole Kvapilové se povedlo znovu vyrovnat na 12:12.

12:11

Kvapilová přidává do statistik další povedený útok.

12:10

Natalija Gončarovová zablokovala Šotkovskou.

11:10

Gončarovová si na hlavním kůlu poradila s libereckým dvojblokem.

10:10

Také podání Romanovové doplachtilo do zámezí.

10:9

Petra Kojdová chybuje na podání.

9:9

Nikole Kvapilové se povedlo srovnat na 9:9, parádní výkon slovenské univerzálky ve třetím setu.

9:8

Poljakovová servíruje do zámezí.

9:7

Natalija Krotkovová se prosadila na hlavním kůlu.

8:7

Nikola Kvapilová pokračuje ve výborném výkonu, uspěla útokem ze zadní zóny.

8:6

Petra Kojdová byla ubráněna liberem Bibinovou, Krotkovová pak vrací Dinamu dvoubodový náskok a hostující trenér Gálík si bere oddechový čas.

7:6

S velkou pomocí pásky zaznamenává bod přímo z podání Vasilevová.

6:6

Petra Kojdová ztroskotala na jednobloku nahrávačky Romanovové.

5:6

Anna Šotkovská podává jen do sítě.

4:6

Dostálová ubránila Vasilevovou, Kvapilová pak přidává svůj další bod útokem ze zadní zóny.

4:5

Poljakovová při útoku z jednonožky zaútočila do zámezí, což potvrdilo i video.

4:4

Kvapilová se prosadila útokem do diagonály a vyrovnává na 4:4.

4:3

Při dalším útoku Kvapilové je Dinamu v obraně pískán nečistý úder.

4:2

Dukla si vedla velmi dobře v obraně, nakonec ale chybuje Kvapilová útokem do zámezí.

3:2

Ljubuškinová zaservírovala jen do sítě.

3:1

Šotkovská jen přehrála míč přes síť, pak zabodovala Gončarovová.

2:1

Anna Šotkovská je na hlavním kůlu zablokována při útoku po lajně.

1:1

Blokovaná nahrávka je pískána Nečasové.

0:1

Liberec jde poprvé do vedení, při ulívce Kvapilové se domácí blok dotkl sítě.

0:0

Začal třetí set.

Třetí set od úvodu místo Lucie Nové rozehraje Anna Šotkovská, na palubovce zůstává i nahrávačka Skrypaková.

25:19

Lucie Šulcová zakončila druhý set útokem do zámezí, což následně potvrdilo i video.

24:19

Úspěšná ulívka Kvapilové, druhý set ještě pokračuje.

24:18

Edina Begićová zabodovala na hlavním kůlu, šest setbolů pro Dinamo.

23:18

Pipuňrovová ze záklonu útočí daleko do zámezí.

23:17

Anna Šotkovská se prosadila po své úspěšné obraně a následné nahrávce Šulcové.

23:16

Pipuňrovová úspěšně zaútočila do diagonály.

22:16

Slovenská univerzálka zvládla reparát na výbornou, povedl se ji útok po lajně.

22:15

Nikola Kvapilová si neporadila s domácím dvojblokem.

21:15

Vasilevová uspěla na hlavním kůlu útokem do diagonály.

20:15

Anna Šotkovská se prosadila na hlavním kůlu.

20:14

Petra Kojdová zakončila pětibodovou sérii Liberce podáním do sítě a na příjem znovu přichází Lucie Šulcová.

19:14

Další úspěšný útok Kvapilové se domácí obraně nepovedlo zkrotit, situaci pak nad sítí pohlídala Šotkovská.

19:13

Dinamo teď nemělo dobře připravený útok, což trestá Nikola Kvapilová.

19:12

Anna Šotkovská uspěla na hlavním kůlu, Liberci se znovu daří drobně snížit stav.

19:11

Liberecký blok si počíhal na Vasilevovou.

19:10

Po perfektním příjmu Dostálové se na středu prosadila Kateřina Kohoutová.

19:9

Při útoku Fetisovové středem sítě se liberecký blok dotkl sítě.

18:9

Olga Gončarovová zabodovala na hlavním kůlu.

17:9

Přímý bod z podání trefuje také Olga Skrypakovová.

17:8

Petra Kojdová si zlepšila náladu úspěšným útokem po lajně.

17:7

Kojdová se nepohodla se Šotkovskou na příjmu a Taťana Romanovová tak zaznamenává vůbec první eso zápasu.

16:7

Kojdová smečuje do zámezí, náskok Dinama znovu roste.

15:7

Kojdová byla ubráněna domácím blokem, pak se poprvé do bodových statistik zápasu zapisuje bosenská smečařka Edina Begićová.

