Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Liga boxu má dva favority

13 2003
Ústí nad Labem - Extraliga boxu pokračuje podle předsezonních prognóz expertů. Dominantní úlohu v ní hrají silná družstva Ústí nad Labem a Brna. "To se všeobecně čekalo. Po zániku nadnárodní interligy se výkonnostní rozdíly mezi českými kluby zvětšily," uvedl ústecký manažer a reprezentační šéftrenér Svatropluk Žáček.

Brno porazilo liberecký Slovan 16:2, Ústí zvítězilo v Mostě 13:5. Třetí utkání druhého kola mezi Havířovem a Děčínem bylo přeloženo o týden a uskuteční se v sobotu 18. října.

Žáček předpokládá, že jediným vyrovnaným zápasem soutěže bude vzájemný souboj dvou favoritů. "Z hlediska reprezentačního šéftrenéra mě zánik kvalitnější Česko-Slovenské interligy až tolik nemrzí, neboť místo ní borci z národního týmu absolvují řadu silně obsazených turnajů a jezdí i do zahraničí," prohlásil Žáček.

Do víkendových bojů nakonec nezasáhl stříbrný olympijský medailista a třetí muž z letošního mistrovství světa Rudolf Kraj, proti jehož startu v ústeckém dresu podal v týdnu protest šéf brněnského klubu Ladislav Gaži.

Oficiálním důvodem jeho neúčasti však byl odpočinek po náročném programu na mezinárodním turnaji v Zubří, kde ve finále porazil úřadujícího evropského mistra Michajla Galu z Ruska.

"Extraliga není nástupnickou soutěží interligy, proto mohl Kraj v ústeckém dresu nastoupit," je stále přesvědčen Žáček. Případem se vedení svazu ještě nezabývalo.

Výsledky:
Gaži Brno - Slovan Liberec 16:2
Body:
A. Dydi (do 51 kg), Dunka (54), R. Dydi (57), Duda
(64), Deszkacz (69), Novotný (75), Svačin (81), Polakovič (nad
81) - Bezouška (60).
 
Baník Most - SKP Ústí nad Labem 5:13
Body:
Králík (81) - Faber (51), Jegorkin (57), Šachbazjan
(60), Halaš (64), Adámek (75). Remízy: Mendík - Birda (54), J.
Horváth - Š. Horváth (69), Mráz - Bártek (nad 81).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze