Reportáž skončila

OH - dvouhra ženy

OH - dvouhra ženy, 2. kolo, start: 26. 7. 2021 8:46

Ohlasy Karolíny Plíškové po zápase: "Trošku zádrhel dneska, ale dobrý. První set byl dost kvalitní, v tom druhém setu jsem uvadla, pozastavila jsem se a hrála pomaleji. Ona se samozřejmě chytila, protože tenis umí neuvěřitelně. Dala jsem jí šanci hrát a pak jsem byla pod tlakem. I když pořád byla šance vyhrát to v tiebreaku, ten byl ode mě ale hroznej. Ve třetím setu mi přišlo, že už fyzicky trochu odpadla. Tenis ale pořád umí, takže tyhle myšlenky musí jít stranou."

Ačkoliv byla Karolína Plíšková jasnou favoritkou, neodehrála jednoduchý zápas. Suárezová-Navarrová kousala a zápas rozhodla až třetí sada, která na první pohled vypadá jednoznačně, ale opak byl pravdou. Suárezová-Navarrová tak na olympijských hrách v Tokiu končí, naopak Karolína Plíšková se může těšit na osmifinálovou bitvu s Italkou Camilou Giorgiovou, s níž má pozitivní bilanci na zápasy 5:2. Zápas se odehraje zítra.

Konec zápasu

6:1

Karolíně Plíškové opět sedl servis, který sice Suárezová-Navarrová dokázala odehrát, jenže česká tenistka přešla na síť a volejem ukončila tento zápas. Karolína Plíšková tak postupuje do osmifinále olympijských her!

40-30

Plíšková má mečbol! Suárezová-Navarrová returnovala mimo kurt.

30-30

Plíšková musela přes druhý servis a po něm předvedla Suárezová-Navarrová skvělý return. Plíšková bez šance.

30-15

Po dvou esech však následuje dvojchyba české tenistky.

30-0

Další eso, tentokrát z druhého servisu v podání Plíškové.

15-0

Míček získává Plíšková, která trefila eso.

5:1

Suárezová-Navarrová trefila bekhendem jen síť a Plíšková získává druhý brejk v tomto setu! Navíc jde servírovat na vítězství v zápase!

A-40

Ze stavu 15:40 je tu výhoda pro Plíškovou! Dost možná rozhodující moment zápasu.

40-40

A Plíšková je stále ve hře v tomto gemu!

30-40

Výborné zkrácení hry v podání Plíškové.

15-40

Dva gemboly pro Suárezovou-Navarrovou, Plíšková už nedokázala zareagovat na její forhend.

15-30

Return Plíškové nebyl přesný.

15-15

Tentokrát ale nebyla Suárezová-Navarrová přesná.

0-15

Tvrdý bekhend Suárezové-Navarrové na základní čáru.

4:1

Plíšková zakončuje tento gem esem a vede 4:1!

A-40

Výhoda pro Plíškovou poté, co Suárezová-Navarrová poslala return za základní čáru.

40-40

Plíšková si však opět pomohla servisem a následný úder poslala na jinou stranu, než kam měla namířeno soupeřka.

30-40

Jenže vzápětí Plíšková trefila aut a Carla Suárezová-Navarrová má brejkbol!

30-30

Jednu z nejdelších výměn v zápase zakončila Plíšková fiftýnem! Na bekhendový úder už Suárezová-Navarrová nenašla odpověď.

15-30

Hodně nepovedený forhend Suárezové-Navarrové, kterým trefila nápis Tokyo 2020 za základní čárou.

0-30

Ostrý return Španělky, se kterým si Plíšková nedokázala poradit.

0-15

Suárezová-Navarrová zahrála tuto výměnu velmi dobře, vítězný forhend pak Plíšková jen sledovala bez šance zahrát.

3:1

Tentokrát už ale Suárezová-Navarrová svou výhodu využívá a snižuje. Na podání míří Plíšková.

40-A

Aut Karolíny Plíškové, míček skončil za základní čárou.

40-40

Gem bude pokračovat, protože Suárezová-Navarrová trefila síť. Naděje Karolíny Plíškové na další brejk tak stále žijí.

40-A

Míček získává Suárezová-Navarrová.

40-40

Plíšková trefila aut, následně zkusila také jestřábí oko, ale ani ona nebyla úspěšná.

A-40

Plíšková má další brejkbol. Suárezová-Navarrová využila jestřábí oko, ale marně.

40-40

Dvojchyba španělské tenistky, máme tu znovu shodu.

40-A

Suárezová-Navarrová má výhodu, ačkoliv rozhodčí zahlásili aut, který následně opravili.

40-40

Plíšková seběhla na síť, aby ukončila krátkou výměnu. A úspěšně. Stav je srovnaný.

30-40

To se však odkládá, protože Suárezová-Navarrová trefila síť.

15-40

Zatím sledujeme rychlý gem plný chyb. Suárezová-Navarrová je blízko jeho zisku.

15-30

15-15

Tentokrát nebyla přesná Plíšková, která poslala míček za základní čáru.

15-0

Suárezová-Navarrová trefila forhendem síť, fiftýn pro Plíškovou.

3:0

Suárezová-Navarrová vsadila vše na jednu kartu, ale razantní return skončil mimo. Plíšková potvrzuje brejk a vede 3:0.

40-30

Výborný servis, po němž se Suárezová-Navarrová zastavila a Plíšková se do poloprázdného kurtu nemýlila.

30-30

Eso Karolíny Plíškové.

15-30

Plíšková měla výměnu dobře rozehranou a mohla ji na síti zakončit, jenže dvakrát trefila prostor, kde přesně stála Suárezová-Navarrová. A následně bohužel trefila i aut.

15-15

Carla Suárezová-Navarrová získává fiftýn, protože Plíšková nedokázala míč dostat přes síť.

15-0

Suárezová-Navarrová byla příliš razantní a její bekhend skončil za základní čárou.

2:0

Tentokrát už Plíšková prolomila servis Suárezové-Navarrové a po těžkém tiebreaku ve druhém setu se vrací zpátky do hry!

A-40

Brejkbol s pořadovým číslem 5 v tomto gemu! Forhend nedokázala Suárezová-Navarrová vrátit zpět.

40-40

To je škoda, Suárezová-Navarrová musela přes druhý servis a Plíšková neměla následnou výměnu špatně rozehranou. Jenže proti byla síť.

A-40

Tentokrát ale zkrácení hry nevyšlo a Plíšková má čtvrtý brejkbol v tomto gemu. Suárezová-Navarrová mířila do autu.

40-40

Dlouhou a velice pohlednou výměnu nyní předvedly obě hráčky! Nakonec se šťastným koncem pro Španělku, která seběhla na síť a zkrácením hry získává fiftýn.

A-40

Plíšková však získává další fiftýn a má další brejkbol.

40-40

Výborně to teď zahrála Suárezová-Navarrová, která se nejprve prezentovala tvrdým servisem a následně zakončila hru forhendovou ranou do rohu.

40-30

40-15

Výborně! Plíšková má dva brejkboly!

30-15

Hodně nepovedený úder Suárezové-Navarrové, která špatně trefila míček. Ten se následně snesl za základní čáru.

15-15

Tentokrát ale Španělka zahrála jen do sítě.

0-15

Suárezová-Navarrová zakončila výměnu forhendem do opačné strany kurtu. Plíšková se už nestihla vrátit.

1:0

Suárezová-Navarrová to přehnala s razancí, trefila těsný aut a Plíšková se ujímá vedení ve třetím setu.

40-0

Výborný servis Plíškové a následný forhendový úder. Suárezová-Navarrová jen těžko reagovala.

30-0

A další aut Španělky.

15-0

Plíšková začala třetí set ziskem fiftýnu, Suárezová-Navarrová totiž svůj bekhend poslala mimo kurt.

6:7

Ostrý return Suárezové-Navarrové, na který nedokázala Plíšková zareagovat. Španělka tak získává druhou sadu a srovnává krok.

