Konec zápasu.

39:30

Xavier Rabaseda míč z doskoku doslova dopíchl do koše!

39:13

Ještě jedna změna ve skóre. Lucio Redivo se poprvé prosazuje v tomto zápase a snižuje.

38:38

Ricky Rubio dokonce trefil trojku. Španělský kouč poté vystřídal celou pětici.

38:08

Na jedné straně skóroval Llull, na té druhé Deck. O vítězi je rozhodnuto, rozeběhly se poslední dvě minuty.

37:25

Hodně zbytečný faul Scoly na doskoku. Marc Gasol znovu stoprocentní, vítěz letošního ročníku NBA proměňuje oba trestné hody.

37:10

Další dva trestné hody házel Gasol. Ten byl znovu stoprocentní!

36:53

Deck koriguje skóre, snižuje na rozdíl čtrnácti bodů!

36:43

Do koše si to namířil Llull, Španělé jsou blízko od vítězství na tomto světovém šampionátu!

36:19

Po Ribasovi dohrál také Brussino. Reparát se Gasolovi vydařil, tentokráte skóroval z obou šestek.

35:59

Scola zůstal úplně volný na tříbodovém oblouku. Dnes to ale není jeho zápas, což potvrdila tato střela!

35:42

Aktivní obrana Argentiny si opět pomohla faulem. Gasol však dvakrát minul!

35:31

Dvě šestky pro Laprovittolu, obě úspěšné. Fauloval Ribas, pro kterého to byl dnes už pátý faul.

35:31

Oddechový čas pro Argentinu.

35:01

Hodně zbytečný faul Laprovittoly jen vteřinu po začátku španělské akce. Ricky Rubio stoprocentní!

35:00

Ztráta Rudyho Fernándeze, Deck znovu v roli smečujícího hráče!

34:53

Rubio proměnil obě šestky, Deck na druhé straně palubovky snížil. Jihoameričané teď vysunuli svou obranu hodně vysoko.

34:23

Pět a půl minuty před koncem se prosadil Scola, vůbec první koš argentinské legendy ze hry!

34:09

Laprovittola proměnil jednu šestku, Juancho Hernangomez vzápětí trefil tříbodovou střelu z růžku!

33:53

Bylo to s faulem Sergio Llull poté proměnil i trestný hod.

33:53

Španělé nic nemění, hrají dlouhé útoky a zakončují až v úplném závěru limitu. Llull teď mířil přesně!

33:30

Na dva body od Rubia odpověděl smečující Deck. Rozdíl ve skóre zůstává stejný.

33:03

No vida! Rozdíl ve skóre je po dvou trestných hodech Campazza jen dvanáctibodový.

32:33

Další dva body přidal Deck, který donutil španělskou lavičku k oddechovému času!

32:19

Jiskřička naděje! Laprovittola šel ihned po zisku míče do tříbodové střely. A uspěl!

32:13

Útočným faulem se provinil Campazzo, Španělé jsou necelých osm minut od vítězství!

31:36

Willy Hernangomez srovnává vývoj čtvrté čtvrtiny, na nějaký obrat to zatím nevypadá.

31:04

Na další body čekáme, Rudy Fernández teď získal důležitý obranný doskok.

30:23

Jako první se v poslední desetiminutovce trefuje Deck, který snižuje.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:31

Otřesený po předchozím pádu zůstal Fernández. Ten proměnil druhý trestný hod.

29:16

Jeden faul střídá ten druhý. Laprovittola snižuje na osmnáctibodové manko.

29:02

Rudy Fernández si to namířil do koše a se štěstím zvýšil na dvacetibodový rozdíl! Balón dlouho poskakoval po obroučce.

28:37

Další dvě šestky, Scola je dnes stoprocentní. I nadále ale čeká na nějaké body ze hry.

28:06

Vypadalo to na snadné dva body Decka o desku. Přišel však další úspěšný blok od Willyho Hernangomeze,

27:22

Hra se teď kouskuje kvůli faulům. Willy Hernangomez skóroval ze druhé šestky.

27:03

Oba celky jsou na pěti faulech. Scola zase proměnil obě šestky.

26:53

V závěru útočné akce střílel Llull. Balón poslal do koše, španělský tým hraje v obrovské pohodě!

26:31

Luís Scola se poprvé prosazuje až ve druhé polovině třetí čtvrtiny. V tuto chvíli proměnil obě šestky.

26:16

Přes obránce a po otočce se prosazuje Claver. To byla velmi těžká střela, balón však skončil v koši!

25:42

Španělé se dostávají znovu na čáru trestného hodu. Gasol zvyšuje na devatenáctibodový náskok.

25:12

Už šestý týmový faul Argentiny. Faulován byl Llull, který následně zužitkoval obě šestky.

24:58

Nepřesná přihrávka od Clavera. Vildoza okamžitě posouval na volného Campazza, který trefil další trojku! Španělsko si vyžádalo čas na poradu!

24:37

Vildoza našel Gabriela Decka, který trefil trojku!

24:25

Právě Ricky Rubio následně proměnil i trestný hod.

24:25

Rubio si vyměnil balón s Gasolem, poté skóroval dva body o desku. Ke všemu přišel faul Vildozy.

24:02

Poměrně dost prostoru pro Vildozu. Tomu to tam ovšem nepadá, stejně jako celému argentinskému výběru!

23:28

Obrovské okno v argentinské obraně. Juancho Hernangomez zůstal úplně volný pod košem soupeře a smečoval!

23:00

Oproti prvnímu poločasu se nic nezměnilo, Argentina se stále trápí. Gasol navyšuje španělský náskok.

22:23

Španělský basketbalista proměnil pouze jednu nabídnutou šestku.

22:23

Juancho Hernangomez bude házet dva trestné hody. Ještě předtím je tady poměrně rychlý oddechový čas pro Argentinu!

22:02

Ani teď! Legendární Luís Scola byl skvěle bráněný Oriolou, přes kterého se mu znovu skórovat nepodařilo.

21:14

Nádherná kombinace Španělů! Oriola sice skórovat nedokázal, ovšem Rubio se prosadil přímo z doskoku.

20:42

Totožná situace na druhé straně palubovky, také Marc Gasol byl stoprocentní.

20:23

Velmi chytře si pro faul došel Vildoza, který následně proměnil oba trestné hody.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Druhý poločas začne přibližně v 15:00.

Nicolas Laprovittola (9) – Rudy Fernandez (8)

Doskoky
Obranné: 13-16
Útočné: 2-10

Zisky: 4-7
Ztráty: 9-6

Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Španělé mají od úvodních minut navrch a v poločase vedou dvanáctibodovým rozdílem. Argentina se trápí na útočné polovině, Luís Scola je zatím bez bodu – a to především díky parádní obraně Orioly!

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:57

19:57

Argentinci nečekali do konce prvního poločasu a Campazzo špatně přihrával. Rubio se na druhé straně palubovky provinil opět útočným faulem.

19:34

Fernández se při zakončení marně dožadoval odpískání faulu.

19:06

To je obrovská škoda pro Argentinu! Gabriel Deck totiž házel dvě šestky, jenže nevyužil ani jednu.

18:37

Balón putoval po ose Gasol, Rubio. Druhý jmenovaný si v zakončení věděl rady!

18:22

Juancho Hernangomez si to namířil do koše. Poté přidal dva body o desku, to nebyla úplně snadná střela.

18:03

Další dva trestné hody. Campazzo i v tomto případě stoprocentní!

17:48

Oriola získal míč, na druhé straně palubovky pak zvýšil na desetibodový rozdíl!

16:59

Oba týmy už mají čtyři fauly. Laprovittola teď skóroval z obou trestných hodů.

16:44

Argentinská obrana zaspala, poměrně lehce se poté prosadil Fernández.

16:27

Campazzo poslal do brejku Decka, který pohodlně zasmečoval!

15:46

Rozehrávač Realu Madrid proměnil obě šestky, Argentina navíc bude rozehrávat.

15:46

Ribas teď jasně zastavil Campazza nesportovním faulem! Dva trestné hody, poté míč pro Argentinu.

15:28

Po delší době o sobě dal vědět Campazzo. Z jeho přihrávky poté těžil Delia, snadné dva body.

14:37

Dvě šestky pro Willyho Hernangomeze. Ta druhá poskakovala po obroučce, nakonec i ona propadla košem.

14:05

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Llull prokázal, že je výborným střelcem!

13:47

A to se daří! Laprovittola je v tuto chvíli k nezastavení, rozdíl ve skóre je desetibodový!

13:34

Další faul Rubia, opět byl útočný. Argentinci se tak opět mohou přiblížit svému soupeři ve skóre.

13:10

Delia získal důležitý útočný doskok. Z toho poté těžil Laprovittola – tři body!

12:34

Po delší době také argentinské body z pole. Laprovittola snižuje za dva body!

12:21

A zase! Rudy Fernández trefuje druhou trojku v řadě, náskok evropského celku neustále narůstá.

11:57

Z bezprostřední blízkosti koše se trefil Willy Hernangomez, Španělé vedou o čtrnáct bodů!

11:27

Rudymu Fernándezovi stačí opravdu chvilka. Španěl prokázal, že má přesnou ruku a trefil další tříbodovou střelu!

11:15

V časové tísni střílel Fernández. Míč skončil na obroučce, důležitý obranný doskok získal Claver.

10:43

Faul je odpískán také argentinské legendě! Luís Scola si podle rozhodčích pomohl nedovoleným útočným zákrokem.

10:37

Faulem se provinil Ribas. Vůbec první osobní chyba pro tohoto hráče.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:35

Výborný blok Willyho Hernangomeze na Laprovittolu, poslední útok bude patřit Španělsku.

09:21

Sergio Llull to vzal celé na sebe! Jeho individuální akce byla úspěšná!

09:00

Pouze jediný trestný hod teď proměnil Deck. Rozeběhla se poslední minuta první čtvrtiny.

08:41

Brussino nepřesně přihrával, Willy Hernangomez na druhé straně zasmečoval další dva body pro Španělsko!

08:21

To byl už pátý týmový faul Argentiny. Ribas využil obě nabídnuté šestky!

07:54

V růžku zůstal úplně volný Ribas, který se nemýlí. Navíc to bylo za tři body!

07:40

Deck využil přihrávky od Scoly a krátce po příchodu na palubovku se prezentoval tříbodovou akcí!

07:00

Až příliš prostoru dostal Rubio na tříbodovém oblouku. Španěl ale není úplně rozeným střelcem!

06:31

Španělsko polevilo. Sergio Scariolo si vyžádal čas na poradu!

06:05

Souboj dvou spoluhráčů z Realu Madrid! Campazzo naznačil přihrávku a Llull zakončení nehlídal. Argentinský rozehrávač poté snížil o desku!

05:41

Marc Gasol to nejprve zkoušel z podkošového prostoru, poté za tři body. Ani jednou ale neuspěl!

05:07

No vida! Brussino zůstává jediným střelcem svého týmu, opět se prosadil za tři body. Rozdíl je rázem šestibodový!

04:33

Až teď se jim to podařilo! Brussino trefuje úvodní argentinskou trojku v zápase!

04:03

Argentina zatím nehraje v pohodě, Scola netrefil další volnou střelu.

03:54

Skvělá přihrávka Gasola na Oriolu, který skóroval poměrně snadné dva body!

03:18

Rubio fauloval při pokusu o doskok, míč pro argentinský výběr.

02:52

Juancho Hernangomez proměnil i následný trestný hod.

02:52

Míč po nepřesné střele spadl do rukou Juancha Hernangomeze, který z podkoše skóroval dva body s faulem. Argentinská lavička si vyžádala čas na poradu!

02:28

Dva trestné hody. Ricky Rubio proměnil oba, rozdíl je zase sedmibodový!

02:10

Jihoameričané se prosazují poprvé v tomto zápase. Brussino snižuje na rozdíl pěti bodů!

01:48

Marc Gasol se toho nebál a prokázal, že i on umí vystřelit z delší vzdálenosti. Čerstvý vítěz NBA navyšuje španělský náskok!

01:28

Dobré clony využil Rubio, který z hranice trestného hodu přidává další dva body na španělské konto!

00:59

V růžku zůstal úplně volný Oriola. Nakonec je z toho dlouhý pokus za dva body!

00:30

Hodně prostoru dostal na tříbodovém oblouku Scola. Míč po jeho pokusu v koši neskončil.

00:02

Finálový zápase začal, úvodní útok bude patřit Španělsku!

00:01

Utkání právě začalo.

Oba celky jsou na turnaji zatím stoprocentní, sázkové kanceláře se staví lehce na stranu Španělů. Tyto týmy na sebe narazily krátce před odletem do Číny a Evropané měli navrch (84:76). Kdo nakonec ovládne celý světový šampionát? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Španělsko

Hodně nenápadným dojmem se do finále dostal tým okolo precizního stratéga Sergia Scariola. Španělé se v úvodu turnaje prezentovali nepříliš přesvědčivými výkony, ovšem poté, co si vyšlápli na srbský výběr, bylo jasné, že se s nimi musí počítat i letos. V semifinále přešli se štěstím přes Austrálii, utkání šlo přes dvě prodloužení! Rozehrávku řídí Ricky Rubio. Ten je zároveň nejlepším střelcem (15.9 bodů na zápas).

Argentina

Jihoameričané jsou příjemným překvapením. Nutno ale dodat, že účast v posledním zápase na turnaji si vybojovali po zásluze. Tým na rozehrávce vede opora Realu Madrid Facundo Campazzo. Pozadu nezůstává ani hrající legenda Luís Scola, který je s 19.3 body na utkání nejlepším střelcem Argentiny. Není to však jen o těchto dvou, jihoamerický celek se tu prezentuje týmovým výkonem. Cestou do finále si vyšlápl na Srbsko i Francii.

Pěkný den. Dnešním dnem vyvrcholí světový šampionát basketbalistů v Číně. Na programu je úplně poslední, zároveň vůbec nejdůležitější zápas. Argentina ve finále narazí na Španělsko. Asi málokdo očekával, že se do finále probojují zrovna tyto dva týmy. K největším aspirantům na zlato totiž patřili Američané, Srbové a Australani.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.