Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Limitům konečně přeje počasí

26 2006
Praha - Rovná čtyřicítka atletů má po víkendovém mistrovství republiky splněný limit pro účast na srpnovém mistrovství Evropy v Göteborgu. A podle šéftrenéra české atletiky Václava Fišera jich do 28. července, kdy se definitivně nominaci uzavře, bude ještě víc. "Takový počet, to mě uspokojuje," říká Fišer.

Dlouho nová jména v rubrice limitů pro Göteborg přibývala jen hodně zvolna, ovšem v minulých třech týdnech limitáři nabrali na tempu. A Fišer předkládá jasné vysvětlení proč.

"Hodně splněných limitů souvisí s teplým počasím. Poslední tři víkendy byly letní  teploty, zatímco do té doby naopak zima, no hrůza. Teprve před třemi týdny při extralize na Kladně bylo teplo a tam teprve limity začaly padat," říká Fišer.

Atletům tak nevadilo ani takřka tropické vedro, které o víkendu panovalo na Strahově. "Jen pro běžce to nejsou ideální podmínky, ale pro ostatní ano," tvrdí Fišer. "Pokud to šlo, udělali jsme běžcům co nejideálnější časový program," připomíná Fišer třeba zařazení desítky mužů až na sobotní večer.

Výbor Českého atletického svazu schválí předběžnou nominaci pro evropský šampionát 4. července, ovšem atleti se budou moci o splnění limitu pokoušet až do 28. července, kdy je definitivní uzávěrka.

"Samozřejmě doufám, že mistrovství Evropy nebude z naší strany jen o velké účasti, ale taky o kvalitních výkonech, to je samozřejmě důležité. A závodníky s medailovými ambicemi určitě postrádat nebudeme," tvrdí Václav Fišer.

"Kdybychom nechali limity nastavené tak vysoko jako před minulým mistrovstvím světa, tak jsem přesvědčený, že by se o jejich splnění řada atletů možná ani nepokusila," přidal Fišer další důvod, proč jeho diář obsahuje už čtyřicet jmen pro Göteborg.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze