Reportáž skončila

PAŘÍŽ (FR.) - GRANDSLAMOVÝ TURNAJ ROLAND GARROS, start: 30. 9. 2020 11:57

Krejčíková si ve 3. kole zahraje s Bulharkou Cvetanou Pironkovou, která se nedávno vrátila po mateřské pauze a zatím hraje výborně. To už je z mé strany vše. Mějte se fajn!

Derby Barbor zvládla lépe překvapivě Barbora Krejčíková! Ta zdolala Strýcovou po tuhé bitvě 6:4, 3:6, 6:3. V prvním setu Krejčíková otočila skóre ze stavu 1:4. Ve druhé sadě už stejné manko nedohnala a také do rozhodujícího dějství nevstoupila ideálně, když si hned ztratila servis. Pak už ale tahala za delší konec provazu a poprvé v životě se může těšit na 3. kolo singlu na grandslamovém turnaji.

Konec zápasu

3:6

Strýcová už neměla co ztratit a tak si vykročila na return hodně dopředu. Z forhendu ho ale zahrála jen do sítě a Barbora Krejčíková se může radovat!

15-40

Bekhendový return Strýcové zamířil do sítě. Dva mečboly pro Barboru Krejčíkovou!

15-30

Forhend po lajně Krejčíkové, která je dva míčky od životního postupu!

15-15

Krejčíková uspěla se servisem do bekhendové strany.

15-0

Strýcová využila druhého podání soupeřky. Dostala se na síť a tam zabodovala smečí.

3:5

Strýcová si dohrála výměnu u sítě a ještě se udržela v zápase!

40-15

Opět kvalitní servis, po kterém následoval forhendový winner.

30-15

Výborný servis na téčko. Krejčíková pak ještě vystihla smeč soupeřky, ale Strýcová si poradila i s následným volejem.

15-15

Křížný bekhend Krejčíkové skončil v autu.

0-15

Strýcová začala gem, který musí získat, dvojchybou.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Krejčíková trefila dobře servis a za následným forhendem do druhého rohu dvorce se Strýcová ani nerozběhla. Krejčíková je blízko postupu do 3. kola!

30-40

Krejčíková vydržela ve výměně déle a má gembol na 5:2!

30-30

Strýcová se teď dobře bránila a Krejčíková byla na bekhendu dlouhá.

15-30

Return Strýcové dopadl do deblového koridoru.

15-15

Krejčíkové vyšel podruhé v krátké době forhendový kraťas!

15-0

Strýcová zahájila gem přesně umístěným forhendem.

2:4

Krejčíková prorazila servis své soupeřky! Dlouhou výměnu od základní čáry rozsekla stopbolem, který Strýcová nedoběhla.

40-A

Bekhend Strýcové zamířil do sítě. Další brejkbol pro Krejčíkovou.

40-40

Strýcová si to zase uhrála aktivitou a je opět na shodě.

40-A

Navíc vyhozená smeč Strýcové. Krejčíková má další brejkbol!

40-40

Strýcová se vydala k síti v situaci, kdy to vhodné nebylo. Krejčíková měla míček srovnaný na bekhendu a úderem po lajně snadno prohodila soupeřku. Shoda.

A-40

Strýcová nyní byla aktivní a Krejčíková jen bránila. Konečnou byl bekhendový volej Strýcové.

40-40

Strýcová vyřešila těžkou situaci esem!

30-40

Moc dlouhý byl úder Strýcové. Krejčíková má brejkbol!

30-30

Po přestřelce od základní čáry nakonec zahrála Strýcová křížný bekhend za boční lajnu. Ještě k tomu pak schytala od rozhodčího varování za své hlasové projevy.

30-15

Krejčíková si poměrně dobře připravila pozici hrou na bekhendu. Dostala se k síti, kde ale výměnu neukončila a Strýcová ji prohodila po lajně!

15-15

Strýcová dokázala zahrát vítěznou smeč z hloubi kurtu. Od sítě byla daleko.

0-15

První fiftýn dalšího gemu jde za Krejčíkovou.

2:3

2:3

2:3

Krejčíková si uhájila svůj servis a strany se budou měnit za jejího vedení.

40-A

Barbora Krejčíková se postupně dostala k síti. Strýcová hrála obranný úder, který se snesl do autu.

40-40

Krejčíková hrála už po dvojím dopadu míčku. Shoda.

30-40

Krejčíková si to nyní s přehledem uhrála na síti.

30-30

Krejčíková zkoušela bekhend po lajně, zastavila ji ale páska.

15-30

Krejčíková trefila vítězný forhend k boční lajně. Strýcová si nadává za pasivní hru.

15-15

Krejčíková zahrála moc dlouhý úder.

0-15

Bekhend Strýcové zamířil pouze do sítě.

2:2

Výměna od základní čáry. Krejčíková měla více ze hry, ale křížný forhend zahrála do autu. Čistá hra pro Strýcovou.

40-0

Return Krejčíkové se do kurtu nevešel.

30-0

Forhend Krejčíkové skončil opět jen v deblovém koridoru. Ve třetí sadě vidíme hodně chyb. Hře asi neprospěla delší přestávka po druhém setu.

15-0

Fiftýn získala Strýcová poté, co její soupeřka zahrála forhend do autu.

1:2

1:2

1:2

Return Strýcové byl příliš dlouhý. Krejčíková je tak první hráčkou, která ve třetím setu udržela servis.

30-40

Bekhend po lajně Krejčíková netrefila ideálně.

15-40

Krejčíková měla ve výměně od základní čáry převahu a nakonec se může těšit ze dvou brejkbolů.

15-30

Po dobrém servisu zahrála Krejčíková bekhend do protipohybu soupeřky.

15-15

Na síť šla také Krejčíková, která zakončovala bekhendovým volejem.

15-0

Strýcová útočila od sítě a to se ji vyplatilo.

1:1

Barbora Krejčíková nakonec podání soupeřky proráží a bere si tak zpět ztracený servis z první hry!

40-A

Dokonce brejkbol Krejčíkové. V tomto gemu třetí!

40-40

Krejčíková zatlačila, dostala se až k síti a Strýcová pod tlakem neudržela míček v kurtu.

A-40

Strýcová umístila forhend přesně do rohu kurtu a má další výhodu!

40-40

Krejčíková se drží v gemu a stále živí naději na rebrejk.

A-40

Krejčíkové se nepovedl dropshot. Tentokrát má výhodu Strýcová.

40-40

Strýcová brejkbol opět odvrací! Krejčíková byla na síti už v těžké pozici a nezvedla míček přes pásku.

40-A

Křížný bekhendový winner Krejčíkové, která má další brejkbol!

40-40

Brejkbol Strýcová rychle odvrátila. Její křížný úder Krejčíková nedoběhla.

40-A

Krejčíková těžila z druhého servisu soupeřky. Po přípravném forhendu se dostala na síť a tam nechybovala.

40-40

Dvojchyba Strýcové. Ta se na sebe hodně zlobí.

A-40

Strýcová rozběhala svou soupeřku a finální smeč už byla snadná.

40-40

Krejčíková tohle trefila skvěle! Křížným bekhendem prohodila Strýcovou, která se zrovna rozbíhala směrem k síti.

40-30

Krejčíková returnovala až za základní čáru.

30-30

Nyní byl zahlášen aut Strýcové.

30-15

Krejčíková zahrála až za základní čáru. Následný kraťas Strýcové už byl tedy navíc.

15-15

Následně ale srovnala stav gemu.

0-15

Strýcová začala dvojchybou.

1:0

Krejčíková se opět vyhodila do autu a Barbora Strýcová ji tak i ve třetím setu brejkla hned při první příležitosti!

A-40

Strýcová má ale další brejkbol!

40-40

Krejčíková to ale sehrála výtečně. Dobře zaservírovala, zahrála forhend do jednoho rohu kurtu, pak do druhého a tam se už Strýcová nepřemístila.

40-30

Strýcová donutila Krejčíkovou k náběhu na síť dropshotem. Krejčíková se pak vyhodila a musí čelit brejkbolu!

30-30

Bekhendový return Strýcové skončil daleko v autu.

30-15

Další výměna patřila Strýcové.

15-15

Krejčíková teď trefila přesně boční lajnu.

15-0

Konečně se hraje. Výměna od základní čáry, z níž se vyhodila mladší Bára.

0:0

Krejčíková se konečně vrací na kurt. Tohle byla nezvykle dlouhá pauza.

0:0

Krejčíková odešla do útrob areálu zřejmě na toaletu. Stále čekáme na její návrat. Strýcová se zatím rozcvičuje a udržuje v provozní teplotě.

6:3

Hned první Strýcová využívá! Krejčíková zahrála pod tlakem do autu. Zápas tak rozhodne až třetí sada.

40-0

Tři setboly pro Barboru Strýcovou!

30-0

Bekhend Krejčíkové zamířil do sítě. Strýcová je dva míčky od zisku setu.

15-0

Strýcová je teď agresivnější hráčkou na kurtu a Krejčíková se hlavně brání. Opět slavil úspěch přístup zkušenější tenistky.

5:3

Strýcová do toho pálila a diktovala tempo hry. Na síti vše ukončila a opět vede s brejkem!

40-15

Výborný return Strýcové, po kterém následovala vítězná smeč!

30-15

Takticky vedená výměna. Strýcová šla na jejím konci na síť, Krejčíková ji lobovala, ovšem zahrála až za základní čáru.

15-15

Krejčíková srovnává stav gemu.

15-0

Strýcová teď po celou dobu výměny útočila. Krejčíková dělala, co mohla, ale proti poslednímu voleji už byla bezmocná.

4:3

Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

4:3

4:3

Strýcovou nejprve ještě udržela ve hře páska, o chvíli později ale zahrála Krejčíková vítězný forhend z téčka. Na brejky je vyrovnáno a zatím to má podobný průběh jako v první sadě!

15-40

Krejčíková má ale dva brejkboly! Strýcová hrála forhend pouze do pásky.

15-30

Strýcová si pomohla servisem a následným forhendem po lajně.

0-30

Tentokrát prohoz po lajně z rakety Krejčíkové.

0-15

Strýcová na síti neukončila výměnu a následně se nepopasovala z prohozem soupeřky.

4:2

Strýcová zahrála forhend po lajně do těsného autu. Barbora Krejčíková tak snižuje skóre druhé sady.

30-40

Strýcová hrála volej jen do sítě. Krejčíková tak má gembol.

30-30

Nyní přišla dvojchyba Krejčíkové.

15-30

Krejčíková šla po servisu na téčko a přesným forhendem výměnu ukončila.

4:1

Strýcová tentokrát brejk potvrdila a odskakuje své soupeřce na stav 4:1. To už tu ale v prvním setu také bylo...

40-15

Čistá hra to nebude. Krejčíková předvedla úspěšný přechod na síť.

40-0

Vítězný forhend Strýcové!

30-0

Servis na bekhend, Krejčíková returnovala do sítě.

15-0

Kratší úder Strýcové chtěla Krejčíková trestat smečí z téčka. Zahrála ji ale do autu.

3:1

Krejčíková nedokázala prorazit obranu Strýcové, která se dobře pohybovala na základní čáře. Poslední forhend skončil jen na síti a Strýcová se tedy vrací do vedení s brejkem!

A-40

Strýcová má druhý brejkbol v tomto gemu!

40-40

Fantastický return Strýcové. Krejčíková nemohla na míček dosáhnout. Shoda.

40-A

Krejčíková dobře zkombinovala forhend z bekhendem. Díky tomu mohla na síť a tam ukončit výměnu stopvolejem.

40-40

Ten využit není. Strýcová si za pokažený return hlasitě vynadala.

A-40

Strýcová má brejkbol!

40-40

Krejčíková se snažila prohodit Strýcovou. Ta se forhendem natáhla a vracela míček někam k boční lajně. Aut hlášen nebyl, i když to vypadalo na hraně. Krejčíková se divila a umpirový rozhodčí tak vše sám zkontroloval. Nakonec ale potvrdil shodu.

30-40

Krejčíková udělala dvojchybu a komplikuje si tak závěr gemu.

15-40

Kvalitní servis a vítězný forhend do rohu kurtu. Strýcová navíc při rozběhnutí podklouzla, takže neměla šanci hrát.

