Ode mě je to pro dnešek vše, na počteno u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek dne.

To je veliká škoda. Češi útočili na první bod v hlavní fázi turnaje. Proti favorizovanému Chorvatsku, které ovšem nehrálo v plné sestavě, po celý duel prohrávali, ale manko dokázali v závěru stáhnout po přesné trefě Patzela. Jenže poslední útok Chorvatům vyšel na jedničku a Stepančić rozhodl o dvou bodech pro soupeře.

Doplatili jsme na hluchý závěr prvního poločasu a úvod druhé půle, kdy jsme za 19 minut vsítili jediný gól. Dobrý výkon předvedli Tomáš Mrkva, nejlepší hráč zápasu, a Ondřej Zdráhala, tahoun českého týmu v ofenzivě.

Chorvatsko – Česko 22:21 (11:9)
Nejvíce branek: Mamić 5, Marić 3, Stepančić 3 – Zdráhala 7/4, Hrstka 4, Kašpárek 3. Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (oba SWE). Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4. Vyloučení: 4:3.

Konec zápasu.

60

Bohužel jsme nedokázali přerušit chorvatskou akci, Luka Stepančić proskočil jednoduše na pravé straně a dvě sekundy před koncem rozhodl zápas.

60

Vojtěch Patzel půl minuty před koncem vypálil z druhé vlny z výskoku a srovnává!

60

Tomáš Mrkva vychytal levé křídlo Mandiće!

59

Oddechový čas pro Chorvatsko.

59

Rychlé zakončení, Jakub Hrstka z levého křídla vymetl vzdálenější šibenici!

58

Matej Hrstić ze spojky Mrkvu nepřekonal a ještě můžeme snížit.

57

Kašpárek z proskoku Ašanina nepřekonal a nejspíše je rozhodnuto minimálně o tom, že dnes znovu nezvítězíme.

57

Stepančić přes blok z deseti metrů přestřelil.

57

Chorvatsko v plném počtu, při jeho útoku je signalizována pasivita.

56

Kašpárek zablokován a Čípa z řídla následně vychytal Ašanin. Katastrofální přesilovky českého týmu stejně jako proti Bělorusku.

56

Luka Stepančić měl volnou střeleckou ruku a dokázal se prosadit i v oslabení.

55

55

Kašpárek zahodil míč. Přihrávka do křídla bez nápadu, Chorvati ji zachytili...

55

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Matej Hrstić), za zásah do obličeje Ondřeje Zdráhaly, který musel být ošetřen.

54

Matej Hrstić prorážel proti Solákovi a můžeme srovnat!

54

Ondřej Zdráhala se šikovnou kličkou zbavil obránce a sedmým gólem v zápase dotahuje Česko na rozdíl jednoho gólu. Stále ovšem hrajeme v oslabení.

53

Vlado Matanović z pravého křídla zakončil mezi nohy Tomáše Mrkvy.

53

Vyloučení v týmu Česko (Štěpán Zeman).

52

Hrstka si zaběhl na pivota a dává jednoduchý gól. Zdráhala ho výborně našel.

51

Marko Mamić vyskočil na levé spojce a propálil Mrkvu. Chorvatsko se vrací do náskoku.

50

Zdráhalovu ránu z deseti metrů si pohlídal Ašanin.

50

Vlado Matanović měl na pravém křídle hodně dobrý palebný úhel a vrací Chorvatsku vedení.

49

Mubenzem zachytil pas na pivota a Horák vyslal do únoku Čípa, jenže ten napálil břevno. Stejně jako Bělorusku odmítáme možnost jít do vedení.

48

Hrstićova tečovaná střela končí nad brankou. Chorvatsko v ofenzivě a v plném počtu.

48

Česko v plném počtu.

48

Ondřej Zdráhala se díky cloně od Patzela dostal k proskoku a ranou pod břevno znovu srovnává.

47

Hvězda Chorvatů Domagoj Duvnjak poprvé na palubovce a proměňuje sedmičku suverénně střelou o zem-

47

Luka Stepančić z proskoku vybojoval sedmičku.

47

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Marko Mamić).

47

Po vystihnutí přihrávky na pivota Tomáš Číp zaútočil z brejku a dokázali jsme srovnat! Navíc Mamić fauloval.

46

Vyloučení v týmu Česko (Jan Mojžíš).

45

Ondřej Zdráhala tentokrát uspěl střelou o zem.

45

Stanislav Kašpárek při proskoku faulován, sedmička pro Česko.

45

Luka Stepančić proskočil na středu a se štěstím propálil Mrkvu, který si na míč sáhl.

44

Odmítli jsme srovnat. Zdráhala ze sedmičky nepřekonal Ašanina.

44

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Ilja Brozović). Dobrá obrana českého týmu, Kašpárek byl zatažen při protiakci za střeleckou ruku a budeme navíc házet sedmičku.

43

Kašpárek zablokován, ovšem teď stálo štěstí na české straně. Patzel se zmocnil odraženého míče a z proskoku dává svůj druhý gól v krátkém sledu.

42

Už to vypadalo, že se zmocníme míče, nakonec ale Chorvati zakončovali z pravého křídla a Marić překonal Mrkvu.

42

Zdráhala uvolnil Patzela, který dává svůj první gól na šampionátu ve svém druhém zápase!

41

Marko Mamić šikovně proskočil a dává gól.

40

Matanovićův pas na pivota česká obrana zachytila a Hrstka proměňuje samostatný únik!

39

Konečně nějaký nápad. Hrstka si zaběhl na pivota a po pasu Zdráhaly snižuje na rozdíl dvou branek.

38

Češi získali míč. V obraně to z českého pohledu není vůbec špatné, ovšem ofenziva je vskutku špatná.

38

Mrkva vyrazil střelu ze spojky pouze do strany. Český gólman drží úspěšnost 43 %!

37

Ondřej Zdráhala proměnil a prosazujeme se poprvé ve druhé poločase. Je to druhý gól českého týmu za posledních 19 minut.

37

Zdráhala z proskoku vybojoval sedmičku.

37

Zeman zapomněl na pivotu na Brozoviće, který se prosazuje.

36

Stanislav Kašpárek z pravé spojky napálil břevno.

36

Horák zablokován, ale pokračujeme v útoku.

35

Tomáš Mrkva dalším zákrokem drží naděje českého týmu.

35

Za posledních sedmnáct minut jsme vstřelili jediný gól. Nezadařilo se ani Patzelovi, který se objevuje od úvodu druhé půle na palubovce. Ašanin vyrazil jeho střelu z kroku.

34

Hrstić trefil ruku Tomáše Mrkvy, který chytá už čtvrtou sedmičku na turnaji!

34

Marić zakončoval z pivota nepřesně, ale byl faulován. Sedmička pro Chorvatsko.

33

Další technická chyba českého týmu, Číp zpracovával tvrdou přihrávku do křídla už v zámezí.

32

Zdráhala zablokován, následně českému týmu byla odpískána pasivita a Mandić z úniku překonal Mrkvu.

32

Hrajeme v plném počtu.

31

Chorvati ještě hrají přesilovku a sehráli akci na pivota, jenže Marić zakončil až po dopadu do brankoviště.

31

Chorvatsko vyráží do prvního útoku druhé půle.

31

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 16:49.

Když už českému týmu funguje dobře obrana, odešla ofenziva. Od stavu 8:7 v 18. minutě jsme vstřelili pouze jediný gól! Chorvati poté odskočili na rozdíl dvou branek.

Nejlepším střelcem českého týmu je třígólový Stanislav Kašpárek. Tomáš Mrkva pomohl české obraně několika dobrými zákroky.

30

První poločas skončil.

30

Ondřej Zdráhala přerušen a házeli jsme pouze devítimetrový hod, Kašpárek šestičlenný blok nepropálil.

30

Marko Mamić z deseti metrů propálil Mrkvu. Máme ještě 10 sekund na zakončení.

30

Signalizovaná pasivita Chorvatska.

30

29

Jurka neměl na pravém křídle ideální úhel a Ašanina nepropálil.

28

Chorvati pěkně dohrála akci do pravého křídla, Matanoviće však skvěle vychytal Mrkva!

27

Po dobrém zásahu v obraně Bečvář proskočil na levé straně, ale z úhlu branku netrefil.

26

Při signalizované pasivitě Hrstić nestřílel přesně, jenže dlouhá rozehrávka Mrkvy nebyla vůbec přesná.

26

25

Ondřej Zdráhala se protlačil ke střele přes obránce a zakončil pod břevno.

25

Mrkva vytěsnil ránu Stepančiće do břevna!

24

Šaracova střela ze střední spojky zablokována, ale Chorvatsko pokračuje v ofenzivě.

24

Babákovu střelu z kroku z levé spojky vyráží Ašanin. V útoku se teď trápíme.

23

Ondřej Zdráhala ze střední spojky zablokován, následně si bereme oddechový čas.

22

Zatímco Chorvatům dohrávka na pivota opět vyšla a tentokrát Marić zakončoval úspěšně.

22

Kašpárkův pas na Mojžíše na pivotu neprošel.

21

Brozović volný na pivotu, o zem ale zakončil nad branku!

20

Stanislav Kašpárek vypálil přes dvojblok do připravené ruky Ašanina!

20

Josip Šarac měl hodně prostoru ke střele z devíti metrů a z kroku propálil Mrkvu.

19

Laciná ztráta Čechů po špatné přihrávce.

19

Chorvatsku parádně vyšla přihrávka Hrstiće na Mariće a z pivota se domácí prosazují.

18

Pěkná dohrávka českého týmu na levé křídlo a Marek Vančo využil dobrého palebného úhlu. Zakončil pod břevno.

17

Dohrávka na pivota nám nevyšla a Mandić srovnává z rychlého brejku.

17

Horák blokem pomohl Mrkvovi, který věděl, kam půjde rána ze spojky a zasahuje.

16

Pavel Horák zaútočil z druhé vlny a tečovanou střelou vrací rychle vedení na naši stranu.

15

Matej Hrstić odpovídá dělovkou ze spojky.

15

Zdráhala na hraně prorážení ještě posunul míč do pravého křídla, odkud posílá Česko do vedení Miroslav Jurka!

15

Chorvati hráli až do signalizované pasivity, při které se dopustili faulu.

14

Rána Kašpárka z pravé spojky skončila na bližší tyčce.

13

Tomáš Mrkva si poradil se střelou Mamiće ze spojky i s dorážkou z křídla!

12

Chorvatsku nevyšla dohrávka na pivota, jenže vzápětí jsme se dopustili útočného faulu. Provinil se Štěpán Zeman.

11

Stanislav Kašpárek a jeho parádní rána ze střední spojky přesně k levé tyčce, srovnáváme!

11

Hrstićovu střelu kolem obránce vyráží dnešní oslavenec Tomáš Mrkva!

10

Ondřej Zdráhala si rozhýbal Ašinina a poté vypálil kolem stojné nohy chorvatského gólmana.

10

Zdráhala se kličkou zbavil obránce a vybojoval sedmičku.

9

Mamić parádně uvolnil Mandiće na levém křídle, ten ze skvělého úhlu nedal Mrkvovi šanci.

9

Žlutá karta pro tým Česko (Pavel Horák).

9

Vančo z levého křídla Ašanina obstřelem nepřekonal.

8

Marko Mamić se štěstím prostřelil Mrkvu ze spojky.

6

Tomáš Mrkva si připisuje první zákrok, když pokryl ránu Mamiće. Jenže následně Horák pokazil přihrávku, kterou zachytil právě vracející se Mamić.

6

Stanislav Kašpárek proskočil na pravé straně a srovnává.

6

Naopak Chorvari v oslabení skórují, Šarac proskočil.

5

Úvod přesilovky nám opět, stejně jako většina početních výhod proti Bělorusku, nevyšel. Technická chyba.

4

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Vlado Matanović), za úmyslnou hru nohou.

4

Marko Mamić se pověsil do vzduchu na pravé spojce a nedal Mrkvovi šanci.

4

Ondřej Zdráhala propálil Ašanina mezi nohy.

3

Babák proskokem na levé straně vybojoval sedmičku.

3

Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Marko Mamić).

3

Matej Hrstić z pravé spojky propálil Tomáše Mrkvu.

2

Chorvatsko oproti minulým duelům obměnilo základní sestavu. Nejspíš s vědomím, že už má jistý postup do semifinále.

1

Úvodní útok jsme sehráli až do signalizované pasivity, střelou z kroku poté prostřelil gólmana mezi nohy Stanislav Kašpárek!

1

Do prvního útoku vyráží Češi. Na spojkách Kašpárek, Zdráhala a Babák.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Chorvatsko: Šego, Ašanin – Marić, Duvnjak, Hrstić, Stepančić, Horvat, Šarac, Karačić, Musa, Mamić, Cindrić, Brozović, Matanović, Mandić, Šipić.

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Jurka, P. Horák, Kašpárek, Babák, Číp, Vančo, Zdráhala, Patzel, Solák, Mubenzem, Š. Zeman, Mojžíš.

Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (oba SWE).

Připíší si čeští házenkáři první body v hlavní fázi turnaje a porazí budoucího semifinalistu, nebo si favorizovaní Chorvati dojdou pro šestou výhru na mistrovství Evropy? To sledujte už od 16:00.

Česko a Chorvatsko se moc často nepotkávají. Naposledy to ovšem bylo na loňském EURU právě v Chorvatsku, kde domácí házenkáři zvítězili těsně 28:27. Vypracovali si až šestigólový náskok, ale Češi ve druhém poločase mocně stahovali.

Česko
Češi si situaci zkomplikovali už v prvním duelu, když padli s domácím Rakouskem. Zápas se vůbec nepovedl brankářům a nedokázali jsme si pohlídat hvězdu soupeře Nikolu Bilyka. Následně jsme zdolali Severní Makedonii i Ukrajinu a zajistili si postup. V hlavní skupině ale zatím na bod čekáme, po slušném výkonu se Španělskem ale přišel nejhorší duel šampionátu a prohra s Běloruskem.

Nejlepším českým střelcem je znovu Ondřej Zdráhala, aktuálně třetí nejlepší střelec celého šampionátu, nasázel už 28 branek! Stanislav Kašpárek je na jedenácté pozici se 23 góly. Dobrou formu potvrzuje také nestárnoucí Martin Galia, který drží úspěšnost zákroků 31 %.

Chorvatsko
Balkánci na letošním šampionátu září. Před dvěma lety porazili Česko v souboji o páté místo a nyní už mají jisté semifinále! Ve dvou zbývajících zápasech se už jen rozhodne pouze o jejich soupeři.

Chorvaty táhnou zejména spojky Luka Cindrić, který nastřílel 20 gólů ze 34 střel, a Domagoj Duvnjak, jenž na stejný počet branek potřeboval jen 25 střel a s 80 % úspěšností je v první dvacítce nejlepší. V brance se pak Chorvatsko spoléhá zejména na Marina Šega, který drží solidní 30% úspěšnost zákroků.

Chorvatsko – Německo 25:24
Chorvatsko – Rakousko 27:23

Srbsko – Chorvatsko 21:24
Chorvatsko – Bělorusko 31:23
Chorvatsko – Černá Hora 27:21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.