Reportáž skončila

French Open - muži

French Open - muži, Dvouhra mužů - finále, start: 13. 6. 2021 15:14

To už je z letošního Roland Garros vše. Děkuji i za kolegy, že jste nás v průběhu turnaje četli a brzy u bílého sportu opět na počtenou!

Nyní už přichází chvíle Novaka Djokoviće, který si podruhé potěžká trofej pro vítěze Roland Garros!

Památeční plaketu si odnesla umpirová rozhodčí a nyní už zmíněné legendy tenisu předaly cenu také Stefanosovi Tsitsipasovi – poraženému finalistovi Roland Garros.

Na dvorec přicházejí tenisové legendy Jim Courier a Björn Borg, kteří budou součástí ceremoniálu.

Na kurtu se už chystá slavnostní vyhlášení, kde jsou připraveny ceny pro oba finalisty a také rozhodčí.

Novak Djoković už dává první pozápasový rozhovor, hovoří francouzsky. Poděkoval divákům za to, že přišli a následně také rodině a svému týmu.

Novak Djoković už zdraví diváky! Získává své 19. grandslamové vítězství, ale teprve podruhé uspěl na Roland Garros. Zde si v semifinále odklidil z cesty místního krále Rafaela Nadala, ale ani ve finále to neměl vůbec snadné. Naopak. Stefanos Tsitsipas byl vynikajícím soupeřem a vedl 2:0 na sety. Djoković se však nadechl k famóznímu obratu. Rozehrál se, od třetího setu převzal otěže utkání do svých rukou a nakonec zaslouženě vítězí. Tsitsipas sedí na své lavici, hlavu má schovanou v tričku. Tuhle prohru bude pochopitelně těžko kousat.

Konec zápasu

6:4

Novak Djoković končí utkání smečí a dotáhl tak do úspěšného konce skvělý obrat ze stavu 0:2 na sety!

A-40

Hodně dlouhá výměna! V jejím závěru si vytvořil převahu Djoković, jenž má po forhendovém winneru druhý mečbol!

40-40

Tsitsipas se udržel ve hře a trefil fantasticky úder po lajně! Ještě je v zápase!

40-30

Djoković šel po servisu na síť a křížným bekhendem si zajistil mečbol!

30-30

Bekhend Djokoviće byl moc dlouhý, už předtím servis Srba byl hraniční... Třicet oba!

30-15

Ve výměně od základní čáry přišel nečistě trefený úder Tsitsipase. Djoković je dva míčky od výhry...

15-15

Volej Djokoviće končí na síti. Ozývají se fanoušci Tsitsipase.

15-0

Ve výměně od základní čáry si Djoković počkal na chybu soupeře, která přišla z forhendu.

5:4

Konec přestávky, Novak Djoković jde podávat na vítězství na French Open!

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

Přímý bod! Stefanos Tsitsipas ještě žije a Djoković si to musí doservírovat!

40-A

Tsitsipas zahrál bekhend na boční lajnu a má výhodu!

40-40

Půjde se přes shodu...

30-40

Tsitsipas s pomohl servisem, který Djoković returnoval za základní čáru.

30-30

Pěkný kraťas Novaka. Třicet oba.

15-30

Tsitsipas si pomohl servisem.

15-15

Djoković dokázal rozběhat Tsitsipase a uspěl v této výměně. Utkání trvá už čtyři hodiny.

0-15

Nepovedený return Djokoviće.

5:3

Ten získal čistou hrou a je jediný gem od svého 19. grandslamového vítězství!

40-0

A Djoković směřuje k zisku tohoto gemu.

30-0

Paráda! Tsitsipas byl včas u kraťasu a ještě balónek dobře umístil na boční lajnu. Tam se ale vrátil Djoković, obraným lobem se vrátil do hry a následně sám zakončoval forhendem do volné části kurtu.

15-0

Výměna od základní čáry. Páska zastavila úder Tsitsipase.

4:3

Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.

4:3

4:3

Stefanos Tsitsipas v tomhle gemu odolal, odvrátil dva brejkboly a ještě drží naději na obrat!

40-A

Bekhend Djokoviće vylétl do autu. Tsitsipas má výhodu!

40-40

Tsitsipasovi byl zahlášen aut, ale rozhodčí na umpiru opravila čárového. Výměna se opakuje, čemuž se diví Djoković.

40-40

Shoda! Tsitsipas uspěl ve výměně od základní čáry, kdy přetlačil Djokoviće forhendovými údery.

40-30

Tsitsipas ale ještě zůstává ve hře! V dlouhé výměně se dostal na síť a odvrátil první brejkbol.

40-15

Vypadalo to na eso Tsitsipase, ale umpirová rozhodčí viděla aut! Řek musí na druhý servis.

40-15

Tsitsipas pokazil křížný forhend a čelí dvěma brejkbolům na 2:5!

30-15

Dvojchyba Tsitsipase. Následovala lekce nespisovného řeckého jazyka.

15-15

Djoković se dostal do výměny a v té byl poté lepším hráčem.

0-15

Tsitsipas si došel na síť pro vítěznou smeč.

4:2

Novak Djoković ukončil výměnu forhendem do rohu dvorce a dva gemy mu schází k triumfu!

40-15

Tsitsipas ani teď nedostal míček po servisu soupeře do hry.

30-15

Kvalitní servis a další fiftýn pro Djokoviće.

15-15

Djoković to ale vzápětí dokázal napravit.

0-15

Djoković zahrál moc dlouhý forhend. Chyba z kategorie nevynucených.

3:2

3:2

3:2

Kvalitní servis, který Djoković nevrátil do kurtu. Tsitsipas tedy snižuje.

30-40

Tsitsipas se přeci jen dostává k možnosti gembolu.

30-30

Djoković dokázal z bekhendu vyškrábnout křížný forhend soupeře a následný pokus Tsitsipase o kraťas skončil na síti.

15-30

Djoković zahrál forhendový prohoz a snížil stav gemu.

0-30

Djoković zahrál do autu. Další fiftýn pro řeckého hráče.

0-15

Tsitsipas nyní dobře rozhazoval údery a forhendem k boční lajně výměnu ukončil.

3:1

Eso po servisu na téčko! Djoković snadno potvrdil předchozí brejk.

40-0

Bekhendový úder Tsitsipase se snesl za základní čáru. Tři gemboly Noleho.

30-0

Djoković utnul výměnu dropshotem a dává soupeři najevo, že to má pod kontrolou.

15-0

Tsitsipas poslal return na druhý servis soupeře jen do autu.

2:1

2:1

2:1

Novak Djoković bere soupeři v pátém setu servis a tohle začíná vypadat pro Stefanose Tsitsipase už špatně! Srb své podání neztratil od konce druhé sady.

A-40

Djoković od základní čáry přetlačil soupeře a má brejkbol!

40-40

Kraťas Řeka. Ten Djoković doběhl a forhendem umístil míč mimo dosah soupeře. Shoda!

40-A

Jde se přes výhodu Tsitsipase.

40-40

Djoković se dostává na shodu.

30-40

Tsitsipas opět zkusil kraťas. Jelikož Djoković poslal prohoz do autu, jednalo se tentokrát o dobré rozhodnutí

30-30

Tsitsipas následně zabodoval ze servisu.

30-15

Dropshot Tsitsipase, který Djoković téměř zázračně doběhl a téměř od země ještě míček vytáhl křížem k boční lajně. Neskutečný úder!

15-15

Djoković to ale vzápětí napravil a ozývají se také jeho příznivci.

0-15

Po Djokovićově bekhendu byl zahlášen aut. Míček zřejmě dopadl za základní čáru.

1:1

Dobrý servis Novaka a moc dlouhý return Tsitsipase. Gem pro Srba.

40-30

Tsitsipas uspěl na síti a ještě se drží v tomto gemu.

40-15

Výměna od základní čáry. Nakonec moc dlouhý úder Tsitsipase.

30-15

Djoković teď poslal forhend až do deblové části kurtu.

30-0

Další fiftýn pro Djokoviće.

15-0

Djoković rozběhal svého soupeře. Byť z téčka nezakončil winnerem, obranný úder Tsitsipase do kurtu nezamířil.

0:1

Publikum je spíše na straně Tsitsipase. Jeho část fanoušků je velmi hlučná.

0:1

Tsitsipas si na úvod páté sady uhrál gem na servisu. Co na to Djoković?

40-A

Tsitsipas použil taktiku servis – síť. Udělal dobře.

40-40

Forhend Tsitsipase končí v koridoru pro debl. Shoda.

40-A

A výborný servis!

40-40

Tsitsipas si všiml, kam se Djoković rozbíhá a adresoval mu forhend do protipohybu. Dobré řešení.

40-30

Nyní ale řecký tenista příliš přepálil bekhendový úder. Brejkbol pro Djokoviće!

30-30

Tsitsipas zahrál dva skvělé forhendy a ten druhý už mířil do protipohybu soupeře.

30-15

Řekovou odpovědí je eso.

30-0

Tsitsipas musel na druhý servis a následnou výměnu vyhrál Djoković.

15-0

Do páté sady vstupuje fiftýnem Djoković.

0:0

Ve čtvrtém setu Djoković dominoval a pokračuje tak v obratu tohoto finále. Uvidíme, zda to v pátém setu dokoná, nebo se přeci jen bude radovat Tsitsipas, jenž utkání tak dobře rozehrál?

6:2

Djoković podal ven z kurtu a bekhendem po lajně už pak nedal soupeři šanci! Finále Roland Garros rozhodne až pátý set!

40-30

Djoković to zatím neukončil. Svůj finální forhend poslal za základní čáru.

40-15

Výborný servis na téčko, po němž Tsitsipas míč jen škrtnul. Dva setboly pro Noleho!

30-15

Dobrý return Tsitsipase. Djoković se po něm vyhodil.

30-0

A také výborný servis.

15-0

Djoković vytáhl ze zásobníků svých úderů nechytatelný bekhend po lajně.

5:2

5:2

5:2

Eso Tsitsipase, které také uzavřelo tenhle gem. Djoković si to tedy musí dopodávat.

15-40

Djokovićův return dolétl mimo vymezené území.

15-30

Djoković zahrál při přechodu na síť jen do pásky.

15-15

Djoković to sehrál velmi dobře a zakončil forhendem po lajně.

0-15

Tsitsipas si nyní otevřel kurt a z bekhendu toho využil.

5:1

Čistá hra pro Novaka Djokoviće, který je krůček od zisku čtvrté sady.

40-0

Djoković z bekhendu prohodil Tsitsipase.

4:1

Stefanos Tsitsipas koriguje skóre sady čistou hrou.

0-40

Tsitsipas už nemá ve čtvrtém setu co ztratit a tak se tlačí do rychlého ukončování výměn. Hned po returnu Djokoviće zahrál křížný forhend – vítězný.

0-30

Tsitsipas zaútočil na forhend Djokoviće. Ten vracel po lajně do autu.

0-15

Tsitsipas začal servírovací gem přímým bodem.

4:0

Až teď jsme viděli výměnu. Z té se Tsitsipas vyhodil forhendem a čtvrtý set se mu už velmi vzdaluje.

40-0

Tsitsipas poslal return do autu.

30-0

A další bodík pro světovou jedničku.

15-0

Djoković začal gem na servisu ziskem fiftýnu.

3:0

3:0

3:0

Dropshot par-excellence z bekhendu Djokoviće! Nole tedy vede už o dva brejky!

A-40

Djoković zahrál bekhend po lajně. Poté pouštěl lob Tsitsipase do autu, což se mu málem nevyplatilo. Míček skončil v autu jen těsně.

40-40

Moc dlouhý forhend Djokoviće. Tohle je další maratónský gem...

40-A

Tsitsipas skvěle zarervíroval a má výhodu.

40-40

Po dlouhém bekhendu Djokoviće se bude i nadále bojovat o tento gem.

A-40

A brejkbol pro Djokoviće!

40-40

Djoković se ale vrací na shodu.

40-A

Tsitsipas nejprve zkrátil hru. Djoković míček doběhl a ještě ho vrátil tak, že se jeho soupeř ocitl v těžké pozici. Tsitsipas ho však i z těžkého úhlu ještě vyškrábl do dvorce a má výhodu!

40-40

Tsitsipas trefil z forhendu jen pásku. Shoda.

40-A

Tsitsipas si pomohl servisem a následným křížným úderem. Obranný lob Djokera spadl těsně mimo kurt.

40-40

Zatím ne. Djokovićův return končí na síti.

40-30

Djoković si vydřel brejkbol. Tak uvidíme, za se mu podaří náskok ještě navýšit...

30-30

A třicet oba!

30-15

Tsitsipas teď ale zaznamenal eso.

30-0

Djoković dokonale přečetl servis soupeře. Tsitsipas se jen otočil za další returnem.

15-0

A další výborný return srbského hráče.

2:0

Djoković přidal vítězný bekhend a teď na kurtu vládne.

40-15

Djoković přetlačil Tsitsipase a míří za potvrzením brejku.

30-15

Tsitsipas zahrál až za základní čáru.

15-15

Další forhend byl naopak naprosto přesný. Skončil v rohu kurtu.

0-15

Djokovićův forhend vylétl mimo vymezené území.

1:0

Novak Djoković bere soupeři na úvod čtvrtého setu servis a je vidět, že se dostal do svého živlu!

40-15

Tsitsipas přepálil úder a Novak Djoković startuje set dvěma brejkboly!

30-15

Teď už si Tsitsipas dokázal servisem pomoci.

