To je z mé strany vše! Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera.

Česko – Rusko 27:27 (16:14)
Nejvíce branek: Hrstka 5/2, Klíma 4, Patzel 4 – Kiseljov 5/1, Kosorotov 5, Žitnikov 4. Rozhodčí: Bojan Lah a David Sok (oba SLO). Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 9:4. ČK: Klíma (CZE).

Je konec! Čeští hráči uhráli důležitou remízu proti Rusku. Házenkaři Ruska ve druhém poločase dokázali zlepšit svou hru a po většinu vedli. Češi v závěru ale dokázali vedení otočit zpět na svou stranu. Rusové ale ještě znovu vyrovnali. Češi v závěru nedokázali vedení dostat zpět, naopak v posledních sekundách mohli o vedení přijít!

Konec zápasu.

60

Santalov v posledních sekundách netrefuje prázdnou bránu!

60

19 sekund do konce! Navíc signalizovaná pasivita!

60

Odechový čas pro český tým.

60

Kiseljov sedmičku proměnil! Je vyrovnáno!

60

Klíma potřetí vyloučen! Červená karta pro Klímu.

60

Poslední minuta!

59

Češi v kombinaci neuspěli! Rusové mohou vyrovnat!

59

Santalov střelou o zem snížil na rozdíl jediné brankjy!

58

Babák trefuje pouze tyč!

58

Signalizovaná pasivita! Češi musí střílet!

57

Kosorotov ze sedmičky trefuje pouze břevno!

57

Vyloučení v týmu Česko (Leoš Petrovský).

57

Výborně! Klíma se dostal do zakončení, měl prostor a zakončil na vzdálenější tyč!

56

Češi můžou navýšit svůj náskok, jsou u míče!

54

Výborně! Hrstka po rychlé kombinaci zakončuje k tyči! Z levého křídla Hrstka trefuje na zadní tyč!

53

Číp neprostřelil ruského brankáře! Rusové můžou jít do kombinace a dostat se do vedení!

53

Sergej Kosorotov se dostal kolem Petrovského do zakončení a zakončuje se spojky k pravé tyči.

52

Vyloučení v týmu Rusko (Denis Vasiljev).

52

Odpískané prorážení ruského týmu! Češi budou mít šanci navýšit své vedení!

51

Mrkva opět čaruje! Rusové už pět minut nedali gól!

51

Babák dostal přihrávku na spojce. Dostal se do zakončení a trefuje! Češi znovu vedou!

50

Mrkva se teď chytil! Výborným zákrokem drží české naděje!

50

Vyloučení v týmu Česko (Václav Franc).

48

Výborně! Jurka dokázal zakončit přesně z pravého křídla.

47

Odpískaný průraz ruského týmu!

47

Dominik Solák zachytil míč a z brejku zakončuje střelou podél brankáře!

47

Klíma střelou z dálky trefuje pouze tyč!

47

Kosorotov se dostal do zakončení a prostřelil Mrkvu!

46

Český trenér vidí žlutou kartu za protesty!

45

To je důležitá branka, o kterou se postaral Vančo! Prostřelil ruského brankáře střelou k tyči!

45

Alexandr Kotov trestá z brejku a posílá ruský tým do dvoubrankového vedení! Kotov využil chybu opět Kašpárka, který podruhé špatně přihrál!

44

Vyloučení v týmu Rusko (Pavel Andrejev).

44

Dmitrij Kiseljov si vyskočil a prostřelil české obránce i Mrkvu.

43

Babák hned vzápětí na druhé straně trefuje pod horní tyč!

42

Sergej Nikolajenkov po rychlé kombinaci vrací vedení na stranu Ruska!

42

Klíma střelou z dálky trefuje pod horní tyč!

42

Chyba Kašpárka! Po které přichází trest! Daniil Šiškarjov trefuje prázdnou bránu!

41

Mrkva výborným zákrokem podržel naše hráče!

41

Vyloučení v týmu Česko (Marek Vančo).

39

K vidění je teď dost nepřesností na obou stranách. Kašpárek ani Dmitrij Žitnikov nedokázali své akce zakončit.

39

Sergej Kosorotov si udělal prostor ke střele mezi našima hráčema a povedlo se mu znovu vyrovnat.

38

Patzel to zkusil z dálky ze své oblíbené pozice a trefil přesně dolů k pravé tyči.

38

Pavel Andrejev na pivotu úplně volný! Mrkva ale jeho pokus zneškodnil!

38

Pavel Andrejev po rychlé kombinaci dokázal vyrovnat! Rusové trestají teď každou naši chybu.

37

Technická chyba! Českému týmu bylo odpískané prorážení!

36

Dmitrij Žitnikov využívá přesilové hry a snižuje na rozdíl jediné branky. Střelou z dálky prostřelil českého gólmana.

35

Babák pouze do prostředka brány, tam byl ruský gólman připraven.

35

Dmitrij Žitnikov propálil vše co mu stálo v cestě. Svůj pokus umístil pod horní tyč.

34

Miroslav Jurka nezakončil přesně. Poslal míč přímo do prostředka branky, kde stal ruský gólman.

34

Dmitrij Kiseljov se provinil proti pravidlům, odpískané prorážení.

33

Kašpárek podruhé v zápase vyloučen na dvě minuty.

32

Patzel podstřelem k tyči zakončil přesně.

32

Dmitrij Kiseljov na pravé spojce měl dost prostoru. Zakončil přízemní střelou k levé tyči.

31

Patzel prvním střelcem druhého poločasu. Rozhodl se střelou z dálky, kterou zakončil přesně k pravé tyči.

31

Český tým zahájil druhý poločas.

31

Začal druhý poločas.

Skončil první poločas, který český tým dokázal vyhrát 16:14. Češi si vybojovali v první části až čtyřbrankový náskok, nakonec ho ale v závěru prvního poločasu nedokázali udržet. Předvedli několik chyb, které zkušený soupeř dokázal potrestat.

30

První poločas skončil.

30

Pavel Andrejev v posledních sekundách ještě upravuje skore prvního poločasu.

30

Petrovský sebral míč v rozehrávce ruského týmu a nahrál Hrstkovi, který zakončuje přesně.

30

Poslední minuta prvního poločasu.

29

Oddechový čas pro český tým.

29

Alexandr Kotov po rychlé kombinaci zakončuji přesně pod horní tyč.

28

Technická chyba českých hráčů.

27

Pavel Andrejev na pivotu už při signalizované pasivitě nedokázal se dostat do zakončení. Češi budou mít šanci na navýšení.

26

Babák orazítkoval pouze tyč ruské brány!

26

Pavel Andrejev měl prostor k zakončení. Česká obrana ho neubránila a tak ruský hráč zakončuje pod břevno. Mrkva neměl nárok.

25

Kašpárek z dálky propálil vše co mu stálo v cestě.

25

Sergej Nikolajenkov dokázal v přesilovce snížit na rozdíl tří branek.

24

Pro Klímu nepříjemnost! Delegát odpískal špatné střídání! Druhý trest pro českého hráče.

24

Patzel se dopustil prorážení! Češi přicházejí tak o kombinaci.

23

Dmitrij Santalov nedokázal zakončit. Mrkva u tyče byl připraven.

23

Oddechový čas pro Rusy.

23

K Čípovi se dostal odražený míč, byl tam úplně sám a zakončuje střelou podél brankáře!

23

Vasiljev tentokráte na Mrkvu nevyzrál!

23

Ćíp netrefuje prázdnou bránu!

22

Mrkva předvedl několik výborných zákroků, Vasiljev na pivotu už si ale s českým brankářem poradit dokázal.

21

Svou sílu poprvé v zápase ukzauje i Petrovský. Ukázal zkušenosti a zakončil přesně.

20

Soroka podruhé v zápase vyloučen na dvě minuty.

20

Mrkva podržel výborným zákrokem český tým! Sergej Kudinov si vylámal na českém hráči zuby.

20

Kašpárek potrestán dvouminutovým trestem.

20

Kašpárek se štěstím střelou o zem navyšuje české vedení.

19

Kosorotov nakročil do střelecké pozice ze střední vzdálenosti a umístil přesně dolů k pravé tyči.

18

Poprvé v zápase se prosazuje karvinský čaroděj Patzel. Ze spojky trefuje k tyči.

18

Kiseljov střelou podél obránců umístil přesně k levé tyči.

17

Klíma fauloval. Dostal za to odměnu v podobě dvou minut. Rusové si zahrají druhou přesilovou hru.

17

Kašpárek přihrál střelou o zem Užekovi, který z pivota střílí přesně.

16

Daniil Šiškarjov dal sice gól, ale přešlápl. Branka tak nemůže platit.

15

Hrstka proměnil i druhou sedmičku. Rusům nepomohla ani výměna gólmana.

14

Kotov z brejku trefuje přesně.

14

Žitnikov zakončil svůj pokus k tyči.

13

Mrkva podržel české hráče, rusové ale zůstanou u míče.

13

Klíma tvrdou nechytatelnou střelu zakončuje pod horní tyč.

12

Rusové už museli kvůli pasivitě. Mrkva viděl a s pomocí výborného bloku míč zachytil.

12

Hrstka měl ke střele dost prostoru. Z Křídla trefuje na zadní tyč.

12

Daniil Šiškarjov z křídla prostřeluje Mkrvu. Snižuje tak na rozdíl jediné branky.

11

Soroka potrestán dvouminutovým trestrem.

11

Tomáš Číp nádhernou střelou překvapil ruského gólmana.

10

Kosorotov po rychlé kombinaci prostřelil Mrkvu.

10

Hrstka umístil sedmimetrový hod pod horní tyč.

9

Babák vybojoval sedmičku pro naše hráče.

9

Dmitrij Žitnikov propálil vše co mu stálo v cestě.

8

Solák výborně blokem podržel české hráče.

8

Franc zastavil ruského hráče pouze za cenu faulu. Jsou to dvě minuty.

8

Češi dobře brání, rusové mají problém s kombinací.

7

Klíma odměněn žlutou kartou.

7

Babák si dokázal udělat prostor ke střele, kterou proměnil střelou o zem.

6

Kašpárek svůj pokus neproměnil, trefil po teči jednoho z ruských hráčů břevno. Míč ale dokázal vybojovat zpět.

6

Žlutá karta pro tým Rusko (Pavel Andrejev).

5

Dmitrij Kiseljov z dálky se opřel do střely a do protipohybu Mrkvy zamířil dolů k pravé tyči.

4

Češi po technické chybě přicházejí o míč.

4

Hra je přerušena, rozhodčí řeší nějaký problém v zápise.

4

Soroka měl na levém křídle až moc prostoru a zamířil na vzdálenější tyč.

4

Klíma střelou z dálky umístil svůj pokus dolů k levé tyči.

3

Mrkva výborným zákrokem podržel český tým.

2

Rusové ztratili míč a po rychlé kombinaci přidává další branku Číp.

1

Kašpárek si vyskočil a trefil dolů směrem k pravé tyči.

1

Nakonec soupeř o míč přichází po technické chybě.

1

Franc výborně zastavil ruskou kombinaci.

1

Rusové začali první poločas.

1

Utkání právě začalo.

Hráči už jsou připraveni, za okamžik zápas začne.

Úvodní sestavy:

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Jurka, Kašpárek, Babák, Číp, Petrovský, Vančo, Klíma, V. Patzel, Solák, Jan Užek, Piroch, Franc.

Rusko: Tretynko, Kirejev – Santalov, Kiseljov, Nikolajenkov, Kotov, Vinogradov, Korněv, Vasiljev, Kudinov, Šiškarjov, Soroka, Valjullin, Andrejev, Žitnikov, Kosorotov.

Rozhodčí: Bojan Lah a David Sok (oba SLO).

Utkání bude řídit zkušená slovinské duo rozhodčích Bojan Lah a David Sok. .

Oba týmy se naposledy potkaly ve středu, kde čeští hráči po dramatickém souboji podlehli v okleštěné sestavě domácímu Rusku těsně o jednu branku.

Kvalifikace o EHF EURO 2022: Rusko – Česká republika 28:27 (14:13)

Nejvíce branek Ruska: Kosorotov 6, Santalov 5, Shishkarev 5.

Sestava a branky Česka: Galia, Mrkva – Hrstka 4, Bečvář, Babák 4, Číp 7, Vančo, Klíma 5, Patzel 2, Solák 2, Užek 3, Gřešek, Piroch, Franc.

Rozhodčí: Kursad Erdogan, Ibrahim Özdeniz (TUR). Sedmimetrové hody: 4/5 – 2/4. Vyloučení: 5:1. Diváci: 350.

Z každé skupiny postoupí na evropský šampionát v Maďarsku a na Slovensku první dva týmy a doplní je čtveřice celků ze třetích pozic.

Aktuální tabulka skupiny 3:
1. Rusko 3 zapasy / 5 bodů
2. Ukrajina 3 zapasy / 3 body
3. Česko 2 zapasy / 2 body
4. Faerské ostrovy 2 zápasy / 0 bodů

Hezký den všem fanouškům házené. Vítáme vás u sledování online přenosu z kvalifikačního zápasu na ME v házené mužů, ve ktereém se naše reprezentace České republiky představí na domácí palubovce proti Rusku. Utkáním vás provede Michal Chadim.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.