Basketbalisté Nymburka zvítězili na hřišti Bandirmy 86:72 a po vítězství v sérii 2:0 na zápasy postupují do čtvrtfinále Ligy mistrů. Domácí mladíci sice bojovali, ale na zkušené české mistry jejich výkon nestačil. Středočeši v prvních třech čtvrtinách postupně navyšovali svůj náskok. Na začátku závěrečné části si to trochu zkomplikovali, když nechali soupeře snížit až na rozdíl osmi bodů, ale samotný závěr si už nymburští hráči pohlídali. Ve čtvrtfinále si Nymburk zahraje s vítězem série AEK Athény – Bonn.

Nejvíce bodů:
Alperen Şengün 25 – Vojtěch Hruban 19

Konec zápasu.

39:49

Domácí mají míč a už se s ní nikam neženou. Ani Nymburk se jim ho nesnaží vzít.

39:45

Ještě dva body, které zaznamenal Vojtěch Hruban.

39:25

Další trojka domácích. Trefil ji Şehmus Hazer.

39:02

Ještě trojka sedmnáctiletého mladíka Alperena Şengüna, který ukazuje, že v něm má Bandirma obrovský potenciál.

38:35

Pumprlu zablokoval Yilmaz! Hostující hráč reklamuje, že by se mělo jednat o technický koš, podle rozhodčích ale bylo vše v pořádku.

38:20

Alperen Şengün se také trefuje za tři body.

37:54

Dalton byl v rohu hřiště volný a využil to ke vstřelení trojky!

37:17

Vojtěch Hruban na trestných hodech nezaváhal. Zbytek duelu se už bude spíše dohrávat.

37:17

Po faulu na Hrubana mají hosté k dispozici další šestky.

36:40

Vojtěch Hruban dal koš s faulem a pak proměnil i následný trestný hod.

36:30

Alperen Şengün se prosadil přes Hankinse.

36:07

Jaromír Bohačík se ani jednou nemýlil.

36:07

Kabaca na útočném doskoku fauloval! Bohačík bude střílet trestné hody.

35:44

Vojtěch Hruban trefil koš za tři body a tohle už vypadá dobře!

35:20

Jaromír Bohačík neúmyslně sáhl do oka Öncelovi. Hned se omlouval, faul to ale každopádně byl. Domácí rozehrávají.

35:09

Hayden Dalton zase uklidnil hosty dvěma proměněnými šestkami. Za každý další faul už budou proti domácím stříleny trestné hody.

34:56

Další dva body pro Alperena Şengüna. Skutečně došlo k menší úpravě hrací plochy.

34:40

Na půlce hřiště to hráčům evidentně klouže. V poslední minutě jich tam upadlo už několik!

34:26

Şengün ho dává. Domácí ztrácejí deset bodů.

34:26

Şengün dává koš s faulem Bohačíka! Následovat tedy bude trestný hod.

33:52

Zach Hankins dodává týmu Nymburka klid!

33:32

Po technické chybě domácí lavičky střílel Dixon trestný hod. Proměnil ho.

33:27

Hosté v závěrečné čtvrtině příliš často ztrácejí míče. Výborně se ale vrátil Hruban, který Bandirmě zabránil ve skórování.

32:54

Erkan Yilmaz využil volného prostoru a trojkou sráží domácí manko už pod deset bodů! Lavička Nymburku reaguje time-outem.

32:27

Hazer měl v ruce další snížení, ale pod košem selhal!

31:43

Haltalı v závěru limitu pro útok snižuje na rozdíl dvanácti bodů! Aby si to Nymburk ještě nekomplikoval...

31:26

Kabaca to neúspěšně zkoušel za tři body.

30:19

Domácí hezky zakombinovali a Atakan Erdek akci zakončil dvěma body.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

30:00

To vyšlo na Hazera, který ale koš nedává.

29:51

Domácí mají 9 sekund na zakončení útoku...

29:00

Sadık Kabaca snižuje tříbodovým košem na rozdíl šestnácti bodů!

28:21

Yilmaz proměnil druhou ze šestek.

28:20

Yilmaz se snažil zasmečovat míč do koše, Hankins mu v tom zabránil faulem. Trestné hody pro domácí.

28:10

Martin Peterka dal koš s faulem. Šestku ale neproměnil.

27:50

Rıdvan Öncel trefil z osy trojku.

27:21

Neúspěšný tříbodový pokus domácích. Zaútočit mohou hosté.

26:40

Erdek musel střílet v časovém presu a koš nezaznamenal.

26:01

Hankins se nyní prezentoval výborným blokem!

25:35

Míč vyvezl dopředu Rogić a po jeho přihrávce přidal další hostující body Zach Hankins.

25:01

Snadný koš pro Vojtěcha Hrubana. Hosté mají zápas pod kontrolou.

24:40

Za tři se ale prosadil i Jaromír Bohačík!

24:23

Atakan Erdek zaznamenal přesnou tříbodovou střelu.

23:30

Zach Hankins střílel dvě šestky. Proměnil až tu druhou.

23:12

Domácím se podařilo snížit.

22:56

Krásně sehraný rychlý kontr zakončil po Dixonově přihrávce Jaromír Bohačík.

22:22

Şengün se prosadil poté, co se k němu odrazil míč po střele Hazera.

21:58

Michael Dixon navyšuje vedení hostí tříbodovým košem!

21:30

Hankins zaznamenal první dva body Nymburka ve třetí čtvrtině.

20:38

Yilmaz dostal míč pod koš a zasmečoval ho na místo určení.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Erkan Yilmaz 10 – Martin Peterka 11

První poločas vyhráli basketbalisté Nymburka o 15 bodů a směřují tak ke druhému vítězství v sérii, které by je poslalo do čtvrtfinále Ligy mistrů. Mladíci z Bandirmy hrají s elánem, ale zkušenosti jim v některých okamžicích viditelně scházejí. Středočeši si navíc výborně pomáhají trojkami, kterých nasázeli už osm.

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:59

Poslední útok nakonec měli domácí. Pokus Yilmaze o trojku do koše nespadl.

19:44

Domácí využili bonusového faulu, který ještě měli. Nymburk zůstává u míče.

19:32

Vzápětí si vzal oddechový čas i kouč domácích Demir.

19:32

Domácí nestihli zakončit útok v limitu 24 sekund. Lavička Nymburka si vyžádala oddechový čas.

18:50

Şengün proměnil jen první.

18:50

Vzápětí útočný faul. Vzhledem k počtu faulů hostí už Bandirma bude střílet trestné hody.

18:50

Bohačík to zkoušel z rohu za tři body. Přesně ale nezamířil.

18:35

Şehmus Hazer proměnil až poslední trestný hod!

18:35

Rozhodčí nařizují hned tři trestné hody!

18:35

Domácí Hazer byl při střelbě faulován Rogićem. Rozhodčí řeší u videa, zda to bylo ještě ve vzdálenosti za tři body nebo už na dvojce.

18:20

Martin Peterka opět ano! Hosté se nadechli k trháku a jsou na dobré cestě k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů!

18:07

Şengün se z trojky netrefil.

17:46

Přichází ale trojka Martina Peterky!

17:31

Hazer hezky uvolnil Yilmaze, který snižuje.

17:04

Vojtěch Hruban prošel až pod koš a navýšil vedení českého mistra už na rozdíl třinácti bodů!

16:41

Domácí si vyžádali oddechový čas.

16:41

Martin Peterka dává trojku! Už sedmý třígólový koš Nymburka v zápase.

16:25

Rozhodčí po prohlédnutí záznamu svůj verdikt potvrdili. Jaromír Bohačík obě šestky dává.

16:25

Erkanovi Yilmazovi byl odpískán nesportovní faul. Domácí hráč fauloval bez snahy hrát míč. Rozhodčí se ještě podívají na video.

16:17

Peterka nahrál pod koš Daltonovi, který byl ale zablokován.

16:01

Domácí se teď v útoku neprosadili. Míč šel do autu od Yilmaze.

15:40

Rogić šikovně vyzval ke skórování Peterku, který nepohrdl nabídnutou příležitostí.

15:14

Domácí mladíci hrají s elánem. Další dva body přidává Alperen Şengün.

14:32

Hosté však dokázali odpovědět rovněž trojkou.

14:18

Z obrovské dálky a nouze střílel Yilmaz. Míč si ale našel cestu do koše!

13:53

Peterka to zkoušel za tři body. Trefil jen obroučku.

12:57

Pod košem byl ubráněn domácí Kabaca.

12:33

Dalton dává trojku a hosté vedou o šest bodů!

12:08

Hankins fauloval při obranném doskoku Şengüna. Nymburk má ve druhé čtvrtině na kontě už tři fauly.

11:43

Pavel Pumprla dal koš s faulem. Následnou šestku ale neproměnil.

11:35

Sadik Kabaca zaznamenal další trojku!

11:15

Trojky na obou stranách. Nejprve se trefil domácí Kabaca, na druhé straně pak odpověděl Petr Benda.

10:26

Alperen Şengün trefil jednou rukou jen obroučku. Ani hosté pak rychlý protiútok nevyužili.

10:07

Şengüna fauloval po převzetí míče Benda. Bandirma tedy zůstane u míče.

Začala druhá čtvrtina.

První čtvrtina skončila.

09:54

Domácí ještě v závěru čtvrtiny snižují na čtyřbodový rozdíl.

09:23

Domácí trenér to přehnal s protesty a dostal osobní chybu. Následnou šestku proměnil Michael Dixon.

08:51

Pumprla střílel šestky. První proměnil, druhou už ne.

08:38

Stejný hráč nyní zaznamenal trojku!

07:50

A vida. Přesně zakončit dokázal Erkan Yilmaz.

07:39

Oba týmy se teď trochu zasekly střelecky. Míč si nemůže najít cestu ani do jednoho z košů.

06:28

Jeden trestný hod ze dvou proměnil Alperen Şengün.

05:54

Úspěšná spolupráce českých reprezentantů Bohačíka s Hrubanem. Koš zaznamenal druhý jmenovaný.

05:19

Öncel se dopustil osobní chyby. Následoval jeden trestný hod Nymburku, který proměnil Michael Dixon.

05:19

Tříbodový koš trefil také Dixon!

04:58

Hazer trefil svou druhou trojku a snižuje na rozdíl čtyř bodů.

04:29

Bohačík připravil střeleckou pozici pro Michaela Dixona, který se nemýlil.

03:54

Zach Hankins házel trestné hody. proměnil jeden.

03:44

Şehmus Hazer snižuje tříbodovým košem!

03:10

Domácí ztratili po rozehrávce míč, což Vojtěch Hruban potrestal trojkou!

03:07

Dalton střílel dva trestné hody. Proměnil jeden.

02:32

Dalton tentokrát asistoval na koš Zachovi Hankinsovi.

02:20

Za hosty otáčí Hayden Dalton.

01:55

Domácí dvěma koši v řadě dokázali otočit skóre.

00:18

Výborný začátek pro hosty! Jaromír Bohačík zaznamenal z levého rohu trojku!

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Teksüt Bandirma: Haltali, Öncel, Kabaca, Yilmaz, Erdek, Hazer, Şengün, Bozkurt, Öge, Karaca, Ozer.

ERA Basketball Nymburk: Booker, Benda, Pumprla, Dixon, Peterka, Bohačík, Dalton, Kříž, Rogić, Hankins, Hruban, Šafarčík.

První zápas, který se odehrál v pražské hale Královka, skončil výhrou Nymburka 92:70. Utkání mělo poměrně jednoznačný průběh. Domácí totiž od začátku vedli a své vedení neustále navyšovali. Polevili až v závěrečné čtvrtině, v níž nechali soupeře korigovat skóre. 19 body přispěl k výhře Středočechů Vojtěch Hruban, o bod méně zaznamenal další český reprezentant Jaromír Bohačík.

Teksüt Bandirma:
Turecký celek postoupil do osmifinále LM ze čtvrtého místa tabulky skupiny B. O postupu Bandirma rozhodla čtyřmi vítězstvími v řadě na závěr skupinové fáze. V domácí lize patří Teksütu osmá pozice. Naposledy si tento tým doma poradil výsledkem 64:48 s posledním Sigortam.net ITU.

ERA Basketball Nymburk:
Čeští suveréni prožívají v Lize mistrů velmi dobrou sezónu. Svou základní skupinu dokázali vyhrát, když ze 14 zápasů prohráli jen dva. Za sebou tak nechali takové týmy jako španělské Tenerife či ruský Nižnij Novgorod. Tradičně bezchybně si pak Nymburští počínají v české NBL, v níž vyhráli všech 28 utkání. Naposledy triumfovali 90:73 na půdě Olomoucka.

Vítám tu všechny milovníky kvalitního basketbalu! V odvetném osmifinále Ligy mistrů zavítají hráči Nymburka na půdu tureckého celku Teksüt Bandirma. Český celek před týdnem zvítězil na domácí palubovce 92:70 a v úterý si tak již může zajistit postup do čtvrtfinále.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.