Reportáž skončila

WTA New York

WTA New York, Semifinále, start: 23. 8. 2019 19:08

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání je u konce a z postupu do finále se raduje Polka Magda Linetteová. Ta po dramatickém prvním setu ovládla druhý v o mnoho lehčím stylu, byť velký podíl na tom měly chyby české soupeřky. Pro Kateřinu Siniakovou tak cesta turnajem končí, naopak pro Linetteovou dnešní výhra znamená doputování z kvalifikace až do finále!

Konec zápasu

6:2

Tohle bylo od Siniakové moc dlouhé a zápas je u konce. Linetteová vyhrála druhý set v poměru 6:2.

40-30

Pokus české hráčky o útok dolétl do kurtu pro čtyřhru a Linetteová má mečbol.

30-30

Siniakové vyšel return, Linetteová pak poslal kříž mimo dvorec.

30-15

Nyní to bylo o mnoho lepší, po bodu přímo z podání Polka opět vede.

15-15

Mohla jít do ještě většího trháku, jenže pokus o křížný forhend zastavila síť!

15-0

Linetteová zahajuje své podání opravdu drtivě.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Magda Linetteová.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

Vzápětí poslal míček od základní čáry do autu a hra tak končí. Linetteová vede 5:2.

40-30

Siniaková dělá dvojchybu, nabízí tím soupeřce brejkbol.

30-30

Setkání u sítě skončilo lépe pro Linetteovou, ta lehce prohodila soupeřku.

15-30

Příliš dlouhý return Linetteové, Siniaková už vede.

15-15

Vynahradila si to dobrým podáním, je srovnáno.

15-0

Hodně pozdě zahlášený aut způsobil, že výměna se bude opakovat. Siniaková z toho nebyla zrovna šťastná a možná se to odrazilo do druhého pokusu. Vše skončilo úderem do sítě.

4:2

I když se Siniaková snažila a dobíhala těžké míče, ten poslední byl nad její síly. Úder do odkryté části kurtu znamená stav 4:2 pro Linetteovou.

40-30

První gembol je fuč, bekhend z rakety Linetteové zamířil do autu.

40-15

Jenže eso přináší Linetteové dva gemboly.

30-15

Výborný úder Siniakové! Ta byla zahnána do defenzívy, ale zvládla těžký forhend umístit do vzdálenějšího rohu kurtu!

30-0

Další výměnu si pro sebe připsala po dobře připraveném útoku a zahnání soupeřky do kouta.

15-0

Linetteová svůj servis zahajuje esem.

3:2

3:2

3:2

3:2

Čistá hra pro českou hráčku, je sníženo na 2:3.

0-40

Eso a gemboly pro Siniakovou.

0-30

Po dobrém podání se SIniaková dostala do tlaku a donutila soupeřku chybovat od základní čáry.

0-15

Běhavá výměna z obou stran, ze zisku míčku se raduje Siniaková.

3:1

A ten po několika umístěných úderech proměnila v zisk třetí hry. Vede 3:1.

40-30

První z dobré pozice promarnila, má ještě jeden.

40-15

Po dobrém servisu má polská hráčka navíc dva gemboly.

30-15

Linetteová si u sítě nachystala pozici na smeč a tu také hravě proměnila.

15-15

Teď ale zahrála až moc dlouhý return a je srovnáno.

0-15

Rychlé nohy Siniakové, ta doběhla míč u sítě a překlopila výměnu ve svůj prospěch.

2:1

2:1

2:1

Čistá hra pro českou hráčku, ta si zlepšila náladu a snížila na 1:2.

0-40

Eso. Siniaková má hned tři gemboly.

0-30

Další dobré podání, vysoký oblouček od polské tenistky přistál v autu.

0-15

Dobrý servis, Linetteová poslala return do sítě.

2:0

Tohle bylo od Siniakové opravdu velice těsné, nicméně míček skončil v autu. Linetteová vede 2:0.

40-30

Krátký return za síť si Linetteová vychutnala a drtivě zakončila.

30-30

Chyba i na straně polské hráčky, po těsném autu je srovnáno.

30-15

Snížení přichází po dvojchybě.

30-0

Opět chyba, tentokrát od základní čáry do sítě.

15-0

Od základní čáry zahrála Siniaková do autu, momentálně se docela dost trápí.

1:0

Parádním křížným prohozem ukončuje Linetteová první gem druhého setu a po zisku brejku vede 1:0.

A-40

Jenže je tu další brejkbol. Linetteová využila situace a zahrála soupeřce do protipohybu.

40-40

Pryč je i druhá hrozba, tentokrát to Siniakové od základní čáry klaplo.

40-30

První z nich Siniaková odvrátila dobrým podáním.

40-15

Ale ale... Nalitá situace na vítězný úder končí v autu a Linetteová má hned v úvodu brejkboly.

30-15

Chyba od základní čáry, tohle šlo o opravdu velký kus mimo.

15-15

Teď ale zase přišla nevynucená chyba a je srovnáno.

0-15

Druhý set zahájila Sinialová servisem ven z kurtu a následným winnerem do odkryté části dvorce.

0:0

Konec přestávky, podávat bude Kateřina Siniaková.

0:0

7:6

Teď se už ale Linetteová raduje, neboť Siniaková, i přes svou velkou snahu nedokázala udržet míč ve hře a po úderu z běhu jej poslala do autu. Linetteová vyhrává první set 7:6.

6-3

První z nich Siniaková odvrátila riskantní hrou k základní čáře.

6-2

Polská hráčka si trpělivou hrou vybojovala řadu setbolů!

5-2

Z docela dobré pozice pro hru přišla chyba od základní čáry, Linetteová jde na podání.

4-2

Siniaková na servisu a dobrým servisem umazala jeden bod ztráty.

4-1

Teď sice nezahrála úder od základní čáry zrovna nejlépe, stále se však může opřít o tříbodové vedení.

4-0

Prudký a nepřesný return Siniakové dává její soupeřce už docela pohodlný náskok.

3-0

Štěstí pro LInetteovou, míček škrtl o pásku a dopadl za síť. Tohle nemohla Siniaková hrát.

2-0

Return se naopak povedl polské hráčce a Siniaková pak od základní čáry chybovala.

1-0

Dobré podání LInetteové, return Siniakové byl hodně nezdařený.

6:6

Set jde do tie-breaku, Linetteové totiž nevyšel další z returnů. Stav je tedy 6:6.

40-A

Return Linetteové šel do autu, po delší době má víc česká tenistka.

40-40

Tvrdé podání a return skončil v síti. Další shoda.

A-40

Podobný pokus byl teď nepřesný a o kousek skončil v autu. Setbol pro polskou hráčku.

40-40

I tento setbol je odvrácen, a to dobře umístěným bekhendem k čáře.

A-40

Ajaj, poměrně lehký míček zastavila síť, Linetteová má další setbol.

40-40

Ten druhý trpělivě vybudovaným útokem a zdárným zakončením volejem u sítě.

40-30

První z nich Siniaková odvrátila esem.

40-15

Forhend Siniakové skončil v autu, Linetteová má setboly.

30-15

Teď se česká hráčka možná zbytečně snažila hrát kraťas, když měla otevřený dvorec, no a nevyplatilo se to. Míček skončil v síti.

15-15

Už je ale srovnáno, další výměna skončila v zámezí.

0-15

Z plného běhu trefila Siniaková růžek kurtu, i Linetteová uznale pokývala hlavou.

6:5

6:5

6:5

Pět fiftýnů v řadě znamená, že se Linetteová dostává do vedení 6:5.

A-40

Linetteová už vede. Pomohla si servisem a celou tuto krátkou výměnu ukončila nekompromisní smečí.

40-40

Všechny brejkboly Siniaková promarnila, ten poslední forhendem do sítě.

30-40

Druhý si uhrála dobrým servisem, return Siniakové šel do autu.

15-40

Ten první Polka odvrátila dokonale umístěným bekhendem do růžku kurtu.

0-40

Další brejkboly pro Siniakovou, tak opětovně předvedla trpělivou hru.

0-30

Linetteové doslova vylétl bekhend z kurtu a pouští Češku do zajímavého vedení!

0-15

Siniaková zachovala chladnou hlavu, trpělivě vracela míčky na druhou stranu a byla odměněna po chybě soupeřky.

5:5

Linetteová utekla z hrozby ztráty setu, beze si brejk zpátky a srovnává na 5:5.

40-30

Je tu brejkbol, dnes podruhé musela Siniaková čelit úderu na lajnu a opět to nezvládla.

30-30

Linetteová byla docela blízko brejkbolům, úder po čáře však skončil těsně v autu.

30-15

Siniaková si v této výměně hodně zaběhala, tlaku soupeřky ale nakonec neodolala.

15-15

Jenže ihned poté přišel nízký bekhend od základní čáry, míček skončil v síti.

0-15

Své podání Siniaková začala dobře, rychle se dostala do vedení.

4:5

4:5

4:5

Druhý už využila, když od základní čáry zrychlila hru a Linetteová na prudký kříž nenašla odpověď. Siniaková vede 5:4.

30-40

První je po přehnaném returnu pryč.

15-40

Bojování o každý míček se vyplácí, Siniaková má dva brejkboly.

15-30

Od obranného lobu, přes dlouhou mezihru až k těsnému autu Linetteové vedla cesta Siniakové k vydřenému fiftýnu.

15-15

Jenže vzápětí přichází trochu zbytečná chyba od základní čáry a srovnání.

0-15

Už od returnu byla Siniaková v tlaku, kterému soupeřka chvíli odolávala, ale jakmile se česká tenistka ocitla u sítě, už svůj útok zakončila.

4:4

Hra je u konce, forhend polské hráčky trefil pásku, od které se pak odrazil do autu. Srovnáno na 4:4.

15-40

Siniaková má gemboly, soupeřka ji k nim pomohla o trochu delším forhendem.

15-30

Pokus Linetteové o útok křížem skončil v autu.

15-15

Teď však poslala bekhend od základní čáry do kurtu pro čtyřhru a nabídla soupeřce srovnání.

0-15

Siniaková vybojovala míček z hluboké defenzívy, když v jednu chvíli zahrála rámem rakety. Jde do vedení.

4:3

4:3

4:3

Druhý už využila, když Siniaková poslala standardní bekhend pouze do sítě. Stav utkání je 4:3.

40-30

No a vzápětí je tu dvojchyba... První gembol je tak pryč.

40-15

Eso pro polskou hráčku.

30-15

Return v síti, Linetteová už vede.

15-15

Prasátko nepomohlo české hráčce, naopak Polku úder přitáhl k síti, kde razantně zakončila.

0-15

Linetteová chtěla zahrát do odkryté části kurtu, jenže dala do úderu až moc razance a míček poslala do autu.

3:3

Ten druhý už bodem přímo z podání uhrála a srovnala tak na 3:3.

15-40

První je pryč, Siniakovou zaskočil úder k základní čáře, který nedokázala správně odehrát.

0-40

Velice rychle přichází gemboly pro českou hráčku.

0-30

Umpirový rozhodčí otočil verdikt z čáry a přiznal Siniakové eso.

0-15

Bekhend Linetteové končí v síti, Siniaková jde při svém podání do vedení.

3:2

3:2

3:2

Pátou hru ukončuje esem a vede 3:2!

40-0

Linetteová se probrala a nyní ona táhne hru. Po další dobře odehrané výměně v tlaku má gemboly.

30-0

České tenistce teď doslova ulétl forhendový return a ihned jde měnit raketu.

15-0

Siniaková se pokusila prohodit nabíhající hráčku, míček ovšem skončil pouze v síti.

2:2

Tento brejkbol je už využitý, neboť Siniaková udělala druhou dvojchybu. Srovnáno na 2:2.

A-40

Parádní a hlavně dlouhou výměnu předvedly obě hráčky, střídaly se v útočení a nakonec se z fiftýnu radovala Linetteová po winneru do otevřené části kurtu. Další brejkbol.

40-40

Siniaková ale těžkou chvilku zvládla a trpělivou hrou si počkala na chybu sokyně.

40-30

Linetteová má svůj první brejkbol, využila slabšího úderu soupeřky a zakončila vítězným úderem křížem.

30-30

Chuť si ale vzápětí vylepšila drtivým podáním na kříž. Srovnáno.

30-15

No a dvojchybu dělá i česká hráčka.

15-15

Siniaková sice dobře tlačila, mohla zakončit, jenže míček poslala pouze do sítě.

0-15

Hrubě nepovedený return, prudký úder letěl daleko do autu.

1:2

1:2

1:2

Siniaková se sice diví, viděla míček v autu, rozhodčí ovšem nahlásil hru pro Linetteovou, její kříž skončil na čáře. Stav je 2:1 pro českou hráčku.

40-30

No a esem se dostává do vedení.

30-30

Vzápětí se ji ale podařilo srovnat, využila dobrého podání, natlačila se do útoku a nedala soupeřce šanci.

15-30

Druhá dvojchyba Linetteové v tomto utkání.

15-15

Teď to české hráčce ulétlo, její return byl moc dlouhý.

0-15

Siniaková je zatím v laufu, nyní získala fiftýn po dokonale umístěném bekhendovém úderu po čáře.

0:2

A ta své vedení navyšuje po esu na 2:0.

0-40

Další dlouhý return ze strany polské hráčky, jsou tu gemboly pro Siniakovou.

0-30

Česká hráčka se vymanila z tlaku, zklidnila hru a pak pouze sledovala, jak její soupeřka zahrála do sítě.

0-15

Siniaková zahájila své podání pěknou ránou, return soupeřky přistál několik metrů za základní čárou.

0:1

Magda Linetteová dělá první dvojchybu a hned tak přichází o svůj servis. Siniaková vede 1:0.

15-40

Výborný return po čáře! Siniaková má hned v první hře brejkboly.

15-30

Linetteové nevyšla snaha o změnu rytmu hry, bekhend dolétl až za základní čáru.

15-15

Něco podobného se stalo i Linetteové, místo winneru po čáře přišel úder do sítě.

15-0

První výměna jde za polskou hráčkou, Siniaková zahrála příliš nízký forhend.

0:0

Utkání právě začalo.

Obě hráčky jsou již na kurtu, probíhá rozehrávka, zápas za pár minut začne.

Zápas na kurtu Victor Kiam Stadium začne v 19 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Kateřina Siniaková (38. na žebříčku WTA a 5. nasazená na turnaji)

Česjká hráčka měla až do čtvrtfinále poměrně snadnou cestu, Wangovou porazila ve dvou setech a Potapovová v polovině druhého setu vzdala. Mezi nejlepší osmičkou ale narazila na domácí Peraovou a vzdorovala tři sety. Zápas trval přes dvě hodiny a Siniaková se nakonec radovala po výsledku 4:6, 7:6 (6), 6:3.

Magda Linetteová (80. na žebříčku WTA)

Polská tenistka zažívá povedený týden, po prokousání se z kvalifikace vyřadila již dvě nasazené hráčky, Alexandru Sasnovičovou z Běloruska a ve čtvrtfinále i Češku Karolínu Muchovou. S tou se o postup tahala tři sety a zápas trvalk takřka tři hodiny. Do dnešního utkání tak bude muset zmobilizovat zbytky sil a přes třetí nasazenou hráčku v řadě se pokusit dostst do finále.

Dobrý podvečer u semifinálového utkání turnaje WTA v New Yorku. Společně se podíváme na duel mezi Magdou Linetteovou z Polska a Kateřinou Siniakovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.