To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání je u konce a domácí Zaragoza jej nakonec vyhrála o 19 bodů. Ve druhé půli se už projevila větší únava českého celku, nahromaděná z posledních dní a i když se Nymburk ještě ve třetí čtvrtině vzepjal ke srovnání skóre, tak poté už přišla převaha domácích a ti zápas dotáhli do zdárného konce. Nymburk to ale nemusí trápit, neboť v souběžně hraném utkání porazil Bamberg Sassari a to znamená, že český mistr i přes porážku postoupil do Final 8. V něm je už i dnes vítězná Zaragoza.

39:29

Kovář si při souboji o míč s Fernandezem zřejmě poranil rameno, míří na střídačku, trestné hody za něj bude provádět Palyza.

39:10

Rylich dal své dva trestné hody a i on tak má body do statistik.

39:01

Dobrý Zimmermanův blok pod vlastním košem, alespoň něco pozitivního pro Nymburk, kterému tahle čtvrtina nevyšla.

38:28

Tůma to zkusil za tři rána z pravé strany byla ale o malinko delší, než bylo potřeba.

37:47

Ennis na čáře trestného hodu, proměnil první pokus, druhý mu vyskočil z obroučky.

37:31

Poté proměnil i nařízenou šestku.

37:31

Zimmerman doskočil pod košem, dorazil střelu do obroučky a byl u toho i faulován.

37:22

Garcia pod košem a dal dva body.

36:58

Nepřesné trojky na obou stranách, už je to ale asi i jedno.

36:15

Dalton proměnil dva trestné hody, po dlouhé době se prosadil i Nymburk.

36:05

Ze strany domácího celku je to už skoro exhibice, Zaragoza vede o 25 bodů.

35:44

Wiley trefuje, má již 22 bodů.

35:20

Kříž se protáhl mezi dvěma protivníky a trochu krkolomně dokázal zaskórovat.

34:56

Barreiro proměnil další dva trestné hody.

34:56

Nymburk už nestíhá, ztrácí míče a pod vlastním košem se dopouští dalších faulů.

34:25

Wiley z rychlého brejku nekompromisně zakončil, je to o 21 bodů a o vítězi je zdá se rozhodnuto.

34:01

Harris proměnil oba své pokusy.

34:01

Šafarčíkův faul, dnes jeho čtvrtý, Harris bude házet dvě šestky.

33:28

Sulaimon dává trojku, Zaragoza vede o sedmnáct bodů a Nymburk si bere oddechový čas.

32:59

San Miguel v pádu přihrál na Barreira a ten zcela volný smečoval do koše.

32:42

Harris i přes natažené ruce dokázal dostat míč do koše, domácí tým si udržuje poklidný náskok.

32:05

Šestka proměněna.

32:05

Individuální akcí pod koš se prosadil Šafarčík, po dvojtaktu skóroval a ještě byl faulován.

31:45

... a Dalton zase snižuje.

31:35

Harris navyšuje...

30:58

Garcia přidal další body, Zaragoza uniká do čtrnáctibodového náskoku.

30:25

Brussino zahájil čtvrtou čtvrtinu trojkou.

30:00

Sulaimon s klaksonem sice koš nedal, ale byl na něj odpískán faul a bude tak moci hrát dvě šestky.

29:37

A dal ji.

29:37

Harris vypíchl hostům míč, dostal se do brejku a pod košem byl při střele faulován. Má tak šanci na tříbodovou akci.

29:18

Wiley si parádně naběhl pod koš a v plné rychlosti usměrnil přihrávku do koše.

28:48

Sulaimon proměňuje dva trestné hody.

28:27

Neskutečné! Nymburk se dostal do rychlého protiútoku, na pravé straně byl zcela volný Palyza a trojkou srovnal skóre!

27:56

A teď dokonce dává Prewitt trojku z pravého křídla!

27:22

Prewitt ihned skóruje. Sledujeme teď alespoň na chvíli přestřelku.

27:04

Jenže Wiley ihned reaguje a zase navyšuje náskok Zaragozy.

26:39

Palyza se zjevil pod košem a mohl tak dopíchnout Bendovu střelu. Je to o šest bodů.

25:36

Palyza vybojoval na Sulaimonovi míč, Nymburk se dostal do akce tři na jednoho a sám zakončil.

