Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lídr Czech Open je z nížin a smál se, že vede turnaj v kopcích

Šiv Kapur, první kolo Czech Open 2010. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

20 2010
Turnaj špičkových golfových profesionálů Czech Open má po prvním dni překvapivého lídra. Je jím indický profesionální golfista Šiv Kapur. "Mám fakt velkou radost. Kdybyste mi ráno řekli, že zahraju 66 úderů, bral bych to všemi deseti," těšil se Kapur z výsledku -6.

Tano Goya z Argentiny a Peter Hanson ze Švédska včera zahráli o jeden úder navíc. Kapur hrál hned ve druhém flightu se startem v 7:20 a od dvanácté hodiny, kdy odevzdal skórkartu, mohl sledovat jen nezdary dalších hráčů dotáhnout se na jeho úroveň.

Hned na začátku se vám povedlo zahrát birdie na šesti jamkách za sebou. Tušil jste tak povedený start?
Bylo to fakt podařené. Povedla se mi kombinace dlouhých úderů i puttů na velkou vzdálenost. Na nějakou sérii jsem nemyslel. Jen jsem věděl, že jsem šest úderů pod a chtěl jsem to natáhnout.

Na začátku druhé devítky jamek se vám ale nevedlo.
Podmínky byly docela tvrdé. Bylo zataženo, hodně foukalo a já pár ran pokazil. Ale i tak jsem věděl, že skóre mám pořád dobré. Pak se mi povedlo dát birdie na šestnáctce a osmnáctce.

Šiv Kapur, první kolo Czech Open 2010.

Co říkáte hřišti?
Je fantastické. Greeny jsou absolutně dokonalé. Navzdory dešťům, které tu byly, báječně vedou míček. Jsou jemnější, lépe akceptují hru. Loni byly tvrdší. Roughu je víc než loni a mojí výhodou bylo, že jsem trefoval fairwaye. Přitom jsem vyrůstal na úplně jiných hřištích, bez kopců. Ale zřejmě takové hřiště mojí hře svědčí. Je tu důležité trefovat fairwaye a kontrolovat délku úderů, jak se mi to dařilo. Není tak podstatné mít co nejdelší rány.

Vzpomenete si, kdy se vám podařilo odstartovat turnaj takhle dobře?
To už bude nějakou chvíli. Letos jsem ještě nevedl. V pátek jsem obvykle přemýšlel o cutu a ne o výhře. Golf je maraton a ne sprint. Na tabuli s výsledky je třeba se dívat v neděli.Najdete na iDNES.czmobilní verze