Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Litomyšl určí poslední mistry na dráze

12 2003
Litomyšl - Poslední sady atletických mistrovských medailí na dráze v letošní sezoně se budou o víkendu rozdělovat v Litomyšli. Uskuteční se zde domácí šampionát mužů a žen do 22 let. Mistrovství republiky této věkové kategorie se konalo vloni poprvé a jeho dějištěm byl stadion Slavie v pražském Edenu. Letos byla vybrána Litomyšl.

"Litomyšl se již dobře etablovala, když dobře zvládla nedávnou dětskou olympiádu. Nevidím žádnou překážku, proč by se zde třeba jednou nemohlo konat mistrovství republiky seniorů," prohlásil Karel Pilný, předseda Českého atletického svazu.

Na zrekonstruovaném litomyšlském stadionu, který má zatím jako jediný v Pardubickém kraji čtyřsetmetrový ovál s umělým povrchem, se představí kompletní domácí špička kategorie do 22 let.

Mezi hlavní hvězdy loňského šampionátu patřili sprinter Jiří Vojtík, běžkyně Marcela Lustigová či skokanka Veronika Navrátíková, kteří vyhráli dvě disciplíny.

I v Litomyšli by se měli zařadit mezi nejvýraznější postavy letošního mistrovství.
Mezi premiérové mistry republiky se vloni zapsaly i dvě atletky z pardubických klubů.

Lenka Ficková z AC vyhrála běhy na 100 a 200 metrů, Jana Kárníková z AFK SKP získala zlato ve vrhu koulí. Obě budou na vítězství pomýšlet i o víkendu, byť Ficková už v barvách pražského Olympu.

Mezi další naděje na přední umístění patří diskař Tomáš Jirásek z AFK SKP, jenž vede české tabulky, či bronzový medailista z letošního mistrovství světa juniorů do 17 let v desetiboji Lukáš Patera z pardubického AC.

Na litomyšlském stadionu se o víkendu nebude rozhodovat pouze o nových mistrech republiky. Výsledky domácího šampionátu určí rovněž nominaci reprezentačního výběru na mezistátní utkání atletů do 22 let Polsko - Česko - Rusko - Ukrajina, které se uskuteční 20. září v Krakově. Účast by si měli zajistit dva nejlepší závodníci v každé disciplíně.

Sobotní program mistrovství republiky atletů do 22 let začíná v Litomyšli ve 13.00. V neděli odstartují úvodní disciplíny už v 11.00.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze