Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.

Co to znamená pro postupové naděje českého týmu? Aktuální skóre mají Češi -49 bodů a to znamená, že ať už zápas mezi Argentinou a Japonskem dopadne jakkoliv, Češi do čtvrtfinále ze třetího místa nepostoupí.

Utkání skončilo a český tým po skvělém prvním poločase nedokázal zastavit nápor soupeře. Byť dali Češi 41 bodů, Američané nasázeli ve druhé půli 72 bodů a byli nezastavitelní.

Konec zápasu.

39:59

Sehnal dává ještě trojku z velké dálky, čímž uzavírá toto utkání.

39:54

McGee ještě dopíchl míč do obroučky po střele Tatuma.

39:29

Vyoral se snažil najet pod koš, ale střelu nedostal do obroučky.

39:11

McGee proměnil jeden ze dvou trestných hodů.

38:59

Audovi se povedlo ještě snížit dvoubodovou střelou.

38:46

Po neúspěšné střele Sehnala se naopak prosazují z velké dálky další trojkou Američané.

38:21

A za tři body se prosadil na druhé straně i Lavine.

38:04

Za tři body se prosadil Lukáš Palyza.

37:42

McGee z podkošového prostoru hladce střílí dva body,

37:31

Sehnal se v útoku nechal obrat o míč. Na hřišti se objevil ještě Lavine, který byl faulován.

37:09

McGee dává koš s faulem a proměňuje i bonusovou šestku.

37:03

Američané hrají už převážně s náhradníky, co dnes ještě nehráli.

36:49

Satoranský snižuje na rozdíl 29 bodů.

36:18

Dva body pro český tým. Češi nutně musí dávat body, jinak budou bez šance na postup.

36:03

Češi si berou oddechový čas.

36:03

Javale McGee, muž, který bývá terčem vtipných narážek v zámořské NBA, se objevil na hřišti a smečuje do koše.

35:48

Proměnil první pokus, druhý nikoliv.

35:48

Faul na Ondřeje Balvína. Trestné hody.

35:34

Tatum se rozjel a je k nezastavení. Další trojka!

35:16

Po delší době i česká trojka, kterou střílí Schilb.

35:02

A padla stovka. Tatum z pravého křídla dává další trojku.

34:52

Satoranský odpovídá střelbou za dva body.

34:34

Je to střelecký koncert. Další trojka od Middletona.

34:09

Palyza snižuje svými dvěma body.

33:55

Už patnáctá trojka amerických basketbalistů.

33:44

Českému týmu vypršel limit na zakončení.

33:29

Američan Booker se vyfauloval a v utkání končí.

33:10

Satoranský se hodně snaží se skóre něco udělat, ale střelba mu nevychází.

32:56

Úspěšná trojka Tatuma z pravého křídla.

32:42

Ztráta Satoranského, míč končí v autu.

32:22

Zatímco Satoranský se ze střední vzdálenosti neprosadil, Lillard si naběhl pod koš a dává dva body.

31:38

Po Lillardově nepřesné střele se povedlo Balvínovi využít přihrávky Schilba pod koš a smečuje do obroučky. Američané si berou oddechový čas.

31:15

Palyza dostal přihrávku do běhu a okamžitě zakončil.

30:54

Lavine si v protiútoku počínal suverénně, prošel obranou až pod koš.

30:47

Jenže nevyužil ani jeden...

30:47

Auda byl dvakrát za sebou faulován. Bude střílet trestné hody.

30:29

Auda byl v útoku neskutečně zblokovaný!

30:12

Hned ze startu čtvrté čtvrtiny Tatum dává dva body.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

Američané nasázeli ve třetí čtvrtině neuvěřitelných 35 bodů! Českému týmu jeho 17 ani zdaleka nestačilo k udržení tempa soupeře, který ukazuje svou neskutečnou sílu v soubojích jeden na jednoho i ve střelbě z dálky.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:59

Durant v samém závěru čtvrtiny dává ještě trojku!

29:29

Svůj pokus ale nevyužil.

29:28

Tatum dává koš s faulem. Bude tedy ještě házet trestný hod.

29:14

Kroky Patrika Audy a ztráta míče.

28:59

Zatímco českému týmu se nepovedlo proměnit útok, Tatum zvyšuje už na rozdíl 17 bodů.

28:27

Oba se mu povedlo proměnit.

28:27

Dva trestné hody pro Devina Bookera.

28:27

Po ztrátě Američanů to zkoušel za tři body Jelínek, ale tentokrát se neprosadil.

28:06

Sehnal se prosadil z prostoru pod košem!

27:41

Durant proměnil oba trestné hody.

27:38

Sehnal byl při střelbě za tři body zblokován Durantem, který byl pro změnu Sehnalem faulován při střelbě v protiútoku. Češi si berou oddechový čas.

27:16

Po ztrátě Veselého přidává Booker další trojku.

26:52

Durant už je na 18 bodech!

26:37

Satoranský našel pod košem volného Audu, který snižuje.

26:20

Palba Američanů za tři body pokračuje. Green se prosadil.

25:56

Oba míče zamířily do obroučky.

25:56

Američané už mají pět faulů. Satoranský tak bude házet dva trestné hody.

25:47

Za tři body odpovídá Holiday.

25:34

Tříbodová rána Davida Jelínka!

25:13

Naštěstí chybuje i Green, příliš vysoký pas na Lillarda. Češi se vrací k míči.

25:09

Jenže Holiday vystihl Audovu přihrávku.

24:58

Veselý proměnil oba trestné hody. Tak teď ještě útočná akce.

24:58

Velká šance pro Čechy! Nesportovní faul Draymonda Greena, což jsou dva trestné hody a rozehrávka ze strany.

24:42

Jenže Middleton dává trojku...

24:22

Jelínek v pravou chvíli přerušuje tlak Američanů svými dvěma body.

23:59

Naopak Holiday se nemýlil... Rozdíl o deset bodů, což není na postupové vyhlídky zrovna ideální skóre.

23:46

Satoranský cílil za tři body, ale svou střelu neproměnil.

23:36

Durant zvyšuje americké vedení. Češi reagují time-outem, potřebují trochu uklidnit do koncovky.

23:23

Pátá ztráta Schilba. To je ohromná škoda.

22:58

Veselý po dobrém začátku do čtvrtiny nyní marně hledá cestu do koše.

22:37

Na druhé straně naopak trojku dává Lillard. Jeho druhá v utkání

22:28

Dvě české střely s útočným doskokem, ani jedna se ale neujala.

21:59

Bohačík naopak vystihl pas Holidaye a Češi mohou opět do útoku.

21:55

Schilbovu přihrávku vystihl Middleton. Čtvrtá ztráta českého ostrostřelce.

21:28

Výborně! Honza Veselý se nemýlil z další střely. Na druhé straně naopak míjí Middleton.

21:08

Ze střední vzdálenosti z odskoku odpovídá Durant.

20:47

Balvín smečuje mít obouruč do koše!

20:38

Faul na Schilba při hře. Trestné hody to nebudou. Ale Booker musí střídat, má už tři fauly a Popovich si jej chce pošetřit.

20:29

Durant byl faulován při střelbě. Dostal šanci házet šestky a využil jeden z pokusů.

20:18

Satoranský byl při těžké střele zblokován Bookerem.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Druhý poločas začne přibližně v 14:53.

Připomínám, výhra nebo prohra o bod bude znamenat postup Čechů do čtvrtfinále. Jakákoliv další porážka situaci zkomplikuje, ale stále se hraje o skóre.

Český tým bojuje srdnatě, bojuje ze všech sil, bojuje o všechno. Tato příležitost se totiž nemusí zase dlouho opakovat. Češi v první čtvrtině dokázali soupeři utéct až na dvouciferný rozdíl, ale bylo jasné, že střelecké trápení Američanů nebude mít věčného trvání. Spojené státy to rozbalily hlavně ve druhé čtvrtině, v níž nasázeli 29 bodů! Ale Češi dokáží zatím držet se soupeři krok a to je důležité.

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:53

Blake Schilb dává ze středu trojku a snižuje na rozdíl čtyř bodů!

19:29

Durant se uvolnil kolem obránce a povedlo se mu dát dva body.

19:16

Jenže se netrefuje na druhé straně ani Veselý za dva body.

19:04

Tatum a Durant stříleli za tři body, oba míjí své pokusy.

18:48

Balvín se z otočky na hranici šestky tentokrát neprosadil.

18:30

Tatum si dobře seběhl blíž ke koši, jenže Veselý jej blokuje!

18:07

Český dlouhán využívá jeden pokus.

18:07

Faul na Veselého při střelbě, budou to dva trestné hody.

17:47

Tatum ze střední vzdálenosti dává českému výběru pořádně zabrat.

17:37

Českému týmu vypršel čas na zakončení. Obrana soupeře se nyní překonávala, navíc Durant se blýskl blokem.

17:10

Američané dál pálí ostrými. Tatum střílí další dva body svého týmu.

16:51

Veselý na druhé straně palubovky využívá střelu zpodkoše.

16:29

Lillard tentokrát zvolil přihrávku na Adebaya, který se nemýlí.

16:12

Gregg Popovich si vybírá oddechový čas.

16:12

Po Holidayově minele se daří Satoranskému snížit na rozdíl dvou bodů!

15:48

Veselý si sám doskočil vlastní neúspěšnou střelu, vyhnul se obránci a na druhý pokus už posílá míč do obroučky.

15:20

Tatum na druhé straně míjí trojku.

15:10

Schilbovi se nepovedlo proměnit střelu ze střední vzdálenosti.

14:43

Schilbovu přihrávku vystihl Holiday, který vyrazil do protiútoku, naběhl si až pod koš a snadné skóruje.

14:19

Hra pokračuje, Češi míří do útoku.

14:19

Opět Durant a znovu za tři body! Spojené státy nasázely ve druhé čtvrtině už 19 bodů. Češi si berou time-out.

14:08

Veselému se nepovedlo využít střelu za dva body. Balvín zastavuje soupeře jen za cenu faulu.

13:41

A právě Durant to na sebe vzal a proměnil tříbodovou střelu ze středu!

13:34

Satoranskému nevyšla střela po náběhu ke koši. Durant doskakuje.

13:09

Američané jsou ve druhé čtvrtině nezastavitelní. Adebayo si došel pro dva body.

13:00

Využívá oba pokusy.

13:00

Ondřej Balvín byl faulován při střelbě a bude házet trestné hody.

12:43

Tentokrát se za dva body prosazuje Lavine. Pálí se ostrými na obou stranách.

12:34

Satoranský se nenechá pobízet a přistupuje na přestřelku!

12:16

Green si prošel až pod koš a znovu snižuje.

12:09

Satoranský odpovídá dvěma body.

11:53

Green ovšem na druhé straně dává trojku.

11:41

Důležitý koš Patrika Auda, kterým Češi pozastavili stahování náskoku.

11:18

Middleton proměnil svou první střelu a snižuje na rozdíl tří bodů.

11:05

Jelínek neúspěšně střílel za tři body.

10:54

Útočný faul Tatuma vrací míč českému týmu.

10:42

Auda se dohnal do těžké pozice a chtěl si vynutit faul, jenže z toho nic nebylo.

10:23

Obě se mu povedlo využít.

10:23

Tatum byl faulován při střelbě a bude házet šestky.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

Český tým zatím odvádí výborný výkon a po první čtvrtině vede o sedm bodů. Důležitá je hlavně obrana a schopnost nenabízet Američanům snadné střely.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:57

Jelínek si seběhl z levé strany ke koši a dává střelu za dva body!

I Lillard se mýlí z tříbodové vzdálenosti. Na pravém křídle se mu nezadařilo.

09:20

Ondra Sehnal z levého křídla nezamířil svou trojku přesně.

09:12

Naštěstí Lillard neproměnil střelu po nájezdu ke koši.

09:03

Jenže útok českého týmu končí ztrátou.

08:49

Middleton až příliš chtěl, těžkou střelu neproměnil. Satoranský doskakuje.

08:48

Veselý fauluje Tatuma. Odchází na střídačku, místo něj nastupuje Peterka.

08:41

Veselý se ze své oblíbené pozice na hranici šestky tentokrát netrefil.

08:21

Tentokrát Lavine nezamířil svou tříbodovou střelu přesně.

08:06

Auda se poprvé v utkání zapsal mezi střelce. Pěkně se uvolnil do strany od bránícího protihráče.

07:46

Lillard prolomil své čekání na koš. Čtvrtý pokus za tři body už byl úspěšný. Češi si berou oddechový čas.

07:35

Veselý se nechal obrat o míč Lillardem, který byl následně faulován Balvínem.

07:12

Lavine dává druhou trojku v rychlém sledu. Dal těžkou střelu přes Schilba.

06:45

Holiday přihrál špatně, míč vystihl Schilb. Jenže následně vyslal i on nepovedenou přihrávku a míč se vrací do rukou Američanům.

06:30

Oba týmy si vyměnily neúspěšné střelecké pokusy.

06:01

Okamžitá česká odpověď. Veselý se prosadil za dva body.

05:42

Lavine vypálil nikým nekrytý z levého křídla a proměnuje trojku.

05:32

Satoranský posunul míč na hranici šestky, odkud se prosadil Veselý.

05:13

Durant to na sebe vzal z delší vzdálenosti za dva body.

05:03

Blake! Znovu za tři, krásně kolem clony, nebráněn!

04:54

Chyba Bookera, který se provinil útočným faulem. Češi dostávají míč zadarmo.

04:48

Blake Schilb přidává trojku! Už je na osmi bodech!

04:32

Bookerova střela z perimetru však také nenašla svůj cíl.

04:25

Satoranského střela se odráží od obroučky zpět na palubovku.

04:14

Green fauluje Balvína, nových 14 sekund pro český tým na útok.

03:58

Lillard to dál a dál zkouší za tři body, ale zatím marně.

03:48

Schilbova přihrávka na Veselého pod košem byla moc vysoká, míč končí nakonec v autu a patří Američanům.

03:24

Holiday okamžitě odpovídá. Američané se střelecky chytli.

03:09

Veselý našel Balvína, který se obtočil kolem obránce a přidává na české konto dva body.

02:48

To Durantová rána z perimetru už propadla obroučkou.

02:28

Lillard uspěchal svou střelu po přechodu do útoku. Trojka byla krátká.

02:23

V tzv. "barvě" pod košem se neprosadil ani Balvín.

02:04

Američané mají na začátku utkání vlhký střelný prach. Holiday se mýlí ze střední vzdálenosti.

01:52

Bohačík šestku míjí, míč doskakuje Booker.

01:52

Protiútok českého týmu po ztrátě Bookera. Bohačík dává koš a navíc je faulován právě Bookerem. Američané reagují time-outem.

01:38

Výborná odpověď Schilba, který střílí trojku!

01:20

Satoranského přihrávku vystihl Holiday a rozehrál rychlý protiútok, který smečí zakončil Adebayo.

01:04

Durant zkoušel střelu za tři body, míč se ale odráží zpět do pole, kde doskakuje Balvín.

00:43

Pěkný náběh Veselého, který zakončil jednoruč do koše.

00:31

Na druhé straně zaváhal Adebayo za dva body.

00:14

Schilb se uvolnil kolem soupeře ve střední vzdálenosti a střílí první body.

00:01

Utkání právě začalo.

Američané naskočí v sestavě Lillard, Durant, Holiday, Adebayo a Booker.

Satoranský, Schilb, Balvín, Bohačík a Veselý. To je startovní pětka českého týmu.

V Saitama Super Areně zní hymny obou soupeřů.

Úvodní sestavy:

USA: Johnson, Lavine, Lillard, Durant, Middleton, Grant, Tatum, McGee, Holiday, Adebayo, Green, Booker

Česko: Auda, Vyoral, Satoranský (C), Schilb, Balvín, Peterka, Bohačík, Sehnal, Palyza, Veselý, Jelínek, Šiřina

Rozhodčí: Glišič (SRB), Mazzoni (ITA), Malo (CAN).

Český tým je před vzájemným zápasem ve velmi těžké pozici. Sní o postupu ze třetího místa, avšak skóre v tuto chvíli nehraje příliš v jeho prospěch. Německo totiž prohrálo s Austrálií o 13 bodů a má skóre -16. češi mají ještě před začátkem zápasu s Američany skóre -14. Šance postupu je přes Argentinu (-28) a Japonsko (-46), ale tyto týmy čeká v neděli vzájemný souboj, ve kterém Argentina bude favoritem.

Američané už dvakrát prohráli v přípravě a byť se zdálo, že se postupně rozjíždí, přišla nečekaná prohra 76:83 s Francií. Že je tým Spojených států neskutečně silný se však prokázalo hned v dalším utkání, ve kterém favorité deklasovali Írán 120:66. Tým plný hvězd z NBA bude favoritem i v utkání s Čechy, se kterými se utkali před dvěma lety na mistrovství světa a tehdy vyhráli o 21 bodů.

Čeští basketbalisté, kteří úspěšně prošli náročnou olympijskou kvalifikací, do turnaje vstoupili výhru nad nevyzpytatelným Íránem, který porazili 84:78. Následně nastoupili proti Francouzům, kteří však měli ohromně zvednuté sebevědomí po výhře nad Spojenými státy, a také proti Čechům nakonec dominovali. Češi prohráli o dvacet bodů.

České basketbalisty čeká v sobotu poslední zápas v základní skupině olympijských her. Narazí na superfavority ze Spojených států, proti kterým se pokusí hrát hlavně o skóre, ale také o zázrak. Ale i bez tohoto zázraku v podobě vítězství stále žije naděje, že by se Češi mohli podívat do čtvrtfinále ze třetího místa skupiny. A k tomu potřebují hlavně dobré skóre.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.