0-6

Dvojchyba Plíškové a to nevypadá dobře.

0-5

Suárezová-Navarrová míří k zisku druhé sady, Plíškové se teď vůbec nedaří.

0-4

Zatím se to bohužel nevyvíjí dobře, další nepřesný úder Plíškové.

0-3

0-2

To je škoda! Plíšková trefila těsný aut a Suárezová-Navarrová vede 2:0.

0-1

Suárezová-Navarrová dostala Plíškovou do těžké situace a úder české tenistky skončil za základní čárou.

6:6

Suárezová-Navarrová se vyhodila z kurtu a je srovnáno. Následuje tiebrak.

40-30

Eso Karolíny Plíškové v důležitou chvíli!

30-30

Plíšková si pomohla servisem, return Španělky byl příliš dlouhý.

15-30

Suárezová-Navarrová trefila roh kurtu, Plíšková se jen ohlédla.

15-15

Tentokrát se jí však return povedl o něco lépe, Plíšková poté trefila síť.

15-0

Return Suárezové-Navarrové skončil daleko za základní čárou.

5:6

Suárezová-Navarrová přerušila hru a žádá jestřábí oko. A byla úspěšná, Plíšková zahrála těsný aut.

30-40

Suárezová-Navarrová se prezentovala dvojchybou, Plíšková je tedy v tomto gemu stále ve hře.

15-40

15-30

Suárezová-Navarrová bojovala ze všech sil, ale tvrdý úder po lajně nedokázala vrátit na stranu Plíškové.

0-30

Return Plíškové skončil až za základní čárou.

0-15

Pohlednou výměnu zakončila Suárezová-Navarrová forhendem do rohu kurtu. Plíškovou si rozběhala a ta už na míček nedosáhla.

5:5

Suverénní gem v podání Plíškové, je srovnáno na 5:5!

40-0

Plíšková má tři gemboly, Suárezová-Navarrová vyhodila míček za základní čáru.

30-0

Plíšková si pomohla servisem, Suárezová-Navarrová sice dokázala zareagovat, ale míček skončil mezi hrstkou diváků.

15-0

Suárezová-Navarrová trefila síť.

4:5

A Karolína skvělým forhendem využívá hned ten první a bude podávat na srovnání stavu ve druhém setu!

40-0

Další aut Suárezové-Navarrové, které nepomohlo ani jestřábí oko, znamená tři brejkboly pro Plíškovou!

30-0

Suárezová-Navarrová seběhla na síť a tak tak trefila úder Plíškové. Míček se ale od její rakety odrazil za základní čáru.

15-0

Skvělý return Plíškové! Suárezová-Navarrová nedokázala reagovat.

3:5

Gem získává Plíšková, která snižuje na 3:5. Suárezová-Navarrová bude nyní útočit na vítězství ve druhém setu.

40-0

Suárezová-Navarrová poslala return hodně vysoko a nakonec dopadl až za základní čáru.

30-0

Suárezové-Navarrové se vůbec nepovedl úder, útok Plíškové na síť tak byl úspěšný.

15-0

Míček získává Plíšková.

2:5

Hra pro Suárezovou-Navarrovou, Plíšková mířila hodně mimo. Španělka je blízko zisku druhé sady a srovnání kroku v zápase.

40-A

To je škoda. Španělka opět šla přes druhý servis, který ale Plíšková zreturnovala do sítě.

40-40

Jenže brejkbol povedeným servisem Suárezová-Navarrová odvrací.

A-40

Plíšková získává fiftýn a má brejkbol!

40-40

Výborně teď zahrála Plíšková! Trefila čáru, na což dokázala Suárezová-Navarrová ještě reagovat, ale na následný forhend do rohu kurtu už byla krátká!

30-40

Plíšková je ale pořád ve hře poté, co Suárezová-Navarrová netrefila bekhend ideálně.

15-40

Suárezová-Navarrová šla přes druhý servis, ale Plíšková možná trochu zbrkle poslala míček za základní čáru. Opět příliš razance.