15-30

Strýcová tentokrát předvedla výborný return.

2:1

Teď navíc byla proti Strýcové páska, která její volej tečovala do dosahu Krejčíkové! Máme tu tedy okamžitý rebrejk!

15-40

Strýcová si natáhla soupeřku na síť. Pak to ale nedohrála, jak chtěla a Krejčíková ji ztrestala smečí. Dva brejkboly!

15-30

Krejčíková returnovala daleko do autu.

0-30

Moc dlouhý bekhend Strýcové.

0-15

Strýcová nevměstnala míček po náběhu na síť do dvorce.

2:0

Krejčíková se ani teď netrefila do kurtu a Barbora Strýcová se opět může těšit z lepšího vstupu do setu!

40-15

Forhend Krejčíkové skončil na síti. Strýcová má dva brejkboly!

30-15

Tentokrát moc dlouhý úder rodačky z Ivančic.

15-15

Krejčíková si tentokrát počínala v dlouhé výměně lépe a zakončila ji forhendem po lajně.

15-0

Z výměny od základní čáry se vyhodila Krejčíková.

1:0

Krejčíková si připravila výbornou pozici na síti. Smeč ale trefila zřejmě rámem a míček skončil v autu. Škoda pro ni, v tomto gemu mohla Strýcovou potrápit i více.

40-30

Výměna od základní čáry. Na závěr byla Krejčíková z bekhendu moc dlouhá.

30-30

Krejčíková uspěla s kraťasem. Strýcová se nestačila včas rozběhnout.

30-15

Servis na téčko a poté následovalo nekompromisní zakončení na síti.

15-15

Na křížný bekhend Krejčíkové z téčka Strýcová nedosáhla.

15-0

Strýcová si pomohla servisem.

0:0

Barbora Krejčíková v první sadě prohrávala už 1:4, pak ale získala pak gemů v řadě a skóre tedy otočila. Uvidíme, jak Strýcová v dalším průběhu utkání zareaguje.

4:6

Obranný úder Strýcové byl krátký a Krejčíková toho využila k náběhu na síť. Forhendový volej nepokazila a ukončila tak první set!

40-A

Return Strýcové spadl do deblového koridoru. Krejčíková má setbol!

40-40

Shoda. Úder Strýcové skončil pouze na síti.

40-30

Ještě se ale bude hrát. Strýcová poslala úder do autu.

40-15

Obranný úder Strýcové měl výtečnou délku. Krejčíková po odskoku míčku od základní lajny zahrála moc dlouhý forhend. Strýcová má dva brejkboly!

30-15

Krejčíková si připravila pozici dvěma forhendy do stejného rohu kurtu. Pak už to měla na síti vcelku snandé.

30-0

Strýcová vydržela ve výměně déle a gem má zajímavě rozehraný.

15-0

Strýcová ve výměně přešla z obrany do útoku. Na půli cesty k síti zahrála takový poloprohoz. I Krejčíková se totiž nacházela někde na téčku.

4:5

4:5

4:5

Bekhend Strýcové skončil na pásce. Barbora Krejčíková ji tak podruhé bere servis a v příštím gemu půjde podávat na zisk setu!

40-A

Křížný úder Krejčíkové dopadl na boční lajnu. Strýcová čelí dalšímu brejkbolu!

40-40

Gem pokračuje! Krejčíková na síti a rovněž ona hru v tomto prostoru jako výborná deblistka zvládá velmi dobře.

A-40

Forhend Krejčíkové doputoval jen do deblového koridoru.

40-40

Krejčíková měla pravdu. Shoda!

A-40

Krejčíková přerušila výměnu a zahlásila aut. Umpirový rozhodčí se musí jít podívat...

A-40

Eso po servisu na téčko!

40-40

Strýcová ho opět odvrací. Na síti zahrála nechytatelnou smeč.

40-A

Krejčíková se dostala k síti a forhendem do rohu kurtu se dostává k dalšímu brejkbolu!

40-40

Další brejk zatím Strýcová nepřipustila. Ve výměně od základní čáry si teď vedla lépe ona.

40-A

Krejčíková se rozehrála! V dlouhé výměně od základní čáry začala mít postupně více ze hry a křížným forhendem k boční lajně si zajistila brejkbol!

