Reportáž skončila

Wimbledon - ženy

Wimbledon - ženy, Dvouhra žen - 1. kolo, start: 2. 7. 2019 14:00

Premiéra Terezy Martincové v hlavní wimbledonské soutěži skončila porážkou proti Ja-fan Wang. V prvním setu sice česká hráčka vedla 2:1, ale pak už nebylo co řešit. To druhá sada může Martincovou mrzet. Češka v ní totiž sebrala Wang servis a za stavu 5:3 podávala na zisk setu. Bohužel nedokázala využít dva setboly a v další hře proti podání soupeřky pak nezužitkovala ani třetí. Koncovku už následně Wang zvládla lépe a raduje se tedy z postupu do 2. kola.

Konec zápasu

7:5

Teď už Ja-fan Wang zápas zakončila forhendem z téčka, na který Martincová už nezareagovala.

40-15

Forhend po lajně z rakety Wang zastavila síť. Tereza ještě žije.

40-0

Těsně za základní čáru zahrála Martincová. Ja-fan Wang má tři mečboly!

30-0

Martincová returnovala do autu. Wang je dva míčky od postupu.

15-0

Wang rozběhala Martincovou a finální forhend už hrála do míst, kam Češka nemohla doběhnout.

6:5

Konec přestávky, podávat bude Ja-fan Wang.

6:5

Následuje přestávka a výměna stran.

6:5

Bohužel, Wang v koncovce setu otáčí jeho vývoj a půjde servírovat na vítězství v utkání!

40-15

Martincová zahrála do autu a Wang má dva brejkboly!

30-15

Teď ale Wang nedokázala z returnu trefit kurt.

30-0

Wang hrála na síti do protipohybu Martincové. To je nepříjemný úvod gemu.

15-0

Wang začala další gem lépe, donutila Martincovou k chybě.

5:5

Tereza hodně chce a je to vidět. Opět bojovala, ale nakonec to nestačilo. Forhendovým úderem poslala míček do sítě a gem tak získává Wang.

A-40

A nyní je ve výhodě Ja-fan Wang.

40-40

Wang si ale pomohla dobrým podáním.

40-A

Martincová se dostává na servisu soupeřky dokonce k setbolu!

40-40

Zajímavá výměna. Martincová se vymanila z tlaku obranným lobem k základní čáře a tak se pokračovalo. Nakonec to byla právě Tereza, která bekhendem po lajně prodlužuje tento gem.

40-30

Wang si forhendem do rohu vytvořila pozici pr náběh na síť, kterou dokonale využila.

30-30

Skvěle! Martincová si připravila pozici pro vítěznou smeč.

30-15

Další forhend Martincové bohužel zamířil jen do deblového koridoru.

15-15

Martincová zabodovala forhendem po lajně.

15-0

Dlouhá výměna od základní čáry. Martincová pak pokazila forhendový dropshot.

4:5

4:5

4:5

Druhý set bude pokračovat! Martincová zahrála moc dlouhý úder a Wang se tak vrací zpět do hry.

A-40

Bekhend Martincové se nevešel do části kurtu pro singl a Wang má brejkbol.

40-40

Wang si po kratším úderu soupeřky popošla na síť a uklidila míč mimo její dosah.

40-A

Další dobře trefený servis a Martincová má druhý setbol!

40-40

Pomoc přišla ze servisu. Další shoda.

A-40

Opět se ale jde přes brejkbol Wang.

40-40

Martincová ale bojuje a vrací se zase na shodu.

A-40

To je škoda! Wang svůj forhend napálila do pásky, ale míček se přes ní překutálel a spadl na polovinu bezmocné Martincové. Velké štěstí pro Číňanku.

40-40

Tereza se vyhodila a tak tu máme shodu.

30-40

Servis ven z kurtu Wang nedokázala vrátit a Martincová má setbol!

30-30

Opět dobrý servis, ale následný bekhend Martincové byl dlouhý.

15-30

Martincová si pomohla servisem.

15-15

Velmi pěkná výměna! Wang se nakonec odhodlala ke stopvoleji, což bylo dobré rozhodnutí.

0-15

Martincová servíruje na zisk setu a začala úspěšným servisem.

3:5

Výborně! Martincová zahrála inside out forhend na boční lajnu a Wang už neměla šanci něco dělat. Martincová tak poprvé v utkání sebrala soupeřce podání.

30-40

Přeci jen brejkbol! Wang byla na forhendu také dlouhá.

30-30

Trochu delší forhend Martincové znamená stav třicet obě.

15-30

Potřetí už dobrý return nepřišel.

0-30

A opět. Že by Tereza zase útočila na servis soupeřky?

0-15

Martincová se prezentovala returnem, se kterým si Wang neporadila.

3:4

3:4

3:4

Celý gem zakončila Martincová na síti. Ve druhém setu je Tereza ve hře a to je dobře!

15-40

Wang pokazila dropshot, který zahrála do sítě.

15-30

Martincová na soupeřku zatlačila a získala další fiftýn.

15-15

Další forhend Terezy už byl naprosto přesný.

15-0

Martincová měla napřaženo na forhend do protipohybu soupeřky, ale zahrála jen do sítě.

3:3

V tomhle gemu to vypadalo, že by Martincová mohla vzít soupeřce servis a překlopit vývoj setu na svou stranu. Wang ale tři brejkboly odvrátila a srovnala stav.

A-40

navíc dobrý servis Wang, která má výhodu.

40-40

Martincová zahrála míček těsně za základní čáru a jsme na shodě. To je škoda...

30-40

Wang odvrací i druhý brejkbol. Martincová má ještě jeden.

15-40

První Wang odvrací forhendem do rohu dvorce.

0-40

Martincová má dokonce tři brejkboly!

0-30

Výborně! Martincová se odhodlala k přechodu na síť a tam zahrála bezchybnou smeč.

0-15

Martincová uhrála první fiftýn dalšího gemu.

2:3

2:3

2:3

Bekhend Wang dolétl jen do sítě. Velmi důležitý gem tak Martincová ubojovala!

40-A

Výborně! Forhend Martincové skončil přesně na boční lajně. Výhoda pro Terezu.

40-40

Martincová se toho nebála, šla po servisu na síť a tam soupeřku udolala.

A-40

Další brejkbol Wang...

40-40

Martincová si opět pomohla servisem.

A-40

Wang zahrála přesný bekhend po lajně a má další brejkbol!

40-40

Dalším servisem to Martincová napravuje a je opět na shodě.

A-40

Dvojchyba Martincové. Ta přišla v dost nevhodnou chvíli...

40-40

Hrát se však bude dál. Martincová zahrála z bekhendu pouze do sítě.

40-A

Return Wang se do kurtu nevešel a rázem je tu výhoda Martincové!

40-40

Druhý agresivitou! Po přípravném forhendu mohla zamířit na síť, kde bekhendovým volejem výměnu končí.

40-30

První brejkbol Martincová odvrací především bojovností. Na základní čáře si to vyběhala.

40-15

Nádherný return Wang. Ten zamířil po lajně mimo dosah Martincové. Číňanka má dva brejkboly!

30-15

Teď bohužel přišla chybička Terezy.

15-15

Martincová dostala soupeřku k levé boční lajně ze svého pohledu a pak hrála bekhend na druhou stranu kurtu.

15-0

Wang začíná lépe i následující gem.

2:2

Teď Wang pomohla i páska, přes níž se míček překulil na druhou polovinu kurtu. Je srovnáno. Doufejme, že druhá sada nebude mít stejný vývoj, jako první.

40-15

Ani teď nedokázala Martincová dobře returnovat.

30-15

Ja-fan Wang si opět pomohla podáním.

15-15

Martincová teď soupeřku krásně prohodila.

15-0

Wang začala přímým bodem.

1:2

1:2

1:2

Martincová ale problémy nepřipustila a tenhle gem si na servisu podržela.

30-40

Wang se udržela ve hře o gem výborným stopbolem, za kterým se Martincová ani nerozběhla.

15-40

Martincová si servisem odkryla kurt a jeho volnu část pak trefila.

15-30

Teď to Martincové na forhend nesedlo a míček zamířil daleko do autu.

0-30

Navíc dobrý servis Terezy.

0-15

Ve výměně od základní čáry byla Martincová přesná a Wang nakonec udolala.

1:1

A esem Wang zakončila tento gem!

40-15

Wang přešla k síti a má dva gemboly.

30-15

Do autu zahrála Martincová. Jednalo se o nevynucenou chybu pod tlakem soupeřky.

15-15

Nyní přišla chyba Číňanky a fiftýn tak získala Martincová.

15-0

Přímý bod Wang ze servisu.

0:1

Martincová tenhle gem získala bez větších problémů. Takový vstup do druhé sady potřebovala.

15-40

Výměna od základní čáry, ze které se vyhodila Wang.

15-30

Míček získává Wang.

0-30

Martincová zabodovala forhendovým winnerem.

0-15

Začala přímým bodem ze servisu.

0:0

A už nám začíná druhý set. Doufejme, že Martincová zápas dokáže zdramatizovat.

6:2

Martincová je na Wimbledonu poprvé a tak nebude nechávat nic zadarmo ani za nepříznivého stavu. Ve výměně tedy bojovala, běhala, ale Wang nakonec zahrála přesně trefený křížný forhend a to už Tereza neměla šanci. První set tedy končí.

40-30

Ve výměně od základní čáry byla trpělivější hráčkou Wang. Ta má k dispozici setbol!

30-30

Martincová se prezentovala pěkným forhendem po lajně a je na stavu třicet obě.

30-15

Ja-fan Wang si všimla, že jde Martincová na síť a zahrála nádherný křížný prohoz!

15-15

Bekhend Martincové zastavila páska.

0-15

Wang servíruje na zisk setu. Začala ale dvojchybou.

5:2

5:2

5:2

Wang získává čtvrtý gem v řadě a směřuje k vítězství v prvním setu.

A-40

Martincová udělala svou první dvojchybu a daruje soupeřce brejkbol.

40-40

Wang nejprve vracela míček zpět takovou otočkou a poté zahrála přesný forhend po lajně. Martincová už míček nedoběhla a tak tu máme shodu.

30-40

Martincová otáčí průběh gemu a má k dispozici gembol.

30-30

Wang zahrála moc dlouhý bekhend a je to tedy třicet obě!

30-15

Return Wang zamířil do deblového koridoru a Tereza tak snižuje stav gemu.

30-0

Martincová se snažila přitvrdit, ale Wang se dobře bránila a tak přišla chyba Češky.

15-0

Wang teď jasně diktuje tempo. Martincová se vyhodila z kurtu.

4:2

Ja-fan Wang už větší drama nedopustila. Forhendem do rohu dvorce ho ukončila. Martincová se ani nepohnula.

40-30

Martincová si doběhla k téčku a přesným forhendem se ještě drží ve hře o tento gem!

40-15

Čistá hra to nebude. Wang musela hrát po returnu Martincové na tělo v pádu a nedostala míček přes síť.

40-0

Podání Wang mířilo na servis lajnu a Martincová nedokázala returnovat do kurtu.

30-0

Martincová to rovněž zkusila po lajně. Z bekhendu ale zahrála do autu.

15-0

Wang se rozehrála. Výměnu ukončila forhendem po laně.

3:2

3:2

3:2

Wang zahrála nepříjemný return na druhý servis Martincové. Ta se tak ocitla v těžké situaci a nakonec zahrála až za základní čáru. Ja-fan Wang tedy bere své soupeřce servis!

A-40

Nyní zahrála Martincová moc dlouhý úder a Ja-fan Wang má první brejkbol v zápase!

40-40

Půjde se přes shodu. Wang trochu povodila Martincovou po kurtu a Tereza už v plném běhu neudržela míček ve hře.

30-40

Martincová vyvedla čopy soupeřku z rytmu a Wang zahrála z forhendu rovněž do sítě.

30-30

Síť nyní zastavila také snahu Terezy.

15-30

Martincová od základní čáry udolala soupeřku. Forhend Wang zamířil opět jen do sítě.

15-15

Tlak Martincové teď přinesl odměnu. Číňanka zahrála z pokleku do sítě.

15-0

Martincová na bekhendu dostala Wang pod tlak. Škoda závěrečného dropshotu, kdy míč dopadl na síť.

2:2

Return Martincové se nevešel do kurtu. Hru tedy získává Ja-fan Wang.

40-30

Martincová ještě zůstává ve hře o tento gem.

40-15

Ja-fan Wang nyní výtečně volila údery. Dvěma velmi dobrými forhendy Martincovou rozběhala a volejem pak ukončila výměnu.

30-15

Martincová se dostala do výměny a inside out forhendem vymetla roh dvorce.

30-0

Opět útočná hra Číňanky po returnu soupeřky.

15-0

Ja-fan Wang trefila krásný úder do rohu. Tohle Martincová nemohla doběhnout.

1:2

1:2

1:2

Martincová přešla na síť, kde výměnu i gem zakončila bekhendovým volejem.

0-40

Martincová zatím hraje na servisu velmi dobře. Opět jasný gem.

0-30

Přímý bod ze servisu Martincové.

0-15

Viděli jsme zatím nejdelší výměnu zápasu. Hrálo se od základní čáry a bylo to čekání na chybu. Nakonec ji udělala Wang, která zahrála do autu.

1:1

Teď už si to Wang uhrála a srovnává tak skóre.

40-30

Dvojchyba Číňanky. Gem ještě pokračuje.

40-15

Wang se také dostává do hry a má dva gemboly.

30-15

Další míček pro čínskou hráčku.

15-15

Ja-fan Wang vyšel přechod na síť.

0-15

Ja-fan Wang zahrála do autu. Zatím ještě neuhrála fiftýn.

0:1

Martincová zaservírovala ven z dvorce, přešla k síti a hrála do odkryté poloviny kurtu.

0-40

Martincová zase mohla po servisu útočit a opět soupeřku udolala přechodem na síť.

0-30

Wang se nyní dostala do výměny, měla ji i dobře rozehranou, ale finální forhend zahrála do autu.

0-15

Tereza začala dobře. Po servisu okamžitě zatlačila svou soupeřku, dostala se na síť a výměnu ukončila smečí.

0:0

Utkání právě začalo.

Utkání zahájí na servisu Tereza Martincová.

Brit Johnson zvítězil nad svým španělským soupeřem ve třech setech a sedmička se tak poměrně rychle uvolnila pro potřeby Terezy Martincové a její soupeřky Ja-fan Wang.

Utkání se hraje na kurtu číslo 7 jako druhé v pořadí. Následovat bude po zápasu mužského singlu mezi Američanem Johnsonem a Španělem Ramosem-Vinolasem.

Ja-fan Wang:
O půlroku starší Číňanka je 57 hráčkou světa. Hlavní wimbledonskou soutěž si zahraje už podruhé, loni vypadla v 1. kole. Jejím grandslamovým maximem je druhé kolo, kam se probojovala dvakrát na US Open a letos v Austrálii. V kariéře vyhrála jeden turnaj WTA. V březnu uspěla v mexickém Acapulcu.

Letošní zápasová bilance – 16:12

Tereza Martincová:
138. hráčka žebříčku WTA se v hlavní soutěži ve Wimbledonu představí vůbec poprvé. Účast si zajistila v kvalifikaci, v níž musela vyhrát tři zápasy. V jejím finále zvládla třísetovou bitvu s Ruskou Blinkovovou. Martincová se na grandslamovém turnaji představí podruhé v kariéře. V roce 2017 si zahrála 1. kolo na US Open. V letošní sezóně si česká tenistka zahrála osmifinále turnaje WTA v Petrohradu, na nižším okruhu ITF pak zvítězila německém Essenu.

Letošní zápasová bilance – 28:15

Vítám tu všechny tenisové milovníky! V úterý pokračuje druhým dnem slavný Wimbledon. Premiéru v hlavní soutěži travnatého Grandslamu si odbude i česká kvalifikantka Tereza Martincová, která se v úvodním kole střetne s Číňankou Ja-fan Wang. Ta je dle žebříčkového postavení favoritkou, ale pětadvacetiletá Češka není v případě dobrého výkonu bez šance. Obě tenistky se utkají poprvé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.