14:7

Nikola Kvapilová je zablokována a Dinamo znovu vede o sedm bodů.

13:7

Po čase boduje Gončarovová útokem za hlavou nahrávačky Romanovové.

12:7

Ukrajinská nahrávačka Dukly Olga Skrypakovová zabodovala úderem na druhou přes.

12:6

Tentokrát už Poljakovové ta jednonožka vyšla.

11:6

Liberec se znovu nadechuje, Nikola Kvapilová zabodovala ze zadní zóny.

11:5

Petra Kojdová zablokovala Jekatěrinu Poljakovovou při jejím útoku z jednonožky.

11:4

Vasilevová svoji sérii na servisu ukončila podáním těsně za základní čáru.

11:3

Šotkovská je zablokována na hlavním kůlu, obrovská série pokračuje.

10:3

Do hry se vrátila Šotkovská, byla však ubráněna a Krotkovová zaznamenává sedmý bod Dinama v řadě.

9:3

Tentokrát na příjmu chybovala Kojdová, Liberec uhrál míč jen zadarmo přes a Krotkovová zvyšuje už na 9:3.

8:3

Je tu nejdelší série zápasu, Lucie Nová smečuje do zámezí.

7:3

Chybu Nové na příjmu nad sítí potrestala Krotkovová, Libor Gálík si tak znovu bere oddechový čas.

6:3

Nikola Kvapilová je zablokována při útoku ze zadní zóny.

5:3

Natalija Krotkovová zabodovala na hlavním kůlu, Dinamo znovu mírně odskakuje.

4:3

Razantní smeč Poljakovové při útoku z jednonožky.

3:3

Gončarovová je zablokována při útoku ze zadní zóny.

3:2

Nikola Kvapilová se trefila po lajně a snižuje stav.

3:1

Druhý bod Vasilevové v této sadě, tentokrát se prosadila diagonálním útokem.

2:1

Natalija Gončarovová v prvním setu zaznamenala nevídaných devět bodů, teď už své konto zaokrouhluje na deset.

1:1

Lucie Nová se prosadila útokem po lajně o domácí blok.

1:0

Elitsa Vasilevová rozehrála druhý set úspěšnou ulívkou.

0:0

Začal druhý set.

25:19

Hned první setbol je proměněn, Liberci nevyšla souhra středem sítě a Kohoutová v těžké pozici útočí jen do sítě.

24:19

Krotkovová úspěšně zaútočila o liberecký blok a Dinamo disponuje pěti setboly.

23:19

Kojdová snižuje už na čtyřbodový rozdíl.

23:18

Kateřina Kohoutová zakončila rychlou souhru středem sítě.

23:17

Tentokrát je Šotkovská zablokována, nepovedlo se ji vytlouct moskevský blok. Do hry pak míří i Lucie Šulcová.

22:17

Třetí bod Šotkovské v rychlém sledu, pomohla si úderem o domácí blok.

22:16

Smeč Pipuňrovové z hlavního kůlu byla tečována libereckým blokem.

21:16

Další bodový úspěch Šotkovské přináší snížení na 16:21.

21:15

Právě Šotkovská se parádně prosadila na hlavním kůlu útokem po lajně.

21:14

V libereckém týmu se do hry dostávají nahrávačka Skrypaková a Anna Šotkovská, která by měla působit na postu univerzálky.

21:14

Na hlavním kůlu uspěla bulharská smečařka Vasilevová.

20:14

Povedený útok středem sítě od Michaely Nečasové.

20:13

Lucie Nová si neporadila s kompaktním dvojblokem.

19:13

Fetisovová na středu přidává devatenáctý bod moskevského týmu.

18:13

Ázerbájdžánský rozhodčí Žulfugarov pokračuje v přísném trendu, tentokrát nečistou nahrávku odpískal Romanovové.

18:12

Kvapilová zahrála velmi dobře v poli, Lucie Nová pak přidává dvanáctý liberecký bod.

18:11

Kateřina Kohoutová si poradila s dvojblokem domácího týmu.

18:10

Petra Kojdová je zablokována při pipu, Dinamo už vede o osm bodů. Libor Gálík reaguje druhým oddechovým časem.

17:10

Další nečistá nahrávka Ovečkové, tentokrát se dopustila taženého úderu.

16:10

Gončarovová tentokrát zabodovala ulívkou z hlavního kůlu.

15:10

První chyba z podání, domácí nahrávačka Romanovová nasměrovala svůj servis do zámezí.

15:9

Petra Kojdová je zablokována při útoku za hlavou nahrávačky Ovečkové.

14:9

Tříbodovou libereckou sérii přerušuje Natalija Gončarovová.

13:9

Krotkovová byla při své ulívce ubráněna, na druhé straně Kvapilová vytloukla blok Dinama.

13:8

Krotkovová z těžké pozice u umpiru smečuje do zámezí.

13:7

Petra Kojdová vytloukla ruský dvojblok.

13:6

Na hlavním kůlu zabodovala Natalija Krotkovová.

12:6

Petra Kojdová se prosadila nad sítí a koriguje soupeřův náskok.

12:5

Natalija Gončarovová pokračuje ve velkém představení, elitní univerzálka tentokrát boduje útokem ze zadní zóny.

11:5

Ruskému týmu je pískána blokovaná nahrávka.

11:4

Znovu jsme viděli plno obranných zákroků na obou stranách, nakonec boduje technickou diagonální ulívkou Gončarovová.

10:4

Lucie Nová neměla dobrou nahrávku a sklepla míč do zámezí.

9:4

Povedený pipe Dinama, devátý bod přidává Krotkovová a hostující trenér Gálík reaguje oddechovým časem.

8:4

Nikola Kvapilová při útoku ze zadní zóny ztroskotala na ruském dvojbloku.

7:4

Jekatěrina Poljakovová se prosadila středem sítě.

6:4

Gončarovové nesedl diagonální útok, nasměrovala jej daleko do zámezí.

6:3

Parádní útok Kvapilové, první bod pro libereckou univerzálku.

6:2

Lenka Ovečková se dopustila nečisté nahrávky, náskok Dinama roste.

5:2

Úspěšné zákroky v poli na obou stranách, nakonec z těžké pozice boduje opět Gončarovová.

4:2

Natalija Gončarovová uspěla nekompromisním útokem.

3:2

Po ubráněném útoku středem dokázala zaskórovat Lucie Nová.

3:1

Sérii Krotkovové na servisu přerušuje až úspěšným útokem středem sítě Kateřina Kohoutová a liberecká blokařka jde na podání.

3:0

V předlouhé rozehře znovu slaví Dinamo díky závěrečnému útoku Gončarovové.

2:0

Rusko libero Bibinová předvedla skvělý zákrok proti Kvapilové, pak se technickým útokem prosadila Gončarovová.

1:0

Lucie Nová byla při prvním libereckém útoku ubráněna, na opačné straně se prosazuje Elitsa Vasilevová.

Utkání právě začalo

0:0

Utkání právě začalo.

Utkání svým podáním rozehraje ruský tým.

Za Dinamo se představí Romanovová, Gončarovová, Fetisovová, Poljakovová, Krotkovová a Vasilevová.

V základní sestavě Liberce jsou Kateřina Kohoutová, Michaela Nečasová, Lucie Nová, Nikola Kvapilová, Lenka Ovečková a Petra Kojdová, prvním liberem je Veronika Dostálová.

Dinamo nerozehrálo ruskou ligu ideálně, když v prvních sedmi kolech už třikrát prohrálo a v tabulce ruské Superligy mu patří pátá příčka se ztrátou šesti bodů na vedoucí obhájkyně titulu z Kaliningradu.

Právě s ním se Dinamo střetlo v loňském finále ruské nejvyšší soutěže, přičemž v jediném rozhodujícím zápase vedlo 2:0 a 23:21 ve třetím setu, nakonec se však z titulu radoval Kaliningrad.

Dukla Liberec má v české extralize náskok osmi bodů na druhé KP Brno i třetí Ostravu, oba týmy však mají o jeden, resp. dva zápasy odehráno méně a mohou svoji ztrátu stáhnout.

Úvodní sestavy:

Dinamo Moskva: Pipuňrovová, Romanovová, Gončarovová, Jeninová, Ljubuškinová, Anufrijenková, Fetisovová, Poljakovová, Krotkovová, Simoněnková, Vasiljevová, Begićová – Bibinová
Trenér: Željko Bulatović

VK Dukla Liberec: Šotkovská, Kohoutová, Nečasová, Šulcová, Nová, Kvapilová, Bartošová, Ovečková, Blažková, Skrypaková, Kojdová – Kolářová, Dostálová
Trenér: Libor Gálík

Rozhodčí: Žulfugarov (Ázer.), Janković (Srb.).

Hezký podvečer při sledování přenosu historicky prvního zápasu volejbalistek Dukly Liberec v nejprestižnější evropské klubové soutěži, tedy Ligy mistryň. K prvnímu zápasu liberecké volejbalistky zavítaly do Moskvy, kde se střetnou s místním Dinamem, sedminásobnými mistryněmi samostatné ruské ligy.

V Dinamu nedávno působila opora české reprezentace Helena Havelková, smečařka ale loni zamířila do italské Perugie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.