25:18

Nymburku se teď vůbec nedaří se dostat do tempa, v útoku se trápí.

24:50

Benzing sice netrefil, jeho spoluhráči však dokázali doskočit.

24:06

Harding se sice hezky uvolnil, poté ale z volné pozice přestřelil.

23:39

Zaragoza začíná mít na palubovce převahu, vypadá to, že se na hostech začíná projevovat únava z posledních dnů.

23:00

Wiley přetlačil Zimmermana a pak mohl nerušeně smečovat do koše.

22:14

První koš Nymburku, dopichoval Kříž.

21:42

Prewitt prováhal možnost pro střelu z dálky a poté už musel zakončovat, neboť jej tlačil čas. Minul a ani si nevykoledoval faul.

21:17

Na druhé straně skóroval Ennis a Zaragoza vede už o deset bodů.

20:58

Dalton se sice prosmýkl pod koš, ale po poskočení míče od odroučky jej domácí zametli.

20:30

Jako první se v druhém poločasu trefuje Benzing a to hned za tři body.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:59.

Je za námi první poločas, který přinesl rozdílné čtvrtiny. V té první se hosté dokázali dostat do trháku a vypracovali si mírný náskok, jenže ten se po začátku druhé části rozplynul a španělský celek se dostal do vedení, které pak až do konce půle celkem bez potíží držel a do kabin odešel s pětibodovým náskokem.

Nejvíce bodů: Wiley 12 – Dalton 10
Nejvíce doskoků: Brussino 4 – Kříž 8
Nejvíce asistencí: Brussino, Ennis 3 – Benda 3

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

20:00

Ještě jedna střela z křídla, míč však pouze poskočil po obroučce a šel ven.

19:52

Kovář doskočil dalekonosnou střelu domácích a byl poté faulován Harrisem. Na šestky to ale nebude, neboť Zaragoza hraje bez většího množství faulů.

19:08

Benda vysunul Daltona a ten ihned reagoval.

18:48

Harris za domácí přidává dva body z čáry trestného hodu.

18:39

Na nápor Zaragozy reaguje Dalton přesnou trojkou.

18:17

Rozebraná obrana českého týmu, Zaragoza zaznamenává další body.

17:31

Hostující Nymburk si bere oddechový čas.

17:31

Chyba hostů, Ennis se mohl dostat do kontru a nebráněný donesl míč do koše.

17:07

Harris házel šestky, dal obě.

16:54

Kříž z protiútoku srovnává, je to teď opravdu slušná přestřelka.

16:35

Zaragoza se ale hned vrací do vedení.

16:10

Harding si všiml mezírky na středu, prosmýkl se ke koši a vysokým obloučkem skóroval.

15:54

Ennis následné šestky proměnil.

15:54

Další faul hostů, nyní na Ennise pod útočným košem, Prewitt jde kvůli faulům na střídačku.

15:37

Tůma fauloval při útoku hostů, Zaragoza tak může jít do dalšího útoku.

15:22

Málem jsme viděli trojku domácích, míč se doslova vysmekl z obroučky.

14:57

San Miguel fauloval pod košem, Nymburk rozehrává zpod koše.

14:40

Proměnil pouze druhý pokus.

14:40

Sulaimon na čáře trestného hodu, má dva pokusy.

13:51

Dalton ale Nymburku vrací těsné vedení. Teď se oběma celkům při střelbě docela daří.

13:28

No a po Brussinově trojce už Zaragoza vede!

13:14

Harris proměnil dvě šestky.

13:00

Z pravé strany skóruje za tři zcela nepokrytý Palyza.

12:45

Wiley dává za domácí další dva body.

12:24

Zimmerman měl dvě šestky, proměnil pouze tu první.

12:12

K Wileymu se přidává Sulaimon, už je to jen o dva body.

12:00

Dvě nepřesné trojky Nymburku, nejprve minul zcela volný Harding, o chviličku později obroučku nenašel Šafarčík.

11:20

Trojka domácích, přesnou ránu z levé strany předvedl Harris.

10:50

Za domácí reagoval zatím nejlepší střelec – Jacob Wiley.

10:33

Benda záhájil druhou čtvrtinu přesnou trojkou.

09:04

Přesto skórují hosté, po rychlém přechodu přidal dva body Harding.

08:50

Po ztrátě na každé straně, dopředu jde Zaragoza.

08:24

A Zaragoza si hned bere oddechový čas.

08:24

Brejk hostů a Kříž dopichoval nepovedenou střelu o desku. Hosté vedou o šest!

08:05

Palyza teď sice netrefil další trojku, ale Benda doskočil a dorazil!

07:34

Palyza si očividně věří, trojkou dostává Nymburk do vedení!

07:06

A jeden z čerstvých hráčů, hostující Palyza se hned trefil!

06:49

Oba celky hromadně prostřídaly, na palubovce tak máme hráče z laviček.

06:45

Okamžitě však reagoval Wiley.

06:18

Trojka i na straně Nymburku, přes Benzinga střílel Dalton.

05:50

Za hosty skóroval po průniku pod koš Prewitt.

05:27

Wiley si naběhl na zpětnou přihrávku a po krátkém dvojtaktu skóroval o desku.

04:52

A za domácí se trojkou přes Hardinga prosadil Sulaimon.

04:36

Dalton minul trojku, hosté poté neudrželi míč na palubovce. Dopředu jde zase Zaragoza.

04:11

Šestku ovšem neproměnil.

04:11

Wiley se prosadil pod košem, dopíchl Benzingův nájezd a byl u toho navíc faulován.

03:51

Zatím sledujeme basketbal plný soubojů a dobrých obran, střelci se trápí.

03:15

Hostům končil čas, Tůma zakončoval v rychlosti a o kousíček minul.

02:31

Ten al nedal...

02:31

Zimmerman byl faulován při střele, ke koši si dá ještě jeden trestný hod.

02:19

Po jednom koši na každé straně, skórovali Kříž a Hlinason.

01:55

Faul i na opačné straně, Hlinason srazil Tůmu.

01:40

Útočný faul hostů, Zaragoza tak může jít do dalšího útoku.

01:14

A jelikož to bylo při střele za tři, následovaly tři šestky. A Barreiro je všechny proměnil.

01:14

Prewitt právě fauloval Barreira, budou tu trestné hody.

00:43

První koš utkání, po dvojtaktu si do koše došel Prewitt.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Casademont Zaragoza: Sulaimon, Barreiro, Brussino, Harris, Fernandez, Font, Benzing, San Miguel, Wiley, Ennis, Hlinason, Garcia.

ERA Basketball Nymburk: Jirák, Prewitt, Benda, Harding, Dalton, Kovář, Palyza, Kříž, Zimmerman, Rylich, Šafarčík, Tůma.

Rozhodčí: Glišić (SER), Krejić (SLO), Vulić (CRO).

Oba celky jsou již na palubovce, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Pabellon Principe Felipe v Zaragoze začne ve 20 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit Aleksander Glišić ze Srbska, Boris Krejić ze Slovinska a Martin Vulić z Chorvatska.

ERA Basketball Nymburk

Hostům patří ve skupině druhé místo, jenže má ze tří odehraných zápasů stoprocentní bilanci. Nymburk se blýskl hlavně v úterý, kdy hrál v Laktaši proti Bambergu, prohrával již o 18 bodů, přesto zlepšenou hrou ve druhé půli zápas otočil a přivezl si cennou výhru 91:80. I Nymburk tak má velice dobře našlápnuto do Final 8 soutěže.

Odehrané zápasy

Nymburk – Bamberg 91:87
Nymburk – Sassari 90:89
Bamberg – Nymburk 80:91

Casademont Zaragoza

Domácí tým je v této osmifinálové skupině zatím na prvním místě se sedmi body, má ale také odehrán o jeden zápas více, než Nymburk. Zaragoza má bilanci tří výher a jedné porážky a je blízko postupu do Final 8. Španělský celek se naposledy představil v úterý na své palubovce proti Dinamu Sassari, vyhrál pohodlně 105:88 a dal tak zapomenout na debakl z palubovky Bambergu, kde padl o drtivých 41 bodů.

Sassari – Zaragoza 83:95
Zaragoza – Bamberg 77:65
Bamberg – Zaragoza 117:76
Zaragoza – Sassari 105:88

Dobrý večer u basketbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny L mezi týmy Casademont Zaragoza a ERA Basketball Nymburk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.