Reportáž skončila

Australian Open - ženy

Australian Open - ženy, Dvouhra žen - 1. kolo, start: 9. 2. 2021 7:24

V druhém kole na Karolínu Plíškovou zřejmě čeká pořádně těžší soupeřka, čtyřicátá hráčka světa Danielle Rose Collinsová, která Karolínu porazila před týdnem tady v Melbourne v přípravném turnaji dvakrát 7:6.

Collinsová své první kolo proti Rumunce Bogdanové ještě hraje, první set ale ovládla výsledkem 6:3.

Jen čtyřicet sedm minut se Karolína Plíšková zdržela na kurtu v prvním kole letošního Australian Open, když výsledkem 6:0 a 6:2 deklasovala Italku Paoliniovou.

Česká tenistka měla na kurtu obrovskou převahu, kterou využila k rychlému vítězství.

Konec zápasu

2:6

Plíšková musela hrát přes druhý servis, zápas ale zakončila přesným forhendem po lajně.

15-40

Následuje šesté a jsou tu dva mečboly!

15-30

Páté eso Karolíny Plíškové.

15-15

Teď se Plíškové povedl mnohem lepší bekhend k základní čáře, Italka v pokleku zahrála míček do zámezí.

15-0

Karolína Plíšková podává na vítězství v zápase, začíná ale nevynucenou chybou z bekhendu.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Paoliniová se poprvé v zápase vydala k síti, kde si zprvu počínala zdatně, nakonec si ale neporadila s lobem Plíškové a volej nad hlavou v záklonu pak nedoletěl ani k síti.

30-40

Ten první Italka odvrací přímým bodem z podání.

15-40

Po dalším nepřesném úderu Paoliniové jsou tu dva brejkboly.

15-30

Přímý bod italské tenistky z podání.

0-30

Italka přidává dvojchybu.

0-15

Paoliniová rozběhala soupeřku, svoji snahu však zakončila forhendem do sítě.

2:4

Plíškové vyšel první servis, krátký return soupeřky pak potrestala jednoduchým vítězným forhendem.

30-40

Paoliniová byla blízko dvěma brejkbolům, místo toho ale po bekhendové chybě musí čelit dalšímu gembolu.

30-30

Plíšková teď měla brutální štěstí, když míček po jejím forhendu stěží přelezl pásku.

30-15

Plíšková kazí forhendový úder, stav 15:30 tu při jejím podání ještě nebyl.

15-15

Paoliniová zahrála forhend do protipohybu Plíškové, druhý vítězný úder Italky v zápase.

0-15

Také Karolína Plíšková pokračuje v přímých bodech z podání.

2:3

Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.

2:3

2:3

Další přímý bod Paoliniové z podání přináší Italce druhou získanou hru.

40-15

Tentokrát už return doletěl do autu.

30-15

Plíšková zahrála dlouhý return Italce pod nohy, ta odehrála míček do zámezí.

30-0

Velmi dobrý servis Paoliniové na kříž, Plíšková stěží vůbec zasáhla míček.

15-0

Plíšková měla navrch, zahrála ale příliš dlouhý bekhend.

1:3

A hned další eso, Plíšková vede 3:1.

15-40

Následuje třetí eso, dva gemboly pro Plíškovou.

15-30

Další přímý bod z podání české tenistky.

1:2

Plíšková zahrála další return do sítě a Paoliniová snížuje na 1:2.

40-15

Po přímém bodu z podání má Paoliniová vůbec první šanci získat gem ve svůj prospěch.

30-15

Rychle ale následuje forhendová chyba tenistky z Apeninského poloostrova.

30-0

Paoliniová zahrála úspěšný bekhend po lajně, jedná se o její vůbec první vítězný úder v zápase!

15-0

Těsný aut z returnu Plíčkové.

0:2

Paoliniová kazí forhend od základní čáry, který končí v síti a také osmá hra tohoto záapsu jde na konto favoritky.

30-40

Nebyl to nehratelný return z pohledu Paoliniové, přesto jej nasměrovala výrazně do zámezí.

30-30

Paoliniová takkřa výjimečně zahrála agresivní return, který Plíšková nedokázala pak udržet ve hře.

15-30

Plíšková zahrála povedený forhend do rohu kurtu a otáčí průběh této hry.

15-15

S razantním forhendem české hráčky si Paoliniová neporadila.

15-0

Dvojchyba Karolíny Plíškové na úvod druhé hry.

0:1

0:1

0:1

První hra druhého setu měla rychlý spád, Paoliniová po returnu české hráčky zahrála příliš dlouhý bekhend a znovu ztrácí svůj servis.

0-40

Paoliniová si neporadila s dlouhým forhendem Plíškové k základní čáře.

0-30

Plíšková se ujímá vedení 30:0 na returnu.

0-15

Už se zdálo, že by Paoliniová mohla na úvod druhého setu zahrát vítězný úder, vypracovala si dobrou útočnou pozici, závěrečný forhend ale zahrála jen do sítě.

0:0

První set trval jen 21 minut, Jasmine Paoliniová v něm nezahrála žádný vítězný úder, naopak měla dvanáct nevynucených chyb.

0:6

Karolína Plíšková zakončila první sadu přímým bodem z druhého podání.

15-40

Plíšková zasypala soupeřku přesnými útočnými údery a disponuje dvěma setboly.

15-30

Eso s pořadovým číslem dva.

15-15

Češka si pomáhá přímým bodem z podání.

15-0

Po krátkém returnu Italky zahrála Plíšková forhendový úder za koncovou čáru.

0:5

0:5

0:5

Plíšková kvalitně zaútočila a vítězným forhendem získává třetí brejk v prvním setu!

30-40

Také bekhend Italky se teď nevešel do kurtu.

30-30

Těsný aut Plíškové při bekhendu po lajně.

15-30

Plíškové trochu pomohla páska, přesto Paoliniová měla dostatek času se dobře postavit k forhendu, ten však trefila jen do sítě.

15-15

Italka kazí bekhendový úder, nasměrovala jej do deblového koridoru.

15-0

Poprvé se v některé z her Paoliniová dostává do vedení díky bekhendu Plíškové, který doletěl těsně za základní čáru.

0:4

Jasmine Paoliniová kazí forhend od základní čáry a prohrává už 0:4.

40-A

Česká hráčka zaútočila důrazným forhendem, obranný úder soupeřky se do kurtu nevešel.

40-40

Druhá dvojchyba Plíškové v této hře.

30-40

Po čase rozehrály tenistky souboj od základní čáry, Paoliniová jej zakončila dalším nečistě zahraným forhendem, který doletěl až k reklamním panelům.

30-30

Dvojchybu do statistik zapisuje i Plíšková.

15-30

Paoliniové teď vyšel dostatečně dlouhý return, Plíšková pak zahrála bekhend výrazně do zámezí.

0-30

První eso šesté nasazené hráčky.

0-15

I při druhém servírovacím gemu Plíšková rozehrála hru přímým bodem z podání.

0:3

Italka vůbec nezvládla forhendový úder po returnu, trefila jej nečistě zcela mimo kurt a i podruhé ztrácí svůj servis.

15-40

Paoliniová svoji druhou dvojchybou nabízí Plíškové dva brejkboly.

15-30

Return české tenistky doletěl do zámezí.

0-30

Plíšková využila další chyby soupeřky k vedení 30:0 na returnu.

0-15

Dobrý start Plíškové do třetí hry, znovu si připravila útočnou pozici, kterou zakončila bekhendem do protipohybu soupeřky. Jedná se o první vítězný úder v zápase.

0:2

Jasmine Paoliniová zakončila druhou hru nevynucenou chybou z bekhendu.

30-40

Plíšková zahrála velmi kvalitní forhend, který se ale Italce povedlo vrátit, následný bekhendový volej lounské rodačky byl nepřesný.

15-40

Plíšková přidává svůj druhý přímý bod z podání v této hře.

15-30

I nadále vidíme řadu chyb, teď se forhendové chyby dopustila Italka.

15-15

Paoliniová zahrála slabý return do středu kurtu, Plíšková zaujala útočnou pozici, pokus o vítězný forhend ale vyhazuje daleko do autu.

0-15

Plíšková do svého vystoupení na servisu vstupuje přímým bodem z podání.

0:1

Česká hráčka zahrála dlouhý return k základní čáře, následný bekhendový úder Paoliniové končí v zámezí a Karolína Plíšková v první hře zápasu získává podání své soupeřky.

40-A

Paoliniová chybuje z forhendu, který nasměrovala do deblového koridoru, následuje třetí brejkbol.

40-40

V souboji od základní čáry tentokrát Plíšková zahrála příliš dlouhý forhend.

30-40

Return Plíškové byl příliš dlouhý.

15-40

Obě hráčky hrály opatrné údery, až Karolína Plíšková se opřela do bekhendu po lajně, s nímž si Italka neporadila.

15-30

Karolína Plíšková si vypracovala útočnou pozici, závěrečný forhend ale zahrála do sítě.

0-30

Italka teď chybovala od základní čáry, má problémy hned při svém prvním servisu.

0-15

Jasmine Paoliniová zahajuje zápas dvojchybou.

0:0

Utkání právě začalo.

Úvodní los vyhrála italská tenistka a zvolila servis.

Velmi dlouhý program v 1573 Areně už se posunul k souboji Karolíny Plíškové s Jasmine Paoliniovou, zhruba za patnáct minut by utkání mohlo začít.

Utkání se odehraje v 1573 Areně jako třetí v pořadí. Program na kurtu zahájí v jednu hodinu Belinda Benčičová proti Lauren Davisové, po nich se představí Radu Albot proti Robertu Bautistu Agutovi.

Jasmine Paoliniová

Jasmine Paoliniová je pětadvacetiletou hráčkou, pro niž je dosavadním maximem na žebříčku 93. místo z března loňského roku. Aktuálně je o pět příček níže, má tak slušnou šanci brzy zlepšit to své maximum.

V hlavní soutěži grandslamů Paoliniová zatím vyhrála jediný zápas, nepřekvapivě se ji to povedlo na French Open, kde na pařížské antuce porazila Alionu Bolsovovou Zadoinovou, pak ale prohrála s Petrou Kvitovou. Celkově se jedná o její pátou účast v prvním kole grandslamového turnaje.

Paoliniová hrála slušně na přípravném turnaji Gippsland Trophy, kde v prvním kole porazila Rebeccu Marinovou a ve druhém Wang Čchiang, byť proti ni prohrávala 3:6 a 3:5. Také tady ji zastavila cestu česká hráčka, ve čtvrtfinále prohrála 1:2 na sety s Karolínou Muchovou.

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková patří dlouhodobě mezi užší světovou špičku, však také od roku 2016 je nepřetržitě v elitní desítce a o rok později osm týdnů celému světu dokonce vládla

Rodačka z Loun však stále čeká na vysněný grandslamový triumf, nejblíže k němu byla v září 2016, kdy došla do finále US Open. V roce 2017 se probojovala do semifinále French Open, o dva roky později do semifinále Australian Open, od té doby už ale na grandslamu nebyla mezi osmi nejlepšími.

Během série přípravných turnajů tady v Melbourne se Plíšková představila na turnaji Yarra Valley Classic, kde si dokonale vyzkoušela styl italských antukářek, neboť v prvním kole porazila Elisabettu Cocciarettovou, pak už ale nestačila na americkou ranařku Danielle Rose Collinsovou.

Hezké úterní ráno při sledování přenosu utkání 1. kola Australian Open, šestá nasazená Karolína Plíšková bude obrovskou favoritkou v zápase proti italské antukářce Jamine Paoliniové.

Jedná se o jejich první vzájemné utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.