Úterý 27. října 2020, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 27. října 2020 Šarlota, Zoja, Zoe

Online reportáž

Tímto se s vámi loučím a nezapomeňte, že pondělí dává jezdcům den volna.

Sledovali jsme zajímavou etapu, v níž si pro vítězství dojel Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), jenž při závěrečném sprintu překonal Primože Rogliče (Jumbo-Visma).

Pro červené číslo pro nejaktivnějšího jezdce si dojel Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept), který dlouho bojoval s Michaelem Goglem (NTT Pro Cycling).

Pořadí po patnácté etapě:

1. Primož Roglič (Jumbo-Visma) 65h37min07sek
2. Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) +40
3. Rigoberto Urán (EF Education First) +1:34
4. Miguel Ángel López (Astana Pro Team) +1:45
5. Adam Yates (Mitchelton-Scott) +2:03
6. Richie Porte (Trek-Segafredo) +2:13
7. Mikel Landa (Bahrain-McLaren) +2:16
8. Enric Mas (Movistar Team) +3:15
9. Nairo Quintana (Team Arkea – Samic) +5:08
10. Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) + 5:12

Konečné pořadí patnácté etapy:

1. Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) 4h34min13sek
2. Primože Rogliče (Jumbo-Visma) +0:00
3. Richie Porte (Trek-Segafredo) +0:05
4. Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team) +0:08
5. Enric Mas (Movistar Team) +0:13

Cíl

Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) přespurotoval Primože Rogliče a ve slovinském souboji zvítězil! Na třetím místě dojel Richie Porte (Trek-Segafredo), jenž nastoupil příliš brzy!

600 m

Primož Roglič nastupuje, ovšem řada jeho soupeřů reaguje! Tohle vypadá na závěrečný spurt!

1,5 km

Do konce etapy už schází pouze patnácet metrů, skupina favoritů je stále pohromadě. Tom Dumoulin toho má plné zuby, ale stále táhne skupinu favoritu vstříc k cíli.

3 km

Bernal dnes přichází o naději na žlutý trikot, jeho ztráta v dnešní etapě už je více než čtyři minuty. Skupina s favority mu dál ujíždí a navyšuje náskok.

4 km

Porte, Valverde, Urán, Landa, Yates, Pogačar a Roglič – to jsou hlavní favorité na vítězství v patnácté etapě Tour de France 2020. Ovšem jsou zde i další jezdci, očekávám, že za chvíli odstoupí Tom Dumoulin.

5 km

Team Jumbo – Visma konkrétně Tom Dumoulin zlikvidoval náskok Adama Yatese. Skupina hlavních favoritů je znovu pohromadě!

6 km

Adam Yates má náskok deseti vteřin, ovšem Tom Dumoulin jej dále nepouští. Tohle byl možná trochu předčasný útok na etapové vítězství.

7 km

Ze sedla se zvedl Adam Yates (Mitchelton-Scott), který se okamžitě odpoutal od hlavního pole. Tom Dumoulin bude muset pro Rogliče zlikvidovat jeho náskok.

7 km

Jan Hirt je ve skupině s Quintanou, tato skvarda ztrácí minutu sedmatřicet vteřin. Český závodník jede stále skvěle.

8 km

Team Jumbo – Visma má na čele peletonu ještě čtyři jezdce, tři z nich výborně pracují pro Rogliče. Vedoucí parta se dál zmenšuje, aktuálně zdolává deseti procentní sklon závěrečného kopce.

9 km

Bernal už téměř ztrácí dvě minuty a Quintana minutu a čtvrt! Rogličův tým jede opravdu skvěle a bude zajímavé sledovat, zda dnes dojede i pro etapové vítězství.

11 km

Jen jsem dopsal předchozí příspěvek, tak hlavní balík opustil Jan Hirt (CCC Team). Český reprezentant se určitě v patnácté etapě rozhodně neztratil.

11 km

Jezdci, kteří jsou ve hře o vítězství!

Primož Roglič, George Bennett, Tom Dumoulin, Sepp Kuss, Wout van Aert (Jumbo-Visma), Sébastien Reichenbach (Groupama-FDJ), Mikel Landa, Pello Bilbao, Damiano Caruso (Bahrain-McLaren), Rigoberto Urán, Daniel Martínez (EF Education First), Enric Mas, Alejandro Valverde, Carlos Verona (Movistar Team), Richie Porte, Kenny Elissonde (Trek-Segafredo), Jan Hirt (CCC Team), Tadej Pogačar, David de la Cruz (UAE Team Emirates), Miguel Ángel López, Harold Tejada (Astana Pro Team), Adam Yates (Mitchelton-Scott) and Guillaume Martin (Cofidis).

12 km

Bernal a Quintana měli být favority na žlutý dres, ovšem v patnácté etapě nestíhají. Tohle je možná jejich konec nadějí na vítězství v Tour de France 2020 – ovšem to ještě předbíhám.

12 km

Také Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept) je dojet peletonem, a tak ani francouzský borec patnáctou etapu nevyhraje. Ovšem i on jel také parádně!

13 km

Pátý muž průběžného pořadí Nairo Quintana prožívá krizi a sotva visí na konci hlavního balíku, ve kterém je stále Jan Hirt.

13 km

Z vedoucích pozic se klidí Michael Gogl (NTT Pro Cycling), který předvedl parádní výkon. Ovšem aktuálně je pohlcen hlavním balíkem, kterým byl pouze proceděn.

14 km

Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept)se osamostatňuje na čele patnácté etepy, jeho náskok již je menší než minuta. Teď už jeho náskok půjde rychle dolů, peleton nepolevuje.

15 km

Guillaume Martin je zpátky v hlavním balíku, kam jej dotáhl týmový kolega Jesús Herrada (Cofidis). Pro tento tým to aktuálně dopadlo výborně.

15 km

Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept) a Michael Gogl (NTT Pro Cycling) mají náskok něco málo přes minutu, tohle na vítězství v etapě rozhodně stačit nebude. Oba tak jedou alespoň o červené číslo.

16 km

Guillaume Martin je lídrem Cofidisu, ale také jedenáctým mužem průběžného pořadí. Tento cyklista měl potíže s kolem a bude muset dojíždět ztrátu, peleton určitě čekat nebude.

17 km

Vedoucí dvojice závodu právě začíná závěrečné stoupání, její náskok je necelé dvě minuty, Tohle by peleton měl dojet, a tak zvítězí nejspíše někdo z favoritů na celkové pořadí Tour de France 2020.

21 km

Sedmnáct kilometrů před cílem začnou závodníci stoupat na Grand Colombier, jenž je cílovou destinací. Jezdci nastoupají zhruba 1 300 výškových metrů. Blíží se odpověď na otázku, kdo dnes zvítězí.

23 km

Znovu se vrátíme do peletonu, kde se stále nachází i Jan Hirt, jeho oranžový dres je na konci hlavního pole nepřehlédnutelný.

25 km

Jesús Herrada (Cofidis) nezvládl sjezd, a tak ho aktuálně dojel hlavní balík. Team Jumbo – Visma jede pro lídra průběžného pořadí skvěle.

28 km

Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept) dojel Michaela Gogla (NTT Pro Cycling), utvořila se tak zajímavá dvojice. Ovšem aktuálně to vypadá, že spolu na prvních pozicí do cíle nedojedou.

31 km

Luis León Sanchez musí zastavit, což je velice nepříjemné. Jezdec Astany má defekt zadního kola, při klesání se bude obtížně vracet do hlavního balíku.

32 km

Michael Gogl (NTT Pro Cycling) stále jede ve vysokém tempu a Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept) je cca dvěstě metrů za ním. První jmenovaný jede opravdu skvěle – aktuálně bych ho pasoval na jezdce, jenž v šestnácté etapě ponese červené číslo.

33 km

Na třetí pozici patnácté etapy je zatím Jesús Herrada (Cofidis), který na vedoucí dvojici ztrácí už přes půl minuty. Team Jumbo – Visma připravuje pro svého lídra dobrou pozici před závěrečným stoupáním.

37 km

Michael Gogl (NTT Pro Cycling) si znovu dojel na vedoucí pozici, ale těsně za ním je Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept). Náskok vedoucí dvojice už je menší než dvě minuty.

Pořadí na Col de la Biche – vrchařská prémie – puntíkatý dres

1. Pierre Rolland, 10 bodů
2. Michael Gogl, 8
3. Jesus Herrada, 6
4. Simon Geshcke, 4
5. Robert Gesink, 2
6. Wout van Aerts, 1

43 km

Po výjezdu na Col de la Biche čeká ještě zhruba kilometrové táhlé stoupání, po kterém sjedou zpátky do údolí.

46 km

Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept) jede fantasticky a přejel také kolem Michaela Gogla (NTT Pro Cycling). Francouzský reprezentant přijede jako první a zapíše deset bodů! Druhým je Michael Gogl (NTT Pro Cycling) a třetí Jesús Herrada (Cofidis).

46 km

Jan Hirt je stále členem hlavního balíku, který je stále menší. Český reprezentant by mohl dojet v peletonu i na Col de la Biche. Naopak marně hledáme Romana ...

47 km

Team Jumbo – Visma za to opravdu bere, Michael Gogl a Pierre Rolland mají náskok už jen lehce přes dvě minuty. V tuto chvíli vypadá lépe druhý jmenovaný.

48 km

Na vrchol Col de la Biche zbývají ještě tři kilometry! V bitvě o všechny body do vrchařské soutěže si to rozdají Michael Gogl a Pierre Rolland.

49 km

Simon Geschke (CCC Team) prochází krizí a odpadá! Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept) odpáral také Jesúse Herradu (Cofidis). Před aktivním Francouzem už je pouze Michael Gogl (NTT Pro Cycling).

49 km

Na čele peletonu za to bere Gesink a z hlavního pole odpadají další jezdci. Avšak Jan Hirt je stále členem peletonu, skvěle jede devětadvacetiletý Čech.

50 km

Hlavní skupina je dosti protříděná, ovšem stále v ní je Jan Hirt, který se zatím schovává na jejím chvostu. Český závodník vypadá dobře a tešme se na jeho podání ve třetím týdnu.

52 km

Col de la Biche je dlouhé téměř sedm kilometrů a jeho sklon má v průměru skoro devět procent. Samotný vrchol se nachází 1 325 metrů nad mořem. Michael Gogl (NTT Pro Cycling) zatím své soupeře k sobě nepouští.

Průběžné pořadí ve vrchařské soutěži – puntíkatý dres

1. Benoît Cosnefroy (Ag2r La Mondiale), 36 bodů
2. Nans Peters (Ag2r La Mondiale), 31 bodů
3. Marc Hirschi (Team Sunweb), 31 bodů

54 km

Team Jumbo – Visma má na čele peletonu stále šest lidí, naopak Michael Gogl se kolegům v úniku trochu vzdálil a jako první zdolává další stoupání, tentokrát na Col de la Biche.

56 km

Při klesání z Montée de la Selle de Fromentel je nejrychlejší Michael Gogl (NTT Pro Cycling). Kousek za ním figurují Simon Geschke (CCC Team) a Jesús Herrada (Cofidis), naopak Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept) maličko ztrácí. Ovšem rozestupy jsou opravdu minimální.

60 km

Zatímco čtyřčlenná skupina čele jede už dolů z vrcholu, tak hlavní balík míří na vrchol Montée de la Selle de Fromentel.

63 km

Na Montée de la Selle de Fromentel jako první dojel Jesús Herrada (Cofidis), druhé místo bere Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept), třetí byl Simon Geschke (CCC Team) a čtvrtý dojel na vrchol Michael Gogl (NTT Pro Cycling).

65 km

Vedoucí skupina je znovu tříčlenná, zatím nejlépe vypadá Simon Geschke (CCC Team). Avšak Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept) a Jesús Herrada (Cofidis) mu teď střídat rozhodně nebudou.

Simon Geschke by mohl obdržet červené číslo pro nejaktivnějšího závodníka etapy – ale to trochu ještě předbíhám!

65 km

Simon Geschke se znovu zvedl ze sedla a jeho tempo přijel pouze Pierre Rolland. Naopak Jesús Herrada nereaguje a jede stále stejné tempo, tohle by měl dojet při sjezdu. Zle na tom není ani Michael Gogl, který má skupinu na dohled.

66 km

Pierre Rolland and Jesus Herrada a Simon Geschke se usadili na čele závodu. Na vrchol Montée de la Selle de Fromentel chybí ještě dva a půl kilometru.

67 km

Třetím do party je ještě Jesús Herrada (Cofidis), který si ztrátu dojel. Vypadá to, že na čele závodu tak budeme mít jen trojici závodníků, což se snaží ještě doplnit ještě Michael Gogl (NTT Pro Cycling).

67 km

Matteo Trentin (CCC Team) odpadá z vedoucí skupiny, dneska už má splněno! Naopak ze sedla se zvedá jeho týmový kolega Simon Geschke a Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept). Na vrchol už je to "pouze" čtyři kilometry.

69 km

Hlavní pole se loučí s mnoha jezdci, mezi nimiž je také Slovák Peter Sagan. Ani jemu se v dalším průběhu etapy už věnovat nebudeme.

69 km

Druhá polovina stoupání na Montée de la Selle de Fromentel je výrazně horší, na vrchol tohoto bodu zbývá ještě šest kilometrů, tedy vedoucí skupině chybí tato vzdálenost.

70 km

Dalšími závodníky, kteří už nepojedou v hlavním balíku jsou Viviani, Stuyven, Coquard a Ewan. Uvidíme, zda všichni opravdu odpadnou nebo si dojedou jen do auta pro nové bidony.

72 km

Sam Bennett odpadá z hlavního balíku a spolu s ním pojede trojice týmových kolegů. Dokonce odstupuje z peletonu také Alaphilippe, jenž zřejmě pošetří síly do další etap.

75 km

Team Jumbo – Visma dál opanuje a určuje tempo hlavního pole. Vedoucí skupina začíná stoupání na Montée de la Selle de Fromentel, po něm přijde dlouhý sjezd a znovu výjezd, tentokrát na Col de la Biche.

77 km

Hlavní balík jede stále pohromadě, chybí mu jen osm závodníků, kteří se nacházejí na čele patnácté etapy Tour de France.

80 km

Vedoucí skupina se již občerstvila a vyměnila bidony., její náskok je stále čtyř a půl minutový. Za pár minut začne stoupání na Montée de la Selle de Fromentel, jehož vrchol se nachází 1 174 metrů nad mořem.

86 km

Rychlost jezdců je stále těsně nad průměrem padesáti kilometrů za hodinu, to je velice dobré tempo, které se rozhodně neočekávalo.

90 km

V hlavním balíku je také Roman Kreuziger, který není moc vidět – zatím je tento závodník výborně schován. Druhý Čech Jan Hirt se pohybuje v zadní části peletonu. Oba borci čekají především na poslední týden Tour.

91 km

Vedoucí skupina má stále náskok čtyř a půl minuty, což je téměř neustále stejné už několik kilometrů.

Znovu připomínám, kdo na čele závodu vůbec je: Kévin Ledanois (Arkéa-Samsic), Simon Geschke, Matteo Trentin (CCC Team), Jesús Herrada (Cofidis), Marco Marcato (UAE Team Emirates), Niccolo Bonifazio (Total Direct Energie), Michael Gogl (NTT Pro Cycling) a Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept).

96 km

Team Jumbo – Visma dál pracuje na čele hlavního balíku! Ovšem vedení osmičlenné skupiny se dál navyšuje, za chvíli začneme stoupat na první vrchol – Montée de la Selle de Fromentel.

100 km

Do cíle patnácté etapy Tour de France 2020 zbývá ještě sto kilometrů. V těchto chvílích se nic dramatického neděje, sledujeme tak klidnou část etapy.

101 km

Režie dnešního závodu nám nabízí tabulky, kde je psáno, že vedoucí skupina je 2,9 kilometru před hlavním balíkem. Náskok čela závodu už je téměř čtyřminutový.

103 km

Montée de la Selle de Fromentel nabídne až dvaadvaceti procentní sklon! Je na čase pomaličku sledovat bitvu o puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře – vítěz sebere dvacet bodů.

108 km

Vracíme se znovu do závodu, kde se náskok vedoucí skupiny ustálil. Na vedoucí pozici je tým Team Jumbo – Visma, který bude nahánět čelo závodu. Primož Roglič je schován na nějaké šesté pozici.

Pohled do průběžného pořadí o zelený trikot:

1. Sam Bennett (Deceuninck-Quick Step), 269 bodů
2. Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), 224 bodů
3. Matteo Trentin (CCC Team), 189 bodů

Le Bouchage – sprinterská prémie – zelený trikot

1. Matteo Trentin, 20 bodů
2. Niccolo Bonifazio, 17
3. Michael Gogl, 15
4. Jesus Herrada, 13
5. Kévin Ledanois, 11
6. Simon Geschke, 10
7. Marco Marcato, 9
8. Pierre Rolland, 8
9. Sam Bennett, 7
10. Michael Morkov, 6
11. Peter Sagan, 5
12. Bryan Coquard, 4
13. Kasper Asgreen, 3
14. Lukas Pöstlberger, 2
15. Amund Groendahl Jansen, 1

111 km

Osmičlenná skupina na čele patnácté etapy si už vypracovala tři půl minuty k dobru. Peleton dál jede v klidném tempu, dnes se bude rozhodovat až v kopcích, které přijdou na řadu ve druhé části závodu.

113 km

Ze záběrů je už vidět i vrchol Montée de la Selle de Fromentel, který je dlouhý jedenáct kilometrů a má v průměru osm procent. Už tento kopec bude těžké přejet!

114 km

Sam Bennett byl úspěšnější a získává o další dva body více než má Slovák. Před Petera Sagana se nacpal ještě jeden jezdec, zelený trikot se mu znovu vzdaluje.

116 km

Matteo Trentin vystartoval, ale byl pořádně prohnán. Avšak papírový favorit si dojel pro dvacet bodů! Sledujeme hlavní pole, kde musí zabrat Peter Sagan!

118 km

Za pár okamžiků se budeme soustředit na bodovací soutěž, přijde na řadu sprint. V čelní skupině by měl byt hlavním favoritem Matteo Trentin z CCC teamu.

120 km

Richard Carapaz není úplně v pořádku, neustále se chytá za levé rameno. Ošetřovat se nechává i Hugo Hofstetter, který má zase sedřený loket. Snad budou oba borci v pořádku a dokončí těžkou etapu.

123 km

V hlavním poli se znovu padalo, na zemi skončil Carapas a Hugo Hofstetter. Tohle byl zbytečný incident, který se odehrál někde v zadní části peletonu.

125 km

Zhruba za deset kilometrů se budou rozdělovat body v boji o zelený dres! Podaří se Peteru Saganovi získat na Le Bouchage získat více bodů než Bennettovi?

127 km

Je hotovo! Na čele závodu je osmičlenná skupina a peleton zavírá své brány a zpomaluje. Vedoucí skupinka tak začne odjíždět.

Ještě připomínám, kdo na čele závodu vůbec je: Kévin Ledanois (Arkéa-Samsic), Simon Geschke, Matteo Trentin (CCC Team), Jesús Herrada (Cofidis), Marco Marcato (UAE Team Emirates), Niccolo Bonifazio (Total Direct Energie), Michael Gogl (NTT Pro Cycling) a Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept).

130 km

Pokud se podíváme na tempo závodu, tak cyklisté jedou zhruba šestapadesát kilometrů za hodinu. To je opravdu obrovská rychlost a může ještě stoupat. V hlavním balíku se totiž stále útočí.

133 km

Šestnáctý muž průběžného pořadí na Tour de France odstupuje za závodu! Sergio Higuita se udeřil do hlavy a je silně otřesen, v slzách pro něj závod končí – tohle je velká osobní sportovní katastrofa!

134 km

Ze sedla se zvadají další jezdci, mezi kterými je i Peter Sagan! Ovšem na jeho zadním kole je znovu Sam Bennett, ten jede opravdu skvěle!

136 km

Team Jumbo – Visma se snaží zavřít hlavní pole, což je pochopitelné, jelikož vepředu jim nikdo nehrozí. Na třetí místě peletonu se ukazuje Benoit Cosnefroy, který je v puntíkatém dresu.

139 km

Bob Jungels se dopředu nedostane, spíše na vedoucí skupinu ztrácí. Navíc za malou chvíli bude pohlcen hlavním balíkem, čelní skupina má náskok zhruba půl minuty.

140 km

Peleton není spokojen s náskokem vedoucí skupiny, za kterou ještě visí Bob Jungels. Některé týmy by chtěli do úniku poslat ještě svého zástupce.

141 km

V úniku se nacházejí: Kévin Ledanois (Arkéa-Samsic), Simon Geschke a Matteo Trentin (tým CCC), Jesús Herrada (Cofidis), Marco Marcato (tým SAE Emirates), Niccolo 'Bonifazio (Total Direct Energie), Michael Gogl (NTT Pro Cycling) a Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept).

143 km

Matteo Trentin a sedm další jezdců je v úniku, tohle už vyjde! Pierre Rolland je dalším cyklistou, který to několikrát zkoušel a až nyní to vyšlo. Osmičlenná skupina má náskok dvaceti vteřin na hlavní pole!

145 km

Šestnáctý muž průběžného pořadí je znovu mimo peleton, Sergio Higuita neprožívá dobrou etapu. Snad ale bude pokračovat, protože to vypadá na vážnější zdravotní problémy.

147 km

Sergio Higuita se vrací do peletonu, který jede rychlostí zhruba šedesát kilometrů za hodinu. Zatím sledujeme hodně zajímavý úvod, komu se podaří ujet?

149 km

Sam Bennett jede skvěle, je na zadním kole svého slovenského soupeře. Peter Sagan si jezdce v zeleném několikrát otestoval, avšak marně. Hlavní pole máme stále pohromadě, i když je pořádně natažené.

152 km

Pierre Rolland stále sám bojuje na čele závodu, asi sám doufá, že ho někdo dojede. Francouz se otáčí a čeká až to někdo zkusí. Vidíme, že sám polevuje!

153 km

Do úniku odskakuje Rolland, který ale jede sám – tohle Francouz nemůže vydržet. Dá se očekávat, že také on se vrátí zpátky do hlavního pole, kde není pouze Sergio Higuita, který je asi o minutu pozadu.

156 km

Sergio Higuita neprožívá dobrou etapu! Nejen, že je za peletonem, avšak znovu upadl – tentokrát na kruhovém objezdu. Ovšem znovu se vrací do sedla a snaží se dojet hlavní pole. Tento jezdec je zatím na šestnáctém místě průběžného pořadí.

157 km

Peter Sagan se snažil znovu odskočit, ale na zadní kolo se mu pověsil Sam Bennett. Slovenský závodník tak zpomalil a vrátil se i s Bennettem zpátky do hlavního pole.

159 km

Z opakovaných záběrů je vidět, že Sergio Higuita se ohlížel dozadu a v tom přišla rána! Sergio je znovu v sedle, ovšem ošetřován zdravotnickým personálem závodu, alespoň částečně dobrá zpráva pro tohoto cyklistu.

161 km

Máme tu pád ve veliké rychlosti! Jungels chtěl přejet celou šířku vozovky, avšak nevšiml si soupeře. Sergio Higuita nepříjemně upadl a dokonce se udeřil do hlavy. Závodník zůstává sedět na silnici, tohle je hodně nepříjemné.

164 km

Snaha jezdců do úniku je obrovská, ovšem hlavní balík nikoho do trháku nepouští. Dnes asi nebude jednoduché poodskočit – peleton se znovu sjíždí.

167 km

Tak ani Alaphilippe neuspěl, ovšem rychle za to bere znovu. Francouzský jezdec se snaží hlavní balík roztrhat, avšak se mu to nedaří. Musíme ale podotknout, že peleton je pořádně natažený.

169 km

Jezdec Deceunincku – Quick – Stepu Alaphilippe vyletěl osamoceně z peletonu. Zkušený závodník je tak sám na čele a vypadá to, že jeho odtrhnutí by mohlo konečně vyjít.

171 km

Deceuninck – Quick – Step musí rychle reagovat, jelikož ve vedoucí skupině je Peter Sagan, který bojuje s Samem Bennettem o zelený dres. Zatím jsou všechny nástupy eliminovány.

173 km

Velmi aktivními jezdci jsou Stefan Küng. Pierre Rolland a Jérôme Cousin. Ovšem čelo peletonu pracuje na jedničku – po jejich sjetí nastupují další závodníci.

Start

Patnáctá etapa Tour de France byla odstartována, hned od úvodu vidíme aktivitu na čele závodního pole. Uvidíme, kdo se od peletonu utrhne!

Poslední kilometr a jdeme na start patnácté etapy Tour de France. Peleton nechal Stefana Künga vyjet, aby se pořádně ukázal fanouškům, Švýcar se nachází přímo za autem rozhodčích!

Ještě se sluší připomenout, že s červeným číslem je v peletonu také Stefan Küng (Groupama – FDJ/FRA), který byl v předešlé etapě vybrán jako největší "bojovník". Do startu zbývají poslední tři kilometry a právě závodníci Groupama – FDJ/FRA číhají na vrcholu hlavního pole.

Především v úvodu patnácté etapy by se o tempo balíku měl starat především tým Deceuninck – Quick – Step, který bude eliminovat nástupy. Dá se tak očekávat, že v nástupu bude jen pár jezdců, ovšem jsou to pouze papírové předpoklady. O vítězství by měli usilovat dobří vrchaři nebo favorité na celkové vítězství. Avšak opak se může stát pravdou a všichni experti mohou být překvapeni.

Patnáctá etapa, vedoucí z Lyonu na vrchol Grand Colombier, uzavře druhý blok na letošní Tour de France. Tato etapa je považována za jednu z nejdůležitější. Zde někteří favorité mohou nabrat pořádnou ztrátu v souboji o žlutý trikot. Kdo bude nejlepší? To začneme odkrývat po páté hodině.

Od úvodních kilometrů se dají očekávat nástupy spousty jezdců. Uvidíme, kolik hlavní pole pustí do úniků závodníků. Za chvíli začínáme, pohodlně se usaďte!

Ještě jednou vás vítám u dnešní etapy, která začne za pár minut. Hlavní balík je schovaný za autem rozhodčích. Do začátku etapy schází zhruba devět kilometrů. V předu peletonu se ukazují držitelé trikotů – Primož Roglič (Team Jumbo – Visma), Sam Bennett (Deceuninck – Quick – Step), Benoit Cosnefroy (AG2R LA Mondiale) nebo Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Etapa by mohla vyhovovat Romanu Kreuzigerovi, jenž si na letošní Tour de France jel pro etapové vítězství.

Jezdci průběžného pořadí – žlutý dres

1. Primož Roglič (Team Jumbo – Visma) 61:03:00
2. Tadej Pogočar (UAE Team Emirates) +44
3. Rigoberto Uran (EF PRO Cycling) +59
4. Nairo Quintana (Team Arkea – Samic) +1:10
5. Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team) +1:31

Bodovací soutěž – zelený dres

1. Sam Bennett (Deceuninck – Quick – Step) 262 bodů
2. Peter Sagan (Bora – Hansgrohe) 169 bodů
3. Bryan Coquard (B&B Hotels – Vital Concept P/B KTM) 162 bodů

Vrchařská soutěž – puntíkatý dres

1. Benoit Cosnefroy (AG2R LA Mondiale) 36 bodů
2. Nans Peters (AG2R LA Mondiale) 31 bodů
3. Marc Hirschi (Team Sunweb) 31 bodů

Nejlepší mladíci – bílý dres

1. Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) 61:03:44
2. Egan Bernal (Ineos Grenadiers) +15
3. Enric Mas (Movistar Team) +2:10

Nejaktivnější jezdec předchozí etapy – červené číslo

Stefan Küng (Groupama – FDJ/FRA)

Patnáctá etapa míří z Lyonu na Grand Colombier, tudíž nás čeká dojezd na vrchol. Závěrečné stoupání bude mít téměř 1 300 výškových metrů, jelikož Grand Colombier se nachází 1 501 metrů nad mořem, což je také nejvyšší bod etapy. Jezdce budou čekat ještě dva přejezdy přes vrcholy, kterými jsou Montée de la Selle de Fromentel a Col de la Biche. Délka etapy bude mít 193 kilometrů, poprvé by se tak mohli objevit ve hře jezdci na celkové pořadí. Po patnácté etapě si budou cyklisté užívat den volna.

Vítám všechny nadšence cyklistiky, která má na programu patnáctou etapu na Tour de France. Předešlou etapu vyhrál Andersen, jenž závodí za Team Sunweb. Ovšem pro červené číslo pro nejlepšího jezdce etapy si dojel Stefan Küng z Groupama – FDJ/FRA. Ovšem dresům se budeme věnovat o něco později.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:55.