Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lístky na ostravský krasobruslařský šampionát jdou do prodeje

Vstupenky na ostravské ME krasobruslařů 2017 jdou do prodeje. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

25 2016
Pořadatelé mistrovství Evropy v krasobruslení, které bude příští rok v Ostravě, pouštějí do prodeje prvních 1 490 vstupenek. Zájemci si je mohou koupit v síti Ticketportal od středečních 13 hodin. Šampionát bude v Ostravar Aréně od 25. do 29. ledna. Do Česka se mistrovství Evropy vrací po 18 letech.

Organizátoři nejprve nabízejí lístky na všechny dny šampionátu včetně exhibice i tréninků. Jejich cena je 2 490 korun. Generální sekretář organizačního výboru Petr Handl upozornil, že na fanoušky zbude nejméně 5813 míst.

„Dva a půl tisíce míst jsme museli vyčlenit pro techniku, rozhodčí, média a závodníky,“ uvedl Židek. „Dalších patnáct set pro zástupce mezinárodní federace, svazů jednotlivých zemí a sponzory.“

Zhruba tři tisíce lístků si už celkem na všechny dny objednali zástupci českých klubů. „Bez nich by české krasobruslení fungovat nemohlo,“ řekl Handl. Pořadatelé připustili, že pro jistotu zablokovali více míst, než bude pro techniku potřeba. „Takže postupně uvolníme do prodeje i další místa, aby mohlo dorazit co nejvíce fanoušků,“ dodal Handl.

Lístky na jednotlivé dny si lidé budou moci koupit od podzimu. Rozděleny jsou do tří kategorií a jejich cena závisí i na soutěžním programu. Nejlevnější stojí 200 korun. Další budou v prodeji za 290 a 490 korun a pak za 390 a 590 korun.

Každý lístek umožní jeho majiteli opakovaný vstup do haly. „Musí ale odejít příslušným východem, aby se odhlásil ze systému,“ upozornil Petr Handl. „Lidé se na jeden lístek budou moci i prostřídat.“

Stanislav Židek dodal, že z bezpečnostních důvodů musí mít každý návštěvník bez ohledu na věk vlastní vstupenku. „Tudíž ani nejmenší děti se dovnitř nedostanou zdarma,“ upozornil Židek.

Pro vozíčkáře organizátoři připravili speciální místa s dobrou viditelností za zvýhodněnou cenu. „Doprovod vozíčkáře bude mít vstupenku zdarma. Počet míst je ale omezen,“ uvedl Stanislav Židek.

Dodal, že pořadatelé nad cenovou politikou dlouho přemýšleli. „Krasobruslení je atraktivní, rodinný sport a my bychom ho opravdu rádi zpřístupnili co největšímu počtu fanoušků,“ řekl Židek. „Proto jsme se rozhodli pro ceny na nižší úrovni než tomu bylo na předešlých šampionátech v Bratislavě a Stockholmu. Zároveň ale ceny odrážejí význam akce.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze