Reportáž skončila

O pohár prezidenta ČTS – muži

O pohár prezidenta ČTS – muži, Semifinále, start: 27. 5. 2020 10:06

Zdeněk Kolář nakonec zvládá tento zápas a to i přes menší zranění na své ruce. Přesto, že měl Kopřiva více vítězných úderů (ať už forhendových nebo bekhendových), tak odchází jako poražený.
Kopřiva měl dohromady třináct brejkbolů a až na čtrnáctý pokus se mu povedlo prorazit servis soupeře. Kolář naopak dokázal proměnit všechny dva brejkboly. V závěru druhého setu to vypadalo, že se Kopřiva nadechne k obratu, nicméně nezvládl tie-break, který hladce prohrál a nakonec musel uznat porážku.
Kolář se zítra střetne ve finále s jedním z dvojice Vrbenský x Lehečka, kteří svůj semifinálový zápas odehrají v odpoledních hodinách. Tímto zápasem Vás provede kolega Tomáš Kubečka. Nyní nás čeká semifinálové utkání žen – Strýcová x Muchová, kterým Vás na onlajnech provede Filip Lefenda.

Konec zápasu

7-6

Ten však nezaváhal a ukončuje tento zápas!

6-3

Kopřiva se rozhodl bojovat a i po druhém servisu dokázal uhrát své podání. Nyní však bude čelit dvěma podáním soupeře!

6-2

První z pěti míčků dokázal Kopřiva odvrátit, kdy po perfektní hře u sítě nakonec přetlačil svého soka.

6-1

Kolář i přes druhý servis získává další bod v této zkrácené hře a má na svém kontě pět mečbolů!

5-1

Dobrý servis od Koláře a přispění od soupeře, který zahrál nevynucenou chybu.

4-1

Další již však putuje na konto Koláře.

3-1

Kopřiva získává první bod ve zkrácené hře.

3-0

Kolář je zatím ve zkrácené hře bezchybný.

2-0

Dobrý servis a potvrzení mini brejku.

1-0

Kolář získává bod a je k vidění minibrejk na úvod.

6:6

Kopřiva to dokázal! Až na čtrnáctý pokus dokázal prolomit servis soupeře a nutno říci, že v důležitý čas!

15-40

Dlouhý míček vylétl z rakety Koláře a Kopřiva má další brejkboly, s pořadovým číslem 14 a 15!

15-30

Včas vytáhl dobrý servis Kolář a snižuje stav.

0-30

Kolář musel přes druhý servis a opět slaví jeho sok, který se hecuje a rozhodně se nechce ještě vzdát.

0-15

Kolář si nyní pořádně zařval, ale Kopřiva umístil míček přímo do růžku.

6:5

Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.

6:5

Následuje přestávka a výměna stran.

6:5

A stejně jako v prvním setu, ihned využívá první brejkbol i ve druhém setu a rázem se dostává do vedení a k potenciálnímu zakončení zápasu.

40-15

Po dlouhé době se Kolář dostává k brejkbolovým šancím a to rovnou ke dvěma.

30-15

Míče poodskočil a Kopřiva zahrává do autu.

15-15

Pěkný prohoz od Koláře!

0-15

Kopřivův úder vyhnal Koláře daleko za základní čáru, jeho return již nestačil přeletět síť.

5:5

Kolář se rychle přemístil míček a zahrál chytrý stop ball, který nakonec ukončuje tento gem.

40-30

Kolář si pomáhá prvním servisem a nepouští soupeře k dalším šanci.

30-30

Nevynucená chyba od Koláře a zase to vypadá na přetahovanou v tomto důležitém gemu ke konci druhé sady.

30-15

První úder Kopřivy byl vynikající, ten druhý zamířil mimo vyznačený kurt.

15-15

Kolář srovnává krok.

0-15

Kopřiva vstupuje do důležitého gemu dobře.

4:5

4:5

4:5

Vzápětí trefuje lajnu a Kopřiva vede 5:4. Opět se Kopřiva nezapotil na svém servisu.

15-40

Bekhend Kopřivy nejspíše mířil mimo kurt, ale páska mu pomohla změnit směr a omlouvá se svému soupeři.

15-30

Dobrý výměna z obou stran, která nakonec končí nevynucenou chybou Koláře, který zahrál do sítě.

15-15

Míček získává Kolář.

0-15

Míček získává Kopřiva.

4:4

Kopřiva se pokoušel rychle returnovat, ale zahrává do autu.

A-40

Další dobrý servis od Koláře – jednou dobrý, pak špatný. Nicméně nyní si vypracoval výhodu.

40-40

Ani tento jedenáctý brejkbol nebude využit. Kolář zahrál servis ven z kurtu a následně zahrává vítězný úder do otevřené druhé poloviny kurtu.

40-A

Druhá dvojchyba za sebou a celkově pátá pro Koláře.

40-40

Dvojchyba Koláře a pro Kopřivu svítá další možná naděje.

A-40

Výhoda pro Koláře, který si nyní pomohl prvním servisem.

40-40

Kopřiva poslal míček bekhendem po čáře, na který Kolář nedokázal adekvátně reagovat.

40-30

A ten zvládá na servisu Kolář a to díky nevynucené chybě soupeře.

30-30

Kolář opět srovnává a nyní to bude další důležitý míček!

15-30

Kopřiva vyvíjí tlak na servis svého soka.

15-15

0-15

Kolářův zmar na podání pokračuje a v osmém gemu pouští soupeře opět do vedení.

3:4

3:4

3:4

Vzápětí si další bod bere Kopřiva, který při vlastním podání tráví méně času ve druhém setu, než jeho soupeř, nicméně stále prohrává o jednu sadu.

15-40

Return z bekhendu zhatil plány Kopřivy na čistou hru.

0-40

Kolář vyrobil další nevynucenou chybu a Kopřiva útočí na svou druhou čistou hru.

0-30

Další poměrně jednoduchý bod pro Kopřivu.

0-15

Kopřiva zrychlil hru a slaví úspěch.

3:3

Podobný průběh jako v gemu za stavu 0:1 pro Kopřivu. Kopřiva měl další sadu brejkbolů, které opět nevyužil a je srovnáno na 3:3!

A-40

Kopřiva se nyní nedokázal srovnat se změnou rytmu a nabízí soupeři výhodu k ukončení tohoto dalšího dlouhého gemu.

40-40

Kopřiva returnuje první servis soupeře a míček končí v autu.

40-A

Kolář zkrátil hru, Kopřiva si doběhl pro míček a vítězným úderem si vypracoval jubilejní desátý brejkbol!

40-40

...ne,ani druhý servis Koláře nedokázal využít a return končí za základní čarou.

40-A

Hezký a rychlý return od Kopřivy a je tu jeho devátá šance...

40-40

Po druhém servisu přichází nevynucená chyba od Koláře.

A-40

Kopřiva nyní nestačil ideálně zkrátit a neposlal míček na druhou stranu kurtu, kde by s největší pravděpodobností Kolář stačil doběhnout.

40-40

Ani tento osmý brejkbol druhého setu Kopřiva nevyužívá. Kolář nyní hrál hodně trpělivě a počkal si na nevynucenou chybu soupeře.

30-40

Míček končí na čáře a je tu další brejkbol pro Kopřivu!

30-30

Stav se srovnává a nyní bude zajímavé, jestli se Kopřiva dostane k další šanci.

30-15

Nyní jej však sráží další těsný aut.

15-15

Kopřiva si počkal na slabší druhý servis soupeře a následně perfektně zakončil do volného prostoru.

15-0

Dobrou pozici měl Kopřiva, přesto zahrál za základní čáru.

2:3

2:3

2:3

Kopřiva musel otáčet stav 15:30, zvládl to a ve druhém setu si drží své podání.

30-40

Kolář již nestačil nízko letící míček vyškrábnout natolik, aby přeletěl síť.

30-30

Kopřiva se však drží a srovnává průběh gemu.

30-15

Bekhendový úder od Kopřivy končí v těsném autu za základní čarou.

15-15

Teď se však nestačil zkoncentrovat na return Koláře a zahrává míček daleko do autu.

0-15

Chytře to nyní zahrál Kopřiva, který poslední úder dal křižně k boční lajně.

2:2

Kolář přerušuje výměnu po svém dobře zahraném servisu a rozhodčí uznává aut.

40-30

Dobrý servis od Koláře, který mu přinesl otočení skóre v tomto gemu.

30-30

Kolář zahrává první eso a je to zároveň první eso zápasu!

15-30

Tentokrát to však Kopřivovi trochu ulétlo a nedostává se zatím k dalším brejkbolům.

0-30

Dobrý forhend křížem v podání Kopřivy a to mu přináší další bod na returnu.

0-15

Kolář nyní promrhal tutový bod u sítě, nakonec miček napálil do sítě.

1:2

1:2

1:2

A je to první čistá hra tohoto zápasu. Kopřiva drží servis a ujímá se vedení 2:1! Druhý set se již hraje 21 minut, kdežto první set se hrál zhruba 42 minut.

0-40

Zaděláno na čistou hru, Kopřiva si nyní pomohl přímým bodem z prvního podání.

0-30

I následná výměna jde na jeho stranu.

0-15

Kopřiva však bojuje a získává první bod třetího gemu.

1:1

Kopřiva returnuje za základní čáru a Kopřiva po sedmi nevyužitých brejkbolech nakonec prohrává tento dlouhý gem!

A-40

Koláš si pomáhá prvním servisem a po delší době má opět možnost ukončit tento dlouhý gem.

40-40

Dlouhá výměna, která končí zahráním míčku do sítě. Kopřiva se snažil být trpělivý, ale ani tohle mu nepřináší úspěch.

40-A

Kolář nedokončil svůj bekhendový prohoz a nabízí soupeři sedmou šanci!

40-40

Avšak ani ten nevyužije. Kolář vystřihl přesný servis na čáru.

40-A

Tentokrát míček nedokázal Kolář zalepit do rohu kurtu a trefil těsný aut. Další brejkbol pro Kopřivu.

40-40

Dlouhý výměna, která končí Kolářovým úderem do sítě a opět je tu shoda.

A-40

Kolář zarazil míček do rohu kurtu a po delší době si Kolář vypracoval výhodu v tomto druhém gemu druhého setu.

40-40

Ani na popáté Kopřiva nevyužívá brejkbol a hra o přetahovanou pokračuje.

40-A

40-40

40-A

40-40

40-A

40-40

Další šance pro Kopřivu zůstane nevyužitá a Kolář nyní parádně zkrátil míček a slaví úspěch.

40-A

Díky vytrvalému tlaku Kopřivy si dokázal vybojovat další brejkbol!

40-40

Nicméně přichází poměrně laciná chyba a svůj úder zahrává do autu.

30-40

Dvojchyba Koláře a Kopřiva díky třem míčkům za sebou, má první brejkbol ve druhém setu.

30-30

Kopřiva si nyní rozběhal soupeře, forhend po čáře mu vynesl výhodnou pozici a následně již stačilo jen dobře zahrát poslední vítězný úder.

30-15

Kopřivův první bod na returnu v této sadě a to díky jeho razantnímu úderu.

30-0

Kopřiva zkrátil hru, nicméně Kolář byl nyní dostatečně rychlý a dokázal vrátit míček. Kopřiva se sice natáhl po míčku, ale již nedokázal ideálně zakončit.

15-0

Kolářův první bod na servisu na počátku druhého setu.

0:1

Kopřiva opět zahrál dobré první podání a donutil soupeře k další nevynucené chybě.

15-40

Nyní podobný aut od Koláře, jen na druhé straně kurtu.

15-30

Aut ze strany Koláře a Kopřiva se opět ujímá vedení v prvním gemu druhé sady.

15-15

Dlouhý míček končí za základní čarou.

0-15

Kopřiva nyní bušil do svého soupeře, který se ustavičně bránil na základní čáře.

6:3

Kolář přerušil výměnu, neboť se domníval, že jeho soupeř zahrál aut a hlavní rozhodčí jeho výrok i potvrdil a Zdeněk Kolář bere úvodní sadu.

A-40

Kolář nyní zahrál dobrý servis na střed lajny!

40-40

Kolář odvrací brejkbol soupeře u sítě.

40-A

Dlouhý úder od Kopřivy zahnal Koláře až za základní čáru a ten již nestihl vrátit míček.

40-40

Hezká výměna, kdy si Kolář přitáhl Kopřivu k síti, kde však dominoval jeho soupeř.

40-30

Kolář nyní vystřihl forhend, který jemně škrtl páskou!

30-30

Kolář nyní nepříjemně podklouzl, avšak vypadá, že bude v pořádku.

30-15

Úder po lajně nevyšel a bekhendový úder Kopřivy byl hodně dlouhý.

15-15

Delší výměna, po které Kopřiva vyrobil nevynucenou chybu.

0-15

Kopřiva měl nyní štěstí! Poprvé trefil základní čáru a následně trefil přesně i boční lajnu.

5:3

Kopřiva nyní rozdával míček na jednu a druhou stranu, až donutil Koláře k chybě.

30-40

Kolář tvrdě returnoval druhé podání soupeře a snižuje.

15-40

Avšak i Kopřiva dokáže zkrátit míček a podruhé v krátkém čase, mu tato volba vyšla.

15-30

Pěkná výměna, Kolář se pokoušel prohodit, ale Kopřiva byl u sítě dobře připraven a pokryl daný prostor.

15-15

Kopřiva srovnává i přes druhé podání.

15-0

5:2

Konec přestávky, podávat bude Vít Kopřiva.

5:2

5:2

Nyní zkrácení hry a Kopřiva nestačil rychleji reagovat na tuto změnu!

A-40

Kolář získává další bod na síti a působí velmi jistě v tomto prostoru.

40-40

Kopřiva returnoval proti druhému podání, nakonec přestřelil za základní čáru.

30-40

Nicméně jeho další dvojchyba kazí jeho plány a nabízí soupeři brejkbol!

30-30

Kolář se dostává svým druhým bodem za sebou ze svízelné situace.

15-30

Kolář snižuje na rozdíl jednoho bodu.

0-30

Delší výměna, po které Kolář zahrál do autu a pro Koláře první stav 0:30 při jeho podání.

0-15

První dvojchyba i na straně Koláře.

4:2

Bekhend Kopřivy však byl nyní perfektně zahraný a odvrací hrozbu a snižuje na 2:4!

40-A

Kolář nyní zahrál kratší return a Kopřiva toho využil k vítěznému úderu.

40-40

Kolář nakonec vyrovnává poměrně jednoznačně vyvíjející se gem pro Kopřivu.

30-40

Kopřiva podklouzl a již nestačil zareagovat na výborné zrkácení hry od svého soupeře na druhé straně.

15-40

15-30

První dvojchyba putuje na stranu Kopřivy.

0-30

Další dlouhý míček přišel z rakety Zdeňka Koláře.

0-15

Kolář se pokoušel zahrát podél lajny, ale o deset centimetrů dál poslal míček mimo kurt.

4:1

4:1

4:1

Zdeněk Kolář zahrál opět přesný úder na boční lajnu a potvrzuje svůj brejk!

40-15

Překvapivý a výborný servis na téčko nyní vykolejil Kopřivu.

30-15

Tentokrát však musel přes druhé podání a jeho bekhendový úder nebyl vůbec přesný.

30-0

Zahlášen aut a Kolář se nyní veze na vítězné šňůře.

15-0

Kolářovi nyní pomohl vysoký odskok míčku a připisuje si další vítězný úder.

3:1

Kopřiva zahrává další aut a Kolář využívá svůj první brejkbol.

40-30

Kopřiva zahrál na boční lajnu a nakonec i umpirový rozhodčí potvrdil, ze šlo o aut.

30-30

Kolář nyní nedokázal vrátit míček, který skončil v síti.

30-15

Trpělivá hra Koláře, který nakonec zahrál forhend pod ostřejším úhlem a to mu stačilo k úspěchu.

15-15

Kolář nalepil míček k boční lajně a Kopřiva již bekhendem nedokázal vrátit míček na jeho polovinu.

0-15

Kopřiva nyní zakončil výměnu forhendem.

2:1

2:1

2:1

Další tvrdé podání od Koláře, které Kopřiva returnoval jen do sítě.

40-15

Forhendový úder skončil v síti a čistá hra to nebude.

40-0

Nyní si pomáhá přímým bodem z prvního podání.

30-0

Kolář si nyní rozběhal svého soupeře, Kopřiva se pokoušel o prohoz, nakonec dobře provedený stop volej a bod pro Koláře.

15-0

Těsný aut za základní čarou připisuje bod pro Koláře.

1:1

Kolář si mohl míček oběhnout na forhend, ale již nestačil uskutečnit svůj záměr do zdárného konce a zahrává míček do autu.

30-40

Razantní podání od Kopřivy a Kolář si s tímto podáním nedokázal poradit.

30-30

Opět nevynucená chyba od Kopřivy a skóre je najednou shodné po třiceti.

15-30

Třetí forhendový úder již končí za boční lajnou a Kolář si připisuje úvodní bod na returnu.

0-30

I přes druhé podání slaví Kopřiva úspěch.

0-15

Velmi hezká a dlouhá výměna, Kopřiva parádně zkrátil hru a jeho soupeř již nestačil doběhnout míček.

1:0

Kolář zakončuje první gem svým dobrým podáním.

40-15

Dobrý bekhendový úder na boční lajnu a Vít Kopřiva již nestačil zakroutit míček zpět do kurtu.

30-15

Nyní za základní čáru zahrál míček Kopřiva.

15-15

Podobné podání, nicméně nyní Kopřiva stačil vrátit míček na druhou stranu a Kolář zahrává za základní čáru.

15-0

Kolář získává první bod z prvního podání. Kopřiva returnoval jen do sítě.

0:0

Utkání právě začalo.

Podle před zápasových informací, trápí Koláře pravá ruka, kdy má zabandážované pravé zápěstí. Přesto je Kolář připraven nastoupit a momentálně probíhá rozcvičování obou hráčů.

Pro uspořádání turnaje O pohár prezidenta ČTS je nutná přítomnost 270 lidí. Česká vláda už sáhla ke zmírnění nastavených opatření a povolila akce s účastí maximálně 300 osob. Nicméně platí, že turnaj v hlavním městě se odehraje bez diváků.

Dnešní soupeři spolu zatím utkání na okruhu nesehráli.

Zdeněk Kolář

Zdeněk Kolář je třiadvacetiletý český tenista, kterému aktuálně patří 228. pozice na světovém žebříčku ATP. Kolář měl před přerušením sezóny takovou průměrnou formu. Na turnaji v Bergamu prošel jen do druhého kola, kde vypadl na raketě Arnaboldiho. Poté startoval ještě v Pau, kde padl v prvním kole s Janowiczem. Na úvod pražského turnaje si však výsledkem 6:3 a 7:5 poradil s Jonášem Forejtkem.

Vít Kopřiva

Vít Kopřiva je dvaadvacetiletý tenista, který se v posledních letech snaží prorazit mezi tenisovou elitu. Aktuálně mu však patří až 319. pozice na světovém žebříčku ATP. Před přerušením sezóny způsobeným šířením koronaviru se českému mladíkovi dařilo. Poslední turnaj, který odehrál byl v Poreči, kde přehrál Maroszana i Ciase. Poté však došlo k přerušení turnaje. Na úvod tohoto turnaje nastoupil Kopřiva proti zkušenému Rosolovi, proti kterému odehrál dobré utkání a dokázal postoupit po setech 7:6 a 6:3.

V době pandemie koronaviru se pořádání mezinárodních tenisových turnajů stalo prakticky nemožným. Tenis se na špičkové úrovni hraje po celém světě. Poprvé od druhé světového války byl zrušen slavný Wimbledon, odloženo bylo French Open. Do konce června se s jistotou nebudou hrát turnaje ATP ani WTA.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům tenisu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání turnaje O pohár prezidenta ČTS mezi Zdeňkem Kolářem a Vítem Kopřivou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.