Reportáž skončila

WTA Dauhá

WTA Dauhá, Dvouhra - semifinále, start: 28. 2. 2020 16:30

Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, po němž je šťastnější Petra Kvitová, která pronikla do finále! Česká hráčka do souboje velmi dobře vstoupila a prvnímu setu dominovala. Jenomže Australanka se rozjížděla postupně a ve druhé části hry nedala soupeřce šanci. Dočkali jsme se proto rozhodujícího setu! Třetí set nám nabídl velmi napínavou podívanou a hrál se vyrovnaný tenis. Ovšem Petra Kvitová se znovu herně zvedla, přestala kazit a zaslouženě jí uvidíme v utkání o trofej.

Konec zápasu

4:6

Petra Kvitová to dokázala a uvidíme ji ve finále! Ashleigh Bartyová se snažila zahrát k lajně, ovšem trefila míček nečistě a vyhodila jej mimo kurt.

15-40

Petra Kvitová je velmi blízko k poražení světové jedničky!

15-30

Na čop výborně Kvitová reagovala a míček vrátila až k základní čáře. Na to odpověděla Ashleigh Bartyová jen trefením sítě.

15-15

Jenže na skvělý úder přichází dvojchyba. Oba servisy totiž byly příliš dlouhé.

0-15

Další dlouhá výměna jde za Petrou, který poslal míček přesně k levé postranní čáře a nedala Australance žádnou šanci!

4:5

Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Ashleigh Bartyová ještě drží naději na získání rozhodujícího setu, ovšem podávat na vítězství půjde Petra Kvitová! Doufejme, že se to české bojovnici podaří dotáhnout do zdárného konce!

40-15

Tentokrát byla Petra Kvitová u míčku o trochu později a tak po chvíli chybovala.

30-15

Skvělý return dává fiftýn na stranu naší reprezentantky.

30-0

Znovu se naše tenistka vydala k síti, ovšem volejem poslala míček za postranní lajnu.

15-0

Míček získává Bartyová.

3:5

Petra Kvitová vyhnala soupeřku ven z kurtu a následně poslala forhend do otevřené části kurtu.

30-40

Eso ven z kurtu pro Petru Kvitovou.

30-30

Hlasité řvaní Kvitové značí, že další výměna jde za ní! Kvitová totiž útočila a forhend po lajně byl úspěšný.

30-15

15-15

Tvrdými údery nedala Kvitová soupeřce šanci, Ashleigh Bartyová jen vyhodila míček za základní lajnu.

15-0

Petra Kvitová od sítě neukončila výměnu, a tak přišel trest v podání prohození Australanky.

3:4

3:4

3:4

Petra Kvitová jde znovu do trháku a tohle by mohl být klíčový moment rozhodujícího setu. Česká hráčka už musí střetnutí dopodávat, což proti světové jedničce nebude lehkým úkolem.

15-40

Dva brejkboly pro Češku! Return po lajně slavil úspěch!

15-30

Ashleigh Bartyová se snažila rozpohybovat českou soupeřku, ale míček dopadl do těsného autu.

15-15

Ashleigh Bartyová se dlouhou dobu bránila, ale podařilo se jí přejít do útoku. Kvitová se po míčku natahovala a poslal jej do autu.

0-15

Po dobrém returnu přišla další chyba světové jedničky.

3:3

Bohužel je srovnáno! Ashleigh Bartyová si bere ztracené podání zpátky a vyrovnává stav na gemy ve třetím setu.

A-40

Brejkbol pro Australanku! Petra Kvitová znovu trefila pouze síť.

40-40

Ani jedna z hráček nechtěla chybovat, a tak se hrála znovu dlouhá výměna. Po kratším úderu se Bartyová dostala k síti a výměnu ukončila.

30-40

Velmi dlouhou výměnu získala Petra Kvitová, tohle je krůček k potvrzení předešlého brejku.

30-30

Těsný aut, míček z rakety české reprezentantky dopadl do těsného autu.

15-30

Tohle je naše Petra Kvitová! Češka rozběhla soupeřku, která poslala míček jen do sítě.

15-15

Petra Kvitová si počkala na pohyb soupeřky a následně zamířila do volné části dvorce.

15-0

Bekhend vyhodila česká hráčka až za základní čáru.

2:3

2:3

2:3

Petra Kvitová je v srdci obrovskou bojovnicí a ve třetím setu soupeřce znovu bere servis! Ashleigh Bartyová chtěl zkrátit hru, ovšem míček poslal jen do sítě.

30-40

Brejkbol pro českou reprezentantku! Ashleigh Bartyová se na sebe zlobí, protože míček poslala za základní čáru.

30-30

15-30

Také světová jednička chybuje v jasné pozici! Ashleigh Bartyová se nacházela u sítě, ale trefila jen ji.

15-15

Míček získává Kvitová.

15-0

Ashleigh Bartyová hrála míček hodně nízko, přesto Petru přehodila. Naše hráčka míček doběhla, ale už jej nevrátila.

2:2

Další eso pro českou hráčku! Petra Kvitová je ve třetím sadu při vlastním podání stoprocentní.

15-40

Další eso pro Petru Kvitovou.

15-30

Naše hráčka se snažila hrát bekhend po lajně, ovšem je z toho pouze těsný aut.

0-30

Dlouhou výměnu získává česká hráčka, která soupeřku rozběhala a donutila ji k chybě.

0-15

Po skvělém servisu přichází forhend do otevřené části kurtu, tohle byl pěkný moment v podání Kvitové.

2:1

2:1

2:1

Těžkou situaci Ashleigh Bartyová zvládla a tohle by ji mohlo ještě více nakopnout. Česká hráčka situaci znovu dopomohla, když míček poslala do autu.

40-30

Na zkrácení hry reagovala Ashleigh Bartyová forhendem do protipohybu.

30-30

Česká hráčka byla u míčku později a poslala jej jen do sítě.

15-30

Že by se Petra vracela ke hře z prvního setu, znovu donutila soupeřku k chybě.

15-15

Ashleigh Bartyová pokazila bekhend, kterým chtěla zkrátit hru, ovšem míček přes pásku nepřešel.

15-0

Česká hráčka se nacházela u sítě a Australance se podařil lob.

1:1

Jestřábí oko ukázalo, že servis české hráčky byl v pořádku, a tak Petra Kvitová konečně udržela servis.

30-40

Petra Kvitová znovu mohla vítězně ukončit výměnu, jenomže trefila jen pásku.

15-40

Další vítězný míček ze strany české hráčky.

15-30

Petra Kvitová předvedla svou druhou dvojchybu v utkání.

0-30

0-15

Petra by se potřebovala znovu chytit a tohle by ji mohlo pomoci. Zkrácení hry sice soupeřka doběhla, ovšem před Kvitovou byl otevřený kurt.

1:0

Čistou hrou vstupuje Ashleigh Bartyová do třetího setu, tohle byl rychle odehraný gem.

40-0

Tentokrát Kvitová chybuje z returnu, když opět poslala míček do sítě.

30-0

Česká hráčka sice moc chce, ovšem kupí nepřesnosti.

15-0

Petra Kvitová i na začátku třetího setu začíná trefením sítě.

6:2

Je srovnáno a uvidíme třetí set! Kvitová byla u míčku pozdě a míček tak vyhodila mimo kurt. Musíme přiznat, že světová jednička výrazně zlepšila svou hru a zaslouženě vyrovnala.

A-40

Další možnost na ukončení setu pro Australanku! Petra ve druhém setu nehraje už tak dobře.

40-40

Kvitová se ještě nevzdává! Přechodem na síť trochu vykolejila soupeřku, která následně zahrála nepřesně.

40-30

Ashleigh Bartyová má možnost ukončit druhý set, protože Petra Kvitová vyhodila míček mimo kurt.

30-30

Na kratší return si Petra počkala a poté zahrála přesvědčivě po lajně.

30-15

Další chyba česká hráčky z forhendu, opět totiž trefila jen pásku. To jsou zcela zbytečné chyby Kvitové.

15-15

Zrovna jsem přemýšlel, že si Petra dlouho nepomohla esem, ale aktuálně jej zapisuje.

15-0

Petra Kvitová nepřehodila míček přes pásku a dává soupeřce další fiftýn.

5:2

5:2

5:2

Ashleigh Bartyová vyhnala naší hráčku ven z kurtu, Petra poté míček poslala za základní čáru. Australanka udělal velký krok k zisku druhého setu.

40-15

30-15

30-0

Těsný aut vyslala za základní čáru naše tenistka, Ashleigh Bartyová úspěšně přerušila výměnu.

15-0

Česká bojovnice poslala další míček do autu.

4:2

Čistou hrou nedala Petra Kvitová soupeřce šanci, o druhou sadu česká lvice ještě zabojuje!

0-40

Krásně to zahrála naše hráčka, na kratší return reagovala vítězným míčkem.

0-30

Petra Kvitová tlačila míček na pravou stranu a donutila Australanku k chybě.

0-15

4:1

4:1

Tohle nevypadá vůbec dobře! Petra Kvitová se vydala k síti a soupeřka se ji pokusila prohodit. Petra se po míčku natahovala, ovšem marně.

40-30

Ovšem i Australanka převádí chybu.

40-15

Petra Kvitová znovu vyhodila míček mimo kurt, tentokrát ze svého skvělého bekhendu.

30-15

15-15

Tohle by Kvitové mohlo pomoci! Z returnu zamířila česká hráčka přesně po lajně.

15-0

Ashleigh Bartyová je na koni a zaznamenává vítězný míček.

3:1

Ashleigh Bartyová bere české hráče podání a musíme říct, že zaslouženě. Najednou Kvitová chybuje z úderů, které ji vycházely v první sadě.

40-15

Neskutečné! Petra Kvitová byla u sítě a měla vše nahrané na ukončení výměnu. Z voleje ale trefila pouze síť, tohle je obrovská škoda.

30-15

Česká hráčka zahrála do protipohybu soupeřky, která se nestihla vrátit do optimálního postavení.

30-0

Ashleigh Bartyová posadila míček přesně na lajnu, s čímž naše hráčka moc nepočítala.

15-0

Znovu Petra hodně chtěla, ale přehnala to z razancí a poslal míček za základní čáru.

2:1

2:1

2:1

Ashleigh Bartyová poslala další míček na lajnu, což ukončuje další gem. Australanka ve druhém setu působí mnohem odhodlaněji než v první části hry.

A-40

Petře tentokrát nešly nohy, a tak byla u míčku pozdě. I proto trefila pouze pásku.

40-40

Petra Kvitová je velkou bojovnicí a žádný míček pro ni není ztracený, shoda.

40-30

Petra Kvitová se marně natahovala po podání soupeřky, ta zapisuje první své eso v utkání.

30-30

Australanka trefuje pouze síť, třicet mají obě.

30-15

Ashleigh Bartyová se zkušeně podívala a zahrála do protipohybu české reprezentantky.

15-15

0-15

Další skvělý return ze strany Petry, která z bekhendu posadila míček do rohu kurtu.

1:1

Těžkou situaci česká tenistka zvládla a vyrovnala gemy ve druhém setu.

40-A

40-40

Petra Kvitová si v těžké pozici pomáhá přímým bodem z podání.

40-30

Obě hráčky se nacházely u sítě a Ashleigh Bartyová prohozem zamířila přesně na čáru.

30-30

Bekhend Petře funguje na jedničku, česká hráčka totiž posadila další míček přesně k pravé postranní čáře.

30-15

Neskutečný míček zahrála Australanka, která se výborně po balonku natáhla a poslala jej do otevřené části dvorce.

15-15

Ashleigh Bartyová zlepšuje hru, naše hráčka znovu poslala míček do pásky.

0-15

Petra Kvitová se tlačila soupeřce do bekhendu, díky tomu přišla chyba Australanky.

1:0

Tohle byla další dlouhá výměna, kterou získala Australanka. Ashleigh Bartyová skvěle zkrátila hru a Petra už nedokázala míček přehodit přes síť.

40-30

Petra se rozhodně nevzdává a teď to byla ona, kdo určoval tempo výměnu. Češka zaznamenala další vítězný bekhend.

40-15

Australská hráčka poslala míček jen do autu.

40-0

Australanka si pomohla výborným servisem a následně posadila míček přesně k čáře, Petra se po něm marně natahovala.

30-0

Petra Kvitová ukončila výměnu, ovšem trefila pouze pásku.

15-0

Pokračujeme druhý setem! Ashleigh Bartyová získává první fiftýn v této fázi hry.

4:6

Petra Kvitová má zaťatou pěst a raduje se, to znamená, že získala první sadu. Česká hráčka byla lepší tenistkou a zaslouženě se raduje.

15-40

Tentokrát se Petře nepodařilo přehodit míček pásku a je z toho fiftýn pro Australanku.

0-40

Petra Kvitová zvolila náběh k síti, po kterém zamířila přesně k lajně. Česká hráčka bude mít tři setboly.

0-30

Další fiftýn pro naší tenistku, po servisu ven z kurtu poslal Bartyová míček znovu do sítě.

0-15

Za vítězství v prvním setu vstupuje Petra skvěle. Ashleigh Bartyová z returnu totiž trefila síť.

4:5

4:5

4:5

První sada bude ještě pokračovat. Ashleigh Bartyová tak drží naději na zisk setu, ale musí prorazit Petřin servis.

A-40

Ashleigh Bartyová má výhodu při vlastním servisu.

40-40

Máme tu další shodu, tentokrát při podání Australanky.

40-30

Ashleigh Bartyová zahrála do protipohybu české hráčky, která se marně natahovala.

30-30

Petra Kvitová se vydala znovu do akce a už mohla mít první setboly. Ovšem přehnala to s razancí, když míček poslal za základní čáru.

15-30

Česká hráčka je prostě na kurtu lepší a získává další fiftýn.

15-15

Z returnu trefuje Petra Kvitová síť, obě hráčky mají po patnácti.

0-15

Další vítězný míček pro Češku, tentokrát z bekhendu.

3:5

Těžkou situaci při vlastním podání Kvitová zvládla. Česká hráčka se vydala k síti a soupeřka ji chtěla přelobovat, ovšem míček zamířil až za základní lajnu.

40-A

Další vítězný míček pro českou hráčku, která tentokrát zahrála do protipohybu soupeřky.

40-40

Tohle je boj o každou výměnu, další získává Petra. Pokračujeme tak při servisu české reprezentantky.

A-40

Petra Kvitová poslala bekhend jen do autu, bude znovu čelit ukončení gemu.

40-40

Jdeme zpátky na shodu, protože Australance pomohla páska. Míček se od ní překulil na stranu české hráčky.

40-A

Petra Kvitová si pomohla dalším skvělým servisem a poté poslala míček do rohu volné části kurtu.

40-40

Výborně, vracíme se na shodu! Ashleigh Bartyová z returnu totiž nepřehodila síť.

A-40

Další brejkbol pro Australanku, Petra totiž vyhodila forhend za základní lajnu.

40-40

Gem bude pokračovat přes shodu, protože Petra Kvitová vytvořila dvojchybu.

30-40

Gem ještě není u konce! Češka znovu přešla k síti, ale tentokrát míček z voleje poslala za základní lajnu.

15-40

Neskutečná výměna! Petra Kvitová se dlouho bránila a pak přešla do akce. Její volej pak zamířil do volné části kurtu.

15-30

Česká reprezentantka si pomohla podáním, když zaznamenala další eso.

15-15

Petra Kvitová chtěla výměnu rychle ukončit, což vlastně udělala, ovšem negativně.

0-15

3:4

3:4

Ashleigh Bartyová se dá drží ve hře o první set, ale musí prolomit Petřin servis. Česká hráčka znovu riskovala a balon posadil za boční čáru.

40-30

Česká tenistka bekhendem poslala balonek znovu do sítě, to je škoda.

30-30

Petra Kvitová přerušila hru, jelikož si myslel, že balon spadl do autu, celá situace se tak musela překontrolovat. Bartyová poslala míček na základní čáru.

15-30

Tentokrát se Petra soupeřce dlouho bránila, ovšem nepovedl se jí prohoz, jelikož trefila opět pásku.

0-30

V úvodním setu hraje naše hráčka skvěle, do dalšího míčku se opřela a poslala jej do rohu kurtu.

0-15

2:4

Čistou hrou ukončuje Petra Kvitová další gem, je z toho opět vítězný míček pro Češku.

0-40

Ashleigh Bartyová returnem poslala míček těsně za síť, na což Petra reagovala a výměnu rychle ukončila.

0-30

Další míček končí přímým bodem ze servisu.

0-15

Petra Kvitová zahrála míček k lajně a poté bekhendem trefila otevřenou část dvorce.

2:3

2:3

2:3

Bartyová celou situaci zvládla a také ona poprvé udržela servis. Petra Kvitová zariskovala a zamířila jen těsně za postranní lajnu.

40-30

Petra Kvitová v tomto gemu ještě bojuje, aktivní hrou donutila soupeřku k chybě.

40-15

40-0

Ashleigh Bartyová si pomohla skvělým servisem, po němž trefila česká hráčka znovu pouze síť.

30-0

Naše tenistka chtěl soupeřku rozběhat, ovšem znovu trefila jen pásku.

15-0

Tentokrát return české hráčky byl nepřesný a zamířil do autu.

1:3

Česká hráčka jako první udržela svůj servis a odskakuje do vedení 3:1. Zatím Kvitová hraje fantasticky a na kurtu je lepší hráčkou.

15-40

Petra Kvitová trefuje středovou čáru a zaznamenává druhé eso.

15-30

Ashleigh Bartyová se ubránila, dost ji k tomu Petra ale pomohla, protože ji nevyšlo zkrácení hry.

0-30

Petra Kvitová zaznamenává úvodní eso zápasu.

0-15

Do čtvrté hry musela Petra vstoupit druhým servisem, soupeřka po něm trefila z returnu pásku.

1:2

1:2

1:2

A znovu česká reprezentantka prolamuje soupeřky servis. Petra Kvitová si tentokrát počkala na chybu soupeřky, která vyhodila balonek mimo kurt.

15-40

Na servisu ani jedna hráčka nepůsobí zatím dobře, Petra Kvitová tak bude mít další dva brejkboly.

15-30

Další míček pro Petru, která se vydala k síti a donutila soupeřku k trefení pásky, která byla tentokrát proti Australance.

15-15

Tentokrát Češka reagovala skvěle a vyslala nechytatelný forhend po lajně.

15-0

Retunr české tenistky byl příliš dlouhý, fiftýn pro Australanku.

1:1

Také česká hráčka přichází o servis a stav prvního setu je znovu vyrovnán. Ashleigh Bartyová reagovala velice rychle a vrací soupeřce úder.

40-0

Tři brejkboly pro Australanka, naše tenistka totiž zahrála do autu. Tohle bude těžká chvíle pro Petru Kvitovou.

30-0

Petra Kvitová neukončila výměnu od sítě, a tak ji Bartyová napodruhé prohodila do bekhendu.

15-0

Naše tenistka trefila pásku, na což Bartyová reagovala výborně a výměnu rychle ukončila.

0:1

Hned v úvodu utkání prolamuje Petra Kvitová servis australské soupeřky a ujímá se vedení. To je výborný začátek české tenistky.

15-40

Australanka musela do výměny přes druhé podání a Petra toho využila. Forhendem zamířila přesně k levé čáře, dva brejkboly.

15-30

Ashleigh Bartyová vyhnala druhým servisem Petru z kurtu a poté zamířila na druhou stranu.

0-30

Petra reagovala na kratší míček forhendem, který zamířil k lajně a je vítězný.

0-15

Petra Kvitová začíná výborně, míček z rakety její soupeřky skončil za základní lajnou.

0:0

Utkání právě začalo.

Ashleigh Bartyová se dostala ze dna až na samotný vrchol. V roce 2014 přerušila kariéru a začala hrát kriket. K tenisu se ovšem vrátila. A hlavně loňská sezona byla perfektní. Australanka se dočkala své premiérové grandslamové trofeje, když v Paříži povolila Markétě Vondroušové pouhé čtyři gamy. Rok završila na pozici světové jedničky a triumfem na Turnaji mistryň. V Melbourne do ní vkládali australští fanoušci velké naděje. Toužili po tom, že Bartyová se stane první australskou vítězkou domácího grandslamu po dvaačtyřiceti letech. Bartyová ovšem narazila v semifinále na pozdější vítězku Keninovou. Přitom v prvních dvou setech disponovala setboly. Nic to nezměnilo na tom, že Bartyová se jako první Australanka od roku 1984 dostala v Melbourne mezi čtyři nejlepší v ženské dvouhře.

Dodejme, že Dauhá je pro Bartyovou prvním turnajem od Melbourne. Světová jednička měla o něco lehčí cestu do semifinále než Petra Kvitová. V prvním kole volný los, posléze předčila 6:3, 6:2 Němku Siegemundovou. Letos výborně hrající Kazaška Rybakinová do osmifinále nenastoupila. Ve čtvrtfinále Bartyová porazila Muguruzaovou 6:1, 6:7, 6:2. Přitom Španělka jde pod Conchitou Martínezovou, ještě loni trenérkou Karolíny Plíškové, hodně nahoru. V Melbourne se probojovala až do semifinále.

Petra Kvitová má za sebou v Dauhá tři velice těžká utkání. Nejprve otočila proti Španělce Suarezové-Navarrové a ve třetím setu ji dokonce dala kanára. Na sociálních sítích poté tvrdila, jak moc ji bude Španělka chybět. Suarezová-Navarrová totiž po sezoně ukončí kariéru. Následovala další třísetová bitva s někdejší senzační vítězkou French Open Ostapenkovou. Kvitová vyhrála 6:2, 5:7, 6:1. Včera zdolala také ve dvou tiebreacích Tunisanku Džabúrovou. Ta v Dauhá vyřadila Kateřinu Siniakovou a Karolínu Plíškovou.

Petra Kvitová je dnes podle mínění sázkových kanceláří outsiderkou. Ashleigh Bartyovou nedokázala porazit v uplynulých čtyřech vzájemných duelech. V Dauhá ji čeká hodně složitý zápas. Při své poslední účasti v roce 2018 si došla až pro titul. V letošní sezoně prohrála třísetové semifinále v Brisbane s americkou ranařkou Keysovou. V Melbourne následně skončila ve čtvrtfinále, kde právě proti Bartyové neproměnila setbol v úvodním setu. I kvůli tomu, že první grandslam roku opanovala Sofia Keninová, tak Kvitová vypadla z elitní desítky. Momentálně okupuje v žebříčku WTA jedenáctou příčku. Chuť si nespravila ani v Petrohradu. Tam před dvěma lety nenašla přemožitelku. Letos onemocněla a do čtvrtfinále s domácí Alexandrovovou ani nenastoupila.

Vítám vás u druhého semifinálového střetnutí v Dauhá, kam se probojovala světová jednička Ashleigh Bartyová, která vyzve českou lvici Petru Kvitovou.

Australská tenistka je obrovskou kandidátkou na celkové vítězství, ovšem Petra jistě nedá svou kůži lacinou. Bartyová není ideální soupeřkou pro Kvitovou, obě hráčky se utkaly osmkrát a pouze dvakrát zvítězila česká reprezentantka. Poslední střetnutí se odehrálo letos v lednu na Austrilan Open a Ashleigh byla znovu úspěšnější. Petra má tak soupeřce, co oplácet.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.