15-30

Míček získává Suárezová-Navarrová, která poslala svůj forhendový úder do protipohybu Češky.

15-15

To je škoda, ale jako by teď Plíškové v delší výměně došly síly. Netrefila míček úplně ideálně a ten skončil na síti.

15-0

Neúspěšný bekhend Španělky, Plíšková získává fiftýn.

2:4

Plíšková získává šestou hru druhého setu, Suárezová-Navarrová netrefila return.

A-40

Sedmé eso Karolíny Plíškové v zápase a výhoda pro Češku.

40-40

Shoda, Plíšková forhendem neprohodila soupeřku a poslal míč do autu.

40-30

Tak tohle byla obrovská škoda pro Španělku. Ta měla hru dobře rozehranou a bekhendem se ji snažila na síti zakončit. Jenže trefila síť.

30-30

Plíšková se dostala do špatné pozice a následně poslala míč do sítě.

30-15

Skvělým servisem si nyní pomohla Plíšková. Následný úder Suárezová-Navarrová odvrátila jen do autu.

15-15

Škoda, Plíšková netrefila bekhend čistě a poslala jej jen do sítě.

15-0

1:4

Razantní forhend Plíškové skončil za základní čárou a Suárezová-Navarrová potvrzuje předchozí brejk.

0-40

Tři gemboly pro Suárezovou-Navarrovou. Plíšková znovu trefila jen síť.

0-30

Plíšková mířila jen do sítě, fiftýn pro soupeřku.

0-15

Plíšková seběhla na síť, ale Suárezová-Navarrová se nezalekla a výměnu zakončila úderem k základní čáře.

1:3

Bohužel, Suárezová-Navarrová využívá svůj druhý brejkbol v zápase poté, co Plíšková předvedla dvojchybu.

40-A

Dvojchyba Plíškové v nejméně vhodnou dobu. Další brejkbol pro španělskou tenistku.

40-40

Jenže ten Plíšková odvrací esem.

40-A

Výborný forhend Suárezové-Navarrové znamená první brejkbol pro Španělku!

40-40

Plíškový bekhendem poslala míč za základní čáru, znovu shoda.

A-40

40-40

Shoda. Plíšková si zřejmě myslela, že její servis nebyl dobrý a přestala hrát, načež následně poslala míček za čáru. Ještě si vše vysvětlovala s rozhodčí.

40-30

Plíšková však znovu vede v tomto gemu, Suárezová-Navarrová trefila bekhendem prostor mimo kurt.

30-30

Dvojchyba Plíškové, to je škoda. Po třiceti.

30-15

30-0

Suárezová-Navarrová znovu netrefuje, příliš razance a míček je opět za základní čárou.

15-0

Úspěšný servis Plíškové a return Suárezové-Navarrové za základní čáru.

1:2

Plíšková dvakrát za sebou trefila jen síť, Suárezová-Navarrová znovu vede.

0-40

Zatím to vypadá na jednoduchou hru pro Španělku.

0-30

0-15

Páska nyní přibrzdila hru, což Plíškové ve finále moc nepomohlo. Ta trefila těsný aut a následně švihla raketou o kurt.

1:1

Plíšková svým servisem vyhnala soupeřku ven z dvorce a následně úspěšně zakončila výměnu do prázdného kurtu.

40-15

Eso Karolíny Plíškové z druhého podání. Češka je blízko zisku druhého gemu druhé sady.

30-15

Suárezová-Navarrová netrefila vymezený prostor, fiftýn pro Češku.

15-15

Výborný bekhend Suárezové-Navarrové po čáře. Plíšková se jen ohlédla.

15-0

Plíšková trefila roh kurtu, na což španělská tenistka nedokázala reagovat.

0:1

Výborný servis Suárezové-Navarrové, která se ujímá vedení.

40-A

40-40

Suárezová-Navarrová však brejkbol odvrací! Plíškovou rozběhala a následně zakončila výměnu do rohu dvorce.

40-30

První dvojchyba druhého setu, což znamená třetí brejkbol v zápase pro Plíškovou!

30-30

Po třiceti. Plíšková znovu mířila za základní čáru.

30-15

Plíšková zkusila razantní return, ale to bylo příliš. Míč skončil daleko za základní čárou.

30-0

15-0

Úvodní míček druhé sady pro Plíškovou, Suárezová-Navarrová netrefila ideálně.

6:3

Plíšková zakončuje zisk první sady esem! Češka se ujímá vedená po výsledku 6:3.

40-0

Suárezová-Navarrová trefila síť a jsou tu tři setboly pro Plíškovou!

30-0

Druhý výlet Plíškové k síti byl tentokrát úspěšný! Forhendem zakončila výměnu a je dva míčky od zisku prvního setu.

15-0

Suárezová-Navarrová zahrála za základní čáru, fiftýn pro Češku.

5:3

Eso Suárezové-Navarrové a snížení na 3:5 z jejího pohledu. Plíšková však nyní jde servírovat na zisk prvního setu.

15-40

Suárezová-Navarrová musela přes druhý servis a míček byl hodně pomalý. Přesto jej Plíšková posílá příliš razantně za základní čáru.

15-30

Nepovedený return Plíškové. Suárezová-Navarrová si nyní pomohla dobrým servisem.

15-15

Fiftýn pro Plíškovou, Suárezová-Navarrová totiž trefila síť.

0-15

Plíšková si seběhla k síti, ale následný bekhend skončil za čárou. Škoda.

5:2

Eso Plíškové znamená vedení české reprezentantky 5:2!

40-30

Pohlednou výměnu úspěšně zakončila Plíšková, když bekhendem trefila znovu roh dvorce.

30-30

A následuje čtvrtá dvojchyba Plíškové v zápase.

30-15

Suárezová-Navarrová se těžce bránila za základní čárou, ale nakonec neubránila. Plíšková povedeným forhendem zakončila tuto výměnu.

15-15

Dvojchyba Plíškové znamená fiftýn zdarma pro Španělku.

15-0

Výborný začátek Plíškové. Soupeřku vyhnala z kurtu a poté udeřila na opačnou stranu k lajně.

4:2

Suárezová-Navarrová získává tento gem a snižuje.

15-40

Španělka musela přes druhý servis, nicméně Plíšková následně během výměny trefila bekhendem jen síť.

15-30

Míček získává Suárezová-Navarrová, která trefila přesně čáru. Plíšková si podruhé v zápase vzala jestřábí oko, ale znovu nebyla úspěšná.

15-15

Úplně totožné situace. Nejprve Suárezová-Navarrová a nyní Plíškové poslaly míčky za základní čáru. Nepovedené údery.

15-0

4:1

Esem zakončuje Plíšková pátý gem tohoto zápasu a vede 4:1.

40-15

Plíšková nyní netrefila úplně čistě míček, ale hru nakonec dovedla k zisku fiftýnu. Suárezová-Navarrová zkracovala hru, ale trefila jen síť.

30-15

Plíšková měla skvěle rozehranou tuto výměnu, stačilo jen překonat síť a Suárezová-Navarrová by byla bez šance. Jenže to se nepovedlo.

30-0

Plíšková suverénně zahrála tuto výměnu, Suárezová-Navarrová neměla šanci na její forhend reagovat.

15-0

Suárezová-Navarrová returnovala za základní čáru, fiftýn pro Plíškovou.

3:1

Suárezová-Navarrová si nyní pomohla výborným servisem, na který Plíšková nedokázala najít odpověď. Španělka tak získává první gem v tomto zápase.

40-A

40-40

Těsný aut Suárezové-Navarrové znamená další shodu.

40-A

40-40

Nevyužije, Plíšková returnovala mimo vymezené území. Shoda.

40-30

Plíšková znovu parádně trefila roh dvorce a má druhý brejkbol! Využije i ten?

30-30

A následně předvedla i povedený forhend.

30-15

Teď už se ale bekhend Suárezové-Navarrové povedl! Fiftýn pro Španělku.

30-0

Suárezová-Navarrová trochu rozhýbala Plíškovou a výměnu chtěla zakončit úderem do opačné strany kurtu, jenže síť byla proti.

15-0

Suárezová-Navarrová poslala míček za základní čáru, fiftýn pro Plíškovou.

3:0

Nepovedený return Suárezové-Navarrové znamená gem pro Karolínu Plíškovou.

40-30

Plíšková se ovšem dostává opět do vedení, nyní krásně trefila roh kurtu. Suárezová-Navarrová se jen ohlédla.

30-30

A následuje další dvojchyba Češky.

30-15

Dvojchybou se nyní prezentovala také Plíšková.

30-0

Plíšková musela jít přes druhý servis, ale Suárezová-Navarrová nedokázala míček vrátit na její stranu.

15-0

2:0

Plíšková využívá hned první nabídnutý brejkbol a ujímá se vedení 2:0! Suárezová-Navarrová opět zamířila jen do sítě.

40-30

Plíšková zahnala soupeřku do rohu a následný úder skončil na síti. První brejkbol zápasu!

30-30

Plíšková srovnává krok. Suárezová-Navarrová mířila do rohu dvorce, ale těsně jej netrefila.

15-30

První dvojchyba zápasu a na svědomí ji má Suárezová-Navarrová.

0-30

A situace se opakuje, přílišná razance Češky.

0-15

Úvodní fiftýn druhého gemu získává Španělka, Plíšková poslala míček za čáru.

1:0

První gem pro Plíškovou. Suárezová-Navarrová zahrála míček do autu a nyní míří na servis.

40-0

Zatím suverénní úvod Karolíny Plíškové, která nyní trefila eso.

30-0

15-0

Karolína Plíšková začíná na servisu a Suárezová-Navarrová trefila síť. První fiftýn pro českou reprezentantku.

0:0

Utkání právě začalo.

John Millman a Alejandro Davidovich Fokina mají svůj zápas za sebou, zanedlouho tedy začne zápas Karolíny Plíškové a Carly Suárezové-Navarrové.

Zápas Johna Millmana a Alejandra Davidoviche Fokiny, který se hraje rovněž na kurtu č. 3 a po němž bude hrát právě Karolína Plíšková s Carlou Suárezovou-Navarrovou, míří do třetího setu. Na zápas Karolíny Plíškové si tak ještě počkáme.

Vzájemné zápasy jsou 4:3 pro Karolínu Plíškovou. Ačkoliv se tedy podle papírových předpokladů může česká reprezentantka jevit jako velký favorit zápasu, jednoduchá bitva ji určitě nečeká. Poslední duel se odehrál v roce 2018 v Dubaji, kdy zvítězila Plíšková 5:7, 6:2, 6:4.

Karolíně Plíškové, 29leté české tenistce, patří 7. místo v žebříčku WTA. V Tokiu v 1. kole zdolala Francouzku Alize Cornetovou 6:1, 6:3. Plíšková má v letošním roce bilanci 22 výher a 13 porážek. Nejvíce se jí povedl turnaj v Římě a Wimbledon, kdy v obou případech dokráčela do finále, ale na titul nedosáhla.

Carla Suárezová-Navarrová je 32letá španělská tenistka, která se na okruh vrátila po překonání zákeřné nemoci. Aktuálně je v žebříčku WTA na 206. místě, její maximum je však 6. místo. V 1. kole olympijského turnaje v Tokiu zdolala favorizovanou Ons Džabúrovou 6:4, 6:1. V aktuálním roce odehrála kromě zmíněného zápasu pouze další dvě utkání, ve Wimbledonu padla s Bartyovou a na French Open prohrála se Stephensovou.

Příjemné pondělní ráno u sledování zápasu Karolíny Plíškové v rámci 2. kola olympijských her v Tokiu. O osmifinálovou účast se popere se Španělkou Carlou Suárezovou-Navarrovou v Ariake Tennis Parku na kurtu číslo 3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:00.