40-40

Strýcová mířila po dobrém servisu na síť, ale Krejčíková zahrála z returnu asi nechtěný lob, pro který se musela Strýcová vracet. Tím se dostala pod tlak a Krejčíková vybojovala shodu.

40-30

Strýcová zahrála přípravný forhend do rohu kurtu, po němž na síti smečovala. To jako deblistka zvládla bez chyby.

30-30

Dlouhá výměna od základní čáry. Hodně se hrálo přes bekhendy. Déle to nakonec vydržela Krejčíková.

30-15

Odpověděla ale výtečným servisem, který znamenal přímý bod.

15-15

Strýcová vyprodukovala svou první dvojchybu.

15-0

Strýcová se dostala na síť, kde výměnu s přehledem ukončila.

4:4

Výborně to Krejčíková sehrála! Servis na téčko, forhend do rohu kurtu, náběh na síť a vítězný volej.

15-40

Krejčíková usiluje o vyrovnání skóre. Postupně se dostává do herní pohody.

15-30

Krejčíková se dobře bránila a bez chyby vracela míčky. Strýcová se pak musela po míčku bekhendem natahovat a nezahrála do kurtu.

15-15

Strýcová srovnala stav gemu.

0-15

Strýcová si popošla na return dopředu, z forhendu ho ale zahrála za základní čáru.

4:3

4:3

4:3

Příliš dlouhý forhend po lajně. Barbora Krejčíková tedy bere soupeřce servis a na brejky je vyrovnáno 1:1!

30-40

Krejčíková má svůj první brejkbol!

30-30

Strýcová hrála forhend po lajně, ale byla delší, než potřebovala. Třicet obě.

30-15

Přímý bod pro Strýcovou, která se za tento servis pochválila.

15-15

Úder Strýcové dopadl až za základní čáru.

15-0

Strýcová uspěla se servisem do forhendu soupeřky.

4:2

Gem Krejčíková ukončila prvním esem zápasu!

40-A

Return Strýcové skončil na síti. Krejčíková má výhodu.

40-40

Krejčíková se však dopustila dvojchyby a jsme tedy na shodě.

30-40

Nyní to je o chybách na obou stranách. Krejčíková má gembol.

30-30

Bekhend Krejčíkové po returnu soupeřky zamířil jen do pásky.

15-30

Krejčíková uzavřela výměnu bekhendem z téčka. Pozici si připravila servisem.

15-15

Teď už si Krejčíková vedla lépe a získala fiftýn.

15-0

Krejčíková se snažila hrát agresivně, narážela ale na dobrou obranu Strýcové. Finální bekhend pak zahrála za boční lajnu.

4:1

4:1

4:1

Krejčíková si dobře připravila pozici pro přechod na síť. Tam však zahodila forhendový volej do autu a tenhle gem tak získává Strýcová!

40-30

Tentokrát byly na síti obě hráčky. Uspěla Krejčíková, která hrála míček mimo dosah soupeřky.

40-15

Strýcová si natáhla dropshotem Krejčíkovou na síť. Ta tam pokazila, když zahrála jen do autu.

30-15

Dlouhý return Krejčíkové.

15-15

Strýcová zahrála parádní křížný forhend, na který Krejčíková nestačila reagovat.

0-15

Na konci výměny od základní čáry Krejčíková přitlačila na úderech a nakonec donutila Strýcovou zahrát do sítě.

3:1

Krejčíková se nevypořádala s returnem soupeřky a Barbora Strýcová ji tak bere servis!

40-30

První Krejčíková odvrací nechytatelným forhendem po lajně!

40-15

Po dalším úderu Krejčíkové do sítě má Strýcová dva brejkboly!

30-15

Strýcová zahrála jedovatý return, po němž její soupeřka opět trefila jen síť.

15-15

Souboj bekhendů vyzněl pro Strýcovou. Krejčíková nakonec hrála jen do sítě.

0-15

Strýcová poslala svůj return až za základní čáru.

2:1

2:1

2:1

Krejčíková neumístila bekhendový return na druhý servis soupeřky do kurtu. Čistá hra pro Strýcovou.

40-0

Další vyhozený return. Strýcové se zatím na servisu daří.

30-0

Krejčíková hrála forhendový return do deblového koridoru.

15-0

Strýcová zakončila výměnu vynikajícím forhendem po lajně. Krejčíková se mohla jen dívat.

1:1

Krejčíková tento gem získává. Závěrečný úder Strýcové byl příliš dlouhý.

30-40

Delší výměna. Strýcová v ní byla v lepší pozici, ale na síti pokazila.

30-30

Krejčíková zahrála dlouhý bekhend, kterým dostala Strýcovou pod tlak. Pak naběhla na síť a forhendem do druhého rohu dvorce výměnu ukončila.

1:0

Strýcová ale nepřipustila komplikace a na úvod si s přehledem podržela servis.

40-15

Čistá hra to ale nebude. Krejčíková snižuje stav gemu.

40-0

Strýcová začala velmi dobře a má tři gemboly.

30-0

Také další bod jde na stranu zkušenější hráčky.

15-0

Strýcová začíná na servis. Hned dosáhla fiftýnu.

0:0

Utkání právě začalo.

Počasí se už uklidnilo a na kurtech areálu Roland Garros se pomalu rozjíždí plánovaný program. Na kurt číslo 12. už přišly i Strýcová s Krejčíkovou.

Nehraje se kvůli dešti, který by měl ustat kolem poledne. Pak snad program v Paříži normálně začne.

Zatím se hraje pouze na kurtu Philippeho Chatriera, kde bojuje Elina Svitolinová proti Mexičance Zarazuové. Na start ostatních zápasů čekáme.

Obě Barbory se dosud nikdy neutkaly v žádném oficiálním zápase, byť se jedná o krajanky. V deblu se ale poměrně nedávno představily jako spoluhráčky. Na jednom z exhibičních turnajů Tipsport Elite Trophy vyzvaly duo Karolín Plíšková – Muchová a zvítězily 3:6, 6:3, 10:5.

Barbora Strýcová:
34letá Strýcová je momentálně 34. hráčkou žebříčku WTA ve dvouhře a dokonce úřadující světovou jedničkou v deblu! Obdivuhodně tedy zvládá obě disciplíny. Výkonnostního vrcholu dosáhla loni na Wimbledonu. Na londýnské trávě totiž postoupila do životního semifinále ve dvouhře a spolu Sie Su-wej ovládly debl. Ve stejném roce se pak se svou partnerkou z Tchajwanu ještě probojovala do finále Turnaje mistryň. Na začátku této sezóny se Barbora rozjížděla pomaleji a pak navíc přišla koronavirová přestávka. Poté odehrála v Česku několik exhibičních zápasů. Na oficiálních turnajích pak skončila hned v úvodním kole Prague Open a v Římě vypadla ve 2. US Open vynechala a v úvodním kole Roland Garros přehrála 7:5, 6:2 Američanku Vervaru Lepchenkovou.

Letošní zápasová bilance – 10:11

Barbora Krejčíková:
Krejčíkové patří na žebříčku WTA 114. příčka. Nejlépe byla letos v únoru 112. Rodačka z Ivančic je známá především jako vynikající deblistka. V páru s Kateřinou Siniakovou oslavila velké úspěchy. Stále ale snaží prorazit i singlu. Svého největšího úspěchu dosáhla v roce 2017, kdy se v německém Norimberku dostala až do finále, v němž podlehla Nizozemce Kiki Bertensové. Letos si na Australian Open zahrála poprvé v kariéře hlavní soutěž na Grandslamu (postoupila do 2. kola). Nedávné US Open vynechala a opět zamířila do Paříže, kde byla nasazena přímo do 1. kola. V něm přehrála 6:3, 7:5 Srbku Ninu Stojanovićovou.

Letošní zápasová bilance – 28:10

Vítám tu všechny tenisové příznivce! Ve 2. kole Roland Garros se uskuteční také české derby mezi Barborami Strýcovou a Krejčíkovou. Žebříčkové postavení a grandslamové zkušenosti favorizují poměrně výrazně Strýcovou. Krejčíková je ale hráčkou, která když má den, dokáže být velmi nepříjemnou soupeřkou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:05.