30-0

Djoković se dostal do tempa. Výtečnými returny trápil v pátek Nadala a teď i Tsitsipase.

15-0

Djoković získal první fiftýn ve čtvrtém setu.

0:0

Tsitsipas je už připraven a jde servírovat.

0:0

Stefanos Tsitsipas si vyžádal lékařské ošetření. Na start čtvrtého setu tedy ještě musíme čekat.

0:0

Novak Djoković ve třetím setu konečně nalezl recept na svého houževnatého soupeře a snížil skóre utkání na 1:2. Uvidíme, co nám přinese čtvrtá sada.

6:3

Novak Djoković hned první setbol využil a snižuje skóre zápasu!

40-30

Skvělý forhend Djokoviće, na který dokázal Tsitsipas dobře zareagovat. Pak měl trochu smůly, když jeho obranný úder skončil těsně za základní čarou. Setbol!

30-30

Dvojchyba! Ještě šance pro Tsitsipase zabjovat.

30-15

Tsitsipasův forhend spadl přesně na boční lajnu.

30-0

Opět agresivní hra Novaka. Výměnu ukončil křížný forhend.

15-0

Djoković nyní dlouho bušil do obrany svého soupeře. Nakonec ji přetlačil bekhendovým stopbolem!

5:3

Stefanos Tsitsipas tenhle gem získává a ještě zůstává ve třetím setu.

30-40

Skvěle! Djoković dobíhal stopbol. Balónek dokázal vrátit křížem, ale to doběhl zase Tsitsipas, který pak byl na místě i při dalším Djokovićově úderu. To už jen nastavil raketu a usměrnil míček do volného kurtu.

30-30

Tsitsipas zatím nepřipouští setboly. Křížným forhendem vymetl roh dvorce.

30-15

Tsitsipas dobře zvolil kraťas, kterým s soka natáhl k síti. Pak ho prohodil.

30-0

Djoker se nám rozehrál. Tsitsipas útočil do jeho forhendu, ale Srb to přečetl a po lajně uklízel do volného dvorce.

15-0

Výtečný return Djokoviće.

5:2

5:2

5:2

Novak Djoković svůj servis uhájil a je jediný gem od zisku třetí sady.

40-30

Skvělý bekhendový dropshot Djokoviće! Tsitsipas tam byl už příliš pozdě.

30-30

Tentokrát byl úspěšnější Djoković. Tsitsipas se už ocitl v těžké pozici a zahrál do autu.

15-30

Ve výměně od základní čáry uspěl Tsitsipas. Z Djokovićovy rakety nakonec přišla chyba.

15-15

Tsitsipasův příliš dlouhý return na druhý servis soupeře.

0-15

Tsitsipas velmi dobře returnoval a Djoković pak odehrál míček až za základní čáru.

4:2

Další přímý bod Tsitsipase, který se i podle řeči těla potřeboval takto nastartovat.

30-40

Moc dlouhý úder Djokoviće.

30-30

Nyní si ale pomohl přímým bodem a vítězně zatnul pěst.

30-15

Co se to s Řekem děje? Stefanos Tsitsipas dělá druhou dvojchybu v řadě.

15-15

Dvojchyba Tsitsipase. Teprve druhá v zápase.

0-15

Výborný servis Tsitsipase ven z kurtu. Djoković míček jen lehce škrtl raketou.

4:1

Konec přestávky, podávat bude Stefanos Tsitsipas.

4:1

4:1

Novak Djoković poměrně s přehledem potvrdil brejk a třetí set má rozehraný dobře.

40-15

Tentokrát Djoković podal tak, že Tsitsipas balón nevrátil do kurtu.

30-15

Tsitsipas trefuje vítězný return!

30-0

Opět vítězný bekhend Djokoviće. Nole to trefil hezky křížem.

15-0

Djoković umístil bekhend do rohu kurtu. Tsitsipas byl bez šance.

3:1

Výborný return, po kterém zahrál Tsitsipas bekhend za boční lajnu! Obrovsky důležitý gem pro Novaka Djokoviće!

A-40

Novak Djoković opravdu tvrdě útočí na zisk tohoto gemu. Má v něm už čtvrtý brejkbol!

40-40

Gem pokračuje! Djoković byl úspěšnější ve výměně od základní čáry.

40-A

Stefanos Tsitsipas trefil výborný servis a má výhodu!

40-40

Djoković si Tsitsipase připravil a měl na raketě brejk! Finální forhend, kdy měl odkrytý kurt, však poslal za boční lajnu. Velká chyba.

A-40

Djoković na to ale tlačí a zase má dispozici brejkbol!

40-40

Skvělý servis a bekhend po lajně! Řek opět odvrátil brejkbol.

A-40

Tsitsipas vyhodil forhend do deblového koridoru a opět je pod tlakem brejkbolu soupeře!

40-40

Tsitsipas se ocitl na síti a smeč zvládl! Další shoda. Tenhle gem může být klidně klíčový.

A-40

Vynikající forhendový return Djokoviće! Ten má další brejkbol.

40-40

Stefanos Tsitsipas si natáhl Djokoviće na síť kraťasem a pak ho křížným forhendem prohodil! Shoda.

A-40

Tsitsipas nedostal forhend po lajně do kurtu a Novak Djoković má brejkbol! To je důležitý moment!

40-40

Výměna od základní čáry. Tsitsipas na její závěr zahrál do sítě a najednou jsme na shodě

30-40

Djoković se ale ještě udržel. Na jeho bekhend po lajně nestačil soupeř zareagovat.

15-40

Tsitsipas zatím směřuje za ziskem gemu.

15-30

Tsitsipas mohl po servisu tlačit a výměnu ukončil forhendem po lajně. Navíc do protipohybu Djokoviće.

15-15

Míček získává Djoković.

0-15

Tsitsipas zahrál bekhendový kraťas, na který už Novak nezareagoval.

2:1

2:1

2:1

To dokázal díky kvalitnímu servisu a následnému forhendu křížem.

40-30

Djoković zatím nepřipouští komplikace a má šanci ukončit gem.

30-30

Tsitsipas se dostal na stav třicet oba.

30-15

Djoković vyhnal Tsitsipase přípravným forhendem ven z kurtu a pak hrál do jeho protipohybu.

15-15

Tsitsipas srovnal stav gemu.

15-0

Práce pro umpirovou rozhodčí, která osobě kontrolovala, kam dopadl úder Djokoviće. Byla to lajna a tutíž fiftýn pro Srba.

1:1

Stefanos Tsitsipas zavřel gem esem a vyrovnává třetí sadu.

15-40

Tsitsipas má k dispozici dva gemboly.

15-30

Tsitsipas zasáhl míček po returnu soupeře rámem a podle toho to i dopadlo.

0-30

Eso!

0-15

Tsitsipas postupně přešel až na síť, kde zakončoval z forhendu.

1:0

Světová jednička opět byla dostatečně agresivní. Finálním úderem byl křížem hraný forhend.

40-15

Následně to ale Djoković zakončil vítězným úderem.

30-15

Forhendový úder Djoković umístil těsně za boční lajnu, tedy do autu.

30-0

Opět dobrý servis. Pak následoval i kvalitní forhend a Tsitsipas se neubránil.

15-0

Novak zahájil přímým bodem ze servisu.

0:0

Novak Djoković se šel převléknout do útrob areálu. Už se vrátil v suchém oblečení a třetí sada začne za malou chvíli.

0:0

Druhý set byl poměrně jednoznačnou záležitostí pro Stefanose Tsitsipase. Ten tedy vede už 2:0 a nachází se jedinou získanou sadu od vítězství na Roland Garros!

2:6

Tsitsipas ukončil druhý set esem a má to rozehrané opravdu výborně!

15-40

Stefanos Tsitsipas výtečně zaservíroval a má dva setboly!

15-30

Djoković vyhodil return mimo kurt.

15-15

Tsitsipas si pomáhá servisem.

15-0

Djoković vytáhl nepříjemný return, který spadl na čáru. To k údivu Tsitsipase uznala i umpirová rozhodčí, která si přišla zkontrolovat stopu po dopadu.

2:5

2:5

2:5

Ten už Tsitsipas proměnil a půjde servírovat na zisk druhého setu!

40-A

Skvělá kombinace bekhendu a forhendu Tsitsipase. Po prvním úderu se Djoković vracel do středu kurtu a forhend Řeka přilétl do jeho protipohybu. Ještě jeden brejkbol!

40-40

Tsitsipas zahrál do pásky, od které se míček odrazil mimo kurt. Shoda.

30-40

První Nole odvrací.

15-40

Stefanos Tsitsipas má dva brejkboly! Velké problémy pro Djokoviće.

15-30

Stefanos Tsitsipas doběhl kraťas Djokoviće a ještě ho zvládl prohodit!

15-15

Stefanos Tsitsipas trefil z forhendu vítězný return!

15-0

Křížným bekhendem dostal Djoković Tsitsipase pod tlak. Vyběhl na síť a tam už to měl snadné.

2:4

Stefanos Tsitsipas ukončil gem esem!

0-40

Djoković se pokoušel prohazovat Tsitsipase, který šel na síť. Míček ale zahrál do autu.

0-30

Moc dlouhý return Novaka.

0-15

Djoković pokazil dropshot. Míček spadl jen na síť.

2:3

2:3

2:3

Čistá hra srbského hráče.

40-0

Výměna od základní čáry. Z té vyšel jako vítěz Djoković.

30-0

Eso Novaka.

15-0

Djoković mohl po servisu tlačit na Tsitsipase a postupným přechodem dopředu si vynutil zisk fiftýnu.

1:3

Stefanos Tsitsipas si servis udržel a nadále tak může těžit z výhody brejku.

15-40

Řek dobře servíruje. Djoković nyní nedostal return do kurtu.

15-30

15-15

Djoković si dobře načasoval přechod na síť, kde už mu stačilo pouze usměrnit míček kousek za ni. Tsitsipas se nacházel u základní čáry.

0-15

Djoković hrál křížný forhend až za boční lajnu a daroval fiftýn soupeři.

30-15

Díky dobrému returnu se prosadil také Tsitsipas.

30-0

Djoković doběhl Tsitsipasův stopbol a poslal míček mimo dosah soupeře.

15-0

Novak Djoković servíroval přesně na čáru.

0:2

Stefanos Tsitsipas zakončil výměnu úderem hned po returnu soupeře a potvrzuje brejk z prvního gemu!

40-A

Djoković byl nyní příliš dlouhý a výhodu má Tsitsipas.

40-40

Tsitsipas hrál z forhendu až za základní čáru. Shoda.

30-40

Tsitsipas zaservíroval ven z kurtu a byl z toho přímý bod.

30-30

Tsitsipas odpověděl forhendovým winnerem do rohu dvorce.

30-15

Nádhera! Djoković dostal Tsitsipase na síť kraťasem a pak zahrál krásný lob.

15-15

Tsitsipas předvedl výtečnou obranu! Djoković ji neprorazil ani od sítě a smečí a poslední volej už srbský hráč nasměroval jen do sítě.

15-0

Djoković zahrál nepříjemný return a Tsitsipas se následně vyhodil z kurtu.

0:1

Stefanos Tsitsipas ale vstupuje do druhého setu brejkem! Využil takové to momentum, které mu dal vyhraný tiebreak.

15-40

Tsitsipas přepálil úder až za základní čáru gem tak ještě pokračuje.

0-40

Tsitsipas dobře rozhazoval údery a finální forhend uklidil k boční lajně. Má tři brejkboly!

0-30

Djoković se vyhodil a daroval soupeři další fiftýn.

0-15

Tsitsipas zahájil dobře druhý set.

0:0

První sada je minulostí! Přinesla napínavou bitvu. Djoković nejprve odvrátil setbol, poté sebral soupeři servis a servíroval na zisk sady, kterou ale ukončit nedokázal. Rozhodoval tedy až tiebreak, v němž se Srb zmátořil ze stavu 0:4 a dokonce si vytvořil setbol. Také Stefanos Tsitsipas ale krizový moment přežil a nakonec byl ve zkrácené hře úspěšnější právě on.

6:7

Stefanos Tsitsipas získává první set! Novak Djoković rozhodně narazil na důstojného soupeře.

6-7

Přelévá se to ze strany na stranu! Djoković zahrál do autu a setbol má Tsitsipas.

6-6

Tsitsipas výtečně zaservíroval a pak zahrál vítězný úder po lajně. Djoković uznale zatleskal.

6-5

Velký obrat Noleho v tiebreaku! Rázem má setbol!

5-5

Djoković opět na síti a opět mu to vyšlo! Tsitsipas měl šanci na prohoz, ale hrál jen do sítě.

4-5

Djoković si došel pro další bodík k síti. Navíc bude podávat.

3-5

Djoković přitlačil a donutil Tsitsipase k obrannému lobu, který Srb zahrál až za základní čáru.

2-5

Tsitsipas zahrál výtečný forhend po lajně a přibližuje se zisku první sady!

2-4

Djoković zabodoval stopbolem. Možná kalkuloval i s tím, že Tsitsipasovi se po předchozím pádu nebude chtít jít do maximálního sprintu.

1-4

Djoković hrál na síti volej do protipohybu soupeře. Tsitsipas ve snaze změnit směr běhu nepříjemně upadl. Něco podobného už dnes potkalo Djokoviće, také tady se to obešlo bez zranění.

0-4

Stefanos Tsitsipas zatím dominuje ve zkrácené hře!

0-3

V další výměně diktoval tempo Tsitsipas. Rozhodl ji bekhendem po lajně, který už Djoković nedokázal vrátit do kurtu. Tsitsipas vede o dva minibrejky!

0-2

Djoković udělal dvojchybu!

0-1

Tsitsipas kvalitně zaservíroval. Djoković netrefil return do kurtu.

6:6

Stefanos Tsitsipas si bere zpátky ztracený servis a první sada jde do tiebreaku!

15-40

Djokovićovi asi pomohla páska, která tečovala úder jeho soupeře tak, že Djoković mohl pálit forhend z téčka. Řek už pak hrál pod tlakem jen do sítě.

0-40

Stefanos Tsitsipas má k dispozici tři brejkboly!

0-30

Na servisu Djokoviće to nebude formalita. Tsitsipas vyhrál i další výměnu!

0-15

Tsitsipas odvrací konec setu. Začal dobře.

6:5

6:5

6:5

Ten je využit! Tsitsipas totiž zahrál křížný forhend do autu. Djoković v minulém gemu odvrátil brejkbol a následně naopak využil svou šanci!

40-30

Djoković se přiblížil k síti a bekhendem dostal pod tlak Tsitsipase. Ten už zahrál bekhendem jen do sítě a čelí brejkbolu!

30-30

Djoković ale srovnal stav gemu.

15-30

Také tato výměna od základní čáry vyzněla pro Tsitsipase.

15-15

Tsitsipas si další míček vybojoval.

15-0

Opět delší výměna. Tsitsipas nakonec zahrál za boční lajnu.

5:5

Djoković pod tlakem ukázal, že je velký hráč a dokázal průběh gemu otočit. je vyrovnáno!

A-40

Tsitsipasovi byl ohlášen aut. Řek se šel přesvědčit, kam míček dopadl. Nakonec výrok čárového akceptoval.

40-40

Hodně dlouhá výměna! Oba hráči drželi míč ve hře. Djoković v závěru přeci jen přitvrdil a donutil svého soupeře k chybě. Shoda!

30-40

Tsitsipas zaútočil na forhend Djokoviće, který se neubránil. Je tu setbol!

30-30

Djoković ale odpověděl esem, což velcí tenisté umějí.

15-30

Djoković začíná mít problémy! Tsitsipas našel na jeho servis protizbraň a drží zajímavý stav.

15-15

Tentokrát byl Djoković na síti úspěšný. Soupeře si připravil a smečí zakončil.

0-15

Djoković pokazil snadno vypadající smeč! Tu zahrál jen do sítě.

4:5

4:5

4:5

Čistá hra pro Tsitsipase, který zakončil výměnu forhendem kros přes šířku sítě. Tenhle úder měl neskutečný úhel!

0-40

Tsitsipas se dostal na síť, kde hrál úspěšně bekhendový volej.

0-30

Tsitsipas tentokrát ukončil výměnu úderem hned po returnu soupeře.

0-15

Eso!

4:4

Djoković to už dále neprodlužoval a zase vyrovnal.

40-30

Tsitsipas se ještě drží v gemu a vidí, že může bodovat i proti Djokovićově servisu.

40-15

Servis do jednoho rohu kurtu a následně hrál Djoković vítězný forhend do druhého.

30-15

Djoković si dobře připravil pozici a forhendem na síti zahrál do protipohybu Tsitsipase.

15-15

Djoković zahrál do autu a Tsitsipas získal svůj první fiftýn na returnu!

15-0

Djoković nadále zůstává na svém servisu stoprocentní.

3:4

3:4

3:4

Stefanos Tsitsipas ukončil gem esem a opět drží vedení.

15-40

Ano. Djoković se u své lavice otřel ručníkem a vrací se na dvorec.

15-40

Tsitsipas teď rozběhal Djokoviće takovým způsobem, že Srb ve snaze doběhnout míček zakopl a zůstal ležet vedle kurtu. Snad ale bude v pořádku.

15-30

Djoković ale snižuje stav gemu.

0-30

Tsitsipas zkrátil hru a vydal se na síť. Djoković mu tam přihrál míč na bekhend a řecký hráč přesným volejem zakončil.

0-15

Eso vytáhl i Tsitsipas.

3:3

Eso! Novak Djoković tak odservíroval čistě i teď.

40-0

Tsitsipas stále čeká na svůj první fiftýn proti servisu soupeře. Nyní returnoval do autu.

30-0

Přímý bod ze servisu Noleho.

15-0

Djoković ukončil výměnu bekhendovým kraťasem.

2:3

2:3

2:3

Z výměny od základní čáry se Djoković vyhodil. Stefanos Tsitsipas tak drží své podání.

30-40

Tsitsipas si nyní pomohl esem!

30-30

Další pokažený forhend Tsitsipase. Řek napálil míč až za koncovou čáru.

15-30

Výměna od základní čáry. Tsitsipas měl problémy s míčkem, který spadl na základní čáru a následný forhend tak pokazil.

0-30

Djokovićův return zamířil do koridoru pro debl.

0-15

Výborná hra Tsitsipase, který se postupně ostal až na síť, kde zakončoval smečí.

2:2

Novak Djoković i podruhé odpodával bez ztráty gemu.

40-0

Opět kvalitní hra Djokoviće z forhendu. Ten přibil soupeře do jednoho rohu kurtu a pak zakončoval do toho volného.

30-0

Djoković dostal soupeře pod tlak kvalitními forhendy. Tsitsipas nakonec poslal za základní čáru obranný lob.

15-0

Djoković výtečně zaservíroval ven z kurtu.

1:2

1:2

1:2

Řek ale ukončil gem esem!

15-40

Čistá hra to nebude, Djoković ještě zabojoval.

0-40

Tsitsipas si dokázal ve výměně od základní čáry odkrýt křížným forhendem kurt a následně Djokoviće proměnil do role diváka.

0-30

Teď si Řek pomohl servisem.

0-15

Tsitsipas nejprve rozběhal Djokoviće a pak se dostal na síť, kde svou práci dokončil. Výborně sehrané.

1:1

Novak Djoković srovnává skóre prvního setu čistou hrou.

40-0

Výtečný servis Djokoviće. Přímý bod.

30-0

Djoković byl úspěšný na síti, kam se dostal po dropshotu soupeře.

15-0

Výměna od základní čáry. Tsitsipas nakonec zahrál míč do deblového koridoru.

0:1

Stefanos Tsitsipas ukončil gem ještě jedním esem! Teď mu přišly tři parádní servisy.

40-A

Druhé eso v řadě!

40-40

Stefanos Tsitsipas ale odpověděl prvním esem zápasu!

A-40

Djoković se dobře bránil. Hrál do bekhendové strany soupeře a ten nakonec chyboval. Druhý brejkbol pro Noleho!

40-40

Tentokrát si Tsitsipas na return soupeře počkal a zahrál vítězný míč.

A-40

Djoković si dokonale poradil se servisem do svého forhendu a balónek vrátil nechytatelným způsobem k protější boční lajně!

40-40

Řek udělal nevynucenou chybu. Ještě se šel podívat na dopad míčku, ale ten byl v autu.

40-A

Půjde se ale přes výhodu Tsitsipase.

40-40

Djoković se ale drží v úvodním gemu.

30-40

Vítězný forhend Tsitsipase, který má gembol.

30-30

Tsitsipas si pomohl podáním ven z kurtu. Poté to forhendem rozdal na druhou stranu a Djoković už vracel jen do sítě.

30-15

Forhend Tsitsipase zamířil až za boční lajnu. Fiftýn pro Djokoviće.

15-15

Djoković nyní neúspěšně returnoval.

15-0

Na podání začal Tsitsipas. Ten udělal dvojchybu.

0:0

Utkání právě začalo.

Oba tenisté už jsou na kurtu, kde probíhá rozehrávka.

Vzájemná bilance hovoří v poměru 5:3 pro Djokoviće. Po prvních pěti duelech přitom vedl v tomto ohledu 3:2 Tsitsipas. Srb ale vyhrál v posledních třech případech. Naposledy letos ve čtvrtfinále antukového turnaje v Římě, kde vydoloval výhru 4:6, 7:5, 7:5. Loni spolu oba tenisté sehráli pětisetový boj v semifinále Roland Garros. Djoković získal první dvě sady, ovšem Řek zabojoval a jít se tak muselo až do rozhodujícího pátého dějství. To už opanoval srbský hráč výsledkem 6:1.

Vítám tu všechny tenisové milovníky! Roland Garros vyvrcholí finálovým zápasem mužského singlu. O triumf na antukovém Grandslamu si to rozdají světová jednička Novak Djoković a Řek Stefanos Tsitsipas. Djoković v semifinále vyřadil zdejšího krále Rafaela Nadala a do utkání půjde v roli papírového favorita. Také Tsitsipas si ale vede v Paříži velmi dobře. Trochu to navíc připomíná situaci z roku 2015, kdy Djoković porazil Nadala již ve čtvrtfinále a od té chvíle byl všemi tipován za za jasného vítěze turnaje. Ve finále ale narazil na Stana Wawrinku, který ho o triumf připravil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.