Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jezdec Doubek přesedlal pod „střechu"

Závodník Martin Doubek si za volantem svého závodního vozu musí zvykat i na výztužné bezpečnostní rámy. | foto: Archiv Orionu Litomyšl

26 2015
Volant mu sice v ruce zůstal. Na čtyřech kolech bude soupeřit s konkurenty i nadále, ale jinak už mu odpadla starost, že při závodění musí prorážet značnou částí těla vzduch. Člen litomyšlské stáje Orion Racing Martin Doubek se totiž po dlouhých patnácti letech přemístil z otevřených motokár do uzavřeného auta a od letošní sezony svádí bitvy v šampionátu cestovních vozů s názvem Nascar Whelen Euro Series.

Někdejší dvojnásobný držitel republikového titulu a účastník evropského i světového mistrovství prokazuje, že jezdecké umění ovládá i s mnohem silnější technikou. Stávající závodní speciál značky Ford Mustang mu zajišťuje rakouský tým Dexwet Renauer, se kterým se dvacetiletý jezdec představil už na dvou podnicích z šestidílného seriálu.

Na legendárním anglickém okruhu v Brands Hatch si talentovaný pilot vyjel nejprve dvanáctou příčku. Ve druhé závodní jízdě se ale dokázal propracovat až do elitní desítky, když cíl protnul na sedmé pozici. „Z mého pohledu, už to zde bylo mnohem lepší, sbírám nové zkušenosti a také s autem se postupně více sžívám. Byl to tady výtečný víkend, pro lidi velká zábava, která nesla název American Fest. Na hlavní závod divize Elite 1, kde startují profesionálové, a nižší Elite 2 se přišlo podívat na sto tisíc příznivců,“ uvedl Doubek.

Předčil tak výsledky ze svého prvního závodu v holandském Venray, tady se třicítka závodníků proháněla po klasickém ovále. Doubek ve své premiéře v kategorii Elite 2 obsadil 14. a 12. místo. „Byla to neskutečná palba. Jelo se v průměru 220 km/h. Z boku jsem tam dostal i jednu tvrdou ránu. Auto bylo hodně poškozené, ale mechanici to dali naštěstí do druhého dne dohromady,“ řekl Doubek.

Další závod ho čeká až v září na italské dráze Magione Circuit. Víkendové klání na francouzském ovále v Tours Doubek vynechá. Stejně tomu bylo už v úvodu sezony, zde mu ve španělské Valencii vystavila pomyslnou „červenou vlajku“ nemoc.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze