Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vznikla Liga českého sportu, je v ní Holeček, Změlík nebo Dvořák

Zakládajícím členem Ligy českého sportu je i bývalý hokejový gólman Jiří Holeček. | foto: Petr Janeček, MAFRA

12 2015
Legendární hokejista Jiří Holeček, bývalí atleti Robert Změlík a Tomáš Dvořák či tenistka Helena Suková jsou zakládajícími členy Ligy českého sportu, která byla ve čtvrtek ustavena ve Sněmovně. Jejím cílem je pomáhat s organizací a řízením českého sportu.

Představitelé ligy, kteří chtějí dostat do sportu více peněz, to uvedli na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně.

„Založili jsme Ligu českého sportu jakožto poradní orgán předsedy poslaneckého podvýboru pro mládež a sport. Liga českého sportu je zřízena proto, aby pomohla s organizací, řízením a financováním českého sportu,“ uvedl poslanec Jiří Holeček (ANO), který podvýboru šéfuje a je synem hokejové legendy. Liga podle něj chce apelovat na ministerstvo školství, aby se začalo zabývat tvorbou koncepce českého sportu pro další léta.

S ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD) měl Holeček v poslední době několik sporů ohledně financování sportu.

Olympijský vítěz v desetiboji Změlík uvedl, že je nutné nastavit jasná a transparentní pravidla pro rozdělování peněz z rozpočtu. Chtěl by také přesvědčit ministra financí, aby bylo peněz na sport více. Je podle něj hluboce podfinancovaný. Fotbalista Vladimír Šmicer na tiskové konferenci podotkl, že chce dopomoci k tomu, aby byl český sport za deset až 15 let výrazně dále než dnes.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze